Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebýt chvíli naživu není zas taková trága. Neduchařská komedie A. Procházky o věcech mezi nebem a zemí. Inscenace Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jsme na jednotce intenzivní péče. Leží tu dva těžcí pacienti po autohavárii. Za jedním z nich, režisérem Jiřím, přichází jeho žena Renata. Přitom vychází najevo, že v době havárie byla s Jiřím v autě neznámá žena. Od lékaře se Renata dozví, že nemocný teď potřebuje co nejvíce lásky, protože ta uzdravuje. To je vstupní situace komedie Antonína Procházky, která už dost napovídá, co se bude dít. Ale nepůjde jen o propletence vztahů, ale taky o to, že ti dva zranění se ocitnou mimo prostor a čas a to jim dovolí s humorem a nadhledem komentovat nejen své vlastní životy, ale i to, co se kolem nich děje. A zjevovat se a mluvit s lidmi. Jde ale o to, kdy a s kým. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

honza.g 

všechny recenze uživatele

Procházkův standard: kongeniální mix laciných fórků a intelektuálního humoru točících se kolem vážnějšího tématu. Důkaz, že se lze bavit a po skončení nemít pocit hloupě stráveného času. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pan Procházka má výborné divadelní hry. Tohle není první, co jsem od něj viděl. Má skvělý humor, který je vcelku jednoduchý a vychází většinou z prosté logiky věci. Je to zábavné, vtipné a jsem rád, že se i dozvíme od A. P. co je a není reálné v přestávkovém rozhovoru. A hlavně je to netradiční. Jak často vidíte duchařskou komedii na divadle? ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama