Kartel (TV seriál)

• Kolumbie

El Cartel de los Sapos

Akční / Krimi / Drama

Kolumbie, 2008, 44 min

Jsou filmy kategorie B... Tohle by bylo někde kolem Z. Kamera strašná, herecké výkony ubohé. Nicméně jedno musím uznat: něco v tom je. Neustále se něco děje, neustále se děj rozvíjí. Ikdyž je to děsnej brak, nějak to člověka drží :D : edit: jsem u 38 dílu. Kolem 30. dílu se kvalita seriálu buď výrazně zlepšila, nebo já jsem ztratil soudnost. Ale teď už dobré, bavím se :)(15.3.2019)

• fiLLthe3DD

Očekávání byla vysoká, přeci jen: Téma drogových kartelů není nezajímavé, seriál vychází ze skutečných událostí, částečně se natáčel v Miami a svého času šlo o nejdražší kolumbijsou produkci. Avšak mé nadšení vyprchalo po pár dílech: Oceňuji, že seriál postrádá jakýkoliv výraznější ženský charakter a že zcela vypouští telenovelové prvky, chválím odvahu tvůrců zobrazovat drogové kartely jako bandu fajn týpků, kterým má divák vlastně fandit, zatímco policii staví do úlohy těch „zlých," a v neposlední řadě i skutečnost, že kolumbijci sami sebe vykreslují jako národ pašeráků, vrahů a nasilníků... Všechno ostatní mne však bohužel iritovalo: Postav byl přehšel a herecké výkony byly strašné. Stejně tak scénář a omezená slovní zásoba dialogů (které navíc trhaly uši)... Tím největším zklámáním však zůstává absence výraznějších akčních scén, které jsou pro "narconovely" (subžánr telenovel, vyznačuje se menším počtem epizod, vyšší úmrtností, krvavostí a řadou akčních scén, mexičtí politici s nimi mají vcelku problém) tolik typické - "El Cartel" má však takovýchto výpravnějších scén skutečně minimum a více přestřelek a výbuchů jsem snad viděl i v telenovelách, které se drogám věnují jen okrajově... tak mě tak napadá, zdali si tvůrci za ten rozpočet neudělalli spíš v Miami dovolenou. PS. Neskutečné béčko - fanoušci telenovel budou z tohoto počinu naštvaní kvůli nedostatku milostných scén, fanouškům "Narcos" pak bude vadit imbecilní scénář. Hodnotit nebudu, protože z těch 57 dílů jsem neviděl ani polovinu a nebylo by to fér - objektivně 1* za nápad a druhá za odvahu.(4.8.2018)

• - Byť se v úvodu každé epizody objeví upozornění, že příběh i postavy jsou fiktivní, opak je pravdou – oproti reálu však byla jména postav změněna (výjimkou je postava Pabla Escobara). (fiLLthe3DD)

• - Děj se odehrává mezi lety 1993 (smrt Pabla Escobara) až 2000. (fiLLthe3DD)

• - Natočeno dle autobiografické knihy „El Cartel de los Sapos“ spisovatele Andrése Lopéze. (fiLLthe3DD)