• klúčik

Komédia , ktorá nám ukazuje, ako sa kolaborovalo, hrdinsky bojovalo proti okupácii a podobne. Autori filmu si robia srandu s toho, čo denne zažívali počas okupácie Čiech a Moravy. Ak sa pozerám na staré týždenníky z tej doby, tak naozaj neviem, kto bol v Lucerne a preberal nemecké vyznamenania? To boli iba nemeckí herci, alebo tam boli aj českí herci? Dosť politiky. Film bol slabučký a preto dávam 25%.(12.7.2016)

• Martin741

Akysi Machov pokus o okupacnu komediu - a ne, nevyslo to. Uz jaxom sa zaregistroval na csfd, taxom vedel, ze narazim na filmy, ktore boli aktualne mozno tak v case natocenia, ale behom casu brutalne zostarli. Toto je presne ten pripad filmu - toto mozu nadhodnotit snad len vystudovane filmove teoretiky -elitari : 30 %(11.8.2018)

Horažďovičtí měli na filmaře v prvních letech vyloženě smůlu. Prvním filmem, který byl v jejich městě natáčen, byl protektorátní Kníže Václav, těsně po válce se dočkali podivné antiválečné taškařice, kterou zuby nehty táhla nahoru Helena Bušová, ale co také víc mohla dokázal ve fiktivním prostoru Křemení? Těžko dedukovat, zvlášť, když hlavním starem má být Jarda Průcha. Zajímavější, ale neméně tristní, je bilance vrcholící kariéry Kubáska a jeho nástupce Macha. Zatímco Kubásek se alespoň občas zaskvěl prvorepublikovou veselohrou, na Macha čekali maximálně Tři chlapi v chalupě. Buď jak buď, dalším filmem, se kterým se zavítalo do Horažďovic, bylo Kladivo na čarodějnice.(30.1.2011)

• lucascus

Ani rázná a dobrá herečka Helena Bušová, známá již z prvorepublikových filmů, nedokázala zachránit tento špatný film, který se sice tváří jako komedie, ale vtipného zde nebylo vůbec nic. Za to trapnosti se zde člověk nabažil, a nudy ještě více. Chápu, že v roce 1946 byla potřeba se uvolnit a vysmát se nacistickému režimu. Mohlo se to udělat s profesionalitou a filmovým umem, to by se ale tato látka nesměla dát debutujícímu a navíc velmi špatnému režisérovi. Protože Mach natočil bohužel více špatných a propagandisticky laděných snímků, než těch kvalitních, kterých bylo poskrovnu. Mírný reparát si utvořil o rok později, kde vytvořil tématicky podobno komedii, ovšem mnohem zdařilejší pod názvem "Nikdo neví nic".(7.10.2013)

Je zajímavé, že hned po válce u nás vznikly dva filmy, které válku neberou vážně, ae vyloženě si z němců dělají prdel. Jedná se o film Nikdo nic neví a právě Velký případ. Možná se mýlím a nějaký film mi utekl, ale domnívám se, že po roce 1948 se válka začala ve filmech zobrazovat pouze smrtelně vážně a válečná komedie byla v českém filmu tabu. Stejný žánr se znovu objevil prakticky až po pádu komunistů ve filmu Stůj, nebo se netrefím.(8.11.2012)

• - První film, který byl natáčen v Horažďovicích. (NinadeL)

• - Režijní debut Josefa Macha. (Marthos)