Stezky slávy

• slovenský

Cesty slávy

Drama / Válečný

USA, 1957, 88 min

Na to, že je to Kubrick, to připomíná i film. Samozřejmě jsou tady ty jeho manýry s dlouhými záběry skrze zákopy, ta jeho kompozice během soudničky nenechává nic náhodě, ale ve výsledku se to ještě dá. A po renesanci zájmu o 1. světovou volám už dlouho. A je tu Adolphe Menjou, který se z neznámého důvodu dožil i hvězdného důchodu, ačkoli byl chutný už od roku 1915.(8.4.2013)

• 9HK

Nic co by ve mě zanechalo nějaký dojem...(19.12.2009)

skvělej protiválečnej snímek.....takle si přesně představuju tu 1. světovou, šílené vůdce(velení), co nesmyslně(bezohledně) posílaj všechny na smrt....1. světová - válka, co neměla smysl....velké naivní nadšení národů a záhy velké vystřízlivění......(30.10.2010)

První světová válka. Zákopová válka. Vynikající výkon Kirka Douglase. Příběh vypráví o francouzské armádě, která bojuje proti neměckému vojsku. Po neúspěšném pokusu o dobytí německé linie vyberou vysocí důstojníci 3 vojáky, kteří zaplatí svým životem za zbabělost na frontě. Snímek ukazuje proces odsouzení těchto vojáku, kteří ani nemají možnost se důstojně obhájit. Já osobně jsem nevěděla, jak to nakonec dopadne a musím říct, že konec mě velice překvapil.(9.12.2010)

měl kirk douglas někdy roli, která mu neseděla? :) možná jsem jen zamerikanizovanej a všechno, co přijde z USA mi přijde lepší, než většina toho od "nás".(12.12.2010)

Patos to trochu sráží do kolen, ale tady asi v rámci vykreslení černobílého konfliktu nešlo jinak. Naštěstí se dokáže zvednout a žádný rozkaz s tím nic nedokáže udělat. Ale moc povedená atmosféra, hned jedna z prvních scén prolnutí těch nahoře a dole je památná.(9.2.2011)

Kirk Dougles jako bojovník za práva a čest proti vyšším hodnostem. Kubrick měl asi zálibu ve válečných filmech, ale tento film byl oproti dr. Strangelove jednodušší a lépe stravitelný. Proto mu asi nedám přednost.(1.7.2011)

Kubrick ve vrcholné formě, ocenil bych sice delší sekvenci v zákopech, ale i přesto jeden z nejpůsobivějších filmů o světové válce co znám. Skvělý Douglas a Macready jako největší hajzl a zbabělec. Výborná kamera a dobrá volba černobílého filmu.(2.8.2011)

Fúha silná káva, dojímavá záverečná scéna to len umocnila, 100%(20.1.2012)

Uff. Vrásky z čela mi zmizely, až když se na scéně objevil německý slavíček v sukních. Příležitost k sarkasmu, jízlivostem a znesvěcování díla jsem tentokrát nedostal. Sdělení vybroušené jako křišťál.(18.6.2013)

"Z bezpečí malebného venkovského sídla za frontovou linií vydávají francouzští generálové rozkaz, který míří k plukovníkovi Daxovi (Kirk Douglas) : dobýt německé pozice za každou cenu. Očividně sebevražedná mise končí předpokládaným nezdarem. Generálové, kteří se snaží zakrýt svou chybu, nařizují zatknout tři nevinné vojáky a obvińují je zbabělosti. Jejich obhajoby se ujímá samotný Dax, který je v civilním životě právník. Brzy si však uvědomuje, že pokud se mu nepodaří prokázat přímou vinu generálů, jeho klienty zachrání před popravčí četou jen zázrak." Působivé mistrovské dílo od světově uznávaného režiséra Stanleyho Kubricka a scénáristů Caldera Willinghama a Jima Thompsona. Závěr = 100%(6.10.2013)

Film, který nastartoval Kubrickovu hvězdnou kariéru. Stejně jako jeho ostatní raná díla prokazuje známky příklonu k lidské stránce věci, což se s Dr. Divnoláskou definitivně zvrhlo.(30.12.2013)

7/10(28.3.2017)

Nesmyslnej útok a ještě nesmyslnější poprava.Skvělej Kirk Douglas celkově dobrý.(1.11.2017)

zákopová psychologická sonda do mysle dôstojníkov, vodcov, vojakov a všetko miešané v krvavej zmesi bahna a nespravodlivého súdu, fikcia o ľudskej odvahe, zbabelosti a ich zámene závisiacej od tých, ktorí o tom rozhodujú, jeden z najlepších ( možno i najreálnejších ) filmov z 1. svetovej, čo som videl(5.12.2017)

Idealisté posouvají svět dopředu a realisté mu vládnou. Tolik zasvěcených, pochvalných a odsuzujících komentářů k filmu. Jsme tu všichni humanisté. Poučili jsme se? Plukovník idealista ve filmu prohlašuje, že je součástí lidské rasy, ve snaze zachránit 3 lidské životy. Generál realista se mu snaží vysvětlit, že je to jen bezvýznamná oběť na oltář mašinerie (a navíc to podpoří morálku). Plukovník Dax jedná tak, jak musí. Generál Broulard dělá jen to, co může. Pokud někdo příliš vybočí, jako Generál Mireaua rozkazem dělostřelecké střelby do vlastních řad, je odvolán a dostane trafiku. Film je výjimečný tím, že proniká hluboko… až k dřeni. Tu hrůzu cítíme přímo před sebou. „Vlastenectví je poslední útočiště darebáka“. Na to si vzpomenu, až půjdu zakrátko k volbám.(22.12.2017)

3/4 hviezdy. Neviem či je to tým, že je to také staré, ale tá réžia mi prišlá pomerne dosť taká že meh... Príbeh inak vynikajúci... škoda tej réžie, možno je to tým rýchlym tempom, predsalen Kubrick sa vozí skôr pomalšie, ale jaksi tomu niečo chýba...(10.7.2018)

Každého kdo tvrdí, že Kubrick nedokázal režírovat emoce, nasměrujte prosím sem, děkuji.(10.8.2018)

Velmi silny proti vojnovy film.Jeden z Kubrickovych top filmov.Zaver filmu v krčme kde nemecke dievča spieva pesničku a vojaci ju so zlzami v očiach počuvaju bol emotivne velmi silny.(13.11.2018)

1 6 10 15 16 17 18 19 následující >>