Lucka - život a jak ho žít

(TV film)
Česko, 2017, 52 min

Portrét mladé ženy, bojující s drogovou závislostí. Podaří se jí napravit předchozí životní chyby a začít znovu? Emotivní portrét mladé ženy bojující s drogovou závislostí. Sledujeme okouzlující a poněkud naivní dívku, která se po léčbě závislosti na drogách rozhoduje začít nový život, dokončit střední školu a uspořádat si soukromý život. Postupně se dozvídáme o dalších podrobnostech jejího života: o práci v pornoprůmyslu, vážných chorobách, neschopnosti vytvořit partnerský vztah, o nefungujících vztazích v rodině, o mentálních problémech, sebevražedných pokusech a rozvoji psychózy. Po každém propadu se Lucka vzpamatuje a začíná znovu. Svou milou povahou a spontánním veselím nás nakazí optimismem, ale problémy ji pokaždé ubijí o něco více a následný propad je o něco hlubší než předešlý. Dojemný a zároveň tragický příběh slouží též jako memento pro dospívající děti a jejich rodiče. (Česká televize)

blackrain

Více takových dokumentů. Odstrašující případy (příběhy) jsou vyloženě nutné. Lucka si za svůj dosud krátký život prošla opravdu velmi nepěknými věcmi. Až jsem se divila, že o tom všem mluví tak otevřeně a celkem v klidu jako by se nechumelilo. Přála bych jí, aby se z toho všeho marastu dostala a žila jako normální člověk, aby se nad ní ta voda nezavřela. Bylo fajn, že dokument nesoudil a ani nehodnotil. Jen nám to všechno ukázal a předloži, jak může někdo dapadnout.. ()

RigorMortis

Silný a smutný dokument. Hoci Lucka nevyzerá ako "typický zástupca" protidrogových dokumentov, nesie si toho viac, než dosť. Psychické problémy, závislosti, kariéru pornoherečky, neschopnosť udržať normálny vzťah, opakované hospitalizácie na psychiatrii a neustále pády na hubu. Aj jej naivita pôsobila priam bolestne. ()

Fifer

Drsný drogový dokument. Jako vždy se nabízí otázka, zda nejde moc za hranu. Chápu, že je terapeutické o věcech hovořit, ale obávám se, že pro lidi z porna je někdy lepší naopak vyhledat místo, kde je třeba nikdo nezná. Je to opravdu prospěšné pro slečnu, když oznámí, že má nového kluka a budou spolu pracovat u jeho táty ve firmě? Co až se díky dokumentu všichni v té firmě doví, že točila porno? Co když přítelova rodina dívku zavrhne? (porno nikdy nebude tolerovatelné většinou společnosti) Pak se nabízí otázka, zda je moudré vše svěřovat na kameru. A tu by si měl klást hlavně režisér, protože tato slečna některé věci úplně nevnímá. No, už je to na netu. Tak snad se jí bude dařit. Držím palce. ()

Antal89

Shlédnul jsem dokument celý a nestačil jsem se divit. Osobně doporučuji každému, kdo tvrdí, že démon smrti nemůže v nikom působit. Osobně je těžké si klást otázku, zda-li šlo předcházet tomu, aby Lucka jako pohledné mladé děvče nakonec skončilo tak jak skončilo. Osobně si myslím, že největší problém je z pohledu toho, co bylo v dokumentu vidět na straně matky (protože proklít dceru a posílat ji rovnou, aby se šla oběsit je otřesné i na mně). Veškerá vyústění od fetování, přes život bez domova až po produkci pornografie je jen vyústění do celkového bahna, které je Lucce představeno jako život, který však nesměřuje k ničemu jinému než k oslavování smrti a pokoušení nalézt něco, co neměla nikdy možnost nalézt - pevný mateřský cit a rodičovskou lásku, která ještě před pubertou u její rodiny vzala za své... Věřím, že má ještě možnost se z toho dostat. Má kamarádka dopadla hůř. Ta si na svůj život sáhla a už se neprobrala. ()

mira007

Dokument, který sleduje osud jedné mladé sympatické dívenky Lucie, která měla solidní základ do života - rodinu, inteligenci, krásu, ale její kluk ji stáhl a nasměroval na život feťačky, prostitutky, bezdomovkyně a pornoherečky. Je to smutné, tísnivé, srdcervoucí, ale zároveň hrozně jednoduché a místy se mi to zdá uměle stylizované, ale zapamatuji si dvě věci: 1) i holka, která je hezká a vypadá zdravě může být ve skutečnosti feťačka ve stádiu odkud už nemusí být návratu 2) celkem odvážná část dokumentu ze scén natáčení porna, kde pod "uměleckým" jménem Anabelle si vydělává na svůj provoz a člověk si uvědomí jak moc "rády a dobrovolně" některé děvčata ze šťavnatých videí pak hrajou jak jsou nadržený a jak je to baví. Hodně smutná záležitost. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)