Cheoyong 2 (TV seriál)

The Ghost-Seeing Detective Cheo Yong 2

Cheo Yong: The Paranormal Detective - Season 2

Krimi / Mysteriózní / Drama / Akční

Jižní Korea, 2015, 10x65 min

Na druhou řadu Cheo Yonga jsem se hodně těšil. Musel jsem si ale mezi první a druhou řadou dát pauzu, protože bylo z mé strany třeba vstřebat změnu obsazení hlavní hrdinky. Jaké ale bylo mé překvapení po zhlédnutí prvního dílu. Shledání týmu bylo příjemné a nový členové nebyli nijak rušivými elementy (dokonce i nová hlavní hrdinka byla na pohodu). Docela mě ale točila cenzura v prvním případu, která měla skrýt ne zrovna oku lahodivé výjevy, což fakt nechápu. Má to rating 19+, tak snad tím je vše vysvětleno a cenzuru si mohli odpustit. To šílený rozzrníčkování jen kazilo požitek ze sledování. Další díly pak měly přístupnost od 15 let, takže už to bylo lepší. Jednotlivé příběhy a případy se pak vezly na vlně předchozí série. Jen se mi zdá, že trochu potemněly. Což ale nebylo na škodu, protože se totiž jednalo o příjemnou duchařinu, která dokázala udržet v napětí, ale přitom se většinou obešla bez velkých nechuťáren. I komediální prvky zůstaly zachovány, takže bylo postaráno i o určité odlehčení. (SPOILER: Např. když se Ha Na Young vlezla do kapitánova těla a pak potřebovala na záchod.) A jak se seriál blížil ke konci, tak místo, aby se příběh rozmělnil, jak to bývá u asijské produkce nemilým zvykem, tady ještě přidal na tempu. Těch 10 epizod bylo dobře rozvrhnutých a mě nezbývá než tleskat. Kamera, z které jsem šílel v první řadě, se trochu uklidnila, a i když jsem hlavně při některých akčních scénách syknul nevolí, byla to o třídu lepší práce než minule. Hodnocení: Za mě naprostá spokojenost, sice jsem měl trochu strach, že na titulky k finálnímu dílu budu muset čekat celou věčnost, ale čekání se vyplatilo a já dokonce u hodnocení přidávám o něco více než u první série - 4* (9/10)(22.12.2018)