poster

David Gilmour v Pompejích (koncert)

 • Velká Británie

  David Gilmour: Live at Pompeii

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2017, 114 min

Režie:

Gavin Elder

Hudba:

David Gilmour

Hrají:

David Gilmour
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isobell
  *****

  Drive bychom si ani nepomysleli, ze budeme jednou stat na koncertech svych oblibenych hudebních idolů z tisickrat prehranych desek a ze si budeme moct vychutnavat live to, co se zdalo neuskutecnitelny. Jestli neco doba prinesla, tak je to prave toto a ja jsem za to rada. Nevynecham prilezitost, kdy je muzu slyset a videt live...a Time ten leti (Ticking away the moments...) Do Pompeji se veslo jen par lidi. Dalsi, kteri by si prali byt u toho, tak ty David Gilmour vic nez potesil. Musim si pripomenout uzasny zazitek z 25.06.2016 Live in Wroclaw, jen par dni predtim, nez zamiril do Pompeji. Prozit si kazdy ton a kazde slovo primo na miste, na fantastickym live koncerte, to se jen tak nezapomene...Set-list byl uplne dokonaly a pri promitani, to bylo zpet! Dechberouci je presny vyraz a kdo to ma, tak vi o co go! Do sestrihu ze dvou koncertu, ve slavnem italskem amfiteatru pod Vesuvem, se vse nedostalo, ale o to vic ocenuji a ocenila bych jakykoliv zaznam z tohoto magickeho mista. Pro me tam bylo vse co jsem si mohla prat, proste to tam bylo! ... Shine on!(15.9.2017)

 • Sssiksseilor
  *****

  Home, home again; I like to be here, when I can. ~ Dobře, dobře, P.U.L.S.E. je už navždy jenom jeden, ale Pompeje jsou ve stínu Vesuvu v docela těsném závěsu. Sice jsem měl nutkání si po příchodu domů pustit Animals, jelikož se z něho opět neodehrála ani sloka, ovšem jinak až na pár uječených negerských krav a jednoho nevyhrálého saxofonisty, se vše odehrálo s pompézní nádherou a (téměř) dokonale vygradovaným setlistem. Když se pak najednou objevilo i One Of These Days, tak Mne z tranzu probral v kině jen týpek, co si při tomhle skvostu dovolí jít chcát. Samotný Gilmour je opět ve skvělé formě a jak je zvykem, mazlí se s každým tónem a skutečně kdykoliv během koncertu zpíval, tak jsem měl instantně husí kůži po celém těle; ano, tak silně na Mne jeho hlas stále působí. Celkově každému doporučuji kompletní Blu-ray edici, protože i přes drobné nedostatky, se stále jedná o prvotřídní koncert, jenž mohu opakovaně pořád. ~ (95%)(14.9.2017)

 • LukyKub
  *****

  Ke komentáři uživatele Taffey bych rád dodal následující: Je vidět, že jste na tom koncertě nebyl, protože kdyby tomu tak bylo, nic z toho byste zřejmě nenapsal. V rámci tohoto Gilmourova turné jsem jel na jeho koncert na Vídně... a ad1) koncert trval bez cca 10 minut 3 hodiny, takže tento film je zkrácenou verzí koncertu minimálně hodinu, tzn. že ve filmu chybí některé písně.. možná proto vám skladba písní dává menší smysl. V rámci koncertu byl set-list naprosto dokonalý. ad2) uvědomte si, že v době turné bylo Gilmourovi 70!!!! let.... zamyslete se ještě jednou nad tím, jak v jeho věku zpívá a pak si řekněte, jestli je vůbec normální, aby v 70 letech člověk stále odzpíval to, co Gilmour stále zvládá. ke Guyi Prattovi bych podotkl, že má dle mého názoru prostě radost, jak všechno šlape/hraje a je plný pozitivních pocitu z pódia. Zkuste si pustit koncert Celebration od Led Zeppelin... tam se každou chvíli také někdo z členů kapely "zubí".. a je to myslím naprosto v pořádku. Stručně řečeno... rozumím víceméně vašim komentům (tedy až na poznámku na kvalitu Gilmourova zpěvu), ale naživo to bylo něco naprosto fantastického a nepopsatelného, Davidem počínaje a souborem zpěvaček (a zpěváka) konče... tento záznam je v porovnání s koncertem do značné míry sterilní a skutečně prožít a užít si ho opravdu asi může pouze ten, které na nějakém koncertu v rámci tohoto turné navštívil(14.9.2017)

 • OtaPlk
  *****

  Na stare Pompeje si pamatam, jak sem se z odpoledni šichty uvijal do dom, abych si je zapnul na polaku a bylo to maso! Potem eště někdy byli v televizi Flojdi z Benatek a šlus. Komouši se bali, aby im ti zarostli pěruni ze zapada nahodum nězebrali ten socialismus, tak sme akorat mohli slintať po Parplach, Zepelinach nebo Rašach, ale naživo-hovno. Tak sem chodil na naše machry. Katapult, Etc...,Visači, Plastyci, Efekti byli špica. A jak sem viděl Šelingera, tož sem čuměl s otevřenym pyskem. Aji to sladke dřevo se dalo posluchať. Kryl, Merta Hutka a jejich protestsongy. Potem se cynkalo klučama, sudruzi začli podnikať a mohli tu i klunkři z teho prašiveho zapada. Prubli to Rolini a devadesatymštvrtym na spartakyadnim staďasu Flojdi. Vyleza mi husy skura jak na to včil spominam. Po tem koncertu sem byl smutny, bo sem hned věděl, že už nic tak fajneho neuvidim. Ale zpatky k temu filmu. Na novych Pompejach to neni tak bombovni jak na PULZU, ale ani ospale, jak v tym Gdaňsku. Zvuk supr! Ze světlama se vyblbli v pisničce RUN LAJK HEL a že umi David skladat furt dobre songy ukazal na I ANY TONG. S tym zborem to byla pecka jak od Flojdu. A po KOMFORTABLE NAMB Džilmur všeckym ukazal, že furt patři do mladeho železa...(22.10.2017)

 • Panel250
  ****

  Z malé části musím, nechtěně, souhlasit s Taffeym. V čem? První dvě písně mi nesedly, od ostatních jako by je dělila pomyslná hranice. Pak už si vše sedlo tak jak má. Prakticky neustálé usmívání se jak bubeníka, tak Gilmoura mě při Wish You Were Here rušilo. Ta písnička si tohle prostě nezaslouží, velká procítěnost tam nebyla a stavte se třeba na hlavu :-) Ten samý pocit jsem měl při začátku druhého sóla v Comfortably Numb, nicméně po chvilce už tam bylo vše, co tam má být a ještě něco navíc. Samozřejmě písničky hrané po tisící nelze vždy zahrát tak, aby si z nich člověk sedl na zadek. Celkově to na mě působilo výborně a mimo několika málo věcí mě osobně nic neušilo. Mám shlédnuty snad všechny koncerty co vyšly, na několika jsem byl i živě (i Roger Waters) a mám s čím srovnávat. Každopádně krásný zážitek a už se těším na blu-ray do sbírky.(14.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace