Vuelven

• Mexiko Siempre Vuelven (více)

ricci.s

10-ročnému dievčisku sa objavuje duch jej mŕtvej matky, a tak utečie z domu a pridá sa k detskému gangu, ktorý sa však stane terčom drogového kartelu. Na tento horor som sa tešil, lebo vyzeral celkom neštandardne, navyše ho istí zahraniční recenzenti prirovnávali k Del Torovej tvorbe. Teraz po skončení sa tomu môžem iba schuti zasmiať. Umierajú tu deti, OK, fajn. To mi nevadilo, práve naopak. Aspoň si citlivejšie povahy môžu povedať, aké máme šťastie, že nepoznáme až taký skurvený život ako je v Mexiku. Lenže prečo by ma to malo trápiť? Čakal som od toho nejakú temnú dark fantasy s peknými trikmi, ale to sa objaví naozaj len v minimálnej miere. A dívať sa na tlupu ukričaných malých cigánčat, ako pobehuje po smetisku, naozaj nemám záujem. Pokiaľ chcel režisér divákov vydierať citovo, tak v mojom prípade to nevyšlo, a o nejakej hororovej stránke či snahe tvorcov vydesiť sa tu ani nemusíme baviť. ()

*CARNIFEX*

Kým sa našim cigáňom v osadách v pravidelných intervaloch zjavuje panenka Mária, tých v Mexicu prenasleduje zlovestný duch. Nuž, stále lepšie ako Kotleba. ()

kaylin

Mexický snímek „Vuelven“ by mohl nadchnout milovníky nezávislých, trochu jiných filmů, ale ani u nich si nejsem jistý. Artové je to však dost, v artovém kině by se film mohl dobře vyjímat. Kdybych byl ale režisérem – a v tomto případě i scenáristou – asi bych se nakonec vykašlal na nějaký hororový přesah a prostě z toho udělal drsný film z ulice, kterým tohle stejně primárně je. ()

drackula

Je to film o partii opustených detí, ktoré sa zamotajú do konfliktu s miestnym kartelom. To im ešte viac skomplikuje už dovtedy nie práve ružové vyhliadky. V prvom rade je nutné povedať, že film nefunguje ako horor. Sú tu síce isté nadprirodzené a duchárske pasáže, avšak nie je to nič zásadné. Oveľa viac "tigre" fungujú ako sociálna dráma o deťoch, ktoré žijú v katastrofálnych podmienkach a únikom od reality im je najmä ich predstavivosť. Je to smutný príbeh, ktorý občas odľahčujú láskavé vtipy. Rozuzlenie, v ktorom jedinom má nadprirodzená vložka silnejšiu úlohu, bolo skvelé. Bol to zaujímavý zážitok. Film je emočne silný, ale ak hľadáte čistokrvný horor, nebude to film pre vás. 80% ()

Rathalos

Tento film,ze ma byt horor,to sa musim zasmiat,myslim,ze v Mexiku niekomu je*e,nebudem sa radsej vyjadrovať,jednu hviezdicku udelim len kvoli snahe nieco natocit...:-) ()

xxmurphyxx

Nejako ma to minulo. Myšlienka aj posolstvo pekné, o tom žiadna. Len to bolo celé tak nemastne neslane podané. A horor to je a riadny, akurát tú hrôzu a utrpenie nemajú na svedomí žiadni duchovia ani démoni ale my ľudia. ()

Dalajlada

Nečekejte žádné fantasy. Tohle je socio-psychologický film s prvky horroru. Naprosto skvěle udělaný film o životě v současném Mexiku. Jedná se o příběh, v němž vidíme skupinku dětí vyrovnávající se s psychologickými dopady na jejich mysli po té, co zažila trauma. Film v mnohém připomíná Faunův labyrint, který se zaobírá stejným tématem, ale v období druhé světové války. ()