Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přepychový lázeňský hotel je kulisou příběhu, v němž hlavní hrdina očekává nějaké rozptýlení i případný flirt - netuší ovšem, že dívka, která jej zaujala, se dostala na scestí. Opustil ji totiž dosavadní milenec, vypočítavý podvodník a lupič. Tento námět byl již v českém filmu zpracován pod stejným názvem Josefem Medeotti - Boháčem z roku 1926. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Tak na můj vkus tam bylo jednoznačně hodně dlouhých tichých pasáží. Dále je škoda, že nebylo lépe využito záměny kněžny a baby. Proč to přišlo až nějak deset minut před koncem, to nevím. Ale jinak to nebylo zase tak špatné. Místy dokonce i zábavné. Jenže celkový koncept u mne zrovna nějaké nadšení nevyvolal, takže přece jen zůstanu v hodnocení u toho pod průměru, i když ne nějak velkého. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Krásné. Mořská panna je výtečná společenská konverzačka cele stojící na třpytu Jiřiny Štěpničkové. Námět je shodný s mnoha globálními filmy, například Lady of the Tropics s Hedy Lamarr nebo Love Affair s Irene Dunne. Tento moderní přepis Štolbova secesního žertu je návratem k oblíbené historce, která zaujala už režiséra Medeotti-Boháče v roce 1926. Z této první adaptace přešla do nové pouze Růžena Šlemrová. Je skutečně cosi milého na tom sledovat roztomilé lásky her mezi Štěpničkovou a Veverkou a později rafinované bardámy Pleyovou a Prchlíkovou, které nejprve předvedly skvělé šaty a později i společenský fištrón. Žel, film je vysílán ze skutečně mizerné kopie a to mu ubírá na šancích více oslovit své publikum. ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Václav Kubásek má na svém kontěslušnou řádku filmů, některé z nich jsou nadprůměrné, pár je jich podpůměrných ale většina se pohybuje v pásnu "neurazí, nenadchne". Nemyslím si, že by byl vyloženě špatným režisérem, má zvládnutý výběr i vedení herců, mezi jeho filmy se najdou i zajímavá témata. I když se na pár výjimek (Železný dědek) neřadí ke známým a často hraným kusům, mají v sobě jakousi dobráckou rozvernost. Mořská panna je postavená na výkonu hlavních postav, ty jsou provedený opravdu profesionálně. Vedleší role jsou obsazený také dobře obsazeny, ale žádná z nich divákům neutkví v paměti. Film je příjemnou komedií bez větších filozofických nebo morálních témat, byť je v sobě obsahuje. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Do galerie zapomenutých osobností českého divadla se postupem času propadl i dramatik druhé poloviny devatenáctého století Josef Štolba. Jeho hry vynikaly smyslem pro komiku a díky autorově notářské praxi často odrážely situace přímo ze života maloměšťáckých lidiček či nejrůznějších podvodníčků, šizunků a šejdířů. Konverzační fraška Mořská panna na plakátech uváděná jako "žert o třech jednáních" patří k nejznámějším. Často ji hráli zejména ochotníci a ještě v roce 1976 ji v pozměněné podobě a pod názvem Hurá do Paříže! uvedlo pražské divadlo ABC s Lubomírem Lipským v hlavní roli. Filmové adaptace pak existují dvě. Němá verze z roku 1926 se Sašou Rašilovem a herečkou exotického jména Lu de Val se bohužel nedochovala, zvuková z roku 1939 dopadla o poznání lépe. Z jevištní verze použili filmaři pouze tři hlavní postavy, děj situovali místo na palubu luxusního říčního parníku do prostředí lázní a lázeňských hotelů. Standardnímu hereckému obsazení dominuje nesmírně krásná a půvabná Jiřina Štěpničková, trojici starokomických přátel sehráli Bedřich Veverka, Jára Kohout a Vladimír Řepa. I dnes představuje tento film příjemné rozptýlení. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama