poster

Já, Tonya

 • USA

  I, Tonya

 • Slovensko

  Ja, Tonya

 • Nový Zéland

  I, Tonya

 • Kanada

  I, Tonya

 • Austrálie

  I, Tonya

 • Irsko

  I, Tonya

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (192)

 • POMO
  ****

  Životopisná charakterová štúdia s kvalitne rozpracovanými postavami, zaujímavá kontrastom buranskej povahy hlavnej predstaviteľky s uhladeným svetom krasobruslenia, ktorý je pre ňu všetkým. Svet, z ktorého pochádza a partia v ktorej sa pohybuje (a ktorú si sama vybrala), plodí napínavú drámu ako z žánrovky. Aniž by v nej išlo o život. Výborní herci, pútavo nakrútené športové vystúpenia.(4.3.2018)

 • Malarkey
  ****

  Rok co rok nevěříte, že se na přelomu osmdesátých a devadesátých let objevil nějaký další olympijský příběh, který byste neznali, a tvůrci stejně pokaždé něco vyhrabou. Krasobruslařka Tonya Harding ale neměla zrovna životní příběh, kterým by se kde kdo chlubil. Na druhou stranu je tak neuvěřitelný, že by byla škoda, abychom se o něm nedozvěděli něco víc. Příběh měl ale štěstí na tvůrce, protože jej natočili opravdu věrohodně. Třeba Margot Robbie tu byla naprosto k nepoznání. Z hezké herečky se stala americká maloměstská čůza, která má ráda krasobruslení a všecko ostatní ji obtěžuje. To, že jí manžel sem tam ztříská ji přece nezastaví od toho, aby jednou byla slavná, že? Lidská hloupost ale nejspíš jo a já musím říct, že zajímavější příběh olympijské sportovkyně bych si asi nedokázal ani vymyslet. Druhá půlka filmu byla pro mě až neuvěřitelná. Nedýchal jsem a jen pozoroval, kam až člověk může zajít.(21.1.2018)

 • Cervenak
  ****

  Blbý, blbší, ešte blbší... a americký redneck. Nadupaná, výborne natočená dekonštrukcia amerického sna. Miestami som sa smial nahlas ("Skúsený agent ako ja musí myslieť 4 kroky dopredu!"). Oscar pre Robbie povinný.(18.2.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Musím říct, že jsem o Tonye nikdy neslyšel a o to víc žasnu jaké existují na světě až neskutečně zajímavé životní příběhy. Mé očekávání, že uvidím mnoho krasobruslařských scén včetně tréninku se až na malé vyjímky vůbec nenaplňilo, ale ukázaná platí a to já příjmám. Film je takový buranský skoro pulp fiction, s tím že tady se nejedná o žádný gangstery, ale o naprostý burany, kterým se v hlavě líhne jedna sračka za druhou, které vše posouvají do roviny černého humoru, zejména díky skvělým dialogům. To nefalšované čistokrevné buranství mně někdy přivádělo do správného diváckého varu. Příběh je vyprávěn klasickou filmovou řečí do které vstupují prostřihem "dokumentaristické" výpovědi hlavních hrdinů jejihcž hlavním úkolem je dát ději větší dynamiku a humor. Doslova očerován jsem byl z hereckého výkonu Margot Robbie ta holka je absolutní herecká superhvězda a osobní miláček navrh. Ovšem ani vedlejší role v čele z Allison neupadnou do zapomění. "proč se kurva moje postava vytrácí z příběhu" . Každá kapka filmové originálnosti je v našich multikinech zaplavených komiksovým a animovaným hnojem velmi vítaná.(5.2.2018)

 • Superpero
  ****

  Zábavný film z, pro mně, nepříliš atraktivního prostředí krasobruslení. Musím uznat, že ty její jízdy byly natočené poutavě. Hlavní tahák je ale buranský prostředí, ve kterém se hlavní hrdinka pohybuje. Fascinoval mě ten špekoun a nechápal jsem proč se furt vracela k tomu manželovi, když jí furt jen dával do držky.(17.3.2018)

 • Slasher
  ****

  Místy brutálně zábavná krimi-sportovní komedie. Příběh i pár nablblých postav je téměř jak dělaný pro další ročník FX FARGO, má to emoce, šmrnc, buranský fuckyou kouzlo, parádní retro a skvěle zpracovaný krasobruslařský scény (k jedný navíc hraje ZZ Top 💯). Margot exceluje na post mojí oblíbený současný herečky, i je tu několik silných vedlejšek (tlouštík Hauser TOP). Jen si tiše zoufám, že to někdo nezkrátil o slabší půl hodiny. A že mi takhle nesednul LOGAN LUCKY.(2.3.2018)

