Hans Zimmer v Praze (koncert)

Hans Zimmer: Live in Prague

Rolf Dekens

Hans Zimmer

Jeremy Azis

Tim Van Someren

On je prostě génius! Jedním slovem vážně GÉNIUS! ..... po tomto koncertě můžu říct, že kdo to neslyšel, neví, co je opravdová hudba. Tohle byla dokonalost. Neskutečně multifunkční a talentovaný člověk. Zírala jsem s otevřenou pusou, nechala se unést hudbou a ještě mi stekla slza při slovech o Heathovi ..... Navíc jsem na tom byla v druhém nejlépe ozvučeném kině v ČR, takže unikátní zážitek. STOJÍ TO ZA TO!(4.11.2017)

Dokonalost. Nic lepšího jsem asi nikdy neslyšel. Špičková kvalita. Hudbu Hanse Zimmera stěží uslyšíte kdy v detailnějším záznamu. Už ani nelituji, že jsem v O2 Aréně na HZ nebyl. Jednak bych přišel o tak skvěle kontaktní kameru, která drží v pozoru celé dvě hodiny a baví mne sledovat jak si umělci přehazují nástroje a jak se to celé děje. Druhak jsem měl tu "čest" slyšet tam jiný instrumentální koncert filmové hudby a po technické stránce to bylo spíše zklamání. Zpátky k živáku : Pokud mne dokáží po letech nahnat husí kůži pecky jako Piráti z Karibiku nebo Lví král, tak pak je asi zřejmé, jakym je HZ mistrem. Naprosto odzbrojující je hudební peklo Elektro z trapného a právem zapomenutého The Amazing Spiderman 2, ale na tomto záznamu snad kromě hudebního témata Banea z TDK nic masakrálnějšího není. A samozřejmě, protože poslední třetina patří spolupráci HZ s Nolanem, tak za mne je to plný počet. Skvělý koncert, super technická kvalita a hlavně dokonalá hudba největšího hudebního génia v historii.(31.1.2018)

Od tohoto koncertu se nedá odpoutat - je to něco báječného, a i když Zimmer nestojí na mé nejvyšší příčce oblíbenosti skladatelů filmové hudby, na tento koncert si vybral velmi slušné kousky a hlavně je tak zaranžoval, že to je naprosto bez chyby. A ano, chce to kino a nenechat se nikým rušit. Seznam skladeb: 1. Opening Medley – Driving / Discombobulate / Zoosters Breakout, 2. Crimson Tide / 160BPM, 3. Gladiator Medley, 4. Chevaliers De Sangreal, 5. The Lion King Medley, 6. Pirates Of The Caribbean Medley, 7. You’re So Cool, 8. Rain Man: Main Theme, 9. What Are You Going To Do When You Are Not Saving The World, 10. Journey To The Line, 11. The Electro Suite, 12. The Dark Knight Medley, 13. Aurora, 14. Interstellar Medley, 15. Inception Medley.(23.1.2018)

Měl jsem to štěstí být u tohoto skvělého koncertu naživo a byl to jeden z těch momentů, které vám zůstanou v paměti napořád. Proto jsem neskonale šťastný za to, že vyšel záznam právě z pražské O2 areny, který mi ve výtečné kvalitě bude připomínat tento koncert znovu a znovu. Každá skladba měla jinou náladu a užíval jsem si jak pozitivně radostnou první polovinu, tak spíše vážnější polovinu druhou, ale emoce pracovali u většiny z nich naplno a při vzpomínce na Heatha Ledgera a následně na střelbu v kině v Coloradu, mi bylo hned jasné, že moc silnějších koncertů už neuvidím. Opravdu nemá cenu vyzdvihovat, proč se mi líbí ten či onen soundtrack, ale stačí se zaposlouchat a naplno si toho užívat i při vzpomínkách na dané filmy, které prostě všichni filmoví fanoušci musí milovat.(3.12.2017)

Rozpočet €350,000║ Silný zážitok. Dokument nechá zaspomínať na to aké to bolo atmosféricky elektrizujúce priamo v hale. Hlavne keď bola možnosť to zažiť v rámci tejto koncertnej šnúry priamo naživo u nás koncert v Slovnaft Arena Bratislava. /100%/ tento dokument vyšiel aj na Blu-ray Hans Zimmer: Live in Prague(3.12.2017)

• Hans Zimmer