Neposlušnost (festivalový název)

(festivalový název)
  • Kanada

Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Irsko, 2017, 114 min

Film se mi líbil. Nejspíše hlavně díky výkonům dvou hlavních představitelek, za mě hlavně Rachel Weisz. Občas trochu pomalejší tempo. Explicitní milostná scéna trochu překvapila, hlavně jedna její část, za mě osobně nevyzněla úplně nejlíp, ale otevřenost filmu se cení stejně a také se mi líbila chemie mezi hlavními postavami.(18.3.2018)

Hodně povedený snímek, který se opírá o skvělé herecké výkony Rachel Weisz a Rachel McAdams. Poměrně nevšední zápletka plynula nenuceně a rychle, což je úctyhodné u 114min filmu. Za "raw and emocional" milostnou scénu jasných 5 hvězdiček.(18.3.2018)

Dokonalé. Konečně dokonale vyvážený film, který ukazuje, jak může být pevná víra překážkou ke svobodě. Nastoluje otázky jako proč má člověk být s někým, koho nemiluje, ale kdo je pro něj lepší podle pravidel společnosti (či komunity samé). Meditace o svobodě. O odvaze o tom být sám (sama) sebou. Skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistek, co dokáže vyzařovat Weisz z té své usilovné chůze a co dokáže sdělit McAdams vráskami kolem rtů nebo Nivola pohledem, to je fakt něco. Tak se pozná herecká špička. A jako bonus skvělá milostná scéna, ve které žádný čin není samoúčelný nebo jen pro kameru. Moc krásný film, určitě jsem ho neviděla naposledy.(9.6.2018)

Víra je zde však antagonistou. Tou hlavní překážkou cesty za štěstím. Velký důraz kladený na soucit s postavami Ronit a Esti to jen umocňuje, obzvlášť když obě ženy ztvárnily tak fantastické herečky, jako jsou Weiszová a McAdamsová. Jestli to v konečném důsledku působí až moc jednostranně? Ani ne, vždyť právě onen nedokončený proslov rabína hned v úvodu ukazuje, že i v natolik silné náboženské komunitě se vlastnosti jako empatie, pochopení a tolerance neztrácejí. Více zde moje recenze: https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/neposlusnost-ukazuje-empatickou-a-odvaznou-cestu-za-svobodou_472159.html(20.3.2018)

• - Natáčanie filmu začalo 3. januára 2017. (Kub_ees)