poster

Jim & Andy: The Great Beyond - The Story of Jim Carrey & Andy Kaufman Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Dokumentární

USA / Kanada, 2017, 94 min

Režie:

Chris Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nwx
  *****

  Muze na mesici jsem ignoroval. Nejaky odpor asi k ukazkam z toho filmu. Pred par lety jsem se ale premluvil, podival se a uvidel nejlepsi film Milose Formana! Znovu jsem take diky tomu filmu zjistil, ze Jim Carrey je opravdu skvely horec ale hlavne jsem objevil Andyho! Vse jsem pak kolem nej hltal nejaky cas, neskutecny komik! A ten pribeh za nim, wow! Tento Netflixovy dokument je pro fandy Andyho, Jima a Milose. Krasa!(20.11.2017)

 • Roman.Caesar
  *****

  Man on the Moon je moje absolutní srdcovka. Tenhle dokument toho však ukazuje ještě tolik navíc, a z tolika úhlů, že se tím dostává téměř na úroveň samotného filmu. Jim Carrey je opravdu skvělý herec, ale oblíbil jsem si ho až u Truman Show a následně u Muže na Měsíci, jeho role předtím mi neříkaly nic. A i v tomto dokumentu ukazuje, že se pro hraní narodil. Za mě plný počet jako u filmu samotného.(12.3.2018)

 • Raziel_cz
  ****

  Dojemný dokument, na kterém snad ještě zajímavější než to, co Carrey dělal jako Kaufman, je ten současný, reflektující Carrey. (Pár dní po tomhle jsem ho viděl v Comedians in Cars getting Coffee a ověřil jsem si, že kdyby ho někdo natočil, jak tři hodiny sedí na židli a povídá o svých filozofiích, stejně bych se nedokázal odtrhnout.) Ale samozřejmě ta kaufmanovská situace je středobodem filmu a je naprosto neuvěřitelná, emočně zdrcující a krásná zárověn. Od trollování přes Cliftona po setkání s Andyho rodinou. Ať už máte Carreyho rádi nebo ne, tohle bych doporučil každému.(14.1.2018)

 • P1tr
  *****

  Jim Carrey se při natáčení Muže na Měsíci choval jako blázen a je si toho vědom a rád se s vámi podělí o svoje důvody a postřehy. Film se sice zabývá pouze natáčením Formanova snímku, ovšem díky upřímné zpovědí Carreyho se nám dostane okna nejen do hercova procesu při tvorbě zmíněného snímku, ale také okna do jeho duše, neboť dojde na hodně hloubavých myšlenek, které ukazují Jima ze širšího hlediska a informují nás o hercově minulosti i o tom, jak intenzivní natáčení ovlivnilo jeho budoucnost. Pod slupkou dokumentu o jednom filmu se tedy nenápadně skrývá komplexnější profil Carreyho osobnosti a jeho života.(7.3.2018)

 • Dorian.gray
  *****

  Azda väčšine je jasné, že Jim Carrey to nie sú len opičky a imitácie. Je to jeden famózny herec, čo dokazujú viaceré jeho filmy (Truman Show, Večný svit nepoškvrnenej mysle) nevynímajúc Muž na Mesiaci. Išiel som sa smiechom roztrhať z tohto skvelého making of. Miloš Forman a štáb museli mať veľmi veľa trpezlivosti s "prevtelením" Jima Carreyho do Andyho a jeho altereg.(23.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace