• Karlos80
  **

  Málo známá, ale jinak především optimisticky laděná komedie s optimistickým pohledem na problémy zaměstnaných žen. Na scénáři se tenkrát podílel začínající Josef Mach (Nikdo nic neví, Hrátky s čertem). Film byl zajímavý na svou dobu především svým ženským obsazením ve své době skutečně půvabných krásek (Sedláčková, Kabátová, Norrová, Šustrová atd-), dnes pro někoho málo známých hereček, ale ve své době už poměrně velikých hvězd..Podnikatelka a majitelka firmy ŽUB Růžena Šlemrová (ve filmu jako paní Dvořáková), zde vypadala jako Milada Horáková! Také se vám to zdálo?Místy trošku nepřehledná, ale jinak docela koukatelná nenáročná komedie. Slabší průměr...(5.3.2008)

 • baroko
  *****

  Patří nepochybně k těm lepším prvorepublikovým filmům, především oddechovou nenáročností, kterou si film udržuje po celou stopáž. I když celkově film působí již jako naivní selanka o moderních děvčatech, která se i přes svou emancipaci přece jen touží provdat a mít rodinu, jde o naivitu příjemnou a milou, která je u dobrých filmů těchto let spíše ceněnou patinou než závadou. Filmu dodává tempo i závěrečná, téměř detektivní zápletka.(27.2.2019)

 • pytlik...
  ****

  No, ti, co tento film označují za "emancipační", ho patrně neviděli až do konce. Neboť ženy poznají, že nejlíp je jim u mužů (Šlemrová: sice všechno zvládnu sama, vydělávám miliony, ale ta mužská ruka v podnikání stejně chybí! A nemluvě už vůbec o závěru, kde Kreuzmannovi sdělí, že se jí nejvíc líbí, když je ráznější, že nějaká ta facka a přiškrcení rozhodně taky není od věci), ale pozor, jen u mužů jejich společenské třídy, páč když nějaká švadlenka míří vysoko, třeba na továrníka, neskončí to dobře. Jinak tento film lze označit za první akční u nás, neboť zatímco v jiných trvaj rvačky pár sekund (jedna facka, druhá, pak zalehnutí), tady se to v jedné scéně řeže celé minuty a lítaj kolem, no nelžu vám, i pěsti. A dost je to možná náš první film, kde si zahrála tráva, páč jinak si nedokážu vysvětlit vychechtanost toho děduly, co vždycky přijel k pumpě a že na benzín nemá peníze.(12.6.2016)

 • lucascus
  ****

  52% je velmi málo pro tento poměrně zdařilý snímek. Komedie je to vtipná, plná půvabných dívek, a přestože hlavní humor čerpá především z feministického pojetí světa (což se děje v každém filmu, kde je Šlemrová), nic nevadí, že je to scénář neoriginální, ba v té době pořád dookola omílaný - tedy že žena je schopna zastat muže (skoro) ve všem. Ještě jednou zdůrazňuji, že Růžena Šlemrová je zde perfektní jako vždycky, ostatní herečky jsou spíše estetickou stránkou filmu, a muži zde ve svých epizodních roličkách snad ani nestojí za řeč. Dal bych tři, ale kvůli silnému podhodnocení dávám za čtyři.(22.9.2013)

 • vypravěč
  ****

  Snad nejblonďatější česká komedie vznikla v čase, kdy každý snad spíše šahal po truchloroušce, než se odbarvoval. Tak zatímco se kopal nový hrob největšímu českému básníkovi, se na plátně sveřepě a skvostně lhalo, jako by vůbec mohlo být nějaké zítra. A když se na to dnes dívám, žasnu, jak se bavím a směji zatím, co venku se chystá nové pochovávání něčeho nepojmenovatelného, od čeho jsem po dlouhá léta odvozoval svou identitu. A nejen proto, že jsem tak zábavně nikdy netankoval.(24.6.2018)

 • - Nespokojný zákazník pri pumpe, ktorého hral Josef Příhoda, sedel v automobile AERO 500 - typ 10 HP. (Raccoon.city)