Spirit volnost nadevše

• USA Spirit: Riding Free
USA, (2017–2019), 20 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Série(8) / Epizody(52)

Lucky, odvážná dvanáctiletá dívka, se spřátelí s divokým mustangem a pojmenuje jej Spirit. Se svými nejlepšími kamarádkami Abigail a Pru a jejich koni po boku objevují svět naplněný nekonečnými jízdami a nikdy nekončící zábavou. Společně překračují své limity a objevují, co doopravdy znamená být svobodný. (TV Minimax)

blondboss

Jeden z mnohých priemerných animovaných seriálov na motívy známeho "celovečeráku". Tento seriál nejakým spôsobom nenadväzuje na samotný film a je určený ozaj pre to menšie publikum. Jednoduché dejové linky, samý happyending a až príliš presladené a infantilné. To všetko dáva záruku toho, že deti sa určite pobavia a dospeláci si pritom vybavia iné neodkladné veci :) Za mňa teda len priemer. 50 % ()

Krnac

6,6/10 - vzhľadom na cieľovku (druhá pólka 7,3/10). Prerábka jednej s mojich prvých recenzií. Seriál sa točí okolo Lucky ktorá je jediná kto ,,skrotil" Spirita Jr. syna Spirita s filmu. Seriál určite nezačal dobre, prvé 3 série majú tak 1-2 zaujímavé časti a zvyšok nuda aj pre mladších. Trpela aj réžia aj animácia ktorá mi pár objektmi v prvej sérii pripomínala hry s okolo roku 2002. Obrat začal až prelomom 4. a 5. série kde začínate cítiť že sa to snaží reálne budovať dej, príbeh lepšie pracuje s príbehovými archami ktoré už nie sú záležitosť len pár dielov, poučné epizódy pre deti prestávajú vadiť, réžia sa zjavne vylepšila, animácia je v pohode. Začnete tu cítiť že to že sa seriál točí okolo Lucky je reálne dobrý nápad a reálne sa zaujímate čo sa stane ďalej. Samozrejme mimo tém pár arch a niekoľkých momentov sa seriál bohužiaľ nedostal na úroveň akú by si pôvodný film zaslúžil. ()

• Spirit v Riding Free a jeho prenesená verzia v Divoký Spirit (2021) je označovaný ako Spirit Junior, keďže je to syn Spirita z filmu Spirit - neskrotný mustang (2002). Pôvodne mal byť predstavený v neuskutočnenom filme "Spirit 2 - Son of Freedom", kde mal dostať meno Tornado alebo Storm a sestru Thunder. (Krnac)
  • Spirit sa mal pôvodne volať Storm a toto meno mal dostať v druhom filme, ktorý nakoniec nevyšiel. Netflix pri tvorbe seriálu napokon rozhodol, že ho pomenujú Spirit po jeho otcovi. (Krnac)
  • Napriek tomu, že ide o pokračovanie, nevyskytuje sa tu ani jedna postava, ktorá sa priamo objavila vo filme napriek tomu, že väčšina starých postavy ešte žije. Dokonca tu nie je ani náznak toho, že film existoval. Vznikla kvôli tomu aj petícia od fanúšikov filmu, ktorá bola ale bez odozvy. (Krnac)