• Francie

Drama / Mysteriózní

Velká Británie / Irsko / Francie, 2018, 111 min

Knižní předlohu jsem tenkrát přečetla jedním dechem a musím říct, že přesto, že jsem už hororů přečetla opravdu hodně, tak jsem se fakt bála. Ale tady...herci byli vůči předloze vybráni velmi dobře (tedy až na Rodericka...), lokace perfektní, atmosféra temného prázdného domu byla také dobrá, rozvleklost děje také odpovídala předloze (proto jsem se divila, že se ji někdo odhodlal zfilmovat), ale tvůrci se bohužel věnovali víc těm rozvleklým částem děje než aby dali vyniknout těm děsivým. Vzhledem k výborné předloze je to velká škoda.(22.11.2018)

• Arsenal83

Historickejšia atmosféra a dom, to sme tu už mali napríklad v Tí druhí a to bol špičkový film. Tento za ním nezaostáva len v ponúknutých podivínoch. Ako by do filmu nazbierali tých najincestovanejších Angličanov, predovšetkým z mesta zvané Stoke on Trent. Už prvý pajdavý krovák mi pripomenul staré dobré časy, keď som blúdil centrom tohto mesta a ako jediný som nemal fyzický alebo mentálny deficit. Nanešťastie som nakoniec zistil, že skôr ide o drámu z britského vidieka ako nejaký strašidelný dom. Hororové boli len spomienky, ktoré vyvolal.(10.1.2019)

• tron

Tešil som sa na to a spočiatku to naozaj nebolo zlé. Presne moja šálka kávy. Nič netušiaci hrdina (pripomínajúci mladého Davida Thewlisa) prichádza krátko po konci 2. svetovej do ponurého, obrovského domu na vidieku, v ktorom žije zopár čudákov, ktorí zjavne „niečo“ vedia, no boja sa o tom hovoriť. Alebo majú iný dôvod pre svoju mlčanlivosť. Bohužiaľ, ako sa záhada postupne rozuzľuje, zisťujete, že vás to už vôbec nebaví a nezaujíma vás, ako sa to celé skončí. Domhnall Gleeson je vcelku sympaťák, ale všetci ostatní sú dosť nepríjemné osoby (Ruth Wilson mi svojho času spoľahlivou znechutila skoro každú sériu Luthera) a scenár je neskutočne nudný. Atmosféra nie je zlá, ale proste celé je to tak nezáživné, že vás to po prvej polhodine fakt prestane zaujímať a dopozeráte to dokonca skrátka len z toho dôvodu, že nemáte radi neodpozerané filmy.(6.12.2018)

• XXXXXXXX

Ordinace ve viktoriánské Anglii, vypráví až nečekaně nudný příběh zamindrákovaného mastičkáře Viktora, který si někde mezi eutanazii dobového Žeryka, freudovskou psychoanalýzou Krugera z noční můry v Hyde parku, a neúspěšnými pokusy, zjistit kde má místní C3PO zástrčku do zásuvky, nabrnkne ohyzdnou Frankensteinici. Jen jsem opravdu nečekal, že zde půjde o opravdový horror již od první minuty! Paherci totiž ani nepředstírají pokusy o pseudoherectví, a tak jsem asi polovinu filmu přemýšlel nad tím, že jediná herečka, která by stála za hřích, zřejmě ještě ani neprošla dovršením puberty! Zkrátka sriller jako vyšitý, jen pana scénáristu, bych misto profackování, rovnou umístil do mĕkoučkého pokoje 4x4m, kde by alespoň pastelkami mohl svědomitě vyzdobit třebas všechny stěny!(5.1.2019)

Máme tu další scary house horor/drama s jemnými prvky gotického žánru, který stoprocentně nepadne do noty každému, už jen kvůli svému velmi pomalému tempu. Měla jsem k tomuto filmu dost tvrdé předsudky a automaticky jsem tušila, že můj zážitek bude mířit asi ke zklamání, ale překvapivě to tak hrozné nebylo. Lehounce mi to občas připomnělo Winchester nebo The Woman in Black, ovšem obě zmíněná díla hrají hlavně na tu hororovou stránku, což se o The Little Stranger říct nedá. V podstatě to dějově nemá žádnou akčnost, všechno probíhá tak nějak v poklidu a sem tam se stane něco divného. Nemůžu říct, že je to čímkoliv objevné, ale dneska mi to prostě nějak sedlo a vůbec se na ten film nezlobím a nebudu tentokrát kritizovat ani poměrně otevřený konec.(7.1.2019)