poster

Escobar

 • anglický

  Loving Pablo

 • Slovensko

  Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Životopisný / Krimi / Drama

Španělsko / Bulharsko, 2017, 123 min

Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Tato lekce z kolumbijské historie doplácí na to, že výpravný seriál Narcos je co do líčení dobových souvislostí i těch osobních Escobarova života mnohem podrobnější. Mění se jen perspektiva vyprávění, kdy dění nesledujeme z pohledu agenta protidrogové agentury DEA, ale optikou zločincovy milenky." (více)

 • Blok.ssknih.cz (Přemysl Doležal)

  "Film Vás asi do filmové sedačky příliš nepřipoutá, pokud si nesednete na rozžvýkanou žvýkačku nebo vteřinové lepidlo. Pokud Vás tento člověk zajímá – je podle mě vhodnější se podívat na některý z dokumentů o jeho životě. V případě, že upřednostňujete raději hrané filmy – jděte … ale nezapomeňte a…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Snímke sa však nedarí plnohodnotne zobrazovať vtedajšiu realitu mesta Medellín a okolitých slumov, z ktorých vychádzala Pablova sila i sociálne cítenie. Rovnako zlyháva pri jeho vykresľovaní ako zločinca a neskoršie teroristu. Javier z neho robí sympaťáka v každom momente. Ale nie je to vina herca." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Děsivý příběh o tom, že s dostatečnou dávkou peněz a krutosti můžete ovládnout celou zemi, vyniká hereckým osazenstvem. Scénář je však nedokáže dostatečně podpořit a silné přízvuky nám často narušují atmosféru celkově příliš povrchně zpracovaného filmu. O životě Escobara sice stojí za to vyprávět,…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ***

  "Escobar je klasickou filmovou biografií mafiána (ať už skutečného, nebo fiktivního), která nenadchne ani neurazí. Jestliže se toužíte něco dozvědět o dost možná nejbohatším zločinci všech dob, ale nechce se vám obětovat přes 20 hodin svého života na oceňovaný seriál Narcos (2015–), nenechte si ho…" (více)

 • Filmpress.sk (Mária Demečková)

  "Je zaujímavé, ako odlišne vyznieva postava Pabla Escobara v jednotlivých filmoch a seriáloch. Zatiaľ čo v seriáli bol vykreslený ako krutý, nekompromisný a inteligentný muž s bezhraničnou túžbou po moci a rešpekte, v tejto snímke miestami pôsobí až groteskne. Či už v scéne, keď sa na moment stáva…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Režisér Fernando León de Aranoa pojal svůj film jako klasický životopis o vzestupu (to trvá hodně rychle) a pádu (ten je samozřejmě pozvolný, o to však bolestivější) muže, jehož jméno znal celý svět a po krku mu šla polovina planety. Budování impéria, snaha udržet si moc i nelítostný boj s…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ***

  "Přála bych si, aby na mě Escobar nechal silnější dojem. Zcela jistě tu vyčnívají výkony Bardema a Cruz, ale na úspěch je to málo. Pokud má ale snímek diváka seznámit s tím, kdo to vlastně Pablo Escobar byl, pak je asi všechno v pořádku. Kamenem úrazu pro tenhle film prostě bude asi každý divák,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace