Do větru

Česko, 2018, 78 min

Sofie Šustková

Jan Pivoňka

• Hitman_47

Hádám, že slečna Šustková o sobě má velmi silné "umělecké" mínění, když něco podobného sama od píky vytvořila a vypustila do světa ...(5.6.2019)

• LiVentura

Co je na tomhle filmu "atraktivní", snobsti vyrostci, blbe koukající fotograf, nebo ta loď? Smutné a o ničem.!(24.6.2019)

• Janchor

Nůž ve vodě, ztupený nijakostí postav.(6.4.2018)

Řekla bych, že by stačila tak poloviční stopáž, jelikož se tam toho zas tak moc neděje. A natáčet dva nasraný chlapi taky není úplně zábava. Nicméně pochvala patří krásné Jenovéfě.(6.6.2019)

• dopitak

Řecké ostrovy, plachetnice. Tím to pěkné končí. Jenovéfa prostě nemůže hrát femme fatalle. Polívka a Řezníček dobří, ale kromě mini motivu "balím někomu starou a tak pak musím kvaltem zvedat kotvy" se ve filmu absolutně nic neděje. Odnikud nikam, dobré na plachtění, horší před obrazovkou.(22.6.2019)

• ARI50

Trojka se nekoná, pouze se koukneme na třetí kolo u vozu, ehm u lodi. Herečka krásná ale herci nuda, příběh slabý a nezáživný, aspoň na moři jsme byly.(18.10.2019)

• Marze

Tvůrci říkají že jde o první českou boat movie. Je to rychle zapomenutelný film, jeden z těch, kteří se snaží zobrazit mladou generaci. A rozjásaný výlet k moři pro davy to zrovna není . Scénáristka Šustková má témata vztahy , uprchlické krize, svoboda. Tápal jsem jaké mají účastníci milostného trojůhelníku vztahy. Jsou to sourozenci nebo milenci? Dramaturgii a profilaci postav nahrazuje jen náznak. Postavy mě moc sympaticky nebyly, Jenovéfa Boková je zemní znamení býk a byla mi z nich nejsympatičtější. Vztahy mezi lidmi se projevují v náhodných scénách. Podobně jako nepovedená snaha vykreslit mezilidské vztahy působí téma uprchlické krize. Vrcholem je scéna, v níž Honza na pláži vyzpovídá majitele jednoho z barů a pak v noci do foťáku řekne, že je potřeba lidem přicházejícím z vln pomoci. Aspoň se tak vyprofiluje jako "vítač" Afričanů přicházejících do malou porodností vymírající Evropy a její kultury. Film je zcela bez stylu když nepočítáme věčné filmování moře.(6.5.2020)

Film je debutem mladé režisérky a byl financován převážně ze soukromých peněz. Na takové poměry má velmi pěknou kameru a obraz celkově. Docela hezky se na to všechno moře kouká a docela hezky se sledují dobré herecké mladé trojice (i když Polívka mi v reálu není moc sympatický.) Typy filmů, kde je zdánlivě všechno v pohodě, ale pořád něco bublá ve vzduchu mám rád a i tohle mě bavilo. Ke konci jsem byl krapet naštvaný, protože se nic moc nevyřešilo a různé věci vyšuměly do hlubin moře. Ovšem pořád vzlykáme nad krizí české kinematografie, Troškou a tak podobně a nadějný debut nadějné režisérky csfd odmění 44 %. To je fakt výsměch a tak musím dát alespoň 4. Mladé režisérce držím palce.(27.7.2019)

Kdyby to byla televizní inscenace, tak by to mohlo být i za 4*. Ale do kin to chce ještě krapet propacovanější příběh s více vyeskalovaným dějem.(12.3.2019)

• zette

Jako televizni film na nedelni vecer, proc ne? Ale nedokazu si predstavit, jit na to do kina... Bokovou mam rad, ale myslim, ze uz se dostava do pozice, kdy by si role mohla zacit i vybirat.(28.3.2020)

