Reklama

Reklama

Stvůra

  • Velká Británie Beast (více)

Obsahy(1)

Moll je 27 let a stále žije doma u rodičů v malé ostrovní komunitě, která jí brání v rozletu. Své rodině je zavázána natolik, že se od ní nedokáže odtrhnout. Když potká svobodomyslného cizince Pascala, otevře se před ní úplně nový svět. Poprvé v životě se cítí skutečně naživu a bláznivě se do něj zamiluje. Konečně se odpoutá od své rodiny a nastěhuje se k Pascalovi, aby s ním začala nový život. Ten je však zatčen jako hlavní podezřelý v případu brutálních sériových vražd a Mole zůstane sama a vystrašená. Když se přímo před zrakem podezíravé komunity rozhodne postavit na jeho stranu, je nucena učinit rozhodnutí, která navždy ovlivní její život. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

Lucjen 

všechny recenze uživatele

Moll v detstve zaútočila na spolužiačku nožničkami a dodnes ju to prenasleduje. Žije v kruhu prísnej rodiny. Novú chuť do života nachádza s podivným Pascalom, ktorý je však podozrivý z vrážd niekoľkých mladých dievčat. Komorná dráma s nádychom thrilleru ponúka okrem osobitej atmosféry aj skvelú kameru, ktorá celému filmu dodáva trochu toho umeleckého šmrncu, ktorý je dnes taký populárny. Režisér nepochybil ani vo výbere hercov; Flynn a Buckley sú veľmi dobre typovo obsadení a nehrajú o nič horšie. Jasné, že tu mierim k nejakému ALE. To ale prišlo úplne na záver, čo je mi hrozne ľúto. Michael Pearce mal minimálne dve možnosti Beast ukončiť veľmi elegantne, tak, aby divákom ešte nejakú dobu vŕtal hlavou. Mne teda vŕta hlavou iba to, ako to mohol tak veľmi pokaziť. Príliš prekombinované, príliš doslovné. Príliš, aby som mohla dať tie 4 hviezdičky, ktorými som si bola skoro celý film istá. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Prvý celovečerný film P. Pearce dopadlo zaujímavo. Chce byť nezávislým a zároveň v určitých momentoch umeleckým. Prostredie „prírodné“, ale úspech filmu, vďaka zvolenej koncepcii, predovšetkým závisí „len“ na dvojici hlavných postáv. A práve obetavá hra J. Buckley to zachraňuje. Problém je však v tom, že v podstate žiadna vedľajšia postava (v tomto prípade ani J. Flynn, paradoxne, ani Mollin matka, ktorá k tomu bola blízko) nedokázala dominantnejšie podporiť jej výkon a tak rozvinúť celý príbeh a hranice snímku. Záver, respektíve rozhodnutie o spôsobe a forme ukončenia príbehu, ma trošku „šokoval“. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nesúhlasím s tým, že príbehová stránka fungovala tak hodinu. Z možného thrilleru sa stáva mierná psycho dráma, ktorá v závere neupadne, naopak poskytne isté vyústenie a jeden z možných záverov. Film mohol skončiť aj o polhodiny skôr napríklad situáciou po pohrebe, každopádne tu máme vyrovnaný dej s miernou gradáciou od začiatku do konca. Len pozor! Všetci kompletne sú tam narušení. Od vraha, cez hlavnú predstaviteľku a jej matku až po všetkých obyvateľov dediny. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jessie Buckley si ukradla celý film pro sebe a tím, že prakticky neslezla ze záběru, to celé vytáhla nad průměr. A asi hodinu a čtvrt fungovala i stránka příběhová. Podivná romance mezi podezřelým z vražd s temnější minulostí a ne zrovna oblíbené holky ponižované upjatou matkou fungovala na jedničku. Jenže jakmile začala policie konat, šlo to všechno do kopru a konec Pearce vyloženě zvojtil. Počítal jsem s několika závěry, ale ten zvolený byl ze všech nejhorší. Nicméně i tak se jedná o relativně slušný celovečerní debut s poměrně těžkým tématem. Je jen škoda, že se ho režisér nechopil až po získání větších zkušeností. 60% ()

b.dragonfly 

všechny recenze uživatele

Molly je zvláštní. Není však divu, protože matka s ní jedná, jako by jí bylo pořád deset. Když se díky své nové lásce rozhodla konečně trochu rebelovat a začít žít, moje dušička zajásala. Potká totiž Pascala, divokého a větrem ošlehaného drsňáka a bláznivě se zamiluje. Co na tom, že se nad Pascalem vznáší obvinění ze sériových vražd, ani Mollyina minulost přece není bez malého tajemství.. Na živočišného Johnnyho Flynna se moc dobře koukalo a chemie mezi nimi krásně fungovala. Konec filmu mě překvapil. Neokoukaní herci a fajn drama, které mě udrželo po celou dobu v příjemném napětí. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama