• Austrálie

• Nový Zéland

Kanada / USA, 2017, 105 min

Dá se to. Elizabeth je tu trošku nudná a chvílema se divně šklebí. Ale tak co už má chudák dělat, když dostala takovou nudnou roli, ani se nemůže pořádně rozparádit.....a střih. Jason je takovej normální, trošku uraženej a dotčenej, potřeboval by pořádně nakopnout. Není nic horšího, než bejt celej život ublíženej. Žena mě vopustila, otec taky mě vopustil, už dávno, z práce mě vyhazujou! Chjo! Má to těžký, kluk. No a Ed, můj milej, nepříjemnej, vychrtlej, charismatickej Ed. Když budete trošku nostalgický, malinko líný a ublížený, tak si to pusťte. Třeba Vás to vyléčí. Brečet nebudete. Možná pár vteřin před koncem. Některé konce jakoby nechtěly skončit, tvůrce pořád nastavuje a to není dobrý. Noa to je k pláči.(22.7.2018)

Bohužel vcelku nic objevného co by vybočovalo z průměru.Příběh je už od začátku silně nalajnovaný,takže na nějaký zvraty můžete rovnou zapomenout a i pětileté dítě už ví jak dopadne.Moc nechápu jaká měla být pocta či komu,ale divák se musí spokojit na herecký kumšt zůčastněných.Ed Harris je jasnej,ale i překvapí role od Sudeikise,že zas nehraje nějaký vola a taky je vcelku fajn i v dramatické poloze,ale horko těžko uvěřitelné.Olsenovi holka je prostě kus a to pak člověk nemá být ovlivněn:)Prostě nemastný neslaný road movie,který ani moc nevybočuje a jen se čeká,kdy se ti dva dostanou do postele či si dají pusu a kdy to Ed zabalí.Je to fakt málo?Je.(10.5.2018)

"Kodachrome" je tohtoročným prvým filmom, kde som mal možnosť vidieť Jasona Sudeikisa a bol som dosť zvedavý, čo prinesie. Osobne mám pocit, že príbeh možno je trošku starý a videli sme ho viackrát. Vieme odhadnúť čo sa stane. Máme tu syna, ktorý dlho nehovoril so svojim otcom, no nakoľko umiera, čaká ich posledná spoločná cesta, kde potrebuje vyvolať svoje staré kodachromy. A je už dokopy jediné miesto v celej Amerike v Kansase, kde sú to schopní spraviť. Takže sa musia vydať na cestu, aby sa to všetko stihlo. A súčasne ich bude sprevádzať mladá opatrovateľka v podaní Elizabeth Olsen. Viete odhadnúť kam sa to vyvinie a sú veci, ktoré sú viac než jednoznačné. Takže trošku tých klišé sa tu dostane, aby film mal nejakú kostru. Teraz je potrebné, aby to ostatné fungovalo. A mám pocit, že vďaka Elizabeth Olsen, Jasonovi Sudeikisovi a Edovi Harrisovi tento film dokáže niečo ponúknuť. V prvom rade poviem, že Sudeikis je talentovaný v jednej veci. Nech ho postavíte ku komukoľvek, tak pôsobí ako človek, ktorý nemá problém si s kýmkoľvek sadnúť a v tomto filme je to vidieť rovnako. S Elizabeth Olsen majú dobrú chémiu, verím, že Ed Harris by bol jeho otcom a je v tejto role veľmi príjemný. A je to skutočne skvelé, že dokáže takto s ľuďmi fungovať. To je veľké plus. Ed Harris je skvelý. Má dobré hlášky, no súčasne vidíme, že za jeho tvrdou tvárou je aj láskavý človek. A okrem toho mám pocit, že na tej ceste za fotkami bude aj pár prekvapení. A sú tam zapracované veľmi dobre. Je to podľa mňa dobrý oddychový film s dobrými hercami a dobrými postavami. A som rád, že som ho videl. A osobne si myslím, že šancu si zaslúži. Hodnotenie: B+(24.4.2018)

Možná je to tím, že za sebou ani scénárista, ani režisér nemají tolik projektů, nicméně bych i skousnul, kdyby opakovali starší podobně laděné kousky, ale aby u toho jednoduše byli vlídní, nepřikrášlení, uvěřitelní, vtipní, nostalgičtí.. prostě cokoliv. Jenže tak úplně nejsou. Protivný, ale v názorech přímý Ed Harris je uznávaným fotografem, jeho syn se zrovna nachází na pokraji svého konce v hudební branži. Roky se nevídají, syn otce za jeho letitý nezájem doslova nenávidí. Jenže ten umírá a čeká je tak poslední společná cesta, protože nerudný otec v ruce před definitivním vítězstvím digitální fotografie svírá své poslední diapozitivy. Laboratoř je daleko, prostoru pro dialog bude dost. Navrch s nimi cestuje i otcova ošetřovatelka, shodou náhod s tváří půvabné Elizabeth Olsen. Film předkládá veselé i bolestivé okamžiky, ovšem jen ojediněle jsou proložené opravdu bravurními dialogy. A když už tu hlavní roli nehrají ani převratné emoce (závěr mě nedojal), očekával bych uvěřitelně vystavěné situace (což dokonale pošlapává scéna z námluv s oblíbenou kapelou). Škoda. Herecky fajn, hudebně rovněž, jinak ale průměr po všech stránkách.(2.5.2018)

Až arogantne šablonovitá vzťahovka, ktorá originalitu nevidela ani z rýchlika. Potešiť môže človeka, ktorý videl prvý alebo druhý film v živote a ušlo mu 1000 predchádzajúcich, prakticky rovnako koncipovaných filmov. V podstate od začiatku presne viete, čo sa stane a na 99 % sa to tak aj skutočne stane. A to je najväčšia slabina tohto filmu. Po technickej stránke je to totiž veľmi dobre zvládnutý snímok so sympatickým castingom a pohodovou atmosférou. Škoda, že nebola viac využitá schéma roadtripu a nádhernej scenérie amerického stredozápadu. Ale napriek všetkému je to film, ktorý neurazí a na jedno pozretie to obstojí. 55 %!!(17.3.2019)