Escobar

Loving Pablo

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

Další z mnoha hereckých exhibicí mistra Javiera, právě on a jeho nálady, emoce a zrůstající agrese na filmu funguje nejlíp. Gangsterka, kterých se dneska už moc netočí, správně živočišná, ale trošku flákající vedlejší postavy, zejména u agenta DEA to zamrzí chyběla tam zarputilost se kterou by po Pablovi šel, jeho chytrý kukuč s Virginií nebylo to co by film zrovna udělalo. Pene je pořád krásná, nebojte chlapci a hrát umí, má tam výborný scény, třeba při prodeji šperků jsem jí ten strach a bezmoc naprosto sežral. Nemá to v sobě akčnost a přímý tah na bránu, ale když spustí hudební motiv Federico Jusida tušíš dusno a nevěřím, že budu jedinej na csfd, komu se film líbí. Možná to není úplnej mainstream, ale kvalitní herecký výkony, dobře gradovaný scény, schopnost vyprávět naruší jen pár zbytečně zkratkovitých scén, ale na Pablovi si obrázek určitě uděláš a o to tvůrcům šlo především.(7.6.2018)

Rozpočet EUR 4milióny ($5miliónov)Tržby USA Tržby Celosvetovo $10,521,000▐ Dosť slušná rekapitulácia, ktorá udrží pozornosť. Kto ešte nie je prejedený z tejto témy, ktorá sa v posledných rokoch chrlí na nás z každej strany, tak si určite užije tento narco-barónový zjav minulého storočia. Technicky slušné, dejovo je stále na čo pozerať aj keď je to občas dosť skratkovité ale má to hlavne dobrý spád. Herecky dosť pôsobivé. /videl v kine: 70%/(20.6.2018)

Musím konstatovat - fenomenální seriál televize Netflix Narcos Escobara zastínil prakticky ve všech rovinách...a nic proti osobě a hereckému umění Javiera Bardema, ale filmový/televizní Escobar pro mne už bude provždy jen Wagner Moura...(21.6.2018)

• Jeremy.jk

Pokud jste neviděli Narcos, může se Vám pravděpodobně zdát, že to není vůbec špatný a to především díky dvěma personám v hlavních rolích. Pokud se ale zajímáte o tohle téma a chtěli byste se něco dozvědět, určitě dejte přednost zmíněnému klenotu od Netflix v seriálovém formátu. Je povedenější ve všech směrech a především vykreslení atmosféry nejen v kolumbijských policejních složkách, ale taky v ulicích a životech běžných obyvatel je opravdu dechberoucí.Tento film bohužel nemá ani jednu ze zmíněných kvalit - 40%.(12.6.2018)

Film, který vyniká spíše v individuálních scénách a konkrétních pasážích, než jako celková biografická rekonstrukce příběhu jednoho z nejnebezpečnějších zločinců všech dob. Bardem koncertuje, Cruz odvádí standart. Solidní přírůstek do žánru, ničím převratný, nijak extrémně chytrý, či inovativní, navíc v nejsilnějších násilných scénách odvrací oči pryč.To by se Scorsesemu nestalo.(24.6.2018)

K seriálu "Narcos", ač ho ve své filmotéce již nějakou dobu mám jsem se zatím ke své škodě nedostal, tudíž nejsem nucen s ním srovnávat, jak činí většina komentářů, které se zde dosud objevily. Pro mne je "Escobar" velmi dobře natočenou, mistrovsky zahranou, přiměřeně akčně zpracovanou a přitom nepřepálenou drsnou vzpomínkou na přelom 80. a 90. let, kdy i zprávy Československé Televize plnily záběry z ulic kolumbijských měst zdevastovaných výbuchy bomb medellínského kartelu. Bardem je jak se dalo čekat skvělý, role je mu šitá na míru a navíc tu má cemr skoro větší než já - a podobná věc člověka vždycky potěší :-).(21.6.2018)