• Necrotongue

Hvězdička za Jenovéfu Bokovou, která se rodičům povedla, ale ani ona v tomto filmu neměla co hrát. Když zhlédnu nějaký snímek, mám zpravidla alespoň matnou představu, o co vlastně šlo. Sofii Šustkové se mě ale podařilo dokonale zmást, vůbec totiž netuším, co se mi touto záležitostí pokoušela sdělit. Mám z toho celého vlastně jen pocit, že si řecká vláda zaplatila reklamu, aby do Řecka přitáhla více turistů. Pokud by tomu tak opravdu bylo, měla by paní Šustková peníze vrátit, protože selhala. Záběry tam byly sice pěkné, ale nudil jsem se, protože chyběl děj.(24.5.2020)

• chelseaman22

Tak tohle ani Boková nezachrání, jelikož kde není děj, tam ani Josefínina masitá odhalená stehna nepomohou. Problematický (incestní?) sourozenecký vztah dostane zabrat v okamžiku, kdy na zaneřáděnou bárku nastoupí pohledný jinoch AKA Cedric Diggory, který Bokové zamotá hlavu stejně jako Ronaldu Weasleymu rána potloukem do hlavy. 25 %(15.11.2019)

• JasonCZ

Diky me pritelkyni jsem to dokoukal... Jak tohle muze mit 54%?!!!! Naprosta megasracka!(30.5.2019)

• Johnny.ARN

Absolútne ani len nemám potuchy, o čom ten film bol. Bez srandy. Traja dementi plavia sa po mori na lodi, o čom si rozprávajú, do toho hrá smutná hudba alebo husle. Na konci trochu tej fejkovej akcie a záver podľa očakávaní. Na keru piču toto vzniklo? ODPAD!(4.6.2019)

• ecceHOMMO

Jenovéfu mám rád, ale tuná v tomto, čo ťažko dáko špecifikovať, či zaradiť ani ona nezmohla veľa...i keď vďaka nej sa na to niečo pozeralo ľahšie. Buduje sa tam pozvoľne akási atmosféra, ktorá však vo výsledku nikam nevedie a príbeh je taký bezduchý a beztvarý.(30.8.2019)

• Jolinar

Jedna hvězda za sexy Vláďu a krásnou Jenůfku a druhá za nádherné prostředí moře a plachetnice. Jinak tápu a nechápu. Silně nevyužitý potenciál a zvláštní atmosféra.(5.11.2019)

• HorrFi

Za tohle chtít po divácích peníze v kinech tak se jako tvůrce studem zabiju nebo se o sebevraždu aspon pokusim, ale zas na druhou stranu - začátky nikdy nebyly lehký a konkurence je veliká..(6.4.2020)

• honajz2

Nuda na lodi s třemi nezajímavými postavami a nudným příběhem. A to jsem na to byl celkem zvědavý. Ono to má sice dobrou kameru a snaží se to, ale já jsem se většinu filmu nudil. Začátek sice vypadal dobře a já čekal, kam to vyústí, ale asi po dvaceti minutách se to nikam nehnulo, já se začal nudit. Jenže on se ten příběh vlastně nikam pořádně nehnul, stalo se tam to, co jsem čekal už od začátku a to bylo všechno. Prostě se to motalo kolem milostného trojúhelníku, páni, to je náapd století. Herci to moc nezachraňují, někdy i docela přehrávají, a jedinými klady tu zůstává kamera, prvních 20 minut a snaha. Celkově mi to vychází na 2*.(9.5.2019)

• bari68

Nuda o ničom, herci sympatickí ako riť ( s výnimkou Jenovéfky), celok a detaily v žiadnej symbióze. Zbytočné, stopáž niečo cez hodinu, a aj tak sa to dalo ešte trochu prestríhať.... Takže?(19.4.2020)

• netahlo

Dalsi dama, co podlehla sebeklamu, ze je talentovana reziserka. Zensky by fakt mely zustat u porna.(27.7.2019)

<< předchozí 1 2 3