Epizody(6)

Co dělá z člověka sériového vraha? Nebo policistu, který se ho musí neúnavně snažit dopadnout? Jaké události formují osobnost člověka a určují, jaká lidská bytost se z něj nakonec stane – vrah nebo policajt? Rellik (anglicky vrah pozpátku) je metaforická konstrukce, která obrací příběh sériového vraha vzhůru nohama. Pachatel je dopaden dřív, než se seriál začne vracet zpátky v čase až na samý začátel – k samotnému zločinu a nakonec i vrahovi. Pátrání po zabijákovi je páteří celého příběhu, který se však točí kolem zničeného a zohyzděného detektiva metropolitní policie Gabriela Markhama (Richard Dormer). Záhadný, neústupný a charismatický Gabriel je posedlý pronásledováním sériového vraha, který ho poznamenal nejen fyzicky, ale i duševně. Gabrielovou partnerkou je Elaine (Jodi Balfourová). Je to inteligentní a zanícená detektivka, která se touží zavděčit. (Cinemax)

Recenze uživatele *CARNIFEX* k tomuto seriálu (1)

Rellik (2017)

Vďaka originálnej forme spracovania, odstupom času pomerne zaujímavý, pútavý počin. Časová slučka, za pomoci ktorej sa rozmotáva samotná story, je zakomponovaná do deja úplne iným, odlišným spôsobom, na aký je divák zvyknutý, a tak chvíľu trvá, než si na tú podivnosť zvykne. Herecké obsadenie je taktiež “svojské”, dalo by sa povedať akési “nemecké”, nie príliš sympatické, no všetci nemôžu byť pekní ako my, a tak je rapídne lepšie, vyrovnať sa s tým čo najskôr. Bola by totiž obrovská škoda, zavrhnúť “Rellik-a” práve pre tieto dôvody, ako som mal pôvodne v úmysle ja samotný. Som nakoniec rád, že som to nevzdal, aj keď v konečnom dôsledku musím povedať, že sa viac menej jedná o “lepší priemer”, než mimoriadny nadpriemer .. ()