Hladoví (festivalový název)

Vyhladovaní

(festivalový název)

Drama / Horor

Kanada, 2017, 96 min

Kanadská nemastná neslaná artová zombie novinka, která na mě dojem příliš neudělala. Měl jsem pocit, že ten film nijak nezačíná ani nekončí, o postavách se člověk nedozví téměř nic, takže jim ani nefandí, vizuálně mi to přišlo až odpudivé a lokace jak z českého venkova, navíc 90% úmrtí je mimo záběr a jedna ustřelená hlava mne do křesla neposadí byť tahle scéna patřila k tomu nejlepšímu. Jediné, co by se dalo teoreticky pochválit je ponurá atmosféra a naturalistický vzhled, ale to jsou zrovna atributy, které nevyhledávám, takže za mne tak tak průměr za snahu a vnešení něčeho nového. Své fanoušky si film však najde, já k nim patřit nebudu. 55%(18.2.2018)

Mám rád podobné výlety mimo mantinely, takže v rámci zombie žánru silná čtyřka. Indie atmoška, pomalé tempo, jemná, jemňoučká psychologie postav a stejně podprahový, skoro nezachytitelný humor. Škoda, že tvůrci nezainvestoivali do schopnějšícho kameramana, protože těch pár surreálních scén (zombie věže) by si to rozhodně zasloužilo.(4.3.2018)

Tá najlepšia karta, s ktorou môže snímok hrať je bezpochyby prirodzenosť a reálnosť väčšiny situácií v spojitosti so zombíkmi. To sa potom samozrejme odzrkadlilo aj na celkovej bezútešnosti a relatívne depresívnejšej atmosfére. Škoda, že si nedali maskéri takmer žiadnu prácu s maskami a gore tu tiež mohlo byť viac (niečo tu je, ale veľmi, veľmi málo). Možno si to pýtalo aj zaujímavejšie rozuzlenie. Inak ten záver so stoličkami som nepochopil. Načo to tí nemrtví týpkovia stavali zostane zrejme záhadou. Slabší nadpriemer. 70/100(2.3.2018)

Trochu mě překvapuje zdejší hodnocení. Už jen za tu atmosféru si film zaslouží trochu víc procent, ta byla fakt skvělá. Pravdou je, že diváka napadne spousta otázek, na které nedostane odpověď. Někomu by to mohlo překážet, mně to ale nevadilo, protože mě to tak nějak vtáhlo do děje. Nevěděla jsem nic o nákaze ani o důvodech, proč se nakažení chovali tak, jak se chovali, ale to nakonec nevěděli ani přeživší. Bylo to tajemné a bylo to fajn. Postavy se chovaly lidsky, nebyli to žádní Rambové a jednali mnohdy zkratkovitě, občas bohužel i lehce nelogicky. Ze závěru jsem nadšená, i když tu poslední scénu bych nejradši vystřihla, aby mi v žaludku zůstal ten pocit totální bezmoci a bezvýchodnosti. Jinak ale super, užila jsem si to, a při jedné střelecké scéně jsem se od srdce zasmála!(20.11.2019)

Ako sa tu správajú zombie sme ešte asi v žiadnom inom filme či čomkoľvek nevideli, nečítali. A funguje to! O čo sú inakší, o to sú nečitateľnejší, o to nebezpečnejší a konečne o to strašidelnejší! A že ich inakosť ostáva nevysvetlenou, to zase umocňuje nepríjemný, stiesňujúci pocit, ktorý v divákovi doznieva aj na druhý deň... pretože tie obrazy z hlavy vyhnať nejde... Film, ktorý je v prvom rade o pocitoch. Pocitoch, ktoré samé o sebe dobre neurobia, ale teší ma neskutočne, že mi ich nejaké, nech už sú akokoľvek nepohodlné, sprostredkovať dokázal. Naplno a bezohľadne. Takže áno, pokojne aj art... avšak bez pejoratívnych podtónov prosím. (Toto si určite ešte časom zopakujem!)(4.11.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)