Mizerové

Ničomníci

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 1995, 118 min

• golfista

Rozjezd Michaelea Baye je opravdu pouze rozjezdem. Tak na dvojku. Je úžasné, že hned v dalším filmu dokázal přeřadit na pětku. Slabý scénář, mnohdy slaboduché dialogy a i na akční film trošku příliš nelogičností. Ale akční kousky zvládnul opravdu velice slušně a Téa - té to opravdu moc slušelo :-)(8.3.2003)

Filmový debut Michaela Baye se skutečně povedl. Úderné dialogy a samozřejmě videoklipové akční scény, tak jak je umí jen on. Skvělý a nezapomenutelný rozjezd. Kdo by se nadál, že hned ve svém druhém filmu Skála dosáhne akčního vrcholu.(8.6.2002)

Skvělí Smith a Lawrence, sexy Téa Leoni a odpudivý záporák Karyo ve vynikající akční komedii. Špičkový debut Michaela Baye, jemuž svědčí nováčkovská dravost.(31.5.2002)

• Lima

Zatímco SKÁLA byla mohutná adrenalinová jízda, tady se spíše mohutně žvaní. Kdyby to alespoň bylo vtipné, jenže dialogy moc zdařilé nejsou a Martin Lawrence se spíš hodí do svých fekálních komedií.(4.7.2002)

Mám jen jednu otázku: Whatcha Gonna Do s tímhle kouskem? Ano, ano, ano, je to popcornová záležitost, ale děj plyne pohodovým tempem, hrdinové jsou sympatičtí, padouši odporní a dívky krásné...prostě skvělá zábava, tak jak ji v méně patriotických okamžicích rozpoložení své popkulturní, leč stále celkem tvůrčí mysli Michael Bay umí. A ještě jedna věc - naprosto úžasná AC Cobra versus Porsche 911Turbo (když to říká Tyler tak to musí být pravda, aspoň co se Porscháků týká:)), za to je ta čtvrtá hvězda!!! A na závěr WARNING (to nemá nic společného s Warner Brothers;)): po našich luzích a hájích kolují nejméně DVĚ dabingové verze - z nichž, jak už to tak bývá, jedna je skvělá (tu jsem viděl dřív, a tu jsem také bral v potaz při psaní komentáře, Bad Boys se v téhle podobě vyskytovali na videu a HBO) a druhá příšerná (jako obvykle TV N@va a všechna vysílání Mizerů po tom).(20.1.2003)

• Tosim

Pouze lehce průměrný film, ve kterém opravdu nejde o děj a kterých jsme viděli stovky.(20.6.2003)

Sprostá černošská ukecaná akce v podání "pana Hitometa" vaše mozkové závity nezavaří, ale pobaví dobře. 70% Zajímavé komentáře: Gemini, DaViD´82, Vronsky(21.10.2005)

Dobrý start Michaela Baye, který pak byl potvrzen skvělou Skálou a nepotvrzen slabším Armageddonem a podprůměrným Pearl Harbourem. Doufám, že Bad Boys 2 dosáhnou aspoň zčásti kvalit jedničky. Will Smith a Martin Lawrence jsou opravdu úžasní poldové.(22.7.2002)

Dva nezapomenutelní černí kluci v Bayově provedení, kteří v tomhle a i v pokračování byli suproví. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Baví mě, a to je hlavní, zase od Baye je to jeden z mála.(5.3.2005)

Filmy Michaela Baye nemám všeobecně vůbec rád (s čestnou výjimkou Skály), na Mizery jsem se kouknul vyloženě jenom proto, že jsem zrovna neměl do čeho píchnout a nechtělo se mi myslet. Přinejlepším jsem čekal, že se u té megalomanské akce nebudu nudit a v patosu se neutopím. A světe div se, ono v Mizerech akce a patosu příliš není. Celkově jsou pro mne tedy schůdnějším filmem než Transformers či Pearl Harbor, ale radostí z nich do stropu stejně neskáču.(29.6.2011)

Bay Bay Bay !!! = Zábava Zábava Zábava = Smith a Lawrence :))(3.6.2004)

Film diky kteremu se vyrazne prosadil Will Smith je ovsem pouze lepsim prumerem v ramci zanru. Jiz nekolikrat videny pribeh dvou policajtu.(30.7.2002)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $65,807,024Tržby Celosvetovo $141,407,024/60%/(18.5.2005)

Scénář: Michael Barrie, Jim Mulholland, Doug Richardson .. Michael Bay opravdu nepřišel léčit, ale bavit. Jeho rozjezd byl dobrý, ale na nejvyšší rychlostní stupně (rozuměj totální akční nářez) dosáhl až v následujících dvou filmech. Detektivka z Miami nepostrádá spoustu humoru, cool dvojici či zajímavé akční sekvence, ale něco tomu tady prostě ještě chybí.(12.3.2006)

Lawrence(ano ten Lawrence co natočil Agenta v sukni)si tady naštěstí ještě neudělal svou image takže se na to dá koukat.Bay udělal slušnou akční buddy-movies s několika skvělíma hláškama na kterou se dá koukat.(28.7.2003)

Pragmaticky vzato nejsou první Mizerové nikterak výjimečným snímkem. Bezesporu existují nabitější, lépe napsané i natočené akční snímky; jenže málokterý z nich se může pochlubit tak pohodovou atmosférou. Režijně ani tempem to sice ještě není Bayův (nad)standard, ale možná právě tím jsou první Mizerové tak moc sympatičtí. Nejsou totiž přeplácaní jako pozdější snímky. Nesporně mají své mouchy, ale celkově jsou prostě esencí pojmu "cool".(13.8.2007)

Skvělá nadupaná a vtipná zábava. Duo Smith Lawrence funguje.(29.1.2005)

rozpocet $19 million trzby celosvetovo $141,407,024(8.11.2006)

• Nathalie

Transformers jsou dílem Baye-dítěte. Skála je majstrštyk Baye-chlapáka. A Mizerové jsou dílem Michaela Baye-pubertálního trdla. Vidět tuhle tupou zátoku sviní jako prvního Baye, asi bych mu dala jednou provždy bye. Naštěstí vyrostl, zinfantilněl a vykoumal, že drobnost jménem scénář se i v nanopauze mezi výbuchy šikne. P.S. Jak tak koukám na ostatní hodnocení, ten mimoň není Pán kožichů, ale má nezdárná maličkost. Cítím se mizerně. Bad girl:) Mi-0-ve !!!(25.9.2007)

:::::::::::::::: Už u prvního filmu Mikea Baye si můžete všimnout, že je prostě Génius. Michael má svůj styl, svou image. Do všech svých filmů zakomponoval něco, co nikde jinde neuvidíte a nebo uvidíte, ale jen proto, že se začli všichni hned po něm opičit. Hodně je mu vytýkáno, že scénáře jsou hrozné a klipovitý střih, ale jak sám Mike jednou prohlásil: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi". A vo tom to celé je, takže rádoby kritici jděte do prdele . . . :::::::::::::::::(7.7.2008)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Shy Guy - Diana King ,2. So Many Ways [Bad Boys Version] - Warren G ,3. Five O Five O (Here They Come) - 69 Boyz ,4. Boom Boom Boom - Juster ,5. Me Against the World - 2Pac ,6. Someone to Love ,7. I've Got a Little Something for You - MN8 ,8. Never Find Someone Like You - Keith Martin ,9. Call the Police ,10. B Side - Da Brat, The Notorious B.I.G. ,11. Work Me Slow - Xscape ,12. Clouds of Smoke - Call O'Da Wild ,13. Juke Joint Jezebel - KMFDM ,14. Bad Boys' Reply - Inner Circle, Tek ,15. Theme from Bad Boys - Mark Mancina ,(18.5.2011)

„A teraz ustúp. A daj mi balíček ovocných žuvačiek.“ – „A mne bonbóny.“ Vtedy ešte boli mladí (s výnimkou zohranej producentskej dvojky Bruckheimer/Simpson – POLICAJT V BEVERLY HILLS, TOP GUN, KRVAVÝ PRÍLIV): Michael Bay touto svižnou buddy movie debutoval, Will Smith bol spevákom a hviezdičkou sitkomu Fresh Prince a Bad Boys preňho predstavovali opatrný vstup do prvej hollywoodskej hereckej ligy a Martin Lawrence... no, ten bol tiež rád. Tuctový scenár obohatil Bay svojim povestným výrazným vizuálnym cítením, jednotliví policajti (vrátane vynervovaného šéfa – Joe Pantoliano) si ukážkovo padli do noty a vytvorili peknú a zábavnú chémiu, titulný grázel (Tchéky Karyo – MEDVEĎ, BRUTÁLNA NIKITA) je síce prehnane béčkarský, ale tak zas aspoň sa snaží nebyť a nechýba netalentovaná kočka (Téa Leoni). Scenár je však skutočne veľké klišé, preto ďakujme za bombastické (v rámci obmedzeného rozpočtu - trápnych 19 miliónov, dvojka stála 130) akčné scény, ostré dialógy a svižné tempo. V menej schopných režisérskych rukách by sa na to nedalo pozerať. Ale varujem vás, oproti nasledujúcej Bayovej tvorbe (vrátane nabúchaného pokračovania, ktoré ma bavilo viac) je to len taká televízna inscenácia.(15.2.2009)

Debut Michaela Baye se opravdu povedl. Jini zacinaj svoji karieru nejakejma dramatama, ale ne Michael Bay. Nalesteny auta, honicky, prestrelky a cool poldove. Dvojka Lawrence - Smith je fakt dokonala, skvele se doplnujou a ty jejich hadky a hlasky jsou proste dokonaly. Je tu, jak je zvykem u vsech Michaelovo filmu, skvela kamera a vyborna hudba. Na to, ze to je akcni komedie, tu je navic i vcelku slusnej pribeh. To skloubeni akce a odlehcujicich vtipku se Michaelovi taky povedlo. Je to na 4*, ale za to, ze vymyslel dvojku Lawrence - Smith hvezdicku pridam. Ale druhej dil je lepsi.(7.5.2005)

Jedinečná akční pecka 90. let, ve které si Michael Bay nebral servítky ani s násilím. Úžasná jízda, úžasný Will Smith a Martin Lawrence, nádherná Téa Leoni snad s nekrásnějšíma nohama, jaké jsem kdy viděl, jako vždy perfektní a bezkonkurenční záporák Tchéky Karyo ... Akčnák lehce ponořený do komedie s perfektním závěrem. Honička klasickým starým a supermoderním sporťákem je úžasný, i když naprosto jednoduchý nápad... A takoví jsou celí "Bad Boys", úžasně jednoduší, ale zábavní...(7.12.2007)

Tak a mám splněný poslední rest ohledně Bayovy filmografie, paradoxně jsem jeho první velké dílo shlédnul jako poslední, což se vlastně podepsalo na mém hodnocení. I když se mi Bayův režisérský styl velice líbí, budu teď zcela upřímný. První polovinu snímku jakoby se impulzivní Kaliforňan ve světě akčního filmu trochu hledal. Nedařilo se mu skloubit hašteření jinak skvěle fungující ústřední dvojice s dějem, výsledkem je matný rozjezd, první rychlostní stupeň prostě ne a ne zařadit. Zajímavě se vyvíjející scénář však posléze film rozpumpuje a dříve skřípající soukolí najednou plyne hladce a spolehlivě, slovní přestřelky Lawrence a Smithe se dobře poslouchají, na ty opravdové přestřelky se dobře kouká. A když ke konci již sebevědomý Bay přidá i nějaký ten výbuch a trochu emocí ve tvářích herců, sviští vše jako po másle. Takže hodnotím 70%. Bad boys, bad boys, watcha gonna do... 19 miliónů dolarů(rozpočet)/141,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

Mizerové jsou bezesporu kvalitním akčním snímek, i přes fakt, že podobný příběh byl k vidění již nespočetkrát. Will Smith je pro roli jak zrozný a cool hlášky, které pronáší, mu žerete do posledního slova. To samé už ovšem nemohu říci o Martinu Lawrencovi, který Smithovi nesahá ani po kotníky. A právě Lawrence je hlavní důvod proč nedám pět hvězdiček. On mi zkrátka jako Smithův parťák absolutně nesedl. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. Škoda Lawrence jinak pět hvězdiček..........(16.10.2008)

Banální zápletka, absence jakýchkoliv hlášek i napětí, prostě další průměrný Bayův film. Za klad by se dala považovat sympatická hlavní ženská hrdinka a nakonec i oba policisté jsou přesně takoví, jaké mám ráda, schopní, sehraní a samostatní.(9.10.2005)

Mizerové i po skoro dvaceti letech fungují spolehlivě. Jasně, scénář je o ničem, improvizované dialogy jsou občas hluché nebo trapné, ale pořád je vidět, že Bay do svého celovečerního debutu šel naplno a k tomu ho jistil energický Manciniho soundtrack. Je to jen dvouhodinový videoklip, ale pořád se na to dívá dobře. A mimochodem, pořád si pomatuju na vyděšené tváře spolužaček, s kterými jsme na Mizerech byli kdysi dávno v kině. A na moje nadšení, které rozhodně nesdílely.(31.8.2014)

Policejní buddy movie + příjemná atmosféra 90. let + kupa absurdního humoru = skvělý a předchozími lety prověřený plán! Bohužel humoru to v počátcích trošku drhne a nejedna scéna působí mírně křečovitě, ale jakmile do sebe zapadnou všechna ozubená kolečka (výměna), začne to filmu pořádně klapat. Jistě, hláškování Posledního skauta, či hravost Smrtonosné zbraně zůstává neohroženě na špici, ale Mizerové jim zvládnou konkurovat. Čirá zábava a odlehčenost zde hraje prim, i přesto však člověka zamrzí zjednodušená krimi kauza, v níž sem tam vynikne nelogické, resp. ledabylé chování postav. Na konci se dočkáme pořádných Bayovských explozí a musím také pochválit přesvědčivého kapitána Joea Pantoliana. 7/10(14.9.2013)

Samozřejmě že v porovnání s druhým dílem je tohle jenom malej bratříček, protože ve dvojce je všechno co je tady skvělý ještě zdvojnásobený, ale jako film sám o sobě to je zase výborná zábava se spoustou akce a s hlavni policejní dvojicí Smith Lawrence, která nemá chybu. Bay se do svýho prvního filmu ještě neodvážil naládovat tunu akce, takže to neni jenom akční řež jako je dvojka, ale je tady kladen důraz i na slušnej příběh, což u Baye, kterej vyznává spíš to aby byl film po vizuální stránce dokonalej, neni zvykem. Takže i když to neni až po okraj naplněný akcí, tak si prostě stěžovat nemůžu(11.10.2005)

"Ta střelná rána zlepšila tvý řidičský schopnosti." Frajer Mike a taťka Marcus se vydali po heroinové stopě natolik zábavně, že bych jim snad i odpustil ty černošské ukecané fórky. Ale neodpustím jim je, protože mě zklamali. Oni mi totiž nezavolali a nepozvali mě na přestřelku s dealery. Přitom já bych jim tak rád pomohl, neboť skvěle střílím a fantasticky řídím Porsche, ale ještě radši bych jim na pár nocí pohlídal svědkyni Julii. Takový jsem kamarád, ale oni nezavolali, protože jsem bílej a oni jsou rasisti. Sice zábavní, ale mají u mě vroubek.(7.2.2017)

První film Michaela Baye není jeho nejlepším (to si vybral až ve Skále), jako akční komedie a jako předehra k mimořádně nahuštěnému druhému dílu obstojí na výbornou. Geniální hudební motiv. Jednoduchý, úderný... Kultovní :)(13.12.2005)

Dokonalí lidé v dokonalých hadrech, v dokonalých interiérech a v dokonalých auťácích na dokonalých obrázcích. Dámy a pánové, Michael Bay! Těžká klipařsko-reklamně fetišistická masáž, kde se nadmíru efektně filtruje, zpomaluje (nejlépe poletující vlasy), gripuje a oblétává hrdiny kamerou v podhledu, která nakopla hned dvě velmi zajímavé kariéry (Bay, Smith). A i když to není tak akční (pořádná akce se rozjede až za půlkou) ani vtipné (improvizované slovní přestřelky), jak by tvůrci i diváci chtěli, neberte to za těch necelých dvacet melounů (tržby celosvětově 140), obzvlášť když je Leoni tak přidrzle sexy. To člověk přejde i toho Karyova slabého záporáka.(9.8.2005)

