Stezky slávy

• slovenský

Cesty slávy

Drama / Válečný

USA, 1957, 88 min

Na to, že je to Kubrick, to připomíná i film. Samozřejmě jsou tady ty jeho manýry s dlouhými záběry skrze zákopy, ta jeho kompozice během soudničky nenechává nic náhodě, ale ve výsledku se to ještě dá. A po renesanci zájmu o 1. světovou volám už dlouho. A je tu Adolphe Menjou, který se z neznámého důvodu dožil i hvězdného důchodu, ačkoli byl chutný už od roku 1915.(8.4.2013)

Skvělý K. Douglas tváří v tvář lidské hlouposti a chtivosti. Je to válečný film, ale je to mnohem víc, je to osobní boj a statečnost jednoho muže, je to lidská omezenost, která se zde jeví ještě ohavnější než válka sama.(14.11.2018)

Jeden z nejlepsich protivalecnych filmu, co kdy vznikl. A podle me i jeden z nejlepsich filmu Stanley Kubricka.(30.4.2003)

Jeden z vrcholu Kubrickovy kariery ( videl bych to tak na 4. misto za 2001, Mech. a Dr. Divnolaskou ). Nesouhlasim s Leviathanem, ze je film prehlizen, ano je sice mene znamy, ale rozhodne velmi ceneny a v nekterych anketach i v Top 100 vsech dob. U mne osobne je rovnez v Top 100.(9.8.2003)

Väčšiu nenávisť k filmovej postave vo mne nevyvolal žiadny iný film(18.11.2007)

Uzasne zobrazeni zoufalstvi, jake valka prinasi. Parada.(13.1.2009)

Filmů o první světové válce není mnoho, ale toto je perla.(29.10.2009)

Jedinečne pôsobivé a do krvi režúce zobrazenie bezhraničnej hlúposti, obmedzenosti a ješitnosti "vojenskej elity" !!!!!!!!(5.8.2010)

Působivé válečné drama vypráví příběh věrně dokumentující "důležitost" válečného konfliktu a degradaci člověka na tu figurku s puškou, která má stále postupovat kupředu a nikdy se nevracet.(24.10.2010)

Film, který v sobě nese velké morální poselství , a který byl až donedávna ve Francii zakázán. Až francouzský premiér Jospin navrhl v roce 1998 rehabilitovat zběhy z roku 1917. "Patriotismus je posledním útočištěm pro největší darebáky." (Už nevím, kdo to řekl.)(18.6.2012)

Dost mě potěšilo, že se film záhy přesune ze zákopů do improvizované soudní síně, od té doby mě začal bavit. K plnému hodnocení chybí trochu barevnější vykreslení některých postav, v tomto mé nároky plně uspokojuje A. Menjou jako generál Broulard.(6.12.2012)

Parádní kamera, výborní herci, "minimalisticky" pojaté lokace, a dnes již všeobecně známé story z příběhů tetičky Války. Byla to síla. Byla to krása. Byl to hnus. A bylo to pěkně zpracované. I liked it.(19.12.2013)

Kubrick ve vás naprosto dokonale dokáže probudit pocit, že máte chuť některého z jeho postav na místě zabít. Perfektní válečné drama ve kterém exceluje Kirk Douglas.(22.8.2018)

Kubrickovi filmy se těžko hodnotí jinak než plným počtem hvězd... a Stezky jsou vpravdě kubrickovské. Nechybí jim zajímavý děj a zápletka totálně nabourávající naši morálku. Kirk hraje perfektně, a "sladký" konec? to už je jen třešnička.(6.5.2007)

Bafta - nominace 1: Nejlepší film.(25.11.2007)

Jedna "válečnější" scéna a ještě navíc tak špatně natočená. Tenhle film však není o valčení, ale o hlouposti války.. zkrátka hodně komorní záležitost, jejiž závěr se dal sice předvídat, ale předcházelo mu více než šedesát minut kvalitního a silného příběhu.... 9/10(14.5.2008)

Jaj.....:)(15.6.2009)

Film o stupiditě válek a zelených mozcích. Když si ale vzpomenu, jak jsem četl Na západní frontě klid, tak je mi jasné, že zákopová válka mohla být zachycena mnohem lépe. Takhle mi to přišlo docela odosobněné,bylo to příliš krátké, na to abych si vytvořil nějaký vztah k obžalovaným a vůbec k některému z padlých. Jen stále přemýšlím nad závěrečnou scénou v hospodě, ta mi opravdu nedá spát.(2.1.2010)

Konečně jednou taky krátkej Kubrick. A hned stál za to. I když film moh bejt, ještě kratší o poslední minuty. Poslední scéna mi osobně kazí celkovej dojem.(2.12.2011)

Válečný snímek o hrdinství, odvaze, touze po spravedlnosti, stejně tak o krutosti, zbabělosti, falešném patriotismu a o nesmyslnosti válek. Všechny tyto vlastnosti vždy existovaly a existovat budou i nadále a to i bez válek. Ukázkový příklad díla jež nestárne. Salut !(5.12.2011)

I nesympaticke postavy a smutna latka se museji umet prodat. Tady se to nepovedlo.(17.7.2012)