Escobar v podání Javiera Bardema, patří mezi jeho nejvýraznější charaktery, které Bardem ztvárnil, je šílený, nepředvídatelný a má velice solidní pneumatiku. A byť film, neni podán akčním stylem, je tu několik věcí, které stojí za to vidět a které sou i zapamatovatelné, jako třeba scéna s řetězovou pilou. Navíc soundtrack, v dramatických scénách, ještě víc podtrhuje napětí a hrozbu, jakou Escobar byl. Penélope Cruz, se také snaží a svoji roli milfky, která se ráda nechá ojíždět psychopatem, to ji budete prostě žrát i s navijákem. A tak jediné, co filmu podráží nohy, je to, že film nepůsobí uceleně, ale epizodně, v jedné scéně je Pablo na vrcholu a v další je z něho štvaná zvěř. Dost to tedy skáče mezi roky a film spoléhá na to, že jste viděli aspoň první sérii Narcosu. Je to škoda, jelikož je to natočené a zahrané na jedničku, místy i dost krvavé, takže celé to má ten správný tah na branku, ale je to spíš takový doplňěk k Narcosu.(18.6.2018)

Za mě 70%. Kvalitní herci i režie. Javier Bardem byl skvělej. Jinak mám pocit, že u důležitejch a dobrejch momentů, kde by se mělo trochu zpomalit se zrychlilo a kde to bylo méně podstatné tam se naopak zpomalilo.(18.6.2018)

Kvalitně natočený příběh, který je dobré znát. Nic co by posadilo na prdel, ale ani nezklamalo, každopádně to primárně táhl Javier a Penélope. ... CC Flora(18.6.2018)

Pokud jste viděli Narcos, nechoďte na to.(17.6.2018)

Životopisné, rychlé, stručné, nenáročné. Takhle - Narcos jsem neviděla, ale doma to běželo a občas jsem mrkla co se děje, takže příběh znám. Escobar mi přijde hodně stručný a začíná jakoby v půlce děje. Ale do filmu nenarvete to, co do několika sériového seriálu. Javier je skvělý pupkáč, Penélope zestárla a dost přehrávala. Průměrný dobrý snímek, který nenudí. ..natočí už někdo něco originálního, nebo se pořád budou dělat předělávky? (21.6.2018)

Film Escobar jsem bral spíš nezaujatě, protože jinej film, seriál nebo dokument o Escobarovi jsem neviděl a to je možná výhoda, protože jsem neměl potřebu nic srovnávat.. pořád zastávam názor, že točit životopisný a filmy podle skutečný události je těžký, ale v případě Escobara mě to hned vtáhlo do dějě a rozhodně jsem se nenudil.. bavilo mě poslouchat a číst Escobarovo dialogy, protože něco takovýho prostě člověk jen tak neuslyší.. Javier Bardem to zahrál přímo ďábelsky..(16.6.2018)

Narcos je seriál pecka Tohle je kino movie a kupodivu taky pecka good job! A i ti co viděli Narcos valte do kina(20.6.2018)

Pro lidi, co nic moc o této osobě neví je to určitě dobrý film. Pro znalce a lidi, co se zajímají více o problematiku spíše takový krátký datadisk. Tady se to vypráví hlavně přes jeho mediální milenku (Penelopy je tam někdy, až příliš). Logicky se to tady hlavně opírá o výborného Bardema. Na Netflix sérii to samozřejmě nemá, ani nemůže mít, ale kdo má rád latinský bordel, tak zklamaný nebude. Odkaz na tento seriál skrze jednoho herce tam je. 71% /Palace Cinema Anděl/(16.6.2018)

Bardem si Pablíka dává slušně, ono taky fyziognomie tohoto herce pasuje k pověsti postavy lépe než skutečnost (Escobar připomínal spíš lázeňského seladona), ovšem film samotný je v daném ranku standardní až běda. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak k látce přistoupit (např. ta až komicky prostoupená angličtina španělštinou a jejím akcentem - věřím, že v tomto případě by bylo jednoduše působivější, kdyby se vsadilo na autenticitu). 60%(22.6.2018)

Největším mínusem filmu je to, že byl natočen ve stejném období jako seriál Narcos a divák se tedy neubrání srovnání. Je celkem pochopitelné, že snímek oproti delšímu formátu musí trpět určitou zkratkovitostí, což ale nemusí být vůbec na škodu. Podle mě se film povedl a rozhodně se nemá za co stydět. Pokud se člověk odpoutá od myšlenky, že ten příběh už jednou viděl, není důvod, aby nebyl spokojen.(19.6.2018)