Neuvěřitelné, jak si Bay dokáže poradit i s - na jeho dnešní poměry - mrňavým rozpočtem, aby nechal vybouchnout cokoliv má po ruce. Boží Smith, snesitelný Lawrence a hot Téa Leoni v přímočarém akčňáku, u nějž se na nelogičnosti nehledí. Cool stuff.(22.8.2006)

• Morien

Blbost na entou, škoda že hlavní hrdinové neměli opravdové hlášky, na kterých by předváděli své charisma, nýbrž jen ty tupé náhražky v podobně pospubertálních výplodů mistra výbuchů. Hraj si na svým písečku, pacholku. Když tak přemýšlím, jestli je horší trojhodinová rozvleklá historická sonda plná kecání nebo tahle überkůl slátanina, tak hlasuju jasně pro ty tři hodiny nudy než se nechat rozčilovat tímhle. U tohohle filmu ani nemůžu spokojeně dřímat a nevnímat, hladina adrenalinu se mi totiž neustále zvyšuje při pomyšlení, že ten pan "tvůrce" si snad myslí, že lidé se na tohle budou koukat, a další druhá věc, totiž že se na to koukají.(18.6.2008)

Ano, to je ono. Tak má vypadat správná akční komedie ve stylu "buddy-movie". Smith i Lawrence jsou ještě neokoukaní, Bayův styl se mi líbí a hudební stránce také není co vytknout. Bay si prostě skladatele vybírat umí. Mark Mancina složil akční muziku, první vlaštovku na poli moderní akční hudby, jejímž králem je následující režisérův počin Skála.(31.12.2005)

Kde jsou ty časy, kdy byl Michael Bay nadějný a začínající filmař. Od té doby, co je z něj režisérská špička, už mě jeho filmy neumějí zaujmout zdaleka tolik jako jeho příjemně cool debut. Mizerové jsou vážně pecka.(7.7.2011)

• Gilmour93

Nejuřvanější film v doposud krátké historii kinematografie.. Kdysi jsem si i chvíli myslel, že Michael není zas tak homofobní, neboť hrála píseň "Shy Gay" a platinová prostitutka se ptala Lawrence, jestli Smith na fotkách je jeho milostný partner, ale to jsem tehdy viděl opravdu jen útržek tohoto nablýskaného spektáklu. Teď už vím, že Bay Boyz jsou zcela o něčem jiném.. Dvě čokoládové smrtonosné zbraně se neustále hádají, hýkají a ječí, dětinský Záliv si přitom na režisérské židli skládá Optima Prima, občas udělí pokyn jako: „Chci větší výbuch!“, či „Buď víc cool, Wille!“ a hlavně přemýšlí nad výnosy budoucí akce se zelenými kuličkami smrtícího želé na Alcatrazu. A nyní mě omluvte, jdu udělat dobrou věc pro záchranu celosvětového humoru, neboť přes českou poštu posílám Mr.Lawrencovi, komediantovi z varieté Zoufalost, dopisovou bombu. Poslal bych i tomu, co přišel na svět "bavit lidi", ale nevím, na kterou z těch 17 residencí v Malibu to adresovat..(7.1.2011)

Buddy komédie v deväťdesiatych rokoch vedú rebríčky blockbusterov v žánri akčná komédia a tento film je rozhodne jedným z lídrov. Klasická šablóna príbehu sa tentokrát snaží porušiť pravidlá typu dobrý-zlý policajt, ale označenie zlí chlapci je v tomto prípade naozaj nadnesené. Skvelý nápad výmeny identít vedie príbeh až do absurdných situácií, ktoré však Bay zvláda s nadhľadom, nebojí sa do toho zakomponovať akciu, výbuchy a autonaháňačky a kupodivu to celé funguje takmer stopercentne. Film, ktorý sa nebojím dnes nazvať klasikou odštartoval kariéru dvoch strojov na peniaze. Bay to doviedol do dokonalosti, Smith si stále udržiava štandard. Takisto ako tento snímok aj po dvadsiatich rokoch. 85%.(17.5.2006)

Možno príliš trúfalé tvrdenie, no bolo pre mňa naozaj ťažké uveriť faktu, že tento film vznikol z tak nízkeho rozpočtu. Vzhľadom k Bayovmu debutu som sa naozaj bavila "na prihlúplych" dialógoch, ktoré prinášali skôr príchuť jednoduchej zábavy. Je fascinujúce, že sa Bay tak dokonale vyžíva vo svojom remesle a ja musím obdivovať jeho zmysel pre tak dokonalú štylizáciu akčných peciek. K tomu ešte vzrušujúca hudba, inteligentní herci a o zábavu na štýl originálneho Michaela Baya je stopercentne postarané.(31.10.2007)

Je to úplne priemerná akčná komédia od Michaela Baya. Má celkom dobrý príbeh o dvojici detektívov z protidrogového oddelenia, ktorí riešia prípad ukradnutých drog priamo z policajného skladiska a pomôcť im v tom môže jedna svedkyňa, ktorá bola pri tom, ako zločinci spáchali vraždu. A tak ju musia ochrániť, lebo skupina zločincov ju chce vidieť mŕtvu za každú cenu. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, nejaké výrazne nudné miesta to nie sú, takže bez väčších problémov sa to dá dopozerať, ale tempo je príliš pomalé, plné úplne zbytočných scén, ktoré ako som spomínal nenudia, ale zbytočne narúšajú tempo filmu a navyše dej nedokáže ani na okamih skutočne zaujať, takže to pôsobí až príliš priemerne a obyčajne. Akcie tu moc nie je a nie je zlá, ale ani o spokojnosti hovoriť nemôžem. Za celú prvú hodinu sa okrem úvodnej lúpeže už nájdu len dve kratšie prestrelky, druhá polovica je už o niečo akčnejšia, ale stále nie až tak moc, ako by bolo ideálne. Akciu tvoria hlavne prestrelky a automobilové naháňačky, ktoré sú veľmi dobre natočené, takže vizuálny dojem je rozhodne kladný, ale obsahovo sú až príliš obyčajné, bez nejakého lepšieho nápadu alebo zapamätaniahodného momentu a navyše s minimálnym počtom zabitých. Výnimkou je asi len záverečná prestrelka v hangári s jedným výborným momentom, vymrštením muža z lietadla pomocou explózie a aj zabitých je už o niečo viac. Ale stále to nie je nič, čo by som si chcel pozrieť znovu. Humoru je tu plno, prakticky celý film je založený na dialógoch, ktoré by mali byť vtipné, čo ale nanešťastie neplatí, sú tu možno dve slušné dialógové situácie, inak to nestojí za nič. Herecké obsadenie nie je zlé, Will Smith a Martin Lawrence v hlavných úlohách, ale tu ma nikto z nich viac nezaujal, celkom dobrá Téa Leoni a Tchéky Karyo ako hlavný záporák, ale nemá moc priestoru. Réžia a technická stránka sú pomerne kvalitné, film je vizuálne dobre zvládnutý, ale ja v tomto žánri určite skôr ocením klasický štýl, ako takýto, kde je všetko zámerne dokonalo uhladené, čo sa do akčného filmu podľa mňa nehodí. Bad Boys je úplne priemerný film na jedno pozretie, ale druhýkrát by som ho už nepozeral, lebo nemá nič, kvôli čomu by sa to oplatilo, slabší dej, postavy a aj akcia. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 52%.(6.5.2012)

Bay akci rád a stejně tak i jeho diváci. Mizerové mě při prvním sledování docela překvapili. Čekal jsem něco podobného jako Policajt z Beverly Hills, sem tam nějaká akce a sem tam nějaká hláška. Ale ono omyl. Akce furt a hlášky jakbysmet. Dvojici Smith & Lawrence jsem nikterak nevyhledával, ale tady se doplňují naprosto ukázkově. Scény, kde bych humor čekal stejně asi jako potápěče v lednici jím přímo čiší. Svižné tempo příběhu doplňuje dobrá muzika a finále samo o sobě stojí za víceré shlédnutí. Proč dávám 4? Protože já mám adrenalin dobře mířenej do žil a ne do ksichtu jako někde rád. Protože mám rád hláškovací filmy a nekompromisní humor. A protože jsem Mizery nesrovnával se Skálou. Kdybych tam učinil, dostal by film o jednu star míň.(8.11.2004)

