Série(2) / Epizody(16)

Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé.  V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby ona pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem. Žádná slast. Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manželi na chatu k jezeru někde na Moravě. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manželi přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich manželi najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. Jsou to obyčejné ženské, kdo by od nich čekal vraždu, že ano? (TV Prima)

Recenze uživatele KukulienkaHO k tomuto seriálu (7)

Černé vdovy (2019)

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Druhá epizóda je o poznanie lepšia ako tá prvá. Pomaly, ale isto sa nám príbeh začína zamotávať a naberá grády. Jediné, čo ma strašne sere je ten debilný veliteľ pražskej polície, ktorý uberá seriálu dramatickejšiu atmosféru. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda. Pri treťom diely, narozdiel od predchádzajúcich, som sa už vôbec nenudil. Epizóda ide svižným tempom, zápletka sa ďalšou vraždou ešte viac zamotáva a Bolek Polívka tu má konečne viac priestoru. Znovu jediná vec, čo ma na tretej epizóde sere, je ten dementný pražský policajt Písařík. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Ďalšia svižná epizóda, ktorá mi rýchlo utiekla. Štvrtá epizóda je skôr romantická komédia, než čierna komédia. Niekomu môže príliš veľa romantiky vadiť, mne to ale absolútne nevadí, aj keď romantické filmy nie sú môj čajíček. P.S.: Stále dúfam, že Písařík dostane infarkt a bude od neho konečne pokoj. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Epizódu 6 ovládla Jitka Čvančarová, vďaka ktorej som sa bohovsky zabával. Šiestou epizódou sa nám začína seriál pomaličky rozmotávať. Troch ma ale mrzí, že Bolek Polívka a.k.a. Olin Nekula tu bol zas dosť v ústraní. Super epizóda. ()

Epizoda 8 (2019) (S01E08)

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil. ()