Hans Zimmer v Praze

(koncert)
  • Velká Británie Hans Zimmer: Live in Prague (více)
Trailer 1

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel 7. května 2016 se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel a spolupracovníků, třeba i Johnny Marr z The Smiths. V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku (2006), Lví král (1994) nebo Temný rytíř (2008). Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dechberoucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk. (Pannonia Ent.)

Trailer 1

D.Moore

Jestli někdo Hansi Zimmerovi vytýká, že je hudební vatař, opakuje se, těch nápadů vlastně až tolik nemá, ale na druhou stranu se mu občas něco vážně povede... Tak má pravdu a tenhle koncert ho v tom nepopulárním názoru utvrdí. Dvě hodiny (plus) Zimmerovy hudby z různých filmů prostě dokazují, jak často si ta hudba je podobná a když z různých soundtracků vznikne směs, nepoznali byste, že to není jedna skladba... Ale na druhou stranu také dají vyniknout těm skladbám, které jsou originálnější, dobré. Skvělý je třeba hned úvod s Řidičem slečny Daisy, Madagaskarem a Sherlockem Holmesem, ten na jevišti i moc pěkně vypadá. Lví král se hezky poslouchá a působivé je i provedení Gladiátora a Tenké červené linie (s minimalistickou projekcí). Pravděpodobně by se mi o dost víc líbila také téměř závěrečná Aurora, kdyby mě ale Zimmer předtím doslova neutloukl například Piráty z Karibiku. Ano, mám pirátské soundtracky rád, jenže tohle provedení... Kýčovitá show, spíš přeplácaná než úžasná, spíš estráda než hudba. A netýkalo se to jen Pirátů, prostě někdy od poloviny jako by představení přišlo o vkus a měl jsem vážně potíže ho sledovat. Hanse Zimmera v Praze je pro mě tedy mnohem lepší slyšet než vidět - i z toho důvodu, že v audioverzi (kterou bych ohodnotil lépe) naštěstí chybí jeho většinou nezáživné a zdržující konferování. ()

T2

Rozpočet €350,000║ Silný zážitok. Dokument nechá zaspomínať na to aké to bolo atmosféricky elektrizujúce priamo v hale. Hlavne keď bola možnosť to zažiť v rámci tejto koncertnej šnúry priamo naživo u nás koncert v Slovnaft Arena Bratislava. /100%/ tento dokument vyšiel aj na Blu-ray Hans Zimmer: Live in Prague ()

MikeCool

Tak jsem si udělal výlet do 80 km vzdáleného, jabloneckého kina Radnice a neprohloupil jsem. Bravurně ozvučený kinosál a hlavně skvělá atmosféra při poslechu hudebního velikána Hanse Zimmera mi místy nahnala husí kůži po těle. Už, už jsem si říkal, že mi Hansík nezahraje mojí srdeční záležitost, ale díkybohu, si to nejlepší nechal na konec. Vřele doporučuji. V kině to má samozřejmě úplně jiný rozměr prožitku. ___ (Kino Radnice, Jablonec nad Nisou) ()

nascendi

Priznám sa, že do pozretia tohto filmu som vnímal Hansa Zimmera iba v tom, že je a je dobrý. Nedokázal som jeho filmovú hudbu odlíšiť, ani vnímať samostatne. Pražský koncert mi ho priblížil, mnohé z jeho skladieb som dokázal identifikovať a aj keď na mojej špici neochvejne tróni Ennio Morricone, považujem čas strávený pri Zimmerovej hudbe za užitočne strávený. ()

Hunt

Byl jsem v O2arene na koncertu Hanse Zimmera jak v roce 2016 (ze kterého je tento záznam), tak při jeho druhém koncertu 2017. Přesto jsem si v říjnu téhož roku nenechal ujít v kině záznam z vystoupení - a nelitoval jsem. Zvuk totiž stojí za to, zcela bezchybné provedení, které svou kvalitou i předčí zvuk z živého vystoupení. STOJÍ to za to! ()