Živná pôda pre dokonalú dvojku.(14.6.2005)

Tomu se říká dobré spojení akce a humoru!!! Kdo tvrdí, že v tomto filmu o nic nejde, nemá pravdu. A ty hlášky jsou super: Teď ustup, polož tu zbraň a dej mi balíček peprmintových žvýkaček... a želé!! nebo Jestli mě zabijou, tak si mě nepřej!!!!(29.9.2007)

Perfektní zábava. Will Smith a Martin Lawrence si evidentně padli do oka, prostě jim to spolu "jede". Přestřelky, krásné ženy, humor a jedna z nejlepších automobilových honiček, co jsem kdy viděl - AC Cobra vs. naprosto úžasné černé Porsche 911 Turbo !(12.3.2003)

• Kaka

Tady ještě Bay nacvičoval své kamerove filtry, podhledy a strhující akční scény, které pak v budoucích filmech dovedl k dokonalosti(8.11.2004)

I když jsem na film slyšel veskrz příznivé ohlasy, nijak mě neohromil. Akční sekvence jsou povedené, příběh však je už po stotisící provařený, humor mě nějak míjí. Martinu Lawrencovi a Willu Smithovi nemohu nějak přijít na chuť, stejně tak Michaelu Bayovi. Avšak skvělý part záporáka si střihl Tchéky Karyo a Téa Leoni také není zrovna k zahození :-). Celkově "Mizerové" nejsou špatným filmem, avšak ničím výjimečným a pouze k letmému pokoukání.(5.3.2006)

MIZEROVÉ aneb BAD BOYS aneb první režisérský počin Michaela Baye, chlapa který by efektně nasnímal i hromadu hnoje. Martin Lawrence a Will Smith v rolích, které jim padli přesně na míru. Tchéky Karyo jako správně slizký vrahoun bez morálky co zabíjí lidi i za to, že si nevyčistili po večeři zuby. Výborné slovní přestřelky jsou lemovány vymazlenou akcí, která vás pobaví i v nejhorší den vašeho života.(22.11.2006)

Will Smith - (Mike Lowery) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Téa Leoni - (Julie Mott) +++ Tchéky Karyo - (Fouchet) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Marg Helgenberger - (Alison Sinclair) +++ Nestor Serrano - (Detectív Sanchez) +++ Maureen Gallagher - (Yvette) +++ Michael Imperioli - (Jojo) +++ Produkcia: Don Simpson, Jerry Bruckheimer +++(26.3.2013)

Dva černoši v černé káře na stopě heroinu, rozpálené Miami a debutující (uznávaný) tvůrce reklamních spotů. Léta páně 1995 tenhle tandem černých policajtů s poměrně jistou režií za zády dokonale komerčně bodoval. Proti nim stojí zločinec mezinárodního formátu, který z policejní stanice ukradne zabavený heroin a který nesnáší chyby a nepohodlné svědky. Tím se stane vyplašená slečinka Téa Leoni, která viděla gangsterovo svérázné zametání stop. Chce ochranu od jediného poldy – Willa Smithe, protože od mrtvé kamarádky zná jeho pověst gentlemana a chlapíka do nepohody. Jenže tísňové volání zvedne jeho parťák a podpantoflák od rodiny Martin Lawrence. Když už jsem zmínil hlavního padoucha, lituju, že zachmuřený Tchéky Karyo nehrál spíš ve dvojce, která měla poměrně mdlého záporáka. Hitmaker jedna báseň Michael Bay (a tehdy spíš takové dravé telátko), kterého jistil zkušený producentský tandem, nicméně přišel s akční komedií, která je opřená o cool nasnímanou akci, drsné vtípky a dynamický střih. Základní story je přímočará a nekomplikovaná, jenže Bay už měl tehdy skvělé oko, takže to, jak rozuměl barvám, kompozici a nasvícení, je úžasné. Funguje to i po letech. Samozřejmě s pořádnou dávkou nadhledu.(10.10.2015)

• MM_Ramone

Dvaja afro-americkí policajti a jedna kurva zničia nebezpečného los angeleského drogového bossa. Coolová akčná sprostosť v nablískanej réžii Michaela Baya. Nepáčia sa mi tie jeho bombastické komerčné kinohity. "Mizerov" však doslova neznášam. Nemám rád preplateného manekýna Willa Smitha a ani jeho parťáka, ukecaného blbečka Martina Lawrence. Dokonca ani Téa Leoni ma nijak nevzrušuje. Skôr mi pripadá ako vyschnutá, frigidná lesba. Priznávam, že pri inom hereckom obsadení, by som asi nebol taký kritický. **(7.1.2011)

Film s postupným náběhem, který se do plných otáček dostane až na samotném konci. To všechno předtím je nezajímavá vata natočená podle scénáře, hodícího se spíš pro jednu epizodu béčkového detektivního seriálu a ani rození komici Smith a Lawrence nejsou schopní děj oživit. Ale je to rozhodně lepší, než kdyby film naopak dobře začínal a poté zvolňoval až do úplného zastavení.(23.9.2007)

"Jestli tady umřu, tak si mě nepřejte!"(11.8.2011)

...a světlo světa spatřil Michael Bay! Dálniční honička, stále najíždějí kamera, pohled zespodu na letadlo, zapadající slunce, a mnoho dalších. Plus navíc skvělé duo Lawrence/Smith, které by se určitě dostalo do trojice mých nejoblíbenějších v žánru buddy movie. Akce sice malinko skřípe, ale vše nám bohatě vynahrazuje vynikající humor. Pravděpodobně s Posledním skautem nejvtipnější akční film. 95%(26.7.2014)

• sepp

Zajimalo by me, jestli scenarista vystudoval nejakou filmovou sklou. Dle meho nazoru spise chodil na vyssi divci, jelikoz tupost tohoto snimku nezna mezi. O hereckych vykonech nelze ani mluvit, zadne tu nejsou...(4.9.2003)

bad boys bad boys .... fakt zábava snad pro každého včetně mojí babičky (( ::(8.1.2006)

Ze začátku jeho explozivní režisérské kariéry z Michaela Baye vylezlo bohužel jen toto průměrné akční dílo, které si kromě cool filtrů v ničem nezadá s dobovými akčňáky.(8.1.2008)

Není nad to si občas nostalgicky zavzpomínat a ještě se přitom jaksepatří pobavit. Tak třeba já si dneska po X letech pustil DVD Mizerové... Neskutečný nářez, tihle chlápci ani za patnáct let neztratili nic ze svého kouzla. Nebýt toho, že ve filmu ještě tak nějak neexistují mobilní telefony, člověk by řekl, že Bay celou tu věc natočil teprve vloni. Čtyři a půl hvězdy (a večer se vrhnu na druhý díl, který mi zatím - ehm - pořád nějak unikal).__P.S. Soundtrack (score) miluji a mohl bych ho poslouchat pořád.(18.7.2010)

Klasický film pro kocoviny, kdy se vám nechce používat mozek a stačí vám jen tupě zírat na pohybující se obrázky. Nesmíte přemýšlet kam vlastně Will Smith tak krásně zpomaleně běží, halvně že to vypadá efektně. Klasický Michael Bay. Film přetéká charakterovými i dějovými klišé, občas se mi i podařilo zasmát, ale zase ne tak často jako například u Lethal Weapon. Kdyby Bay nezpomaloval akční scény, měl by film poloviční stopáž. Ale zase je to lepší, než filmy s Van Dammem.(28.4.2008)

• Phobia

Tohle jsem viděla dáááávno, ale ne dost dávno, pořád si z toho bohužel něco pamatuju. Nic tak triviálního jako zápletku: nemůžu vymazat z paměti dva natural kominíky (komiky?), co po sobě imrvére sprostě a jakože "vtipně" ječí. A asi u toho byla i nějaká akce a protože to režíroval Majkl Bej, určitě tam bylo móóóc bouchání. Asi vás to hrozně překvapí, ale za těch cca 14 let od prvního shlédnutí jsem nikdy nedostala chuť vidět tuhle mizernost (nebo libovolné její pokračování) znova. 39%(10.1.2011)

