poster

Tři zločinci ve skryté pevnosti

 • Japonsko

  Kakuši toride no san akunin

 • Japonsko

  隠し砦の三悪人

 • Japonsko

  Kakushi-toride no san-akunin

 • anglický

  The Hidden Fortress

 • anglický

  Three Rascals in the Hidden Fortress

 • anglický

  Three Bad Men in a Hidden Fortress

 • Slovensko

  Traja zločinci v skrytej pevnosti

Akční / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1958, 139 min

Komentáře uživatelů k filmu (105)

 • Houdini
  ****

  Zlatý Medvěd - výběr(26.10.2006)

 • Djkoma
  ****

  Opět je tu stopáž nad dvě hodiny a především podivný příběh. Z počátku sledujeme dva muže, kteří naleznou zlato a potkají třetího. Do této doby velmi klidný až skoro nudný snímek dostane nový náboj, které je podpořen princeznou a její hrou na němou. Komediálnější vsuvky jsou jakž takž nahraně dál bych to opravdu nepouštěl. Toshiro Mifune je vynikající, symbolizuje vše, co jsem si odjakživa o samurajích představoval. Jistá symbolika a spjatost s Star wars zde je, ale kdybych to nevěděl předem, asi bych si toho nevšiml.(31.12.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Ve své podstatě zde není nic špatně. Až na tempo, které je v některých momentech k nesnesení u-t-a-h-a-n-é... Což je u dobrodružné oddychové podívané přeci jen zásadní nedostatek. Bohužel to nezachrání ani tradičně charismatický Mifune. Propracovaná struktura vyprávění, charismatičtí herci a slušné souboje; to vše délkou výrazně strádá a je to škoda.(3.2.2007)

 • Rob Roy
  ****

  Rozhodně nejlepší z trojice starších Kurosawů, kteří zatím vyšli v edici Levné knihy ( dále Tělesná stráž, Odvážní mužové ) a první, který mě opravdu potěšil. Promyšlená struktura příběhu, ten totiž začíná u vedlejších ( nebo spíše nevýznamných ) postav a k hlavní zápletce se postupně propracováváme. Střídají se rozmanitá prostředí, epizodní děje a především - dvojice oportunistických chamtivých rolníků. Na tuhle perfektně fungující humornou dvojku jen tak nezapomenu ( jsou i vzhledově dobře vybraní, dají se lehce rozlišit ), chvíli rozhádaní, chvíli největší kamarádi, jak se to zrovna hodí, ale pokaždé se smůlou v patách... :) Právě oni rámují celý příběh, s nimi do něj vstupujeme a s nimi jej i opouštíme....(14.5.2006)

 • B!shop
  **

  Kurosawovo mistrovske dilo, ktere inspirovalo Star Wars. Aha super, ale jsou tu dva problemy. Jednak to neni zadne mistrovske dilo, ale neprilis dobrodruznej ani vtipnej nudnej film a nevidim tu absolutne zadnou podobnost se Star Wars. Jednak samotnej pribeh je dost jednoduchej, dva blbecci, general co dela desnyho frajera a otravna princezna se chtej dostat pres hranice a odtahnout zlato schovane v klaccich. Kdyz pominu fakt, ze me absolutne nenapada, jak mohli do tech klacku to zlato narvat, porad tu mame strasne jednoduchej a natahovanej pribeh. Kdyby mel film 90 minut, tak by to asi bylo ok, ale takle to je misty fakt strasne nudny. Mifune mi vadil, jak furt delal hroznyho machra a pral sem mu, aby si nekde rozsekal drzku, princezna byla otravna a hlavni dva blbecci obcas zbytecne hystericky. Ale je fakt, ze oproti jinejm Kurosawovo filmum se tenhle da dokoukat aniz byste prisli o usi, zadna silene urvana hudba ani postava tu neni, takze to je jedinej klad, ale to pro lepsi hodnoceni nestaci.(22.2.2007)

 • Lateef
  ****

  Můj třetí Kurosawa. Dobrodružný, spíše neakční, možná až moc dlouhý, ale také vtipný a samozřejmě s vypovídající hodnotou, tentokráte tou, jak hamižnost, chamtivost a lakota zatemňují mozek. Toshiro Mifune znovu ikonický, s pohledem ostrým jako japonská nodachi, bystrým úsudkem a ctí samuraje. Asi nejzajímavějším akčním momentem je souboj na koních v plné rychlosti. I když se mi snímek zdál předlouhý (zejména první polovina), nese v sobě krásné poselství, protože není všechno zlato, co se třpytí. A Matakishi (C3-PO) a Tahei (R2-D2) to nakonec také pochopili.(6.5.2008)

 • Kulmon
  *****

  Žádný nudný Kurosawa, nýbrž příkladně výpravný, zábavný a téměř uchvacující. Tak by se dal strhnout film do jedné věty. Toshiro Mifune klasicky fascinující jako panovačný generál Rukuroto Makabe. Jako kontrast k němu působí dva bojácní, leč vtipní rolníci Tahei a Matakishi. Velmi potěší vcelku dlouhý souboj kopí a také nečetné, leč výborně zrežírované masové scény. Toto pojetí Kurosawovi sedí. Nechci říkat příjemné překvapení, ale zcela jsem to nečekal.(10.5.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Kurosawa a já jsme podivná dvojka. On točí pořád stejně, ale těmi stejnými filmy mě někdy nudí a jindy skoro pohlcuje. Nechápu, čím ty odlišnosti vznikají. Tohle je zrovna jeden z těch silnějších kousků.(22.4.2012)

 • gudaulin
  ***

  Kurosawovým historickým filmům nemůžu přijít na chuť, i když odlehčená forma vyprávění leccos zachraňuje. Tak jako jiné režisérovy kousky, by i tento o dobrých 25 minut potřeboval prostříhat. Celkový dojem : 55 %.(30.11.2008)

 • kinej
  *****

  Takový odlehčenější Kurosawův kousek. Nenaznačuje sice žádné filozofické všepravdy, ale na druhou stranu je ti velmi záživný dobrodružný film.(29.7.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Pravděpodobně nejzábavnější Kurosawův kousek, s ohromnou porcí škodolibosti a chamtivých darebáčků, přičemž vyzdvihnout je nutno zejména scénář. Pokud u Kurosawových filmů často chválím schopnost vykreslování lidských charakterů, zdejší banda postav působí jako jemně maskovaná parodie - a je to rozhodně ku prospěchu věci. Výborná zábava.(22.6.2008)

 • cheyene
  ****

  Tři zločinci ve skryté pevnosti mi přišli mnohem zábavnější a celkově poutavější než Kurosawův nejznámější počin - Sedm samurajů.(26.10.2010)

 • Boogeyman
  *****

  Opět perfektní! Kurosawa skutečně perfektně dokáže míchat napětí, akci i humor! Po všech stránkách vyvážené a bezchyné dílo!...a páreček chamtivejch rolníků je skutečně zážitek! 9/10(20.10.2007)

 • LiVentura
  ***

  Japonská klasika, dnes již také světová, leč toto dílko mne neoslovilo.(25.11.2009)

 • Bigrambo
  *****

  Výborný a navíc velmi zábavný Kurosawův snímek! O zábavu se totiž starala sehraná dvojce Matakishi a Tahei - velice povedený páreček. I přes delší stopáž jsem se ani na chvíli nenudil a s napětím očekával, jak se vyvinou osudy hlavních hrdinů. Závěrem se už asi budu opakovat, ale Toshirô Mifune je fakt frajer – v tomto snímku ukázal, že to umí nejen s mečem, ale i s kopím!(4.8.2011)

 • Legas
  *****

  Dvojice "komiků" se mi velice líbila, film je v těch málo akčních scénách naočen nadčasově... Co dodat? Po Sedmi samurajích moje druhé setkání s panem Kurosawou dopadlo opět výtečně. PS: Jestli tenhle film inspiroval George Lucase k natočení Star Wars, tak nepochybně musel být inspirací pro Goldsmithe při skládání hudby k Planetě opic.(12.9.2006)

 • Fingon
  ****

  70% Místy utahané, podobnost se Star Wars minimální, ale přesto vcelku zábavný Kurosawa...(30.11.2008)

 • stilgar1
  *****

  V interview pro Criterion collection DVD George Lucas uvedl, že celý tento film je příběh o princezdě a jejim ochránci, avšak že to nebyl hlavní prvek, který z tohoto filmu použil. Prohlásil, že ho mnohem více zaujal způsob vyprávění příběhu Hidden Fortress z pohledem dvou méně důležitých postav. V Hidden Fortress jsou to dva sedláci, ve Star Wars to je C3PO a R2D2 --- Nečekejte tedy jakoukoliv dějovou podobnost. Jedinou podobností je onen způsob vyprávění - postavení komického vyvádění dvou sedláků na pozadí velmi vážného příběhu. A jelikož Lucas sám přiznal, že se inspiroval tímto filmem, jakékoliv pochybnosti o tomto jsou zbytečné. 9/10(14.11.2007)

 • Vavča
  *****

  Pro mě osobně jeden z nejoblíbenějších filmů Kurosawy. Ptáte se proč? Minutáž není brutálně přestřelena jako u některých jeho jiných děl. Příběh sedláků Taheie a Matakašiho, kteří se vracejí z války chudí a chtějí nějak ještě vydělat. Cestou narazí na jistého muže, kerý má pro ně práci zajímavou a dobrodružství může začít...... Nešvary lidských povah jsou vykresleny skvěle v hlavní dovojici, ale přesto vše se v dobré obrátí a lepší lidské vlastnosti zvítězí nad těmi nízkými, zločineckými. Svižný příběh podaný s humorem, akcí, výborně jsem se bavil.(28.12.2008)

 • nash.
  ****

  Vrcholem filmu je pro mě vztah generálů Rokurota a Tadokora a z Kurosawových samurajských filmů pro mě nadále zůstává tím nejlepším Yojimbo.(3.1.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace