Hassel (TV seriál)

Krimi / Drama

Švédsko / Německo / Belgie, 2017

Předloha:

Olov Svedelid (kniha)

Ola Rapace, Aliette Opheim, Wilma Lidén, Shanti Roney, Thomas Holmin, Nanna Blondell, David Nzinga, Stina Ekblad, Jens Hultén, Ana Gil De Melo Nascimento, Tomas Laustiola, Kalled Mustonen, Johan Hedenberg, Thomas Hedengran, Hans Erik Dyvik Husby, Truus de Boer, Dao Molander, Lucho Villalobos, Marcus Sannefjord, Angela Kovács, Niklas Engdahl, Rainer Gerdes, Christopher Wagelin, Linn Björnvik Gröder, Andrea Edwards, Ingmar Virta, Robert Follin, Daki Savic, Charles Kronwall, Fernando Vilandia, Rudolf Winco Castillo, Leena Uotila, Petter Notstrand, Azzan Jack, Johnny Lo, Can Edis, Simon Mezher, Johanna Granström, Nebojsa Dimitrijevic, Erik Rastemo, Gustav Backlund, Zeke Kücükyildiz, Johan Hallström, Pearly Hadziomerovic, Kee Cheang, Moa Silén, Marielle Lundin, Maria Norgren, Frederik Nilsson, Gustav Levin, Boris Glibusic, Pontus Olgrim, Martin Swabey, Mathijs Scheepers, Eric Gordon, Kristof Coenen, Ilse de Vis, Nganji Mutiri, Pitcho Womba Konga, Johan Eriksson, Andrew Vandaele

Nebylo to sice ani za mák severské, ale zase to bylo úplně jiné než všechny seriály okolo. Mému vyššímu hodnocení ale jistě napomohlo, že Roland Hassel je takové drsné chlapské zvířátko. Hraje ho herec Ola Rapace, který si převzal příjmení od své manželky, což by maličko jeho mužnost snižovalo, ale pokud je jeho ženou představitelka Lisbeth Salander, pak se samozřejmě není čemu divit. :) Na jeho obranu je ale třeba nezamlčet, že to prý v překladu znamená "dravec".(17.3.2020)

Výborná hudba, především titulní song, ale scénář, na rozdíl od jiných skandinávských sérií, moc zajímavý nebyl a závěr úplně vyšuměl.(14.3.2020)

Ola mě baví dávno a Hassel začíná vcelku slibně. Jsem zvědavá, jak se to vybere dál. Po první části lepší průměr.(9.1.2020)

jsem skalní fanda "severek".Beru všechno.Ale zase na druhou stranu mě silně irituje,že konec bude pomalu až na jaře.Scénář se naprosto nedržel předlohy.Epizod je nasekaných jako cvičky Baťou.Děj je líný a na konci pokud neusnete se divíte o co vůbec šlo.Kolik diváků bude vědět na konci seriálu o co šlo na začátku????(9.1.2020)

50 % - které to tady má, je podle mě málo. Vidím to na 4* s přehledem, kamera je výborná a jestli máte rádi (severské) detektivky, v tomhle případě modernějšího střihu, rozhodně se nebudete nudit.(6.10.2020)