Tahle akčně nabitá komedie mě nijak extra neokouzlila. Průměrné krimi s mým oblíbeným hercem Willem Smithem. 65%(31.12.2007)

Výborný herci (Smith, Lawrence) ,skvelé akcie, fajn hudba Marka Mancinu, husté hlášky (Páni kolik vážíš? 160? Vsadim se že se cpeš jak pepek námořník že jo?) a štýlová kamera. Tento film ma vlastne všetko čo potrebuje. Oblúbený soundtrack: Prologue - The Car Jacking, You're Going to Leave Me Alone, Cobra Chase Pouchet's Death. 95% - 5*(18.10.2009)

Willa Smithe mám docela rád, k Martinovi Lawrencovi mám upřímný odpor. A podobně jsou na tom celí Mizerové, v nějkterých chvílích se mi to celkem líbí, jindy je to děs. Bay střídá krásné vizuální nálety a kultivovanou akcs s debilním patetickým heroismem. Mnoho plusů, mnoho mínusů, celkově průměr.(11.2.2006)

Heroin za 100.000.000 USD zmizel z policejního skladu. Jelikož neměl nožičky, tak mu k odchodu evidentně musel někdo pomoci. Tím někým je internacionální gauner Fouchet, který nesnáží insolvenci, absenci moci a zejména ho vytáčejí živé svědkyně. Jedna taková se zrovna potuluje po Miami v daleko živější podobě, než je pro utajení akce nutné. Jako bonus se kolem ní motají dva barevní členové protinarkotického týmu s poněkud nervózními prsty na spouštích. Setkání dobra a zla je nutné, souboj s přesilou nevyhnutelný a efektní výbuchy v Bayově režii zkrátka nepostradatelné.(3.10.2009)

• LiVentura

Podprůměrná myšlenka i provedení..."hollywoodská klasika"!!!! :-((14.9.2008)

• JohnnyD

Prvý Bad Boys ma zo všetkých Bayových filmov najmenej bavil i keď aj tu už načal svoj pompézny nadupaný rukopis.(25.6.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hlavní dvojice, hudba, akční scény, vtipné dialogy -je znát že to je první film Michaela Baye/// Je to znát v dobrém i ve zlém. Tím, že je první a taky díky jeho novým Transformers tento film ztrácí oproti jeho budoucím filmům. Nadruhou stranu, nebýt jeho, vsadil bych se, že by tento snímek tak dobře nedopadl. Protože i po 12 letech má ten film co nabídnout. Sice v menší míře ale má. A sakra se těším na pokračování. Jak to druhé, které za týden budě běžet v TV, tak i to třetí, které teprve vznikne. Jsem zvědav jak se bude vyvíjet vztah Martina a Willa :-), tady mě totiž pobavili./// Celkem 74%///(23.9.2007)

• Pepinec

Mizerové jsou mizerným filmem o mizerně sehrané dvojici mizerných poldů, kteří řeší samé mizerné případy až do té doby, než dostanou mizerný nápad sehrát zatraceně mizernou etudu se záměnou, plnou mizerného humoru a ještě mizernější akce. Zdejší hodnocení je mi ještě větší záhadou než chování naší vlády, hlavně u některých dinosaurů se patrně začíná projevovat syndrom „Už jsem toho viděl asi až moc, a tak z toho trošku blbnu.“ (Filmfest Hurghada 2012, 37/67)(29.12.2012)

Bad Boys whatcha gonna do:)) aneb první krůčky Michaela Baye do Hollywoodu v madafaca akčním stylu. Tito dva černí showmani se mu sehráli opravdu parádně a funguje to na výbornou.(12.8.2010)

50% - Lawrence je dřevák...(27.9.2007)

Kvalitní oddechovka se skvěle hláškujícími Smithem a Lawrencem. Jen trošku akce navíc by neškodilo.(30.9.2006)

8/10 = 85%(25.10.2011)

Zábavná záležitost tehdy vlastně začínajícího Willa coby herce...(1.8.2005)

Akční komedie? Spíš bych se přiklonil k označení sitcom. Už Bayův režijní debut je dostatečně „bayovský“, ale i tak je dost málo akční. Nedostatek akce tu vynahrazují scény, které jakoby vypadly z Kroku za krokem. Koho nechytne úvodní scéna, kde se Will Smith dohaduje s Martinem Lawrencem o kvalitách vozu Porsche, nebude nepochybně spokojen ani se zbytkem filmu, který se nese v podobném duchu. Až se divím, že Bay po svém debutu rozpoznal, kde má přitlačit na pilu, a dvojka Mizerů už je téměř bezchybná. Ale i tak jsou Mizerové vcelku zdařilým rozjezdem tohoto „coca-colovského“ režijního fenoménu.(1.4.2003)

Po několika letech se podívat s odstupem na první Bad Boys je myslím zdravé vystřízlivění. Film totiž kostrbatě kombinuje dva hlavní proudy: první ryze komediální, který funguje obstojně a točí se kolem klasicky vystavěných premis mající za důsledek velkou legraci (buď nedorozumění ala nevěra manželky nebo záměna osob obou policistů kvůli svědkyni). Druhý už skřípe poněkud častěji, a to buddy movie se dvěma policisty jakožto parťáky na život a na smrt (kopírování kultů Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Tango a Cash a dalších...). Ve vážnějších chvílích film totálně selhává a jestli se do akčních scén ještě položí typický Bayův rukopis zpomalovaček a výbuchů, máme tu téměř nechtěnou parodii. Jako prvotina slušně odvážné, ale film celkově nefunguje ve všech situacích tak dobře, jak by asi chtěl. Sympatičtější je mi Lawrence, Téa Leoni byla boží. [Přesná stopáž: 119 min](23.5.2005)

Po opětovném zhlédnutí zvedám na subjektivních 5*, ale moje připomínka týkající se povolení opratí zůstává i nadále.;-)(26.12.2009)

Zas tak velkým trhákem to pro mě není. Vtipných scén je zde dost, zasměju se hodně. Příběh není nějak dokonalý, ale zaujme, akční scény zde jsou také, dobře natočené. Vadí asi délka filmu, přehnaná. Záporáci horší. Herecké obsazení krom hlavní hrdincké dvojice nic moc. Takže ve výsledku koukatelný průměr na jedno shlédnutí. Hodnotím na 58% = ***(22.12.2012)

• WANDRWALL

Než se z člověka stane správný, následování hodný mizera, vzor pro ostatní, tak je to asi pěkná fuška...(30.7.2010)

Jsou tři dabingové verze. Zkurvená novácká pro děti,lepší od Bontonu a ta nejlepší od České televize. Přesto dialogy jsou neotřepané,celkově film ve sluné Miami je dost barvitý,hezký ženský. Akce nejsou gigantické a nesnáží se upoutat jako pozdější,už znatelně horší Bayovi filmy. Na tenhle film mám krásné vzpomínky,které mi nikdo nikdy nevezme. Bohužel dvojka je o dost horší a je tam dost zbytečností a takový šedivý.(9.5.2006)

Bayův debut je parádní. Smith a Lawrence jsou výborní, Téa Leoni krásná a Tchéky Karyo patřičně odpudivý. A k tomu všemu přehledná akce a geniální závěr v hangáru. P.S.: Novácký cenzurovaný dabing sucks.(7.1.2011)

Úplně obyčejná kriminálka, zajímavá či výjimečná snad jen dvojicí Smith - Lawrence, mezi kterými to sice funguje dobře, ale je to pořád málo na to, aby se na tom postavilo celý film... 70%(25.4.2011)

Anebo snad Bay boys? :)(23.1.2012)

Dnes už možná klasika, která vždycky zaručeně pobaví. Smith je sympaťák a jako bonus i skvělý herec a Lawrence mi zase potvrdil, že když dostane pořádnou roli v pořádném filmu, umí se s ní bezvadně popasovat. Rozumím některým rozporuplným reakcím(zvláště od těch, kteří Lawrence bytostně nesnášejí), ale pro mě osobně jsou Mizerové příkladem dokonale vyvážené a zábavné akční komedie. 75%(29.12.2012)

Hned na začátku mě rozhicovala úvodní melodie a dva cool černý frajeři co se s nikým a s ničím neserou. Říkal jsem si, že se bude jednat o dobrej mix Beverly Hills Cop s černym humorem z Friday a originálníma akčníma scénama. Jenže chyba lávky! Po nářezovym úvodu to šlo jen a jen z kopce a s lítostí musím oznámit, že Bad Boys je naprosto průměrná akčárna, na kterou se sice příjemně kouká, ale která má akční scény jak z Walker Texas Rangera s rádoby cool vtipnýma hláškama. Škoda, mohla to bejt perfektní akčárna.(31.3.2014)

I po dvaceti letech pořád druhý nejlepší film Michaela Baye, dokonale soustředěné buddy movie s neskutečně libovou akcí a povedenou komediální rovinou. Která ještě měly šmrnc a postrádali debilní přímočarou vulgaritu druhého dílu. Jeden z vrcholů devadesátkové akce. 9/10(6.3.2015)

Zápletka jasná. Vypátrat drogové gang, který podnikl loupež heroinu. Dobrá komedie, zasmál jsem se některým scénkám, jinak si myslím, že lehce nadprůměrný film. Martin Lawrence a Will Smith se dobře doplňují a hráli dobře. 65%(26.12.2009)

Přímo před nosem detektivům Martinu Lawrencovi a Willu Smithovi ukradnou zabavený heroin v hodnotě 100 milionů dolarů. Dva nejlepší policajti z Miami musí případ vyřešit dříve, než ho převezme FBI a do toho musí ochránit krásnou korunní svědkyni, fotografku Julii v podáni Téi Leoni, která je ochotna mluvit pouze s policistou Mikem, ale jelikož ten není k zastižení, musí se Marcus vydávat za něj a tak dochází k řadě komických nedorozumění, které jsou prokládány drsnými scénami vražd a akce tak jak ji dobře známe v podání Michaela Baye. Ten svůj debut pojal jako videoklipovou záležitost s množstvím zpomalených záběrů a pečlivě instalované akce. Nezapře přitom cit pro gradaci a s některými scénami si dost vyhrál a povýšil tak kriminálku s tuctovým scénářem na zajímavé akční krimi se spoustou hlášek, sexy Téou Leoni a akce.(8.2.2009)

Klasika s Willem Smithem a Martinem Lawrencem. Člověk ani nespočítá, kolikrát tam zazní slovo fuck. :D(3.2.2013)

Takéto niečo by Bay mal točiť stále. Klasická schéma: dvaja nesúrodí parťáci riešia problém. Režisér v plnej kráse predviedol to, čo sa už navždy bude nazývať "bayovina" a čo sa mnohí snažia okopírovať. Spomalené zábery, točiaca sa kamera, dokonalá hudba Marka Mancinu. Filmu trochu škodí, že dej sa zbytočne zaoberá komediálnou zápletkou zameny oboch policajtov pri strážení svedka, ale explozívne finále všetko vynahradí. Naháňačka na autách rozhodne patrí k najlepším na filmovom plátne...(18.10.2005)

Vynikajúce poriadne hláškujúce duo Lawrence-Smith v kombinácii so strhujúcou Bayovskou akciou. To by mohlo vyjsť. A aj vyšlo. Pekne zbesilá cool akčná vecička rozhodne sa dá pozrieť aj viackrát a dá sa pri nej dobre pobaviť.(30.5.2007)

Zastávám názor, že v devadesátých letech vznikly ty nejlepší akční filmy. Mizerové však k nim dle mého názoru nepatří. Je fakt, že Míša Záliv byl teprve na rozjezdu, ale i tak mi připadalo, že mu dělá problém skloubit akci s komediálními prvky. Celý film často střídají sekvence, kdy se z ujeté komedie stává nekompromisní ostrý akční snímek a naopak. I tak je to ale snímek hodný pozornosti, přitažlivá Téa Leoni je zajímavým zpestřením a Martínek Lawrenců byl v té době ještě snesitelný. 70%.(11.11.2012)

Akční pecka nadupaná hláškama.(27.5.2015)

Hitmaker Michael Bay debutoval černošskou verzí Smrtonosné zbraně, kde dva policisté v příšerných hadrech jezdí v luxusních vozech a jen tak mimochodem zabíjejí překupníky drog po desítkách, při čemž se ještě stihnou navzájem pohádat a pochytat všechny pejsky patřící krásné svědkyni. Film má akční spád, dynamiku, vtip, sexy kočku a snesitelné ústřední duo, kde Martin Lawrence děsně přehrává a Will Smith ujde, přesto to nejsou takoví tahouni jako Gibson s Gloverem či Willis s Jacksonem. Scénář, který nabízí velkou zásobu hlášek, docela ujde, ale strašně mě rozčilovalo, že všechny postavy byly napsány úplně stejně stěkavě. A na závěr musím dát velké varování před otřesným Nováckým dabingem.(24.9.2007)

Nenáročná akční zábava, která má vše co od takové zábavy divák očekává - hbité dialogy a hlášky, krásnou ženu v ohrožení, hnusné padouchy a samozřejmě hrdiny, nejlépe dvojku, kde každý je úplně jiný, ale dokonale se dopňují. Nicméně po letech už to nebyla zase taková pecka, jak jsem si pamatoval z kina.(2.11.2011)

Solidní debut M. Baye. Správná dvojka hláškujících poldů a dobrý akční nášup. 80 %(13.9.2007)

Super akční jízda z Willisovským humorem a ten mám rád.(22.6.2010)

Dobrá akce a povedené hlášky, Lawrence a Smith jsou skvělá dvojka, která místy dosahuje až k úrovni smrtonosné zbraně. Ovšem velký pozor na dabing! Mizerové mají geniálně vtipný dabing ČT s Tomášekm Juřičkou a Ivanem Trojanem a pak verzi Primy s Bohdanem Tůmou a Martinem Sobotkou, kde jsou v překladu zabité všechny vtipy.(7.9.2005)

For ME 85%(2.9.2007)

Povedená akční komedie. Smith a Lawrence mají opravdu povedené hlášky hlavní záporák je celkem slušnej hajzl akorát mi tu chybělo více akce (pořádně to lítá až na konci). Pořádná jízda přišla až o 8 let později v pokračování.(1.1.2007)

Už tady je vidět, že Bay má nesporný filmařský talent, ale skloubení akce a hláškující hlavní dvojice (po vzoru legendární Smrtonosné zbraně) tady ne úplně vždy funguje. Takže Mizery beru jako slušný Bayův rozjezd na kultovní Skálu a proto zůstávám "jen" na těch 3*. Ale co by za to jiní dali, že?(23.9.2007)

65%(20.8.2010)

• Slartibarkfast

Asi stárnu, ale když jsem viděl po dlouhé době Mizery, měl jsem takový ten trapný pocit, že ony tři hvězdy, které u nich ode mne dříve svítily, byly až příliš a já konečně dozrál. Začalo to jako béčko od Štefana Seagala a ve stejném (více či méně) hloupém stylu to kličkovalo abecedou až k céčkovému závěru. Nevím, ale přijde mi, že když jsou v nějakém filmu v hlavních rolích černoši, je víc než padesátiprocentní šance, že to bude totální sračka. Když k tomu přidáte Míšu Záliva, je to téměř stoprocentní. Tento režisér si zkrátka libuje v megalomanii a kvalita jde pak rázně stranou. Ačkoliv byl toto jeho debut, budoucnost ukázala, že vsadit si na jeho film je jako vsadit si na třínohého koně v dostizích a sérií Transformerů dal jasně najevo, že i to by byl v porovnání s ním celkem rozumný tah. Cílovku zkrátka tvoří náctiletí retardovaní panicové a naivní kravky, tedy nic pro mne. Mizery nikdy víc, neb dvakrát to bohatě stačilo a příště by to mohlo být už jen za jednu hvězdičku. 40%(19.12.2016)

Vcelku dobrá podívaná, jenom konec se nepovedl.(13.1.2008)

Bay ví,jak se o diváka dobře postarat.A když k tomu přizve jěště Willa Smitha a Martina Lawrence,nemuže to skončit jinak,než parádní zábavou.Co se akce týče,je zde vše,co má v pořádném akčňáku být.Navíc parádní humor,o který se v plném proudu oba protagonisté starají po celý film.(4.4.2008)

Slušná akčná komédia, ktorá ma pobavila.(15.1.2011)