 • Morien
  **

  Margot Robbie prostě není dobrá herečka, jenom pěkná herečka. Nedokáže na svých bedrech unést celý film, natož vzbudit a udržet zájem o příběh, jehož průběh i konec je všeobecně známý. A tvůrci jí to navíc nadbytečnou délkou filmu nijak neulehčují. Sebastian Stan také bohužel přílišným charismatem neoplývá... Obecně film působí, jakože se utratila spousta peněz za to, aby ta inscenace nějak slušně vypadala, ale zapomnělo se na nějaké finální eso, které by mělo být ve středu všeho a generovat tu kvalitu.(6.3.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Ten film je moc zábavný na to, aby zvládnul být plnohodnotně ještě něco dalšího. I když Soderbergh dokázal, že jde být vidláckou komedií a celkem upřímným náhledem do života "spodní třídy" zároveň, tady mě ty humory poměrně rušily. A Margot Robbie je pak velmi snaživá, ale až moc "stylizovaná". Nicméně tohle jsou jen výtky, proč ten dobrý film není vynikající. I když je dobrý spíš v duchu FX minisérie pro chytré teenagery s citem pro aktuální trendy.(29.12.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Pravá tvář Ameriky. Já Tonya bruslí na hraně nadsázky, ale v jejím příběhu je více pravdy než se na první pohled zdá. Komedie o jednoduchých vidlácích sklouzává do drsného rodinného dramatu v nečekaných momentech a pracuje s pravdou jak se jí to hodí (papoušek na kabátu, střelba po manželovi). Herecky jsou všichni super (hlavně matka je bezvadná), ale Margot je přímo fantastická a Oskara bych jí moc přál. Americký sen naruby. Já si myslím, že by ses už teď měl vážně zabít.(4.3.2018)

 • Hild
  ***

  Nějak mi to nesedlo, přitom si myslím, že lépe to natočit nešlo. Film je celkově velice svěží, má dobré tempo, nechybí mu originální koncept, Margot hraje jako o život, ale já se jednoduše do filmu nemohla dostat. Pro mě zkrátka jeden z těch filmů, kdy vlastně nevíte, co přesně vytknout, dokážete uznat jeho kvality, ale víte, že za týden si na film ani nevzpomenete.(5.1.2018)

 • castor
  ***

  Podílela se nebo nepodílela na napadení rivalky před olympiádou v Lillehammeru? O hromádce neštěstí Tonye Harding asi leckdo slyšel. Patřila k největším talentům ženského krasobruslení ve Spojených státech, víc ovšem proslula coby uječená a věčně nespokojená závodnice, často žádala rozhodčí o možnost opakování své jízdy, ráda se vymlouvala. Poté, co musela skončit s bruslením, neměla často peníze, řídila pod vlivem alkoholu, několikrát se poprala, měnila zaměstnání. Nebudu pronášet, že rutinér Craig Gillespie vypustil do světa kus, který hravě strčí do kapsy libovolný životopis nějakého legendárního sportovce. Určitě na to šel zajímavě a poměrně svěže, Margot Robbie už několikrát dokázala, že s ní musíme počítat, Allison Janney je stejně milým překvapením jako J.K. Simmons v opěvovaném Whiplash. Sic to byla úplně jiná postava, ovšem taky neustále kleje, kritizuje, uráží, hází předměty. I když se na plátně děje něco nemilého, Gillespie to překlápí do černohumorného hávu. Jenže někde měl humor jednoduše vypustit, protože daná scéna si zasloužila něco krapet jiného. Ve výsledku to přesto není ani dostatečně komediální, ani dostatečně dramatické. Druhá polovina mi už úplně nesedla.(5.1.2018)

 • Davies182
  ***

  Když čekáte vážnější ženskou verzi Orla Eddieho, a místo toho dostanete komedii o buranech, říznutou gangsterkou.(12.3.2018)

 • Spiker01
  *****

  Proč mají zimní sporty ty nejlepší filmy? Melissa Rauch a její úžasné The Bronze odpustí, ale zkrátka to tak je. A Tonya se rozhodně minimálně u mě zařadí k zastáncům těch úplně nejlepších filmů z tohoto ranku, které si třebas za čas i rád připomenu. Ne, že by to byla nějaká obrovská pecka a zkultovněla by podobně jako například u nás oblíbené Kokosy na sněhu, ovšem film od začátku naprosto parádně šlape, respektive doslova utíká jak o závod, člověk se ani ke konci nezačne ani na chvilku nudit a na úplném konci ho ještě pravděpodobně semele vyhrocení těch (z části skutečných) událostí. Tónem a stylizací mi Já, Tonya částečně připomínala nedávné Battle of the Sexes, což je i přesně ten protějšek, na kterém mi jde skvěle porovnat plynulé tempo, které je prostě u tohoto filmu o fous výše. Margot Robbie je v roli naprosto úžasná, netroufnu si sice tvrdit, jestli na toho zlatého plešouna nakonec dosáhne či nikoliv, ale její odhodlání pro roli je naprosto bezprecedentní. Sic tu trošku koliduje uvěřitelnost jejího a Stanova skutečného věku, ale to už je dnes tak nějak normální. Margot je zkrátka hvězda první velikosti a ačkoliv se již dnes snaží vybírat roli, kde nevystupuje prvořadě sexy, řekl bych, že ošklivku se z ní úplně dělat nedaří (I protože skutečná Tonya nebyla, ačkoliv leckdo jistě bude tvrdit opak). Budu držet palce.(1.3.2018)

