Epizoda 1 (E01) (epizoda)

Krimi / Komedie

Česko, 2019, 55 min

• rakovnik

Rychlé seznámení s oběťmi, rychlá nepěkně udělaná akce, pak zdlouhavé seznamování se zbytkem postav. Nejdříve nám ukázali manžele jako pitomce. Z jejich žen se ovšem vyklubaly hloupé namyšlené slepice. Policisté až na Bolka jsou také za pitomce. Hlavně tím, jak se snaží trapně udělat pitomce z něj, protože je to balík, kterému je třeba vysvětlit, co je to metro. Konstatuji tedy, že všechny postavy z prvního dílu jsou až na jednu výjimku pitomé. Dialogy jsou prkenné a děj matný. Za mě žádná bomba, ale náznaky budoucího vývoje jsou trochu i nadějné. Je ale mnoho co zlepšovat.(17.2.2019)

• mira007

Seriál dle finské licence o třech ženách, které nechají své manžele vyhodit do vzduchu začne přímočaře, doslovně jak pro ty nejhloupější diváky. Celý první díl nepřekročí hranice klasického seriálu našich komerčních televizí krom brilantního výkonu Čvančarové a stále zatraceně sexy Lucie Siposové ) takže nápad to má, ale provedení kulhá ( nejtrapnější je přehrávání narážek na Brno v podání Vondráčka ) Dvě hvězdy dávám jenom za to, že v prvním díle byly ukázky, co bude v druhém díle a to mne přesvědčilo, že na to mrknu.(18.2.2019)

• Caine

Prima se opět překonala. Jestli chtěli stavět onu "komediálnost" na urážení Brna a Moravy, tak stejně z toho nakonec vyšli jako kreténi Pražáci. Inteligenci tvůrců (a vlastně i jimi vytvořených postav) dokreslil vlastně už úvodní záběr. Jet z Pahy na Vranov přes Pálavu a Nové mlýny vypovídá mnohé... :-))))) Zápletka je pak dost na vodě (a tím nemyslím tu vybouchnutou loď), kdy motivaci k vraždě má snad logicky jen jedna z hrdinek. Hlavně "nymfomanka", co si nevrzla 2 a půl roku, bo ji vlastní manžel nechtěl - to je slušný WTF. Hlavní postavy mi přijdou jako značně nesympatické slepice, kdy nějakou inteligenci z nich ukazuje pouze Plodková (a i jako herečka se mi jediná líbila). Jejich schopnost vyrobit doma bombu musí v sobě zahrnovat asi nějakou vyšší moc. A elitní vyšetřovatel vražd bez služebního auta a s extrémně přehrávaným hantecem je pak asi kapitola sama o sobě.(18.2.2019)

• walkingdead

Jako takhle - úplný průser to na poměry primy není. Vyloženě trapně působí až přehnaně kreténští pražští kriminalisté, kteří se na návštěvníka z Brna dívají jako na pračlověka, který se k nim dostal časovým portálem, ale předpokládám, že v tomhle museli postupovat přesně podle finského námětu a v tamním prostředí je daleko pravděpodobnější, že do velkého města přijede policajt za zapadákova 1000 kiláků od civilizace, který předtím ve městě nikdy nebyl. Pokud ale ty narážky na Olina některé diváky z Brna nebo Moravy obecně dopalují a podněcují v nich protipražské nálady, tak by si měli uvědomit, že Bolkův "buran ve městě" je jediným z policistů v seriálu, který není idiot, přestože tak na ostatní působí - takže vlastně něco jako Columbo. Jinak k hlavním postavám - nejprve se ukáže, že manželé jsou 3 kreténi, později je však vidět, že jejich manželky si v tom s nimi zas tolik nezadají, jediná relativně normálně působila v 1. díle Plodková. Vedlejší postavy zatím neměly moc prostoru se ukázat. Celkový dojem: nemastné neslané, ale ještě počkám, jak se to rozjede.(18.2.2019)

• Alexis74

Dal jsem jednu hvězdičku jen za komediální výstup Bolka Polívky a protože je teprve větší půlka 1. dílu ( běží reklama ). Jinak je to hnus a v duchu toho, že čím větší reklama, tím větší blbost, se tento seriál chová. Dialogy jsou na úrovni dítěte ze základky a možná i ze speciální. A ten výbuch říká, že český ***** schroupne doopravdy všechno. Viděli jste někdy explozi trhaviny? Tak si nějaký výbuch třeba Termitu pusťte na internetu, ať nežerete vše co Vám Ti idioti v televizi předloží a neděláte ze sebe blbce. A viděli jste někdy ženskou a trhavinu? Má problém i s dálkovým ovladačem. No nic nebudu se k tomu vyjadřovat, ženským se to bude líbit, protože to je emancipace až na dřeň a ta jejich hrdinskost a samostatnost. Tak si to užijte, ale beze mě. Reklama už skončila a já to raději přepnu někam jinam. ---- Po 15 minutách ---- Ehm omlouvám se Bolkovi Polívkovi, nenaplnil jsem své předsevzetí a nepřepnul jsem a měním hodnocení na odpad (hnus tu bohužel není) a doopravdy už další díl sledovat nebudu.(17.2.2019)