Kodachrome

Kanada / USA, 2017, 105 min

"Kodachrome" je tohtoročným prvým filmom, kde som mal možnosť vidieť Jasona Sudeikisa a bol som dosť zvedavý, čo prinesie. Osobne mám pocit, že príbeh možno je trošku starý a videli sme ho viackrát. Vieme odhadnúť čo sa stane. Máme tu syna, ktorý dlho nehovoril so svojim otcom, no nakoľko umiera, čaká ich posledná spoločná cesta, kde potrebuje vyvolať svoje staré kodachromy. A je už dokopy jediné miesto v celej Amerike v Kansase, kde sú to schopní spraviť. Takže sa musia vydať na cestu, aby sa to všetko stihlo. A súčasne ich bude sprevádzať mladá opatrovateľka v podaní Elizabeth Olsen. Viete odhadnúť kam sa to vyvinie a sú veci, ktoré sú viac než jednoznačné. Takže trošku tých klišé sa tu dostane, aby film mal nejakú kostru. Teraz je potrebné, aby to ostatné fungovalo. A mám pocit, že vďaka Elizabeth Olsen, Jasonovi Sudeikisovi a Edovi Harrisovi tento film dokáže niečo ponúknuť. V prvom rade poviem, že Sudeikis je talentovaný v jednej veci. Nech ho postavíte ku komukoľvek, tak pôsobí ako človek, ktorý nemá problém si s kýmkoľvek sadnúť a v tomto filme je to vidieť rovnako. S Elizabeth Olsen majú dobrú chémiu, verím, že Ed Harris by bol jeho otcom a je v tejto role veľmi príjemný. A je to skutočne skvelé, že dokáže takto s ľuďmi fungovať. To je veľké plus. Ed Harris je skvelý. Má dobré hlášky, no súčasne vidíme, že za jeho tvrdou tvárou je aj láskavý človek. A okrem toho mám pocit, že na tej ceste za fotkami bude aj pár prekvapení. A sú tam zapracované veľmi dobre. Je to podľa mňa dobrý oddychový film s dobrými hercami a dobrými postavami. A som rád, že som ho videl. A osobne si myslím, že šancu si zaslúži. Hodnotenie: B+(24.4.2018)

"HAPPINESS IS BULLSHIT. YOU THINK PICASSO WAS HAPPY? YOU THINK HEMINGWAY WAS? HENDRIX? THEY WERE MISERABLE SHITS. NO ART WORTH A DAMN WAS EVER CREATED OUT OF HAPPINES." ----------- Film na 3* doťahuje perfektný Ed Harris a kamera, ktorá poctivo sníma môj milovaný, malebný, americký Stredozápad. No i tak mi nejde z hlavy vytiahnuť fakt, že celý dej stavia na zanikajúcom fotografickom inverznom filme. Svieži nápad to ale rozhodne bol.(22.4.2018)