 • Rosaviva
  ****

  "They want someone to love, but they want someone to hate, and the haters always say: “Tonya, tell the truth!” There's no such thing as truth." Životní příběh, který je tak absurdní, až se to musí brát s humorným nadhledem a přesně to se tomuhle filmu podařilo. Dobrý scénář, kterému pomáhají skvělý herci (bodyguard a mezinárodní expert v boji proti terorismu naprosto neměl chybu). Film mi utekl jako voda a vůbec jsem se nenudila, škoda, že dějová linka Allison Janney se v druhé půlce vytratila, protože v té první absolutně dominovala. No a Margot je skvělá jako obvykle. 4*(24.1.2018)

 • Ant
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů roku a to z několika důvodů. Velmi svěže a neortodoxně podaný životní příběh Tonyi Harding, který v rukou jiných tvůrců mohl skončit jako další nudné biografické drama s dojemným koncem. Gillespie s pomocí skvělého scénářem ze scén domácího násilí, emocionálního týrání a životního neúspěchu dělají v podstatě černou komedii, která ale nikdy neztratí pojem o tom, jak těžké to Tonya měla, a jak daleko došla. Její příběh možná nemá nejšťastnější konec, ale při pohledu na to jaké imbecily měla kolem sebe, je s podivem, že to přece jen pro ni skončilo takhle. Margot Robbie si tenhle projekt vzala na starost a do svého výkonu dala všechno. Svět se k Tonyi zachoval nespravedlivě, ale ona určitě ne.(29.12.2017)

 • sochoking
  ***

  Výborne natočené po každej stránke, avšak osobne som sa nemohol preniesť cez skutočnosť, že vrcholový športovec, ako Tonya Harding, žije sťaby vidlák s navyše neuveriteľne drbnutým a násilnickým megachujom, čo ma sralo celý čas a kazilo mi to tak zážitok z filmu rovnako, ako i fakt, že do úlohy 15 ročnej baby drbli takmer tridsať ročnú ženskú! S týmto to trochu prehnali...(27.1.2018)

 • Jinny
  ****

  Zvláštní, černohumorný a velmi lidský biopic. Tonya Hardingová je "white trash", mluví sprostě, nechá se mlátit manželem a při tom všem se zoufale snaží uspět v tom jediném, v čem je dobrá. Není to žádná extra sympatická filmová hrdinka, ale jak ostatně dokazuje i konec, je to velká bojovnice. Margot Robbie je skvělá a díky tomu, že trochu ubrala na vzhledu, vynikne její nasazení a schopnost prožívat emoce. Jednoznačně můžu film doporučit nejenom sportovním fanouškům, ale i těm, kdo ocení dramata všedního dne.(8.3.2018)

 • Flego
  ***

  Dobre natočené, poznámky "do kamery" úchvatné, humor chytľavý, ale aj tak film nedosahuje nejakej väčšej hodnoty. Záver sa už len tak doplazí k titulkom. Allison Janney skvelá.(29.1.2018)

 • Oktavianus
  ***

  Na film jsem se dlouho těšil. Byla to chyba, po těšení přichází zklamání, to se u Tonyi bohužel dostavilo. Rozhodně ne z herců: Allison Janney je jako bezcitná mrcha dokonalá a Oscara má jistého, Margot Robbie zdatně sekunduje a coby držkatá buranka taky válí. Ve scéně, kdy sama krasobruslařskou soupeřku tluče holí a pak se podívá do kamery, nejde si nevzpomenout na její úchvatnou Harley Quinn. Ani slabošsky idiotský manžel Sebastian Stan nebo tlučhuba Paul Walter Hauser nezaostávají. Už vůbec nemluvím o kameře a střihu, zvlášť scén na ledě, namaskování přelomu osmdesátek a devadesátek taky nemá chybu. Tak v čem je problém? Ve scénáři. Při vší úctě k Tonye Hardingové, její příběh na dvě hodiny prostě není, není tak moc zajímavý. Minimálně půlhodinu ubrat, to by byl dobrý první krok. Scénář totiž psal Steven Rogers, co se podepsal pod romanťárny Kate a Leopold nebo P.S. Miluji tě. A co bylo jejich hlavním problémem? Ano, utahanost. Změny z pseudodokumentu do hraných sekvencí by mi nevadily, promluvy do kamery v rámci hraných pasáží už trochu jo. Škoda, no. Já, Tonya není špatný film. Jen měl mít jiného režiséra a scenáristu, aby byl opravdu dobrý. Dvě hodiny redneckských exhibic a vzájemné svalování viny na druhé je příliš mnoho.(1.3.2018)

 • poz3n
  ***

  Takové to klasické životopisné nic proti ničemu. Margot Robbie je samozřejmě skvělá, ale příběh, ač dost bizarní, mi nijak strhující nepřišel. Celý film tudíž víceméně stojí na hlavní postavě a troufám si říct, že se stopáží kolem 90 minut by to dopadlo lépe. 5/10(15.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace