The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

• Kanada La Petite Fille qui aimait trop les allumettes

silentname

"The Little Girl Who Was Too Fond Of Matches" je podľa mňa v jadre zaujímavo spracovaným filmom, ktorý by chcel atakovať ešte vyššie a vytiahnuť z nás viac, no je to relatívne náročné. Trvá to celkom dlho, než sa začne niečo vážne diať, ešte dlhšie to trvá, kým si budeme schopní poskladať celú tú mozaiku a reálne nikdy nepochopíme úplne všetko. A to je trošku problém. Ono to často tak býva, že najväčšie tragédie sa stanú z absolútne nevinných momentiek. Nebudem spoilovať, no verím, že to čo sa na konci dozvieme nechcel nikto spôsobiť a bola to všetko len obrovská nehoda. Reálne to potom ale prerástlo v niečo oveľa horšie. A potom už to išlo všetko samo sebou. Neviem či to vysvetľuje všetko, no minimálne dokážeme porozumieť tomu, čo nasledovalo. Lenže zaujímavejšie by to bolo, keby sme mohli sledovať život. My však dostávame už len ukážku ich života o niekoľko rokov neskôr. A všetko je zrazu niečo celkom iné, deti sa učia úplne novým veciam a pôsobí to veľmi zvláštne. V jadre ide o dobrý film, len mám pocit, že by nám mohol dať viac odpovedí. Niektoré scénky sú skvelé, niektoré nepríjemné. Neviem či to môžem vysoko odporúčať, ale ak máte radi artové čiernobiele filmy s relatívne originálnym námetom, možno to za jedno pozretie stáť bude. Hodnotenie: B- ()