Řežijní debut Michaela Baye se povedl víc než dobře. Dát dohromady dvojku jako je Martin Lawrence a Will smith, kteří hazejí jednu hlášku za druhou a jsou tak moc vtipní, byl výtečný nápad.O akci není taky nouzi a je špičkově natočena a hlavně závěr v hangáru je prvotřídně natočen. Záporak v podání Tchéky Karyoa je velmi charizmatický a dobře zahraný. Velmi dobrá je taky hudba od Marka Mancinyho. Jediné čeho je škoda, tak to je český dabing. Setkal jsem se celkem se třemi verzemi. V jedné daboval Lawrence Ivan Trojan a Smitha Juřička a ta byla tedy vskutku výtečná . Ve druhé zase Lawrence dabuje Prágr a Smitha Soukup a to už je docela strašné. A ve třetí verzi si pamatuju, že Smitha mluvil Tůma. Takže doporučiji na tento film koukat s původním dabingem a nebo tu verzi Trojan a Jurička. Jedna z nejlepsích akčních komedií!!!(31.3.2007)

Paradoxně by to byl nejlepší Bayův film, kdyby ho netočil Bay. Ta velkolepost akčních scén je totiž na některých místech až přehnaně velká a do toho filmu mi nesedí. Daleko více jsem se bavil u skromnější honičky v bytě, v klubu apod. než například u závěrečné velkolepé scény. Škoda, že ten film není pojatý TROŠKU komorněji, protože dvojice Lawrence - Smith funguje výborně a na jejich případ se jinak skvěle kouká...(4.12.2006)

No, ale ze začátku byla akce dost mizerná... Ovšem pak přišli tradiční Bayovy záběry přes slunce a já se smál tak dlouho, že jsem si o pěkných pár minut prodloužil život... No a po prvním velkém výbuchu začala i ta akce vypadat pěkně....(3.1.2011)

Aj po rokoch je to stále dobré. No a v čase keď som to videl po prvý raz, to bolo výborné.(22.9.2009)

Hlášky: Mike: "Co to sakra děláš?" Marcus: "Snažim se udržet ve formě." Mike: "No jo doma toho moc nenatrénuješ tak jen do toho vybij se fešáku." / Prodavač: "Zbouchnu tě a tebe taky." Marcus: "Zbouchneš klidně to zkus,já nemůžu mít děti." Prodavač: "Já jsme ze středního východu já už zabil zabiju znovu." Marcus: "Tak to mě radši zbouchni." Prodavač: "Buď zticha já chci bouchat." Marcus: "Vidíš jaký se mnou couvaj podělaný emoce a to znamená že je to vážný,já a tenhle kretén nejsme naladěni na stejnou vlnu to jsem ti chtěl říct." / Mike: "Miamská policie ani hnout." Marcus: "Kašlu na policii." Mike: "Ježiši Marcusi,Marcusi co tady děláš?" Marcus: "Pícháš Terezu?" Mike: "Ne nepíchám." / Mike: "Co to mělo znamenat?" Julie: "No já nevím co,ale měla jsem ho pěkně na mušce kdyby tady váš kámoš Action Jackson na mě neskočil!" Mike: "Ne ne tohle je officiální policejní vyšetřování a vy jste tam neměla co dělat. Můžeš ten krám prosimtě řídit?" Marcus: "A co asi dělám řídim to tys vybral tuhle dodávku se zmrzlinou." Mike: "Jezdíš tak pomalu, že bys moh dělat řidiče slečny Daisy." / Marcus: "Mam tě rád." Mike: "Ty si po přestřelce vždycky na měkko." - Akční klasika - 99,9%.(26.3.2017)

• maseer2

hodně špatné.. tohle že natočil ten Michael Bay, který dal o rok později světu bezchybnou Skálu? Mizerové nejsou ani vtipní, ani napínaví, celá zápletka je neskutečně profláklá, chemie mezi Smithem a Lawrencem moc nefunguje a Téa Leoni se celý film tváří stejně.. z dvojky mám po tomhle zážitku celkem strach..(20.2.2013)

Začátek kariéry dvou policajtu, nenudíte se ale není to prostě ono.(4.9.2018)

• Ouwen

První díl za mnou, a otřes. Nechutnej.. někdy se mi z těch kulometovejch střihů chtělo zvracet, hlavně na diskotéce. WTF chování postav. Hlavní duo je jako fajn, pouze do doby, než během akčních scén na sebe začnou řvát, z toho jsem byl dost rozhozenej a úplně mě to znechutilo film. A to je skoro furt, skoro furt tam na sebe jak imbecilové řvou nějaký sračky. Akční scény krom fajn explozí, nudný a obyčejný...(1.1.2018)

• Lucasion

Od prvních Bad Boys jsem čekal trošku více. Michael předvedl bezduchou akční střílečku. Ve které není tolik dobrých scén a "cool" hlášek jako v ostatních filmech svého žánru. Akční komedie mají opravdu solidní konkurenci a tak je poměrně těžké prorazit. Na druhou stranu zde Bay nenabídl celkem nic, co by diváka zaujalo. Will i Martin sekaj svoje role dobře, ale nezachrání to předvídatelnou zápletku, nudné dialogy a typické akční scény. Bohužel. ( 38 procent )(3.6.2011)

Skvělý akční nářez, který vždy pobaví. Pěkně natočenou akci doprovází skvělé hlášky. Za mě 90% :)(16.9.2016)

Jeden ukecanej polda a druhej ještě ukecanější polda, rázností a vtipem průpovídek někde tak v úrovni kolen až pasu "Posledního skauta". A jako plusy: akce, střílení, konečně velká filmová role "fresh prince", Tchéky Karyo a to celé v jediném "uvěřitelném" filmu Michaela Baye. Nebýt já bledá tvář, našel bych asi ještě jedno plus.(5.11.2005)

Na debute M. Baya je vidieť skromný rozpočet a neveľké ambície komerčne uspieť. Akčné scény sú len tak tak pozeratelné, scenár samozrejme žiadny. Príšerný M. Lawrence v hlavnej úlohe, nechápem, ako tento chlap može dostávať hlavné úlohy v komédiách. Film zachraňujú príjemná atmosféra Miami krásna Tea Leoni. Povedzme že na druhý krát vidím niekoľko dôvodov, prečo zvýšiť hodnotenie na tri. Vlastne všetko to, čo som kritizoval, mi pripadalo znesitelnejšie. Psychológia postáv je ale príšerná.(1.2.2007)

čo povedat filme je nezvičajný , film je aj vtipny , a vystupuje tu sexy kraska téa leoni ale prečo mi to prišlo také bez štavy? už viem lebo som najprv videl dvojku(22.8.2007)

Ale jo, bavil jsem se! Tenhle film není žádný veledílo, ale Lawrence se Smithem mě v tomhle po všech stránkách bavili. Narozdíl od dvojky se tu víc kecá, ale nářezovost mnoha akčních scén je naprosto pekelná......(30.12.2007)

Michael Bay dokázal, že vie točiť nielen veľkolepé reklamy na Pepsi ale dokázal do filmu za vlasy pritiahnuť klasickú atmosféru akčných filmov 80. rokov, kde sa primitívne zápletky a jednorozmerný európski záporáci vyvažovali údernými hláškami a dychberúcimi vizuálnymi perličkami. Ničomníci za tú dekádu nezostarli, naopak zostávajú jednými z posledných zástupcov čistých akčných filmov z 80.rokov. Buď to milujete, alebo vás to nechá chladným.(10.12.2012)

CITÁT - Ženatý sice jsem, ale ikdyž s ní spím, moc si neužiju......... Když se sejde běloch s černochem je to spousta dialogů a mnohdy trapných dialogů. Tady jsou dva černoši v jednom týmu a to znamená dvojnásob dialogů a o třetinu víc trapných dialogů. Ale sem tam z toho vyleze i dobrá hláška. CITÁT - Ťuk, ťuk, jsme nový sousedé. Nelekejte se, jsme černoši......... Film má spoustu chyb. V 9 minutě je v levé části obrazovky vidět ruku kameramana nebo jeho asistente, okolo 25 minuty je zastřelena osoba v bílém oblečení do břicha, ale při pádu na zem není vidět ani kapka krve, ve 37 minutě je vystřeleno z brokovnice na dvě běžící postavy z bezprostřední blízkosti, ale nikdo není zraněn...atd. Hudba je tak na půl a příběh je jen průměr. CITÁT - Už mě štvete..........(27.6.2014)

