Kodachrome

Kanada / USA, 2017, 105 min

Kodachrome je obyčajne spracovaným filmom, ktorý vyrozpráva príbeh aký sme mohli vidieť v mnohých variáciách desiatky krát; a práve tá obyčajnosť spôsobila, že záverečné emočné momenty mali na mňa nulový efekt. Ústredné herecké trio ťahalo tento film - Ed Harris je fantastický - a nebyť tých hereckých výkonov a príjemného soundtracku, jednalo by sa o podpriemerný film, ktorý by upadol do zabudnutia a zapadol prachom ... čo je však stále možné. No, čo už ... P.S. Nepamätám si kedy ma naposledy filmová postava iritovala do nepríčetnosti, ako tá ktorú hral Dennis Haysbert.(5.5.2018)

• Arsenal83

Sudeikis vo vážnej úlohe? To je o ničom, neverím mu to. Prostý príbeh, ktorého koniec poznáte hneď na začiatku. Syn nenávidí otca a ten smrteľne ochorie. Ako inak ako zmierením to môže skončiť? Do toho hrá country hudba, ktorú nemám rád, ale do tohto road štýlu veľmi dobre zapadla. Samozrejmosťou sú dlhé otravné vzťahové dialógy.(30.4.2018)

"Kodachrome" je tohtoročným prvým filmom, kde som mal možnosť vidieť Jasona Sudeikisa a bol som dosť zvedavý, čo prinesie. Osobne mám pocit, že príbeh možno je trošku starý a videli sme ho viackrát. Vieme odhadnúť čo sa stane. Máme tu syna, ktorý dlho nehovoril so svojim otcom, no nakoľko umiera, čaká ich posledná spoločná cesta, kde potrebuje vyvolať svoje staré kodachromy. A je už dokopy jediné miesto v celej Amerike v Kansase, kde sú to schopní spraviť. Takže sa musia vydať na cestu, aby sa to všetko stihlo. A súčasne ich bude sprevádzať mladá opatrovateľka v podaní Elizabeth Olsen. Viete odhadnúť kam sa to vyvinie a sú veci, ktoré sú viac než jednoznačné. Takže trošku tých klišé sa tu dostane, aby film mal nejakú kostru. Teraz je potrebné, aby to ostatné fungovalo. A mám pocit, že vďaka Elizabeth Olsen, Jasonovi Sudeikisovi a Edovi Harrisovi tento film dokáže niečo ponúknuť. V prvom rade poviem, že Sudeikis je talentovaný v jednej veci. Nech ho postavíte ku komukoľvek, tak pôsobí ako človek, ktorý nemá problém si s kýmkoľvek sadnúť a v tomto filme je to vidieť rovnako. S Elizabeth Olsen majú dobrú chémiu, verím, že Ed Harris by bol jeho otcom a je v tejto role veľmi príjemný. A je to skutočne skvelé, že dokáže takto s ľuďmi fungovať. To je veľké plus. Ed Harris je skvelý. Má dobré hlášky, no súčasne vidíme, že za jeho tvrdou tvárou je aj láskavý človek. A okrem toho mám pocit, že na tej ceste za fotkami bude aj pár prekvapení. A sú tam zapracované veľmi dobre. Je to podľa mňa dobrý oddychový film s dobrými hercami a dobrými postavami. A som rád, že som ho videl. A osobne si myslím, že šancu si zaslúži. Hodnotenie: B+(24.4.2018)

Možná je to tím, že za sebou ani scénárista, ani režisér nemají tolik projektů, nicméně bych i skousnul, kdyby opakovali starší podobně laděné kousky, ale aby u toho jednoduše byli vlídní, nepřikrášlení, uvěřitelní, vtipní, nostalgičtí.. prostě cokoliv. Jenže tak úplně nejsou. Protivný, ale v názorech přímý Ed Harris je uznávaným fotografem, jeho syn se zrovna nachází na pokraji svého konce v hudební branži. Roky se nevídají, syn otce za jeho letitý nezájem doslova nenávidí. Jenže ten umírá a čeká je tak poslední společná cesta, protože nerudný otec v ruce před definitivním vítězstvím digitální fotografie svírá své poslední diapozitivy. Laboratoř je daleko, prostoru pro dialog bude dost. Navrch s nimi cestuje i otcova ošetřovatelka, shodou náhod s tváří půvabné Elizabeth Olsen. Film předkládá veselé i bolestivé okamžiky, ovšem jen ojediněle jsou proložené opravdu bravurními dialogy. A když už tu hlavní roli nehrají ani převratné emoce (závěr mě nedojal), očekával bych uvěřitelně vystavěné situace (což dokonale pošlapává scéna z námluv s oblíbenou kapelou). Škoda. Herecky fajn, hudebně rovněž, jinak ale průměr po všech stránkách.(2.5.2018)

Problém tohohle filmu je, že má dva zvraty a o obou hned z kraje víte, že tam budou. Jinak je to ale příjemné malé drama s překvapivě dobrým Sudeikisem ve vážné roli. Táhne to samozřejmě spíš Harris, který taky hraje nejzajímavější postavu, ale potěší i Elizabeth Olsen nebo vždy skvělý Bruce Greenwood. The Fundamentals of Caring jsou emotivnější, tohle má zase zajímavou výpovědní hodnotu o umělcově duši. Takže všechno, co čekáte z traileru. "Happiness is bullshit. It's the great myth of the late 20th century."(27.5.2018)