poster

Jane

 • Česko

  Jane Goodallová – životní příběh

 • USA

  Jane

 • Slovensko

  Jane Goodallová - život so šimpanzmi

 • Slovensko

  Jane

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Jane

 • Kanada

  Jane

Dokumentární / Životopisný

USA, 2017, 90 min

Režie:

Brett Morgen

Scénář:

Brett Morgen

Kamera:

Ellen Kuras

Hudba:

Philip Glass

Hrají:

Jane Goodall, Hugo van Lawick (a.z.)

Producenti:

Brett Morgen, Bryan Burk
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ***

  Přítomnost hudebního doprovodu Philipa Glasse mi dávala naději, že uvidím nějaký mimořádně jímavý dokument. Zážitek z filmu mám ale docela rozporuplný. Když nad tím zpětně přemýšlím, mám pocit, že hlavní problém vidím ve struktuře a skladbě celého filmu. Dokument se od samého začátku drží určité skladebné šablony, kterou vlastně dodržuje až do konce. Jde navíc jen o střídání částí s promluvami hlavní hrdinky, které vždy po chvilce překlene střihové a hudební intermezzo. Nevyhnutelně tak takový vzorec vytváří silně monotónní linku a výsledkem je pro mě film, který ohromně zajímavý příběh zpracoval dost nudným a ubíjejícím způsobem. 5/10(1.10.2018)

 • Autogram
  ****

  Musí to byť rozhodne terno nájsť po 50 rokoch stratený filmový materiál o jedinečnom výskume šimpanzov v Afrike a bola by škoda sa s ním nepodeliť. O výskume, ktorý ako prvý dokázal, ako sú šimpanzy podobné ľuďom, že majú logické myslenie, emócie, nálady, altruizmus, hnev a dokonca aj vojny. No tento film nie je o šimpanzoch a ich správaní, ale primárne o priekopníčke v ich skúmaní a o jej živote, rodine, synovi a posolstve svetu. –––– Ako som si postupne kúsok po kúsku skladala obraz o ich spôsobe života, tak aj ony si začali zvykať na prítomnosť čudnej bielej opice.(24.1.2019)

 • chrispe
  ***

  Opravdu stačí jen chtít? Jane Goodall patří rozhodně mezi inspirativní lidi. Ženy. Už po pár minutách jsem začala přemýšlet o tom, že někdo zanechává svým životem na zemi výraznou stopu a zda mít "jen" rodinu a práci co nemění svět, není vlastně.. nevím, nemůžu najít to slovo. Jane mě jako člověk dostala, jsem ráda, že jsme se mohli seznámit jak s ní a jejími nejbližšími, tak s "jejími" šimpanzi. Dokument jako takový byl podle mě bohužel sražen svou formou. I tak velmi zajímavé téma mělo tendenci chvílemi nudit.(28.12.2019)

 • progression
  *****

  Velice působivý autobiografický film o Jane Goodall, která zasvětila celý život podrobnému studiu šimpanzích rodin, jejich povah a zvyků. Překrásné originální záběry z Tanzánie nejenom ze života šimpanzů jsou většinou snímány skvělým kameramanem a jejím bývalým manželem a opravdu stojí za to. Jane Goodall studiu šimpanzů obětovala skoro celý život, možná i šťastnou rodinu, ale přes náročný výzkum šimpanzího rodu vychovala úspěšně i svého syna a pro svůj dlouholetý výzkum i zdatné mladé nástupce, kteří postupně její výzkumnou štafetu úspěšně přebírají. Fascinující příběh jedné nezapomenutelné osobnosti fascinované šimpanzi - "předchůdci" člověka.(26.1.2019)

 • Hamaradža
  ***

  (Zhliadnuté s príšerným českým dabingom, ospravedlňujem sa) Príbeh Jane je krásny a nepochybne inšpiratívny, samotný dokument trošku nudí svojou konzervatívnou formou, ako i lacnými stock footage, čo sa dá pochopiť, keďže ide o film na zákazku pre National Geographic. Niekde medzi 3 a 4*, k vyššiemu hodnoteniu ma trochu nakláňa môj srdcový Philip Glass.(29.10.2018)