• Česko

Brett Morgen

Brett Morgen

Ellen Kuras

Philip Glass

Jane Goodall, Hugo van Lawick (a.z.)

Brett Morgen, Bryan Burk

Zvuk:

Warren Shaw

(Zhliadnuté s príšerným českým dabingom, ospravedlňujem sa) Príbeh Jane je krásny a nepochybne inšpiratívny, samotný dokument trošku nudí svojou konzervatívnou formou, ako i lacnými stock footage, čo sa dá pochopiť, keďže ide o film na zákazku pre National Geographic. Niekde medzi 3 a 4*, k vyššiemu hodnoteniu ma trochu nakláňa môj srdcový Philip Glass.(29.10.2018)

Úžasné záběry z říše zvířat stojí za vidění. Klobouk dolů před Jane Goodall, držel jsem ji palce, ať se s naší nejbližší zvířecí rasou zkamarádí a to se opravdu stalo. Snímky, které se k nám dostaly byly neskutečné a určitě si vybrali mnoha obětí - manžel, syn, kariéra atd. O to více silnější příběh mezi Jane a opicemi musí být. Spousta poznatků se dá spojit s lidskými bytostmi a jsem zvědav, jak bude věda a zkoumání těchto zvířat pokračovat dále. Dokumentu dávám 90%, zasloužených pět hvězd.(22.3.2021)

Opravdu stačí jen chtít? Jane Goodall patří rozhodně mezi inspirativní lidi. Ženy. Už po pár minutách jsem začala přemýšlet o tom, že někdo zanechává svým životem na zemi výraznou stopu a zda mít "jen" rodinu a práci co nemění svět, není vlastně.. nevím, nemůžu najít to slovo. Jane mě jako člověk dostala, jsem ráda, že jsme se mohli seznámit jak s ní a jejími nejbližšími, tak s "jejími" šimpanzi. Dokument jako takový byl podle mě bohužel sražen svou formou. I tak velmi zajímavé téma mělo tendenci chvílemi nudit.(28.12.2019)

Velice působivý autobiografický film o Jane Goodall, která zasvětila celý život podrobnému studiu šimpanzích rodin, jejich povah a zvyků. Překrásné originální záběry z Tanzánie nejenom ze života šimpanzů jsou většinou snímány skvělým kameramanem a jejím bývalým manželem a opravdu stojí za to. Jane Goodall studiu šimpanzů obětovala skoro celý život, možná i šťastnou rodinu, ale přes náročný výzkum šimpanzího rodu vychovala úspěšně i svého syna a pro svůj dlouholetý výzkum i zdatné mladé nástupce, kteří postupně její výzkumnou štafetu úspěšně přebírají. Fascinující příběh jedné nezapomenutelné osobnosti fascinované šimpanzi - "předchůdci" člověka.(26.1.2019)

Musí to byť rozhodne terno nájsť po 50 rokoch stratený filmový materiál o jedinečnom výskume šimpanzov v Afrike a bola by škoda sa s ním nepodeliť. O výskume, ktorý ako prvý dokázal, ako sú šimpanzy podobné ľuďom, že majú logické myslenie, emócie, nálady, altruizmus, hnev a dokonca aj vojny. No tento film nie je o šimpanzoch a ich správaní, ale primárne o priekopníčke v ich skúmaní a o jej živote, rodine, synovi a posolstve svetu. –––– Ako som si postupne kúsok po kúsku skladala obraz o ich spôsobe života, tak aj ony si začali zvykať na prítomnosť čudnej bielej opice.(24.1.2019)