Black Sabbath: The End of The End

Black Sabbath: The End of The End

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2017, 120 min (Alternativní: 95 min)

Dick Carruthers

Eugene O'Connor

Jeremy Azis

Tim Woolcott

O Black Sabbath s Ozzym se nediskutuje. Jak říká Ozzy pokud na show nezazní Iron Man bude to propadák vždycky. Moji favorité jsou ovšem hlavně Children of the Grave a Snowblind. 100% už prostě z principu za skvělou hudbu.(23.5.2018)

• Othello

Ježiš to je paráda. Natočíme sedmdesátý koncert statických důchodců, jak hrajou čtyřicet let starý songy a budeme to prokládat rozhovorem na otázky přímo na tělo. Třeba "Jak se cítíte." nebo "Co je pro vás během hraní nejdůležitější." Následně prodáme do kin takzvaným fanouškům, nazveme to "Úplně jako nejvíc největšejší totál naprosto ale fakt definitivní konec rozumíš kámo" a počkáme si, kolik to vyždíme. Za dva roky aplikujeme znovu. Velké rockové hvězdy by ve vlastním zájmu měly umět umřít.(13.3.2019)

• ledzepfan

Tak jo, máme tady asi osmý definitivní konec BS.. Ozzy už je tak nějak po svém rozhašenej asi 20let, tak jsme na to relativně zvyklí.. Člověk trošku útrpně překousne i ten fakt, že se to koná bez Billa.. Ale kurva kdyby se mi dostal do ruky ten mamrd co to editoval, tak by ho pak skládali dohromady jako puzzle o pěti tisíci kouscích. Naprosto nechápu proč musí být doprostřed skladeb vsunovány stokrát omleté pindy sabbaťáckých gerontů. Chci poslouchat tu hudbu a ne, že mi uprostřed magicky vybrujícího tónu Iomiho kytary začne Ozzy vysvětlovat jak nešikovně měli ošéfovanou právní úpravu své tvorby.. Co to kurva je?!(7.12.2018)

Je třeba ocenit, že spolu zůstali celá desetiletí přes období odcizenosti a nevraživosti. Podmanivě zemitý zvuk kapely.(5.5.2018)

Atmosféru koncertu jsem si užil loni přímo na pražské zastávce rozlučkového turné. Dneska v kině jsem si vychutnal tenhle zážitek ještě jednou, ovšem z jiného úhlu pohledu. S výborným zvukem, obrazem a bonusovým materiálem plným nostalgického, ale ne patetického, vzpomínání. Sabbati birminghamským koncertem neumřeli; zůstává ještě dost generací, které budou jejich hudbu milovat, až do své smrti.(28.9.2017)

O nelogickém střihu se raději zmiňovat nebudu. Odešla LEGENDA!(28.9.2017)

Důstojná tečka černokněžníků, jejichž stopa je v hudební historii a terminologii nesmazatelná. Přímý úder všem škarohlídům a kritikům, po kterých tu v současnosti a ani za 50 let nezůstane ani jedna zmínka a skončí v propadlišti dějin. Slyšte ty věčné a ikonické zvony!(28.9.2017)

• sator

Hmm...(10.4.2018)

Kva...co k tomu dodat? Zvuk v pohodě, staré skladby daleko lepší než ze studia. Ze všech sedmdesátkových hardrockových kapel právě Black Sabbath (vedle Led Zeppelin) nejvíce ovlivnili zvuk stovek, ba tisíců kvalitních kapel z 80, 90 i nultých let...Kam se hrabou Deep Purple...(6.9.2018)

OZZY s partičkou ve skvěle natočeném koncertním dokumentu. I po padesáti letech jsou skvělí. Holt, "zřejmě dobrej oddíl". Rád bych ještě finální koncert, 22 songů bez keců. ...P.S.: a těším se na další výroční koncerty. Možná dají aspoň o jeden víc než Stouni. ...PPS: "Wizard" ve studiu je naprostý vrchol.(17.1.2019)

Jsem smutný, skončila má nejoblíbenější kapela všech dob! Rozloučili se však velmi důstojně. Natočili výborné album a projeli za posledních pět let celou Zemi křížem krážem. Ještě v červnu se také zřejmě naposledy setkám v Praze z Ozzym a jeho kapelou a pak už bude definitivní konec. Hudba Black Sabbath mě doprovází mým životem od mládí a pomáhala mi v časech, kdy se mi nedařilo a byla mým průvodcem i v lepších časech. Nic se nedá dělat, všechno jednou musí skončit. Díky za všechno: Ozzy, Tony, Geezere i Bille! Budete mi chybět, ale vaši hudbu neopustím a budu ji poslouchat až do svého konce!!!(29.3.2018)

