Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milada Dvořáková má před svatbou se svým obchodním partnerem Dubem, majitelem benzinových pump. Když ho přistihne v objetí se sekretářkou, rozejde se s ním. Založí konkurenční firmu ŽUB (Ženy u benzinu) a zaměstnává výhradně svobodné ženy. Také Dub se pustí do konkurenčního boje.... (oficiální text distributora)

Recenze (23)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Snad nejblonďatější česká komedie vznikla v čase, kdy každý snad spíše šahal po truchloroušce, než se odbarvoval. Tak zatímco se kopal nový hrob největšímu českému básníkovi, se na plátně sveřepě a skvostně lhalo, jako by vůbec mohlo být nějaké zítra. A když se na to dnes dívám, žasnu, jak se bavím a směji zatím, co venku se chystá nové pochovávání něčeho nepojmenovatelného, od čeho jsem po dlouhá léta odvozoval svou identitu. A nejen proto, že jsem tak zábavně nikdy netankoval. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Výrazně emancipovaná filmová komedie, nepostrádající vtip a jistý půvab. Prostor před kamerou získali většinou představitelé mladší herecké generace s průpravou operetní i činoherní, ale vítr z plachet všem zúčastněným bere báječná Růžena Šlemrová v roli energické majitelky dámské fúze benzinové společnosti. Ostatně, vůně benzinu a přehlídka dobových kuriozit, včetně vybavení benzinových pump, stojí za pozornost ještě dnes. ()

Reklama

lucascus 

všechny recenze uživatele

52% je velmi málo pro tento poměrně zdařilý snímek. Komedie je to vtipná, plná půvabných dívek, a přestože hlavní humor čerpá především z feministického pojetí světa (což se děje v každém filmu, kde je Šlemrová), nic nevadí, že je to scénář neoriginální, ba v té době pořád dookola omílaný - tedy že žena je schopna zastat muže (skoro) ve všem. Ještě jednou zdůrazňuji, že Růžena Šlemrová je zde perfektní jako vždycky, ostatní herečky jsou spíše estetickou stránkou filmu, a muži zde ve svých epizodních roličkách snad ani nestojí za řeč. Dal bych tři, ale kvůli silnému podhodnocení dávám za čtyři. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

"Poznala jsem, jakému nebezpečí je vystavena žena pracující pod dozorem mužů." A proto "ženy u benzínu nastupují" a vítězí. Ovšem jejích vítězství je nesobecky nebaví a jejích citlivé duši něco nebo spíše někdo chybí. Konec konců lidstvo přežilo - zatím - jen díky aspoň občasnému porozumění mezi muži a ženami :-). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Málo známá, ale jinak především optimisticky laděná komedie s optimistickým pohledem na problémy zaměstnaných žen. Na scénáři se tenkrát podílel začínající Josef Mach (Nikdo nic neví, Hrátky s čertem). Film byl zajímavý na svou dobu především svým ženským obsazením ve své době skutečně půvabných krásek (Sedláčková, Kabátová, Norrová, Šustrová atd-), dnes pro někoho málo známých hereček, ale ve své době už poměrně velikých hvězd..Podnikatelka a majitelka firmy ŽUB Růžena Šlemrová (ve filmu jako paní Dvořáková), zde vypadala jako Milada Horáková! Také se vám to zdálo?Místy trošku nepřehledná, ale jinak docela koukatelná nenáročná komedie. Slabší průměr... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (5)

  • Autobus ve filmu je Škoda 306 N z roku 1933. Škoda 306 byl užitkový automobil vyráběný v československé automobilce Škoda. Vyráběl se v letech 1929–1939 a bylo vyrobeno méně jak 200 kusů. (sator)
  • Točilo se v Praze, Říčanech a Tehovci. (sator)
  • Kalina (Fanda Mrázek) jezdí na motorce Ogar 250. Ogar byla česká značka motocyklů existující v letech 1934–1949. V roce 1945 byla zavedena národní správa, od roku 1946 připadl Ogar společně s firmou Jawa pod národní podnik Zbrojovka Brno. (sator)

Reklama

Reklama