• radecacek

Hodnocení se bude lišit u lidí, kteří viděli Narcos a ostatní. Pokud jste Narcos viděli, nemá smysl na Escobara koukat.(13.6.2018)

Toto snáď natočil Scorsese, absolútna špička a ďalšia životopisná epopej, ktorá sa dostatočne venuje súkromným pletkám, drogovým exportom aj naturalistky uchopeným čistkám. Kamera, hudba, herci, všetko dokonalosť. Po dramatickej aj rozprávačskej stránke je film neskutočne silný. Po technickej maximálne presvedčivý, TOP scéna pád helikoptéry, kde som cítil prach až z obrazovky, ale zapamätania hodných scén je tu na kilá a vo finále nechýba kusisko napätia. Určite do toho, ohromné prekvapenie, takto nejako som si predstavoval sfilmovaného Che Guevaru.(19.6.2018)

• piranha

No tak samozřejmě zásadní roli v mém hodnocení hrál fakt, že jsem viděla seriál Narcos, a to i přesto, že jsem se od tohoto faktu snažila různými způsoby oprostit. Jenže to prostě nejde a chtě nechtě se mnohokrát přistihnete, že srovnáváte. No a to je pro tento film průser, že. V první řadě pořád nemůžu pochopit, že si Aranoa byť jen na chvilku pomyslel, že zvládne celou Escobarovu éru narvat do dvou hodin. Sice se poctivě snažil vecpat do filmu co nejvíc událostí spojených s Escobarem, ale výsledek je dle očekávání bídný - každá událost měla jen tak trochu času na to, aby se stručně uvedla, a šup, už se šlo zase na další. Spousta postav se tam sice vyskytla, ale ani se nenamáhali je představit, takže některé scény pozbývaly smyslu. Nelíbilo se mi ani vykreslení Escobarovy manželky - podle mě byl v Narcos mnohem lépe zobrazen takový ten skrytý matriarchát, kdy ho manželka v něčem až bezmezně podporovala a obdivovala, ale zároveň měla svou hrdost a skrytě ho ovlivňovala ve věcech, které pro ni byly důležité. Penelope podle mě dělala, co mohla, ale moc se mi nelíbilo, jak je její postava napsaná. Javier se mi v roli celkem líbil a občas i utrousil něco vtipného, ale celkově to mělo trochu mdlou atmosféru.(18.6.2018)

• IrisHelenka

Ne příliš povedený pokus nacpat veškerý děj seriálu Narcos do jednoho filmu a natočit stěžejní scény znovu. Hůř. Film se zřejmě drží knihy Virginie Vallejo Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara, kterou mám zatím rozečtenou, takže pokud to chtěli scénáristé udělat podle toho, tak ok, ale vzhledem k tomu, že už existuje seriál Narcos, řekla bych, že si měli vybrat spíš nějaký konkrétnější časový úsek. Ti, kdo tématiku znají, se z filmu nic moc nového nedozví, a ti, kteří ne, zase podle mě nejsou z filmu moc moudří. Atmosféru, kterou má seriál Narcos, film postrádá. Trochu upoceným způsobem se nám snaží podsunout milión věcí najednou, aniž by jedna jediná byla nastíněna pořádně. Co hodnotím kladně, je ztvárnění Escobara, který ve filmu vypadá, co se týče vzhledu, věrohodněji. Naproti tomu nešťastný je výběr Penelope Cruz. Při jejích přehrávaných, těžko uvěřitelných hereckých výkonech se mi chtělo plakat, nehledě na to, že má ztvárnit krásnou Kolumbijku. Když pominu to, že s Virginií Vallejo nemá vůbec nic společného, Penelope má pramálo společného i s jakoukoliv jinou Kolumbijkou. Co považuji za největší odpudivý faktor filmu, jsou dialogy v angličtině se španělským přízvukem a občas nějakým španělským slovíčkem jako třeba puta nebo gracias.(19.6.2018)

<< předchozí 1 2 3