Do větru

• angličtina Into the Wind (festivalový název)

Příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi dokumentarista Honza (Vladimír Polívka). Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle. Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje prostřednictvím hlavních hrdinů touhy a obavy současné mladé generace. Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád. (A-Company CZ)

Johnny.ARN odpad!

Absolútne ani len nemám potuchy, o čom ten film bol. Bez srandy. Traja dementi plavia sa po mori na lodi, o čom si rozprávajú, do toho hrá smutná hudba alebo husle. Na konci trochu tej fejkovej akcie a záver podľa očakávaní. Na keru piču toto vzniklo? ODPAD! ()

ecceHOMMO

Jenovéfu mám rád, ale tuná v tomto, čo ťažko dáko špecifikovať, či zaradiť ani ona nezmohla veľa...i keď vďaka nej sa na to niečo pozeralo ľahšie. Buduje sa tam pozvoľne akási atmosféra, ktorá však vo výsledku nikam nevedie a príbeh je taký bezduchý a beztvarý. ()

Jolinar

Jedna hvězda za sexy Vláďu a krásnou Jenůfku a druhá za nádherné prostředí moře a plachetnice. Jinak tápu a nechápu. Silně nevyužitý potenciál a zvláštní atmosféra. ()

klukluka

Slaboučký 3 hvězdičky, ta jedna je hodně ovlivněná skutečností, že se jedná o debut- z tohoto úhlu pohledu to nebylo tak špatné, minimálně po technické stránce se to povedlo velice dobře. Režírovat umí paní režisérka lépe, než psát scénáře- moc se toho tady nestalo. Měli jsme si myslet něco o zakázané lásce, ta údajně nikdy neproběhla a jinak jedna předem předvídatelná šukačka a finito. Věřím nicméně, že paní Šustková točit umí a ještě nás o tom přesvědčí. ()

bari68

Nuda o ničom, herci sympatickí ako riť ( s výnimkou Jenovéfky), celok a detaily v žiadnej symbióze. Zbytočné, stopáž niečo cez hodinu, a aj tak sa to dalo ešte trochu prestríhať.... Takže? ()

mira007

Moře, sluníčko a tři mladý hezký lidi na jachtě. Už jen z toho se dala udělat fantastická sexy romantika nebo jednoduché akční drama nebo případně sportovně přírodopisná romance, bohužel tenhle film je jakési rádoby hnípání v duších lidí s problémy z minulosti, které si divák musí na základě zničených výrazů a atmosféry domyslet. A ten konec .... Asi jsem tento film neshlédl v tom správném intelektuálním rozpoložení, ale výsledný dojem je nudné nic. Přesto musím dát dvě hvězdy, protože ten námět plachtění v současném spektru českých filmů působí jako fantastické zjevení a tímto si u mne začínající režisérka vydobyla opravdový respekt a přeji ji ať se jí daří. PS: Dost mne iritoval filtr přes který to bylo točeno, ve výsledku to rozpálené léto nepůsobilo hřejivě příjemně, ale chladně pichlavě ()

Sista

Jako vlnící se moře, co mění barvu a hloubku je tohle lodní trio. Bratr a sestra se spolu zdánlivě spokojeně plaví v řeckých vodách na plachetnici, životem bez stresu a podle svých vlastních pravidel. Klid však naruší student dokumentaristiky, syn majitele lodi, který se jimi nechá odvézt do centra dění současné vrcholící uprchlické krize. Divák je vtažen do děje a jsou mu podány jen indície k vynořujícím se záhadám z minulosti. Film je z velké části točený přímo na moři, nechybí romantika, napětí a zároveň vzniká veliký prostor pro fantazii a osobní pojetí filmu. ()

Shitonit

V poslední době.. asi 15 let, obdivuji českou tvorbu. Daří se točit filmy, který mají dokonale stejnou (nijakou) atmosféru, stejně přituplej pseudohumor, tristně se opakující děje, do kterých se nepovedeně vžívají stále stejní herci. I to se dá nazvat tvorbou. Hlavně že část národa na takový sračky leze do megakin, a tato část národa, přitrouble se uchychtávajíc, dostatečně přispívá tvůrcům na jejich blaho, a tím kolotoč řetězce pokračuje tvorbou dalších, opakujících se hoven. ()

pafka

Byly tam dve plus - Jenovefa a Vladimir. Pohledni herci, kteri maji co nabidnout i v plavkach. Bohuzel, tady to zacina a konci. Stale cekate a nevite na co. A pak to zjistite - na zaverecne titulky. Asi tak. ()

rigby

Postrádá to příběh, atmosféru. Tušil jsem tam po celou dobu jisté napětí, kterému však chybělo rozuzlení. I postavy jsou o ničem a divák si o nich nemůže myslet nic. Tohle se skutečně moc nepovedlo. ()

markeeth

Šla jsme ze zvědavosti, jezdíme na plachetnici. Teď po zimě to byl super zážitek, už se těším na léto. Nechápu, jak to dokázali na lodi natočit. Herci moc dobře hráli, bavilo mě, že film běží pomalu. Vlní se jako hladina moře. Bavila mě kamera i zvuk. ()

Slepejsek

Podivně vykroucený děj připomíná jakéhosi Frankensteina, který nemá obratle zasazené přirozeně do sebe, ale zcela libovolně k sobě přišroubované či přivařené. Jak to stvořitelům přišlo pod ruku. Snaha po psychologickém dramatu se tak hroutí dřív než může začít. Dokonalou ukázkou je toporný Matyáš Řezníček. Za promarněné považuji prostředí jachty, respektive řeckých moří, které mnohdy vyznívá jen jako nešikovná pozlátková exotika. A korunu bezradnosti nasazuje noční příhoda s migranty (?) ()

Hombre8 odpad!

Honzíček si mě získal hned od začátku účelem své cesty. Na tom filmu by mě zajímala jen jedna věc. A sice vztah režisérky ke Kájovi. To ostatní má zajímavost plivance v prachu letní cesty. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku