poster

Kodachrome

 • Austrálie

  Kodachrome

 • Nový Zéland

  Kodachrome

Drama

Kanada / USA, 2017, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Kodachrome je moc fajn, jen by mu lépe slušel nějaký silněji nezávislácký kabátek - příběh o pozdním usmiřování protivného slavného fotografa a jeho přehlíženého syna je díky hereckým výkonům a zajímavým postavám (především Harrisův parchant je plnohodnotným odrazem hercova nejslavnějšího období) silný a uvěřitelný, ale vypointovaný způsobem, který tušíme dlouho dopředu a s přibývajícími minutami na něj víceméně jen čekáme. Čekání má krátit tradičně nádherná Elizabeth, ale v součtu je její postava tak trochu navíc, přestože osobně bych jí přidal ještě dvojnásobek času pro zvýraznění estetické stránky filmu. Nenudil jsem se a s aktéry mi bylo dobře, i když mě stále pár věcí zaráželo (opakující se jízdy autem za doprovodu melancholických písní; v jakém vesmíru by nejkrásnější ženská široko daleko pečovala o mrzutého starce a jaký debil by k ní byl zpočátku tak nezdvořilý jako Sudeikis?). Ale to jsou jen menší osobní výhrady, dojem z kvalitně napsané road-movie s emotivně vygradovaným vztahem titulních postav přeci jenom lehce vítězí. 70%(30.1.2019)

 • drake31
  ***

  Kodachrome je obyčajne spracovaným filmom, ktorý vyrozpráva príbeh aký sme mohli vidieť v mnohých variáciách desiatky krát; a práve tá obyčajnosť spôsobila, že záverečné emočné momenty mali na mňa nulový efekt. Ústredné herecké trio ťahalo tento film - Ed Harris je fantastický - a nebyť tých hereckých výkonov a príjemného soundtracku, jednalo by sa o podpriemerný film, ktorý by upadol do zabudnutia a zapadol prachom ... čo je však stále možné. No, čo už ... P.S. Nepamätám si kedy ma naposledy filmová postava iritovala do nepríčetnosti, ako tá ktorú hral Dennis Haysbert.(5.5.2018)

 • castor
  ***

  Možná je to tím, že za sebou ani scénárista, ani režisér nemají tolik projektů, nicméně bych i skousnul, kdyby opakovali starší podobně laděné kousky, ale aby u toho jednoduše byli vlídní, nepřikrášlení, uvěřitelní, vtipní, nostalgičtí.. prostě cokoliv. Jenže tak úplně nejsou. Protivný, ale v názorech přímý Ed Harris je uznávaným fotografem, jeho syn se zrovna nachází na pokraji svého konce v hudební branži. Roky se nevídají, syn otce za jeho letitý nezájem doslova nenávidí. Jenže ten umírá a čeká je tak poslední společná cesta, protože nerudný otec v ruce před definitivním vítězstvím digitální fotografie svírá své poslední diapozitivy. Laboratoř je daleko, prostoru pro dialog bude dost. Navrch s nimi cestuje i otcova ošetřovatelka, shodou náhod s tváří půvabné Elizabeth Olsen. Film předkládá veselé i bolestivé okamžiky, ovšem jen ojediněle jsou proložené opravdu bravurními dialogy. A když už tu hlavní roli nehrají ani převratné emoce (závěr mě nedojal), očekával bych uvěřitelně vystavěné situace (což dokonale pošlapává scéna z námluv s oblíbenou kapelou). Škoda. Herecky fajn, hudebně rovněž, jinak ale průměr po všech stránkách.(2.5.2018)

 • Forsberg11
  ***

  Až arogantne šablonovitá vzťahovka, ktorá originalitu nevidela ani z rýchlika. Potešiť môže človeka, ktorý videl prvý alebo druhý film v živote a ušlo mu 1000 predchádzajúcich, prakticky rovnako koncipovaných filmov. V podstate od začiatku presne viete, čo sa stane a na 99 % sa to tak aj skutočne stane. A to je najväčšia slabina tohto filmu. Po technickej stránke je to totiž veľmi dobre zvládnutý snímok so sympatickým castingom a pohodovou atmosférou. Škoda, že nebola viac využitá schéma roadtripu a nádhernej scenérie amerického stredozápadu. Ale napriek všetkému je to film, ktorý neurazí a na jedno pozretie to obstojí. 55 %!!(17.3.2019)

 • DonBraso
  ***

  Bohužel vcelku nic objevného co by vybočovalo z průměru.Příběh je už od začátku silně nalajnovaný,takže na nějaký zvraty můžete rovnou zapomenout a i pětileté dítě už ví jak dopadne.Moc nechápu jaká měla být pocta či komu,ale divák se musí spokojit na herecký kumšt zůčastněných.Ed Harris je jasnej,ale i překvapí role od Sudeikise,že zas nehraje nějaký vola a taky je vcelku fajn i v dramatické poloze,ale horko těžko uvěřitelné.Olsenovi holka je prostě kus a to pak člověk nemá být ovlivněn:)Prostě nemastný neslaný road movie,který ani moc nevybočuje a jen se čeká,kdy se ti dva dostanou do postele či si dají pusu a kdy to Ed zabalí.Je to fakt málo?Je.(10.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace