Reklama

Reklama

Duchovní, který studuje náboženské kulty, požádá přítele – budhistického mnicha o pomoc při vyšetřování nové skupiny s tajemným původem. (Netflix)

Recenze (8)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Vcelku ambiciózní snímek, který dá filmový zážitek, pokud je divák ochoten vynaložit nějaké to úsilí zapřemýšlet nad dějstvím. A to hlavně v první polovině snímku. Dramatický děj se neustále prolíná náboženskými odkazy na buddhismus a křesťanství, u kterých se lze velmi lehce ztratit. Takže kulty a náboženské skupiny jsou hlavní devízou tohoto příběhu. Co se týče hororových scén, tak většinu fanoušku potěší svojí intenzivností. Dramatická atmosféra okamžiků hrůzy a napětí je tu dobře zkombinovaná. Pro odlehčení se nachází i jemný humor, ale jen na určitých místech. Příběh má mnoho postav, ve kterých se také dá docela ztratit. Nejedná se o jednoduchý popcornový film, jak bývá zvykem, ale vlivem námětu a dobře zpracovaného scénáře je zajímavý a snad ve svém smyslu i unikátní. Každopádně i tak nic neznámého nepřináší. Někomu se může u toho vybavit třeba starší americký snímek 'Šifra mistra Leonarda'. CGI efekty jsou dnes už samozřejmostí a tak ani zde nechybí. Tempo se může zdát značně pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Alespoň vynikne ta správná atmosféra. Jedná se o asijský film, který má, co se týče takovýchto počinů, své přednosti, které však má povětšinou právě evropský divák nemalý problém správně pojmout. Jak je zmíněno výše, musí se u toho přemýšlet. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Nápad za milión. Prevedenie je ale kostrbaté. Mám pocit, ako by tvorca robil film len pre Kórejcov. Tí možno nemajú také znalosti v rámci žánru a môže sa tým pádom hrať na zamotaný príbeh a prekvapivé rozuzlenie. Ja to ale nejako nežeriem. Atmosféra je narúšaná dejovými zvratmi, ktoré v kontexte diela dávajú zmysel ale pôsobia veľmi jednoducho. Mystično a hororová atmosféra sa tak vytráca a Jeong - jae Lee ešte nikdy nebol v nejakej postave tak neznesiteľný ako tu. Celé je to na to o aký dlhý film ide, strašne spomalené, bez tempa a plné "wow" efektov, ktoré ma nechávajú chladným. Dopozeral som ale s ťažkosťami. Zatiaľ pre mňa vrchol režisérovej tvorby zostáva The Priests. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Doufal jsem, že se objeví příběh, který tento bláznivý materiál propojí, ale marně. Není to špatný film, ale uspokojující přínos této za srdce beroucí cesty není. ()

goauld 

všechny recenze uživatele

Takový korejský pokus o mythologično - aneb, když se míchá pátý přes devátý a to ještě násilně. Prvních pár minut to vypadalo na horror, ale paxe děj stočil na "kriminálku" s nádechem asijské mytologie. Horrorová línie je v tomto případě upozazděna a "kriminalista" (jakýsi asijský křestanský pastor) objevuje po vzoru "kodu mistra Leonarda" souvislost s šestiprstými stvořeními a jakousi "zkázou" světa. Po chvíli člověk začně mít v dění docela hokej, protože vlastně neví, zda "šestiprstí" jsou dobro nebo zlo.... Vše se dokonale zamotává a ani rozuzlení divákovi nepřinese "jak to teda je?". A oč tedy jde?? Jednoho krásného dne se narodí rodině dvojčata. Jedno z nich je, ale "podivné" a tudíž se mu nedostává mateřské péče. Bohužel tam kde se rodinka objeví, záhadně klesá populace hospodářských zvířat. K tomu se nějakým způsobem dostane pastor, který studuje náboženské sekty a... je scénář na světě. Vzhledem k tomu, že americké verze na "hledání tajemna" jsou přecejen dynamičtější a napínavější, tak mnohdy jsem zde měl nutkání děj "popohnat". Navíc hudební podres byl spíše na spaní (melancholický), takže se tento snímek rozhodně nedoporučuje po celodenní pracovní šichtě ;-) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tentokrát mě Korejci příliš nepotěšili. Film začíná s nádechem temného hororu, ale postupem času se přehoupne k detektivce s námětem náboženských skupin a začal jsem se v tom poměrně ztrácet. Natočeno slušně, ale čekal jsem mysterióznější, temnější a brutálnější záležitost vzhledem k námětu. Finále a úvod slušné, ale moc mě to nebavilo. 60% ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama