Jehelníček

(festivalový název)
  • Velká Británie Pin Cushion (více)

Matka Lyn a dcera Iona se těší na nový život v novém městě. Iona je po ne zcela vydařeném začátku odhodlaná uspět a spřátelí se s třemi dívkami – Keely, Stacey a Chelsea. Její matka se však cítí mimo hru, neboť vždy bývala nejlepší kamarádkou své dcery ona sama. Spřátelí se proto se sousedkou Belindou. Dcera i matka předstírají, že všechno v jejich životech je skvělé, i když opak je pravdou. K Ioně se kamarádky chovají spíše jako antipřítelkyně a Lyn má zase problém s Belindou, která jí odmítá vrátit štafle. A tak se obě protagonistky utíkají do světa představ a lží. (Zlín Film Festival)

SAINTS

Kruty film o dvoch outsiderkach matke a dcere ktore trpia len pre svoj zovnajšok.Film ukazuje aka je šikana kruta a zla,hoci v tomto filme šikanuje dve povrchne dievčata Ionu nič to nemeni na krutosti a drsnosti.Miestami je to naozaj tažke pozeranie.Režijny debut Deborah Haywood ktora čerpala aj z vlasnych školskych skusenosti vyšiel nad očakavania dobre.Skoda len toho menej uveritelneho zaveru.8/10 ()

Malarkey

Hlavní mladá holčina je, dejme tomu, hodně zvláštní a extrémně tichá. Nicméně se snaží dostat do party klasicky vostrejch puberťáků, které pro osobní urážky nemají daleko. Snaží se, seč ji síly snaží, ale většinou se spíš jenom ztrapňuje a o tom to vlastně je. Taková britská dramatická jednohubka, která dokazuje, že mladí nutně nepotřebují vojnu, aby si sami dokázali udělat pakárnu. ()

sochoking

Angláni vedia perfektne zmáknuť akúkoľvek sociálnu drámu, ale tému šikany by mali radšej ponechať Rusom a severanom. Toto ma nechytilo a nebyť nečakaného zvratu vo finále, bolo by to iba za dve hviezdičky. ()

hygienik

Život v nahej surovosti a cynickosti s presvedčivou dvojicou hlavných hrdiniek. Pripadalo mi to ako súčasná dystopia na Annu zo zeleného domu. Aj keď sa tam nestalo skoro nič nepredvídateľné, film udržal celý čas moju pozornosť. Zlínfest 2018 ()

Aljak

Jeden z tých filmov, po ktorých som zostal bez slova sedieť ako obarený. A to som bol spočiatku ohľadom tohto filmu dosť skeptický, no napokon sa z toho vykľulo niečo naozaj vynikajúce! Sociálne drámy ma vždy bavili, a tie s tématikou šikany ešte o kus viac. Film síce svojim prevedením pôsobí miestami dosť surrealisticky, ale vo svojej podstate je až hrozivou reflexiou spoločnosti, kde sa inakosť trestá - v tom lepšom prípade pohŕdaním a ignoráciou, a v tom horšom šikanou a ponižovaním. Lily Newmark v úlohe submisívnej Iony bola vynikajúca. Nuž, cena za popularitu a obľúbenosť v kolektívne dokáže byť niekedy privysoká. Príbeh to bol veru fascinujúci a emočne vypätý, až mi bolo ľúto, že sa Iony a Lyn v podstate nikto nezastal :( ()

desade

Ľudia (a zvlášť tínedžeri) vedia byť zlí... najmä voči bezbranným. Presvedčivá Lily Newmark v roli Iony. Dík za titulky hygienik. ()

koblenzer53

Musím říct, že mi chvílemi z toho filmu bylo opravdu smutno. Po celou dobu mě to udrželo v pozoru. Je někdy neuvěřitelné, jak dokážou být lidé zlí. Určitě to stojí za vidění. ()