Epizody(8)

Nová várka vojáků 1. motostřelecké divize se musí vydat na zoufalou misi a pokusit se o záchranu čety, která uvízla v bagdádských slumech. (National Geographic)

JohnCZ

Upřímně, od National Geographic jsem čekal o něco objektivnější přístup k látce. The Long Road Home má fajn obsazení, výpravu a je překvapivě dost akční, přičemž akce technicky vyloženě neohromí, ale ani nepůsobí nijak lacině. Seriál je ale až otravně korektní, diváká vyloženě máchá v patosu a, i když mi většinou flashbacky rozvíjející postavy nevadí, tady mě to neustále vytrhávání z válečné vřavy uprostřed zuřivých bitev vyloženě ubíjelo. Důvodem budiž i to, že flashbacky nejsou vůbec ničím zajímavé a všechno je to jen přehlídka těch nejohranějších klišé ze života amerických vojáků. S blížícím se koncem minisérie jsem tak přísahal, že jestli ještě jednou uvidím ubrečenou (potenciální) vdovu nebo jiný ukňouraný výlev, tak to vypínám. Nakonec jsem to sice dal, ale odcházím s dost rozpačitým dojmem. Jako válečňák docela dobré, ale kdo má alergii na tu nepochopitelnou americkou patriotistickou mentalitu à la cítím povinnost chránit svou vlast tím, že vtrhnu do cizí země, pokropím pár muslimáků, nechám se postřelit a domů se vracím jako nedoceněný hrdina, tak ať si projekci raději rozmyslí, jelikož v tomhle podání je to hodně na hranici snesitelnosti (někdy spíše až za). Za mě slabší trojhvězdí. ()

rasistik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento seriál podľa mňa tak nejak balansoval medzi patetickým patriotizmom a (nechceným) vykresľovaním armádnej mašinérie v tom najhorším svetle. Pri tom, koľko blbostí vojaci urobia behom posledných troch epizód, by som totiž čakal ešte oveľa horší koniec. Inak je to očividne televízna produkcia, takže na nejaký spektákl sa tiež nemôžete tešiť. Má to ale niekoľko silných scén a niekoľko celkom zaujímavých postáv, inak by som to ani nedopozeral. A musím povedať, že aj cez všetky tie nedostatky som celkom rád, že som to videl. ()