poster

Suburra: la serie (TV seriál)

 • USA

  Suburra: Blood on Rome

Akční / Krimi

Itálie, 2017, 8 h 26 min (Minutáž: 43–63 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mira007
  ****

  Italská mafiánská jízda od Netflixu, která je víc derivátem celovečerní Suburry (2015) než dvojčetem seriálu Gomora, který je u mne na prvním místě moderních gansterských filmů. Zatímco Gomora je komplexní ( více postav, více zápletek, pohled na věc jako celek) tak seriál Suburra je o jednom malém incidentu ( trio hrdinů začne vydírat kněze, který zkolabuje na gruppen sex party), který vede linkou k miliardovému mafiánskému projektu v Osti ). Technicky skvělé, způsob vyprávění perfektní rozpočet výživný, obsazení převzaté z celovečerního filmu. Hvězdy dávám za pozitiva: 1) námět a způsob vyprávění 2) trio hrdinů vykresleno perfektně - každý jiný ale spojuje je to, že jsou outsideři ve svých rodinách 3) Řím jako z cestopisu 4) nahota - absolutně přirozená, postavy Isabelle ( Lorena Cesarani ) a cikánská nevěsta Angelica ( Carlotta Antonelli ) full nude scény no problem ( to se v český televizní tvorbě může jen nechat zdát)(11.11.2017)

 • M.i.k.e
  ***

  filmovou Suburru považuju za jeden z nejlěpších evropských filmů posledních let,tudíž nebyl důvod se netěšit na tu seriálovou,navíc v produkci Netflixu,který zřídka kdy sáhne vedle.Těsně po shlédnutí posledního dílu musím ale uznat,že tentokrát to není až tak trefa do černého.Jsou tu sice známe postavy,děj je taktéž známý,nicméně dohromady to úplně nefunguje jak by mělo.Je tu sice mnohem víc prostoru pro jednotlivé figury,emoce tu jsou také (i když pro mě méně uvěřitelné než ve filmu),ale jinak za mě seriál bojuje se spoustou hluchých míst a působí někdy až nepříjemně roztahaně,skoro až nudně.Pro mě osobně tedy spíš zklamání.Seriálová Suburra není vyloženě špatná,každopádně mnohem raději sáhnu po té filmové a od Netflixu po jiné sérii...60%(3.11.2017)

 • tragicus
  *****

  Formálně la serie zdaleka nedosahuje kvalit filmového zpracování, a tak zůstává někde na úrovni seriálové Gomory, což ale v žádném případě není málo, prostě jen jí chybí ten uchvacující wow efekt filmu s v pravdě apokalyptickou atmosférou. Některé momenty viděny právě optikou filmu nedávají úplně smysl, na druhou stranu díky většímu prostoru jsou postavy snad trochu živější, potažmo má dívak více času k emociální investici. A skladba ze závěrečných titulků pak byla vždy kladivem, jež udeřilo třešničku na dortu.(4.4.2018)

 • DaViD´82

  Celovečerní Suburru považuji za jeden z filmů dekády, seriálovou podobu Gomorry zase za jeden z nejlepších seriálů vůbec. A tento seriálový prequel odehrávající se během tří týdnů výše uvedené kombinuje a to od tvůrčího týmu celovečerní i seriálové verze Romanzo Criminale. Proč to však komplikovat a rozepisovat, když to lze vyjádřit stručně a jasně; tohle má veškeré předpoklady být právě novou Gomorrou. A v zásadě se dá říci, že to tyto předpoklady naplňuje. Zvlášť když jí to nekopíruje, ale jde si to vlastní cestou vyšlapanou právě celovečerní Suburrou. Zaměřuje se to tedy na komplexní (jestli se vám narativních linek ve filmu zdálo příliš, tak tady jich je v jedné každé epizodě ještě více; a všechny fungují samostatně i jako nedílná součást mozaiky) a syrový vhled do mafioánsko-politicko-církevní odvrácené tváře Říma; od naprosté spodiny mafiánských podržtašek až po politické špičky. Jediný větší zádrhel je obsazení některých rolí, kdy několik málo protagonistů své party nezvládá. Což bije do očí o to více, o co si to ti ostatní dávají levou zadní.(8.10.2017)

 • Atheas
  *****

  Zasrané charaktery všech postav jsou naprosto dokonalé. Na nikom nezůstané nitka suchá, na každém kousek špíny ulpí. Samuraj je ještě výraznější postavou než ve filmu a pro mě hlavní postava seriálu Aureliáno, by za mě mohl hrát i i šíleného Římského císaře. Emoce ve filmu jsou, jen jsou temné, zkažené a devastující. Nádherný seriál, který krásně vykresluje lidskou přirozenost, která pokud jde o peníze, neštítí se ničeho. Atmosféra je podmanívá, fascinující.(23.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace