Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

HAL

Woody Allen nestárne, pohled o několik generací mladších lidí zvládá pořád bravurně a díky tomu že tu chybí pro něj typická postava starého grumpy intelektuála je Deštivý den v New Yorku mnohem prosluněnější a optimističtější než by se z názvu zdálo. ()

Vančura

Starý dobrý Woody Allen v nejlepší formě, chtělo by se skoro napsat, když se člověk konečně dočkal uvedení tohoto filmu do české distribuce - a že to čekání stálo za to. (Btw. přijde mi neuvěřitelné, že někdo v takto pokročilém věku natočí tak dobrý film; to už snad překonává jen Clint Eastwood). Jasně, svým způsobem zde Allen částečně vykrádá sám sebe, protože podobnost s jeho staršími snímky Do Říma s láskou či Půlnoc v Paříži je nepřehlédnutelná, ale osobně mi to nevadilo, protože mi tenhle film prostě strašně sednul... (a protože se možná i trochu začínám bát, že Allen nebude točit věčně a konec může přijít dřív, než by se jeden nadál). Obsazení nemá chybu, Timothée Chalamet mě naprosto nadchnul (nejenže skvěle hraje, ale taky hezky zpívá, a jeho postava je strašný sympaťák), Elle Fanning je v roli intelektuálně nekomplikované studentky vyloženě kouzelná, a Selena Gomez je pro změnu hodně sexy - finální scéna je díky ní naprosto dokonalá a celkově mi bylo u toho filmu velmi dobře - je to 1,5 hodinový výlet do privilegované společnosti lidí, kteří absolutně neřeší peníze, žijí v přepychových bytech a hotelích, a celé je to tak úžasně nasvíceno a plné tolika inteligentních a vtipných dialogů, že se z toho iluzivního dokonalého světa nechce zpátky do reality - vyjít z kina ven je jako procitnout z krásného snu, do kterého by se chtěl člověk zase vrátit. UPDATE 4.1.2021 - Napodruhé mě to bavilo snad ještě víc, ten film je úžasně vtipný, má to velmi příjemné tempo, skvělé obsazení, a ústí to ve velmi podařené rozuzlení. Selena Gomez mi sice přijde lehce věkově ustřelená od Chalameta i Fanning, ale budiž, pořád vypadá hodně mladě. ()

MIMIC

Drahý Woody, neviem, prečo stále tvrdohlavo nakrúcaš už len priemerné filmy so stereotypnými zápletkami, nie celkom premysleným rytmom a mdlými dialógmi, ktoré už zďaleka nie sú také briskné ako naposledy v deväťdesiatom šiestom. Zrejme nedokážeš žiť bez toho vzrušujúceho chaosu okolo nakrúcania, tak ako pravoverný Newyorčan nemôže žiť bez splodín zo žltých taxíkov. Ale mne už dochádza trpezlivosť chodiť každý rok na nový projekt Woodyho Allena a postrádať tú nádhernú kombináciu nihilizmu, cynizmu, sarkazmu a orgazmu. Bez katarzie. Každopádne je dojímavé, ako zúfalo hľadáš romantiku v dnešnom svete a za to ťa budem naveky milovať. Z upršaného východného Slovenska s láskou MIMIC. PS: Ten casting ale potešil. ()

Snorlax

Poetický, zasmušilý Woody zřejmě dělá tímto nezvyklým počinem konec za svou kariérou. Pro jeho fanoušky bude tenhle nenápadný klenot zřejmě hůře přijatelný, není to Woody sršící vtipem téměř v každém dialogu, spíše bilancuje překvapivě ústy nastupující umělecké generace, vyznává se ze svých lásek a navazuje tak na Půlnoc v Paříži tím nejroztomilejším možným způsobem. Vlastně nejen na ni, těch odkazů na Woodyho předchozí práci bychom v tomto bilančním snímku našli více. Tento film je lahodný. ()

Tsuki

S filmy Woodyho Allena sice nemám moc zkušeností (v zásadě jsem předtím viděla jen 2 jeho filmy), ale přesto mi bylo jasné, že se opakují jeho klasiké tendence ohledně vyobrazení milostných vztahů a charakteru hlavní mužské postavy. Možná však právě proto, že mám srovnání pouze se dvěma jeho filmy, mi to vlastně vůbec nevadilo. Naopak jsem byla schopná se na to dívat jako na něco nového a "čerstvého" (což by mi zkušenost s vícero jeho filmy možná neumožnila). A ve výsledku to pro mě byla velmi příjemná oddychovka, ve které jsem si užívala především herecké výkony a obecně řečeno zkrátka "herce v zajímavých rolích podle Woodyho Allena". Nejvíc mě zaujal výkon Elle Fanning, která byla v roli otravně horlivé a trochu samolibé Ashleigh tak výborná, až mě ta postava skutečně štvala :D Na Timothéeho Chalameta a Selenu Gomez bylo taky fajn se koukat, přestože vývoj jejich vztahu nebyl zrovna uvěřitelný. A v neposlední řadě mě bavili i ostatní v menších vedlejších rolích (včetně Diega Luny nebo Cherry Jones, která byla v roli Gatsbyho matky hodně přesvědčivá). Dějově sice nic světoborného, ale jako film s "útulně" příjemnou deštivou atmosférou, na který se podívat třeba za lenivého odpoledne, to zkrátka fungovalo. Já byla spokojená. ~(4,1)~ ()

Anderton

Typický Woody Allen. Až tak, že vás vlastne vôbec ničím neprekvapí. Inováciou je, že rovnaké typy postáv obsadzuje hercami pre mladú generáciu, ktorá je tak na jeho filmy aspoň ako tak zvedavá. Pre jeho starších fanúšikov ale akoby už ani Daždivý deň v New Yorku určený nebol z vyššie uvedených príčin. Pozerá sa na to príjemne, odsýpa to, vieme, kam to smeruje a kto s kým skončí, respektíve kto sa s kým rozíde. No a vy si môžete krátiť čas napríklad tým, že si budete zapisovať, ktorá hviezda sa v ktorej minúte prvýkrát objaví na plátne. ()

Vodnářka

Miluji Woodyho Allena, jazz a atmosféru jeho filmů. Ovšem z A Rainy Day in New York se vytratil jakýkoliv příběh a zbylo jen pár prázdných kapek deště a kouzelná Selena Gomez. ()

Kudly4

Příliš snobské a v celku o ničem. Příběh byl takovej klasickej american dream. Obsazení dobré a nejvíc se mi líbila asi scéna se šlapkou. Jo, a atmosféra deštivého New Yorku vynikající. Sám mám rád deštivé dny. Po druhé, už ale asi vidět nechci, jsou lepší romanťárny. ()

silentname

"A Rainy Day In New York" sa nakoniec konečne dostalo do kina. Som rád, že hnutie MeToo nezabránilo tomu, aby som mohol vidieť nový film Woodyho Allena v kine. A podľa všetkého to bola poriadna fuška. Takže som rád, že sa predsa len našiel distribútor a film je tu. Napriek tomu, že prišiel s omeškaním jedného roka. Ale možno nakoniec som rád, že prišiel až tento rok, lebo konečne budem môcť povedať niečo, čo som čakal, že poviem pri iných filmoch tohto roku. Woody Allen ma konečne dostal správnym filmom a pre mňa je to z toho čo som videl od neho v posledných rokoch jeden z jeho najlepších filmov. Minimálne pre mňa. Myslím si, že film je perfektne zachytený, má skvelé postavy, vynikajúci humor, je to nádherne natočené, má to skvelú muziku, nemal som tušenie kam to bude smerovať a čo všetko sa dozvieme a film ma úprimne prekvapil. Nebudem to zastierať. Skutočne som ostal z tohto filmu prekvapený. A ako nabehli záverečné titulky, tak som sa usmieval. Myslím si, že pozerať sa na tento film je skutočne zážitok. Obraz sám o sebe rozpráva príbeh. Scénky sú nádherne nasvietené, vždy sa dá na niečo pozerať a všetko pôsobí tak skutočne a nádherne. Ako keby tomu filmu dal Woody Allen svoj vlastný život a krásu. A to je fascinujúce. Klavírna muzika ma vo filme vždy príjemne naladila a okrem toho tu máme skvelé postavy, ktoré sú podané vynikajúcimi hercami. Elle Fanning je tu podľa mňa úplne excelentne zvolená. Jej nadšenie a otvorenosť svetu sú tu podľa mňa perfektné. A jej postavu Ashleigh milujem od jej úsmevu až po jej štikútku. Gatsby je podľa mňa tiež veľmi dobre zachytený. Ako chalan, ktorý nevie čo chce, no je tu od toho, aby možno na to prišiel. A obaja sa počas tohto jedného daždivého dňa stretnú s mnohými ľuďmi so svojimi príbehmi a životmi. A všetky sú podľa mňa veľmi zaujímavé a skvele podané. Jedno vedie k druhému a máme tu skvelé dialógy. Keď Ashleigh na konci povie, že celý ten deň je ako veľký príbeh, tak sa s tým plne stotožňujem. A potom je tu príbeh. V podstate to skutočne len rozpráva jeden daždivý deň v New Yorku. A počas jedného daždivého dňa sa toho môže veľmi veľa udiať. A ja som vďaka tomu nemal tušenie kam to pôjde, film mal plno zaujímavých prekvapení a vždy ma svojimi cestičkami potešil. Je pravda, že sú veci, ktoré odhadnúť vieme, no i tak nevieme odhadnúť, aký bude výsledok tých scénok. Pretože často to, čo si myslíme, že sa stane, alebo sa dozvieme skončí úplne inak. Neviem čo viac k tomu vôbec povedať, pre mňa jeden z naj filmov roku. Woody Allen ma skutočne prekvapil a som rád, že som film mohol vidieť na obrovskom plátne. A ak ste fanúšikom Woodyho Allena, tak si film jednoznačne musíte pozrieť. Ale ak aj nie ste, tak si myslím, že film stojí za vašu pozornosť a vysoko ho odporúčam vidieť. Verím, že budete rovnako spokojní ako som bol ja. Hodnotenie: A+ ()

eLeR

Zaváňa to Woodyho starými filmami, ale nechutí to až tak dobre. Hudba zase famózna a upršaný New York atmosferický. Hviezdu prihadzujem za Chalameta .. pochopiteľne. ()

dopitak

Budu se opakovat, Woody už dementní moc. Chvilkama je střih špatný, jak ze studentského filmu, štvou mě na tom blbosti jako že špinavé mokré boty si Gomeska položí na postel, novinářka v současné době těžko bude zapisovat rozhovor na papír když může použít telefon jako diktafon. Skoro nepříjemný pocit z filmu se vytratil od scény kdy Gatsby hraje a zpívá převlékající se Chan (kdo to neviděl, převlékání není natočené!) a pak už to bylo docela pohodové. Woody už toho moc nenatočí, tak si važme toho mála. ()

Arsenal83

Od prvého tónu úvodnej piesne, vlastne už od tvaru písmen v úvodných titulkách je úplne typické, že ide o Woodyho Allena. Opäť sa zaujímavým spôsobom ponoril do filmového a umeleckého sveta a mám pocit, že nám nielen nenápadne odhalil rôzne pozadia, ako to medzi "umelcami" funguje, ale vsunul do toho aj svoje vlastné skúsenosti. Postava Gatsbyho by kľudne mohla Allenovym cameom, tá chôdza, oblečenie, to všetko mne pripomínalo akoby Woodyho na vysokej škole. Páči sa mi, že herci v tomto filme dostali takmer rovnomerný priestor, každý sa mal šancu ukázať. A všetci boli obsadené správne, dokonca aj taká Kelly Rohrbach si zahrala prostitútku, veď čo iné okrem Baywatchu by tak mohla hrať. Bola to ďalšia vzťahová romanca, ktorá sa ale od Woddyho Allena nikdy neošúcha, a som rád, že ho fašistky z MeToo ešte z filmu nevytlačili. ()

Marze

Z nálady dýchá nevinnost hrdinů, ale přitom z nich vypadávají věty, za jaké člověk rád vytáhne hodnocení lehce nad průměr. Třeba charakteristika dívky „Miss regionální rozvoj“ nebo poznámka „Chtěl se upálit kvůli klimatu; měli ho nechat“. Na filmu se mi nejvíce líbila Allenova geniální konverzace , hluboké vtipné věty a humor . Film měl být prvním z Allenových čtyř pro společnost Amazon, ta však od smlouvy odstoupila kvůli znovu vzneseným obviněním vůči režisérovi z údajného sexuálního obtěžování jeho adoptivní dcery Dylan Farrowové. Loni tak plodný tvůrce poprvé od roku 1981 neuvedl do kin svůj nový snímek. Ten dosud nemá amerického distributora, a tak tento obraz deštivého New Yorku mohou zatím vidět jen diváci v Paříži, Varšavě, Praze a dalších evropských městech, samozřejmě nikoli jen těch hlavních.Je ironií, že právě Newyorčané ten film, který je opět milostným dopisem městu, jež nikdy nespí, nemohou vidět. A další ironií je, že se už delší dobu natočený snímek dostává do kin až v době po kampani #MeToo. Neboť Allenova novinka působí skoro jako záměrná polemika s některými hodnotami, které hnutí a s ním spojené společenské ovzduší akcentují. Děj se odehrává v dobách, kdy největším štěstím pro mladou dívku bylo, když jí celý Hollywood chtěl sáhnout na koleno, případně i někam výš, neboť v ní spatřoval múzu či lék na své neurózy. ()

Chrustyn

Woody stále stejný jako už nějakých tak 15 let. Pomalý, ukecaný, příjemný, vtipný, romantický a sentimentální. ()

marhoul

Z Allenovo novějších počinů mě oslovila trochu jiná Hra osudu, i Bracelona je ucházející, ale Půlnoc v Paříži je jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Romantika v ryzí podobě, úsměvná, laskavá, typicky allenovská, výborně obsazená, navíc s výlety do bohémský časů minulých, vonících inkoustem a barvami. To Allen, v mých očích, těžko překoná. Deštivý den v NY vznikl zase o nějaký ten pátek později, Woody už má své roky, ale mě nezklamal. Už nad samotným obsazením Timothée se mé srdíčko tetelilo, ideální typ do role mladého, kultivovaného, lehce neurotického intelektuála ze snobského prostředí, zahrál to levou zadní. Řekla bych, že ani hrát nemusel, ten kluk to má v sobě a mě děsně baví. Ani zbytek vytříbeně zvolené herecké společnosti nezaostával, jedinou výhradu mám k Elle Fanning. Je sice příjemná a role ji dobře seděla, nicméně se zmiňovanou krásou této slečny to nevidím tak růžově. Připomíná prasátko z kreslené pohádky, ačkoli miloučké, no ale bavila mě. Atmosféra skvělá, romantika taky, vtipné, pěkné, klasický konec. Podle mého gusta. ()

Stanislaus

Po hysterickém a příliš teatrálním Kole zázraků přichází stabilní a civilnější Deštivý den v New Yorku, který zaujme hlavně svým old-school nádechem, sympaticky napsanými postavami a svižným scénářem. Na jedné straně je vážný intelektuál Gatsby, který lpí na časech dávno minulých. Na druhé straně je lehce potrhlá a uškytaná Ashleigh, holka z Arizony, která je z New Yorku úplně paf. Oba nezávisle na sobě zažijí v deštivé metropoli nejedno překvapení, které může nepsat jen sám život - či sám mistr dialogů Allen, který i ve více než osmdesáti letech dokazuje, že je stále v ráži a umí diváka nenásilně pobavit ()

Flego

Taká klasická konverzačná "allenovka", ktorá je pochopiteľne najsilnejšia v dialógoch, inak však bez akéhokoľvek oslnivého a nápaditého príbehu. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)