Ono se to těžko hodnotí. Po hudební stránce samozřejmě pecka, Black Sabbathům bych dal šest hvězd, moc jsem si to užil, i když nejsem fanoušek. A možná i právě proto, mi nevadilo sestříhání, kdy občas do hudby vstoupí pokec s Ozzym a (ne)celou partou. Oddálila se tak určitá nuda, která by pro mě mohla nastat, kdybych dvě hodiny v kuse poslouchal písně, které neznám. To, že jsem se jako v podstatě BS laik dozvěděl i pár věcí, byl příjemný bonus. Zvláštní mi spíš přišlo rozhodnutí seknout titulky a pak tam dávat vystřižený scény a ještě dva fláky. Ale nevím, proč to tak je a nějak mě to neznechutilo, takže pouze mini výtka. PS: Ozzy je prostě parádní kokot :-).(10.12.2018)

Rozloučení s prvním metalovou kapelou na světě. Na prvním promítání v kině v minulém roce jsem nebyl, tak jsem to nyní napravil. Na jednu stranu rozhovory byla přidaná hodnota, na straně druhé to nabouralo atmosféru koncertu, který byl jistě tak výborný jak v Praze v roce 2016, dále výhrady nemám. Ke skladbám: Koncert doplňuje záznam ze zkušebny, kde zazněly songy na které se během turné nedostalo a daly tak důstojnou tečkou za vším co takhle trojice dokázala za 50 let.(13.12.2018)

Nechápu proč se všude dočítám, že je tohle famózní turné odehraný v původní sestavě. Pokud mě srak nešálí tak za škopkama, místo Billa Warda, sedí jistej Tommy Clufetos...(29.9.2017)

Důstojná rozlučka s legendární kapelou, která přinášela po skoro pět desítek let temné písně, radost a smích milionům lidí po celém světě. Parádně nasnímaný koncert plný nejstarších vypalovaček z konce 60. a začátku 70. let, s vynikajícím zvukem, dál není co dodat.(2.4.2018)

Pro mě je to nostalgie, protože jsem na Ozzym vyrostla. Střihu na druhou stranu rozumím, protože jak je divoká hudba, tak je divoký střih. A konečné Tonyho sólo? To je třešnička na vynikajícím dortu skoro padesát pater vysokým.(28.9.2017)

Pro fanoušky Black Sabbath absolutní povinnost, pro ostatní pořádná porce kvalitní muziky. Výborný zvuk i obraz. Občas možná trochu statické na dnešní dobu, ale přece jim už není dvacet. Nápad s balony se povedl, ale takových zpestření mohlo být i víc. Ale jinak, co skladba, to legendární nesmazatelný zářez do rockové historie.(19.11.2017)

• Slepejsek

U mne bohužel rozpaky. Muzika = klasika. O tom žádná. A film má dobrý zvuk. Tím ale jeho pozitiva končí. Bohužel zoufale statická kamera (místy jsem měl pocit, že ji má v ruce hluchoslepý), totálně chcíplý scénář - ani náznak vykročení z otřepané šablony (koncertní set se stahováním zvuku pro rozhovorové vložky) - promarněná šance sáhnout po nějakých historických dokumentech či souvislostech (a že se toho u sabbathů nabízí! všechna muzika - viz playlist - je do roku 1973 - s výjimkou Dirty Women - co leta pozdější? divoké rozchody, personální fluktuace, desky-nahrávky-koncerty-zákulisí?); legenda se vychvaluje sama (trochu smradu v sále) místo aby to za ni učinili dědicové... Takhle tu máme "mejdan" univerzitního profesora odcházejícího po přednášce na zasloužený odpočinek.(29.9.2017)

Hnedka u prvni pisničky sem se bil do palice, čemu sem robil machra a sral sem na šatnařku v kině, jak mi cpala do pazur ty špunty. Taky rachot neni ani na provoze ve fabrice, jak se hecnem a začnem robit. Musym tež řect, že ten zvuk byl čisty a synci se nezdaju, ale eště maju kule! Enem ten Ozy nech rači spiva jak mluvi, bo furt nějak kolil "fakt jo" či co to bylo. A Tony tež moh spomenut na ine borce, keři dluho za Ozyho v Sabatach spivali. Neboštik Dyjo by si to fest zaslužil!(22.10.2017)

Nepřekonatelný,přál bych si na poslední zastávce být . To co oni dokázali v jejich letech :)(10.11.2017)

<< předchozí 1 2