poster

Hudba ticha

 • Itálie

  La musica del silenzio

 • Slovensko

  Hudba ticha

 • Austrálie

  The Music of Silence

 • Nový Zéland

  The Music of Silence

Životopisný

Itálie, 2017, 115 min

 • Aky
  ***

  Zajímavé spíše faktograficky. Příběh se vleče, utápí se v nezajímavostech, po chvíli se to až nechce sledovat. Výtečná je ovšem muzika a interpreti.(14.7.2018)

 • progression
  ****

  Hodně zajímavý životopisný snímek o Andreovi Bocellim se zaměřením na jeho mládí a nelehké začátky jeho pěvecké kariéry, které nejsou zdaleka tak známé jako jeho pozdější pěvecké "výsluní". Vzhledem k jeho handicapu ztráty zraku je krásně znázorněn obecně známý jev, že při ztrátě jednoho smyslu významně "posilují" smysly i schopnosti zbývající, což speciálně u sluchu, muzikálnosti i "vnímání" okolí u něho mělo nemalý význam, i když jeho cesta na pěvecké i lidské výsluní nebyla zdaleka jen procházkou růžovým sadem. Charismatický učitel zpěvu v podání Antonia Banderase, uvěřitelný Tony Sebastian v ústřední roli i další důležité postavy z hrdinova života (otec, matka, strýc i budoucí manželka) mají co říci a nelehké počátky hrdinovy budoucí kariéry zajímavým způsobem dotvářejí. Ke konci snímku zazní i úryvky nejznámějších árií včetně "Nessun Dorma" a vystoupení s ikonou populární hudby Zuccherem film uzavírají. Ale hvězdná kariéra Andrea Bocelliho teprve začíná...(26.1.2019)

 • fafejt001
  ****

  Já myslím dost dobréééé. Hlavně Antonio B. - charizmatický učitel a hlavní představitel , rovněž i jeho žena . Ovšem i strejc , také dobře zapálen pro věc . I rodiče měli dosti prostoru v ději . Pro znalce a nadšence operní hudby je tento film takové pohlazení . Bravoooo .(22.6.2018)

 • kaylin
  ***

  Škoda, že snímek tak moc tlačí na pilu.(20.5.2018)

 • emma53
  ****

  Přiznávám, že tu podbízivost jsem cítila velmi často, takže jindy bych šla určitě s hodnocením dolů. Ovšem v případě Bocelliho mi to nějak nešlo. Vždy jsem ho obdivovala s jakým citem dokázal a dokáže zpívat, navíc mám vážnou hudbu ráda. Tady jsem si vytáhla tu podstatnou věc a to byl jeho život v soukromí o kterém jsem nevěděla skoro nic. Takže díky za tento počin. A věřte mi, občas jsem byla překvapená a říkala jsem si, kdo by to do něj řekl...……..?(22.5.2018)