• Austrálie

• Nový Zéland

Kanada / USA, 2017, 105 min

Možná je to tím, že za sebou ani scénárista, ani režisér nemají tolik projektů, nicméně bych i skousnul, kdyby opakovali starší podobně laděné kousky, ale aby u toho jednoduše byli vlídní, nepřikrášlení, uvěřitelní, vtipní, nostalgičtí.. prostě cokoliv. Jenže tak úplně nejsou. Protivný, ale v názorech přímý Ed Harris je uznávaným fotografem, jeho syn se zrovna nachází na pokraji svého konce v hudební branži. Roky se nevídají, syn otce za jeho letitý nezájem doslova nenávidí. Jenže ten umírá a čeká je tak poslední společná cesta, protože nerudný otec v ruce před definitivním vítězstvím digitální fotografie svírá své poslední diapozitivy. Laboratoř je daleko, prostoru pro dialog bude dost. Navrch s nimi cestuje i otcova ošetřovatelka, shodou náhod s tváří půvabné Elizabeth Olsen. Film předkládá veselé i bolestivé okamžiky, ovšem jen ojediněle jsou proložené opravdu bravurními dialogy. A když už tu hlavní roli nehrají ani převratné emoce (závěr mě nedojal), očekával bych uvěřitelně vystavěné situace (což dokonale pošlapává scéna z námluv s oblíbenou kapelou). Škoda. Herecky fajn, hudebně rovněž, jinak ale průměr po všech stránkách.(2.5.2018)

Dá se to. Elizabeth je tu trošku nudná a chvílema se divně šklebí. Ale tak co už má chudák dělat, když dostala takovou nudnou roli, ani se nemůže pořádně rozparádit.....a střih. Jason je takovej normální, trošku uraženej a dotčenej, potřeboval by pořádně nakopnout. Není nic horšího, než bejt celej život ublíženej. Žena mě vopustila, otec taky mě vopustil, už dávno, z práce mě vyhazujou! Chjo! Má to těžký, kluk. No a Ed, můj milej, nepříjemnej, vychrtlej, charismatickej Ed. Když budete trošku nostalgický, malinko líný a ublížený, tak si to pusťte. Třeba Vás to vyléčí. Brečet nebudete. Možná pár vteřin před koncem. Některé konce jakoby nechtěly skončit, tvůrce pořád nastavuje a to není dobrý. Noa to je k pláči.(22.7.2018)

Problém tohohle filmu je, že má dva zvraty a o obou hned z kraje víte, že tam budou. Jinak je to ale příjemné malé drama s překvapivě dobrým Sudeikisem ve vážné roli. Táhne to samozřejmě spíš Harris, který taky hraje nejzajímavější postavu, ale potěší i Elizabeth Olsen nebo vždy skvělý Bruce Greenwood. The Fundamentals of Caring jsou emotivnější, tohle má zase zajímavou výpovědní hodnotu o umělcově duši. Takže všechno, co čekáte z traileru. "Happiness is bullshit. It's the great myth of the late 20th century."(27.5.2018)

Kodachrome je obyčajne spracovaným filmom, ktorý vyrozpráva príbeh aký sme mohli vidieť v mnohých variáciách desiatky krát; a práve tá obyčajnosť spôsobila, že záverečné emočné momenty mali na mňa nulový efekt. Ústredné herecké trio ťahalo tento film - Ed Harris je fantastický - a nebyť tých hereckých výkonov a príjemného soundtracku, jednalo by sa o podpriemerný film, ktorý by upadol do zabudnutia a zapadol prachom ... čo je však stále možné. No, čo už ... P.S. Nepamätám si kedy ma naposledy filmová postava iritovala do nepríčetnosti, ako tá ktorú hral Dennis Haysbert.(5.5.2018)

• Arsenal83

Sudeikis vo vážnej úlohe? To je o ničom, neverím mu to. Prostý príbeh, ktorého koniec poznáte hneď na začiatku. Syn nenávidí otca a ten smrteľne ochorie. Ako inak ako zmierením to môže skončiť? Do toho hrá country hudba, ktorú nemám rád, ale do tohto road štýlu veľmi dobre zapadla. Samozrejmosťou sú dlhé otravné vzťahové dialógy.(30.4.2018)