Gaga: Five Foot Two

USA, 2017, 100 min

Chris Moukarbel

Chris Moukarbel

Chris Moukarbel, Lady Gaga

Skvělý dokument. Naprosto ideálně se zde kříží osobní život Gagy, kde kolikrát ukazuje i to, co by se jiný "superstar" báli dát v rámci metafor do písničky, s nahráváním alba Joanne a všema problémama, radostma a inspiracema. Na dýlku je tak akorát dlouhej a děje se toho v něm poměrně hodně, takže rozhodně nenudí. Všem haterům Gagy bych povinně kopii tohohle filmu nacpal do prdele a v rámci morálního a hudebního vzdělání párkrát otočil, aby získali nějakej ten rozum. Jasný, vkus je vkus, ale urážet tvorbu či osobu někoho jen proto, že jde mimo vás, to už je debilita.(25.9.2017)

She is so smart. To se česky lépe vyjádřit nedá, navíc velmi zajímavá a na svůj věk vyzrálá osobnost. Oceňuji tuto velmi upřímnou zpověď.(29.1.2018)

Dálší docela zajímavý dokument od Netflixu. Radosti a strasti této pop star v surové podobě.(19.10.2017)

• Eldrick

Máme tu další důkaz, že "hvězdy" jsou jenom jeden velký mýtus. Pohled do soukromí šeredný 30letý transky s nevyrovnanou osobností, která vypadá ve skutečnosti v ksichtě jako 40letá transka a neumí si ani sama uvařit. Naštěstí umí zpívat a vystavovat holou prdel a vytahaný placatý cecky, jinak by byla na odstřel.(27.9.2017)

Skvěle zpracovaný dokument, který ukazuje Lady Gaga, takovou, jaká doopravdy je. Jako obyčejného člověka, trpícího bolestmi,slávou a se srdcem na pravém místě. Ani mě to nepřekvapilo, protože je mojí nejoblíbenější zpěvačkou a vážím si ji hlavně jako člověka. Teď ji mám ještě radši. Při některých scénách mi ji bylo opravdu líto a některé byly zase dojemné. Dokument nezachytil jen přípravu a vydání nového alba Lady Gaga, Joanne, až k Superbowlu, ale také její problémy a hlavně pocity. A to se mi líbilo. Je to nejlepší dokument, co jsem o ní viděla a možná vůbec. Na konci mě možná trochu zklamalo, že tam nebyl zachycený Superbowl, ale to si můžeme pustit i tak. Po tomhle dokumentu ji ještě více obdivuji. Ale zhlédnutí doporučuji i lidem, které až tak nezajímá nebo ji třeba ani v oblibě nemají. Možná jim to vyvrátí dosavadní představy o ní. Nic totiž nikdy není takového, tak jak se na první pohled zdá...(17.10.2017)

Gagu som nikdy nepočúvala , nepatrím k jej fanúšikom.. ale ako osoba ma zaujala. Rozhodne jej roky a zmena čo sa týka imidžu, aj po hudobnej stránke veľmi prospeli. Dokument je kvalitný, ukazuje jej ľudskú stránku , bolesti, psych.problémy, zaujímavé myšlienky...Páči sa mi jej bezprostrednosť ktorá je v dokumente prirodzená, nie ako bola predtým.. umelo vytvorená s úmyslom za každú cenu šokovať.(13.10.2017)

• moviefreak

"IBA" zaujímavé..(25.9.2017)

Lady Gaga, výnimočný talent redukovaný na tovar určený na jednorazovú spotrebu. Miestami vykukuje to obyčajné dievča, ktoré sa nechalo zomlieť v mlynčeku showbiznisu, ktorý vypľul trosku plnú depresií, úzkosti a vynechávajúcich končatín.(19.11.2017)

• Ikedar

Skôr domáce video ako dokument, ktoré nám ukazuje Gagu v každodennom živote. Divák má tak možnosť zistiť, že ide o normálnu, nezaujímavú, dokonca nudnú babu, s každodennými problémami každého jedného z nás.Rozdiel je v tom, že má dobrú hudbu a vie veľmi pekne spievať. Baví ma jej tvorba, baví ma na javisku, už menej tak v súkromí ako človek. Možno pre fanúšika skôr lepšie aj nevidieť. Neviem.(6.10.2017)

Tohle byl pro mě rozhodně jeden z nejočekávanějších dokumentů roku a musím říct, že jsem čekala trochu víc. Film se hodně věnuje jejím zdravotním problémům a ukazuje tu "normální" stránku Lady Gaga, na kterou není veřejnost uvyklá. To oceňuji, zároveň to na mě ale často působí dost pateticky. Každopádně pokud tvorbu Lady Gaga sledujete, rozhodně doporučuju.(22.9.2017)

(NE)obyčejná Stefani Joanne Angelina Germanotta(23.9.2017)

Není náhodou že "oficiální" a "známé" záběry šílených kostýmů a promenád před fanoušky jsou v tomto filmu nasnímané s pohledů paparazzi a je jich velmi málo. Mnohem víc se dokument zabývá reálnou ženou sedící ve svém apartmá a trpící bolestí nebo nejistotou jestli její další deska bude mít úspěch. Nejsilnější okamžik filmu je zachycený jen zvukově, ukazuje člověka, který je slavný a bohatý, ale večer když všichni co kolem ní celý den poskakují odejdou domů, přichází osamění. V náznacích vidíme, že za velké úspěchy a slávu platí problémy se svým zdravím a problémy v osobním životě. Gaga působí často teatrálně a není to žádný intelektuál, ale jako umělec je poctivá a ne instantní výrobek hudebních manažerů. Zajímavý dokument, který ukazuje ženu, která se skrývá za maskou a pseudonymem Gaga.(25.9.2017)

• Tomas_PO

Mohol to byť dobrý dokument, nebyť jeho strihu. Zaujali len časti, kedy sa Gaga prezentuje ako umelec a autor, či dokonca líder, líder v zmysle, ako to správne nazvať...manažér a motivátor úzkeho pracovného tímu. Dominuje však plač, frustrácia a únava z bytia superstar ala Amy Winehouse. To mi príde nesmierne vzdialené, neviem si predstaviť takéto dokumentárne momenty u U2, AC/DC či Davida Gilmoura.(7.10.2017)

Otázka zní, co nám ta Lady Gaga vlastně chce tímto říct. Škoda, že tento dokument nenatočila v době, kdy byla hvězdou první velikosti a kdy většinu svého času netrávila tím, aby slátala dohromady svou roztrhanou duši.(5.11.2017)

Bola by chyba hodnotiť tento dokument na základe toho, či máte Lady Gaga radi, alebo nie. To je koniec koncov faktor, ktorý ovplyvní veľa hodnotení. Ja som ju nikdy nepočúval, asi ani nebudem, každému sa páči niečo iné, ale... Niekto to nazve hviezdne manévre, niekto perfekcionizmus, divadlo. Áno, Lady Gaga má rada, keď jej divadlo funguje perfektne. Záchvaty paniky majú aj veľké hviezdy, majú aj bolesti, starosti, problémy, sú patetické. To všetko platí aj pre Gagu. Lady dospieva a chce, aby to ľudia vedeli. Chce ukázať, že pod maskou menom Lady Gaga je tiež len žena, ktorá túži po rodine, po dieťati, ktorá je ľudská, empatická a sama. Aj keď myslím, že ju minulosť ešte len doženie. Dokument bol urobený príjemne, vôbec nenudil a nemal som ani chuť to vypnúť. Pre mňa príjemné prekvapenie.(28.9.2017)