• Neklan006
  **

  Film jsem shlédl kvůli Anně Letenské a starým krásným automobilům. Jinak jsem věděl, že děj bude strojený a totálně nevtipný, tak jako u většiny neznámých 1.republikových filmů. Hodně zajímavá je ta zvláštně pojatá emancipace - která má vést k jedinému cíli: dobře se provdat! Na jedné straně mladé odbarvené blondýny jako hrdinky filmu, a starší neprovdané ženy jako terč spravedlivého posměchu. Ale největší perlička - natankovat plnou nádrž stálo 47 Kč!!! :-)))(29.1.2014)

 • Karlos80
  **

  Málo známá, ale jinak především optimisticky laděná komedie s optimistickým pohledem na problémy zaměstnaných žen. Na scénáři se tenkrát podílel začínající Josef Mach (Nikdo nic neví, Hrátky s čertem). Film byl zajímavý na svou dobu především svým ženským obsazením ve své době skutečně půvabných krásek (Sedláčková, Kabátová, Norrová, Šustrová atd-), dnes pro někoho málo známých hereček, ale ve své době už poměrně velikých hvězd..Podnikatelka a majitelka firmy ŽUB Růžena Šlemrová (ve filmu jako paní Dvořáková), zde vypadala jako Milada Horáková! Také se vám to zdálo?Místy trošku nepřehledná, ale jinak docela koukatelná nenáročná komedie. Slabší průměr...(5.3.2008)

 • lucascus
  ****

  52% je velmi málo pro tento poměrně zdařilý snímek. Komedie je to vtipná, plná půvabných dívek, a přestože hlavní humor čerpá především z feministického pojetí světa (což se děje v každém filmu, kde je Šlemrová), nic nevadí, že je to scénář neoriginální, ba v té době pořád dookola omílaný - tedy že žena je schopna zastat muže (skoro) ve všem. Ještě jednou zdůrazňuji, že Růžena Šlemrová je zde perfektní jako vždycky, ostatní herečky jsou spíše estetickou stránkou filmu, a muži zde ve svých epizodních roličkách snad ani nestojí za řeč. Dal bych tři, ale kvůli silnému podhodnocení dávám za čtyři.(22.9.2013)

 • vitekpe
  ****

  Krome superkrasne Zity potesila tez roztomila Marie Norrova, nebo jako vzdy perfektni Ruzena Slemrova. Jinak je to teda bizarni slepenec podivnych scenek s mirnym feministickym nadechem, ktery rozhodne divaka neurazi. Ale ani nepolozi na lopatky.... Tak nakonec za vsechny ty krasavice pridavam hvezdu navic. :-)(27.12.2012)

 • IvonaK
  ***

  Jako pardon, téma bylo sice zajímavé ale ty námluvy byly strašně uspěchané až dokonce bizarní. Přišel mi tam zajímavý vztah mladé dívky se starším mužem. Ale oni samozdřejmě z něj museli na konci filmu udělat zločince aby dívka musela dolézt za mladíkem a okamžitě se s ním dát dohromady. Jenom proto že ji varoval před tím starším mužem že to není správné. No, dál už tuhle ptákovinu nelze komentovat a kdo chce kvalitní komedii u které by se člověk opravdu pobavil, tak ať se na ženy u benzinu opravdu nedívá a raději vyjde ven na benzínku obhlížet mladé brigádnice a vyzkoušet si zda by to tak fungovalo i v reálném životě.(21.8.2018)

 • - Nespokojný zákazník pri pumpe, ktorého hral Josef Příhoda, sedel v automobile AERO 500 - typ 10 HP. (Raccoon.city)