Korea z výšky (TV film)

Podivuhodná Korea

Korea from Above

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 2x52 min

Dvoudílný dokument sledující z výšky veškeré zásadní přírodní a kulturní korejské památky. Skvělý vizuál i doprovodný výklad, ale diváci přijdou při pohledu ze vzduchu o detailní interiéry památných historických i moderních staveb. O asijských státech toho vím velmi málo, proto vítám jakýkoliv pohled do tohoto vzdáleného světa. Tento je velmi zdařilý a doufám, že jednou bude natočen i snímek Korea ze země.(12.9.2019)

Nádherný dokument - poutavé povídání, neskutečně působivé záběry, krásná hudba, měl jsem chuť sbalit si hned kufr a vyrazit na cestu - a kdybych ve Sportce vyhrál alespoň 50 mega, už bych se nevrátil :-D(10.10.2017)

Viděla jsem první díl a jsem nadšená. Tak dokonalé sladění leteckých záběrů a dějin země jsem už dlouho neviděla. Z ani ne dvouhodinového dokumentu se o téhle nádherné zemi s nesmírně zajímavými dějinami dozvíte víc než z ledajaké učebnice.(20.9.2017)

Nejvíc mě zaujaly fantastické letecké záběry koberců zeleného čaje, mandarinek, a smaragdově zbarvené moře.(14.9.2019)