Reklama

Reklama

Jane

  • Česko Jane Goodallová – životní příběh (více)
Dokumentární / Životopisný
USA, 2017, 90 min

S použitím dosud nepublikovaných záznamů vypráví tento film příběh Jane Goodall, jejích prvních objevů a výzkumu v Tanzanii. Soustředíme se na její práci v terénu, vztah s jejím kameramanem a manželem Hugem van Lawickem a příběhy šimpanzů, kteří byli předmětem její výzkumné práce. (National Geographic)

Videa (2)

Recenze (16)

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

(Zhliadnuté s príšerným českým dabingom, ospravedlňujem sa) Príbeh Jane je krásny a nepochybne inšpiratívny, samotný dokument trošku nudí svojou konzervatívnou formou, ako i lacnými stock footage, čo sa dá pochopiť, keďže ide o film na zákazku pre National Geographic. Niekde medzi 3 a 4*, k vyššiemu hodnoteniu ma trochu nakláňa môj srdcový Philip Glass. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Přítomnost hudebního doprovodu Philipa Glasse mi dávala naději, že uvidím nějaký mimořádně jímavý dokument. Zážitek z filmu mám ale docela rozporuplný. Když nad tím zpětně přemýšlím, mám pocit, že hlavní problém vidím ve struktuře a skladbě celého filmu. Dokument se od samého začátku drží určité skladebné šablony, kterou vlastně dodržuje až do konce. Jde navíc jen o střídání částí s promluvami hlavní hrdinky, které vždy po chvilce překlene střihové a hudební intermezzo. Nevyhnutelně tak takový vzorec vytváří silně monotónní linku a výsledkem je pro mě film, který ohromně zajímavý příběh zpracoval dost nudným a ubíjejícím způsobem. 5/10 ()

Reklama

chrispe 

všechny recenze uživatele

Opravdu stačí jen chtít? Jane Goodall patří rozhodně mezi inspirativní lidi. Ženy. Už po pár minutách jsem začala přemýšlet o tom, že někdo zanechává svým životem na zemi výraznou stopu a zda mít "jen" rodinu a práci co nemění svět, není vlastně.. nevím, nemůžu najít to slovo. Jane mě jako člověk dostala, jsem ráda, že jsme se mohli seznámit jak s ní a jejími nejbližšími, tak s "jejími" šimpanzi. Dokument jako takový byl podle mě bohužel sražen svou formou. I tak velmi zajímavé téma mělo tendenci chvílemi nudit. ()

progression 

všechny recenze uživatele

Velice působivý autobiografický film o Jane Goodall, která zasvětila celý život podrobnému studiu šimpanzích rodin, jejich povah a zvyků. Překrásné originální záběry z Tanzánie nejenom ze života šimpanzů jsou většinou snímány skvělým kameramanem a jejím bývalým manželem a opravdu stojí za to. Jane Goodall studiu šimpanzů obětovala skoro celý život, možná i šťastnou rodinu, ale přes náročný výzkum šimpanzího rodu vychovala úspěšně i svého syna a pro svůj dlouholetý výzkum i zdatné mladé nástupce, kteří postupně její výzkumnou štafetu úspěšně přebírají. Fascinující příběh jedné nezapomenutelné osobnosti fascinované šimpanzi - "předchůdci" člověka. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Musí to byť rozhodne terno nájsť po 50 rokoch stratený filmový materiál o jedinečnom výskume šimpanzov v Afrike a bola by škoda sa s ním nepodeliť. O výskume, ktorý ako prvý dokázal, ako sú šimpanzy podobné ľuďom, že majú logické myslenie, emócie, nálady, altruizmus, hnev a dokonca aj vojny. No tento film nie je o šimpanzoch a ich správaní, ale primárne o priekopníčke v ich skúmaní a o jej živote, rodine, synovi a posolstve svetu. –––– Ako som si postupne kúsok po kúsku skladala obraz o ich spôsobe života, tak aj ony si začali zvykať na prítomnosť čudnej bielej opice. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama