Série(2) / Epizody(12)

Lukas Franke (Matthias Schweighöfer) se stane obětí hackerského útoku. Jsou mu ukradena všechna osobní data a sám Franke je obviněn z účasti na terorismu. S přibývajícími důkazy mu přestávají věřit spolupracovníci, přátelé i jeho rodina. Franke se proto vlastním pátráním snaží zjistit, kdo (a proč) za odcizením jeho identity stojí, aby mohl očistit své jméno a získat zpět důvěru své manželky. (FIAT 500)

zahadum

Začne to sľubne a napätie a bezmocnosť by sa dali krájať. PO tretej epizóde to ide dolu z kopca a hlavne to zabili veľké logické prešľapy ktoré sa nedajú tolerovať. ()

FIAT 500

První čtyři díly fantasticky budují atmosféru strachu, úzkosti, zmatení... Nevíte, čemu věřit a komu věřit, kde utíkat před policií, a kde se naopak raději vzdát... Nevíte proč se to děje, nevíte kdo to dělá a tak nějak soucítíte s hlavním hrdinou. Děj překvapivě nezabilo ani poměrně brzké odhalení hlavního padoucha, které je poměrně překvapivé, stejně jako jeho důvody... Pátý a šestý díl mají slabší kvalitu než první čtyři epizody, především až zbytečně moc přidávají do děje politiku, která by tam nutně být nemusela... Iritující je závěr, jakože Snowden a tak, trochu jsem doufal, že to celé bude zakončeno trochu jinak... Co se mi hodně líbí, to je způsob natočení seriálu, stejně jako herecké výkony, především Matthiase Schweighöfera a Toma Becka, který se od dob Kobry 11 pořádně herecky zlepšil (anebo mu to ve většině případů debilní scénáře jeho epizod prostě neumožnily ukázat už tehdy)... Sympaticky nesympatická byla i postava policejní vyšetřovatelky... Zamrzí méně prostoru pro Karoline Herfurth a jak jsem již říkal trochu zbytečně překombinovaný závěr... Nicméně i tak musí dát čtyři hvězdičky, minimálně za první čtyři části, ústřední zápornou postavu, která se na rozdíl od jiných filmů a seriálů dvakrát nerozmýšlí jestli někoho bodnout či zabít, a celkovou atmosféru... Je škoda, že tenhle německý seriál u nás asi nikdo dávat nebude, tudíž ten kdo neumí německy nebo anglicky (výrazně doporučuji originální znění s anglickými titulky, anglický dabing je příšerně neautentický) se na něj asi jen tak nepodívá... Přitom je to lepší než 3/4 produkce, kterými televize v ČR diváky zásobí a opět ukázka toho, jak se nejen německá kinematografie, ale i televizní tvorba, posunuly mílovými kroky dopředu. Už poněkolikáté jsem se totiž s německým filmem/seriálem nespálil, ba naopak jsem dostal kvalitní zážitek (z poslední doby lze zmínit třeba i minisérii Pod jedním nebem nebo filmy Rande naslepo a Who am I, který byl tématem podobný tomuto seriálu)... Jinými slovy, hledáte-li kvalitní thriller a nevadí vám svět počítačů, dejte You are wanted šanci... EDIT: 2. série je horší než první, i když žádný propadák to není a stále se to drží na solidní lehce nadprůměrné úrovni. Nechybí několik překvapivých momentů, ale na rozdíl od řady číslo jedna je ta s pořadovým číslem dva už více politický thriller než čistý thriller sám o sobě. Místo hledání toho, kdo to udělal, hledá někdo další toho, kdo to způsobil, čili hlavního hrdinu. Z lovce je lovná zvěř a vedlejší postavy, které jsou nyní za lovce, se nezastaví před ničím. A to je vlastně stále stejně sympatické jako na první řadě - tvůrci se nebojí zvratů a smrti některých postav a jejich vrazi se zase nerozmýšlejí, jestli střelit nebo ne, jak to občas u některých filmů a seriálů bývá (a nejsou tu ty obligátní scény s minutovým záběrem na spoušť zbraně, která je někým opatrně mačkána do doby, než přijede policie/armáda). Konec si potom udělal prostor pro třetí sérii, kterou už by ale s předchozím děním spojovala prakticky jen jedna jediná postava, čili je otázkou, jestli k další řadě dojde. Každopádně stále platí, že You Are Wanted stojí za to vidět, už jen kvůli atmosféře a ukázce toho, jak cokoliv, co člověk dělá, i nevědomky, online, může být použito proti němu. () (méně) (více)