Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Andrea Bocelli. Každý zná jeho hlas, jeho písně, jeho provedení slavných operních árií, jeho celosvětový věhlas. Mnohem méně se však ví o jeho soukromí, o jeho cestě z rodné toskánské vesnice Lajatico až k současnému světovému úspěchu. (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (22)

emma53 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že tu podbízivost jsem cítila velmi často, takže jindy bych šla určitě s hodnocením dolů. Ovšem v případě Bocelliho mi to nějak nešlo. Vždy jsem ho obdivovala s jakým citem dokázal a dokáže zpívat, navíc mám vážnou hudbu ráda. Tady jsem si vytáhla tu podstatnou věc a to byl jeho život v soukromí o kterém jsem nevěděla skoro nic. Takže díky za tento počin. A věřte mi, občas jsem byla překvapená a říkala jsem si, kdo by to do něj řekl...……..? ()

progression 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý životopisný snímek o Andreovi Bocellim se zaměřením na jeho mládí a nelehké začátky jeho pěvecké kariéry, které nejsou zdaleka tak známé jako jeho pozdější pěvecké "výsluní". Vzhledem k jeho handicapu ztráty zraku je krásně znázorněn obecně známý jev, že při ztrátě jednoho smyslu významně "posilují" smysly i schopnosti zbývající, což speciálně u sluchu, muzikálnosti i "vnímání" okolí u něho mělo nemalý význam, i když jeho cesta na pěvecké i lidské výsluní nebyla zdaleka jen procházkou růžovým sadem. Charismatický učitel zpěvu v podání Antonia Banderase, uvěřitelný Tony Sebastian v ústřední roli i další důležité postavy z hrdinova života (otec, matka, strýc i budoucí manželka) mají co říci a nelehké počátky hrdinovy budoucí kariéry zajímavým způsobem dotvářejí. Ke konci snímku zazní i úryvky nejznámějších árií včetně "Nessun Dorma" a vystoupení s ikonou populární hudby Zuccherem film uzavírají. Ale hvězdná kariéra Andrea Bocelliho teprve začíná... ()

Reklama

Anianna 

všechny recenze uživatele

Film začíná dost poutavě, má působivou atmosféru a drží při sobě tak do momentu, kdy hlavní hrdina ztratí v pubertě hlas. Pak už se divák prodírá ne vždy zajímavými životními etapami, ztrácí se souvislosti i emoční náboj. Hudebně ale film graduje od okamžiku, kdy už je jasné zpěvákovo operní směřování. Závěrečná Con te partiro byla nádhernou tečkou. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Velice podařený životopisný film, který musel zaujmout široké publikum od vyznavačů lehčího žánru ve filmu i v hudbě až po filmové fajnšmejkry. Myslím, že od nynějška budu věnovat koncertům s Andreou Bocellim, které nějaký televizní kanál uvede, mnohem větší pozornost, když jsem poznal, jak trnitá byla jeho cesta za úspěchem. A tak jak ohromná vůle může překonávat velké překážky. Sám si nedovedu představit život ve slepotě... Banderas byl ovšem nastrčenou figurkou, prostě lákadlem, jak přitáhnout do kin více diváků, ale on není jenom hvězda, on je především velký umělec, ukázal to i zde na poměrně malém prostoru. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Je priam neuveriteľné, ako tomuto filmu po zhruba 45 minútach absolútne došiel dych. Začiatok veľmi emotívny. Tvorcovia zabudli pripomenúť, že doktori Bocelliho matke radili potrat, pretože im bolo jasné, že dieťa sa narodí nejakým spôsobom poškodené. Ona to však odmietla, z čoho pramení aj Bocelliho pro-life prístup. Ako dobre, že to vo filme nebolo, lebo ja som teda každopádne anti-life a basta!. Po tom, ako sa utrpenie dieťaťa zmenilo na utrpenie dospelého, akosi divák zistil, že na slzy vlastne nie je dôvod. Mladý muž z dobre situovanej rodiny, dobre vyzerajúci, úspešný študent práva. Takmer by sa mu dalo závidieť, nie je to predsa slepý žobrák zo subsaharskej Afriky. Keď sa ešte na vševedúcej wikipédii pozrieme na maestrov životopis a manželstvá, tak radšej fakt poľutujem niekoho iného a pustím si nejakú inštrumentálnu hudobnú klasiku. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

Související novinky

Andrea Bocelli v O2 areně s novým albem ´Sí´

Andrea Bocelli v O2 areně s novým albem ´Sí´

18.09.2018

Andrea Bocelli slaví v těchto dnech (22.září 2018) významné životní jubileum a při příležitosti oslav jeho 60. narozenin máme pro všechny maestrovy příznivce radostnou novinku – pokud jste se… (více)

Reklama

Reklama