U tohohle měl Bay zůstat a ne začít prznit horrory. Na pohled zajímavá komedie, s několika slušnými vtípky. I když je fakt, že mě z LAwrence skoro rozbolela hlava. 3.5*(25.7.2015)

Zrod bayovského stylu. Mizerové jsou i po těch letech stále jedním z nejlepších filmů Michaela Baye. Oproti těm pozdějším jsou sevřenější, upřímnější a především je v nich všeho akorát. Nejsou přeplácaní. Smith je božan a Lawrence pro změnu vtipný, Téa Leoni sexy. A akce odsýpá jedna radost. Vlastně mám ten film hodně rád. 85 %(17.10.2008)

Bay se prvním snímkem předvedl na výbornou. Super jízda, dva nigga zákona, kteří na to šlapou od začátku do konce! Jeden z nejlepších od Baye a moje nejoblíbenější buddy akční komedie ze všech! Miluju tenhle film! :-)(1.8.2006)

• JohnCZ

Velmi průměrný akční film. Ani Lawrence a ani Smith nezachránili mizerný scénář a povětšinou nic neříkající dialogy.(15.8.2011)

• Frajer42

Ve filmu jsou asi tak 2 až 3 slušné hlášky. Jinak je to celé lehce o hovně. Příliš nerozumím tomu relativně vysokému hodnocení. To se vám tahle sračka opravdu líbí? Naštěstí se jedná o Bayův první film a takové filmy mají opravdu pouze někdy slušnou kvalitku. Časem se Bay samozřejmě dost výrazně zlepšil a konečně mohl naplňovat svůj režisérský záměr - bavit lidi. To však nic nemění na tom, že Mizerové jsou zkrátka sračka. Dokonce jsem asi u největší akční scénky usnul a to určitě o něčem svědčí. Nicméně Téa Leoni je skutečně kus, takže právě díky ní to nebude čistý odpad.(23.7.2012)

Tea Leoni je nej sexy kočka na odstřel co jsem zatím viděl.A film je taky parádní.Nenáročná oddychová zábava.(13.4.2007)

Když jsem to v patnácti letech shlídnul prvně, netušil jsem kdo Michael Bay je. Ted už to vím a jsem upřímně rád, že se jeho rodiče spolu vychrápali.(6.4.2008)

Prvý film Michaela Baya a je z toho komerčne úspešný hit.Bad Boys je proste pecka od kosti. Film má skvelučké obsadenie. Humor Smitha a Lawrenca je fakt vtipný a záživný. Celý film len mrkocú, hádajú sa, proste typical american film. /80%/(25.9.2009)

Smith a Lawrence boli super dvojka. Tento film bol drsniacky, silácky, ale malo to grády, je jasné prečo sa to volalo zlí chlapci. Taktiež hudba k tomu bola dosť trefná, možno až dosť drsná, tento film výborne zapadol do bláznivých 90. rokov. Akcia od začiatku po koniec v zaujímavých situáciách. Bláznivá jazda.(4.9.2012)

"Ty jezdíš tak pomalu, že bys mohl vozit slečnu Daisy.." ;)(27.7.2014)

Vynikajici nabuseny naspeedovany akcnak... super herci, scenar, hidba, dej hlasky.... proste paradni film....(1.8.2006)

Je to prvotina Michaela Baye do kterého vložil "pouhých" 23 miliónů USD (mimochodem film vydělal 141 mil. USD) producent Jerry Bruckheimer a Bay jemu i všem v branži ukázal že má talent pro práci s kamerou při natáčení akčních sekvencí , před sebou velkou budoucnost , že dokáže přitáhnout lidi do kin a natočit komerční vypalovák jak se patří! Film: 84%(28.8.2007)

• Orlau32

Mizerové v mizerném filmu s mizernými dialogy.(18.12.2007)

[shlédnuto na Nově s podivným českým dabingem] Pamatuju si, že jsem to viděl kdysi na VHS. Taky s dabingem. Vlastně jsem to viděl jenom s dabingem. Teprve na Boží hod vánoční jsem si uvědomil, že jsem to viděl a nehodnotil na ČSFD. A proto skromný komentář: Pouze Lawrence se Smithem tahají Bad Boys z vod průměru, byť se o to snaží pohodová atmosféra a nesmyslně vybuchující letadlo, sudy, auta... A dvojka o devět let později to dovedla do opravdového extrému, kde už to ani moc cool nebylo. Přesto přesně filmík na odpočinek. Takové mám rád.(26.12.2009)

• Laxik

Pamatuju, když tohle byl jeden z nejlepších filmů na světě. Hodně se toho změnilo.(5.10.2016)

Ukecaný akční film.(22.5.2014)

"BAD BOYS, BAD BOYS, WHATCHA GONNA DO, WHATCHA GONNA DO WHEN THEY COME FOR YOU?" ------------- Desiatky hlášok v najlepších okamihoch, kvantum skvelých dialógových improvizácií, slnečné Miami, výbušný Bay, legendárna čierna dvojka, zopár chamtivých, škaredých záporákov, no a komediálno-akčná klasika bola na svete.(14.5.2018)

• Vojcl

Nemůžu si pomoct, přišlo mi to jako slabá napodobenina Smrtonosné zbraně... Nudný, okoukaný příběh, rádoby cool akční scény... Za mě horší průměr!!!(8.2.2006)

• Jillen

Nehorázná kokotina s překvapivě průměrnou akcí, naprosto otravnými, rádoby vtipnými dialogy a ústřední dvojce Smith a Lawrence, prostě nuda...dvě hvězdy za ústřední píseň, tu si rád poslechnu kdykoliv. Dávám 30%(29.9.2007)

Skvělý akčňák a komedie v jednom, nejvíc mě bavil Martin Lawrence coby family guy, který se před "podezřelou" musel vydávat za sukničkáře Willa Smithe :))(26.7.2014)

• Politik

No žádná sláva to není Marin Lawrence je příšerný herec a Will Smith se ujal poměrně špatné role. Občas vtipná hláška, ale tím to celé končí, škoda, čekal jsem více od tak vysoce hodnoceného filmu.(21.5.2011)

Pan Bay ty akčňáky prostě umí. A chemie mezi Martinem Lawrencem a Willem Smithem alespoň na mě neskutečně působí. Jim to klape, já se směju, co chtít od popcornovky na páteční večer víc?(30.11.2011)

Slušná akční jízda, která pobaví především nenáročného diváka. Najde se zde docela slušný počet humorných situací i hlášek – o které se starají hlavně oba detektivové. Jejich praštěnost však místy přesahovala míru únosnosti a některé scény byly hodně přemrštěné. I to je zřejmě fakt, který tolik rozděluje hodnocení mnoha uživatelů. Na jednu srandu jsem si u toho příjemně odpočinul a pobavil se, ale že bych musel film vyzdvihovat do nebes? To určitě ne. Každopádně se na Mizery kdykoliv rád podívám znovu. 60%(30.12.2015)

Dobrá akce, skvělé hlášky, zábavné momenty. Herci jsou skvělí, dodávají filmu tu správnou šťávu. Michael Bay začal svou kariéru výtečně a i teď se na jeho filmech snadno rozpozná špetka z Mizerů (atmosféra).(23.10.2017)

Slušně akční a solidně vtipný film. Docela dobrá jízda.(23.9.2007)

Režisérský debut Michaela Baye, který našel dvě budoucí hvězdy pláten. Lawrence a Smith působí tak sehraným dojmem, až se mi tomu nechtělo věřit. Vynikající a svěží akční komedie, jak má být. * * * *(3.1.2008)

Bay prokázal notnou dávku talentu na akční filmy už svou prvotinou. Kombinuje tu humornou a akční složku, přičemž obě mají celkem slušnou úroveň. Sic záporák je fakt teplej. Menší problém akorát vidím v nevyváženosti komediálních pasáží s akcí. Chtělo by to imho více olova. Ale je fakt že tohle je jen příprava na monumentální pokračování.(8.2.2010)

První Bayův akčnák a zároveň jeho první režisérské dílo, které je dnes už klasikou o dvou černých policajtech. Jo, jsou to Martin Lawrence a Will Smith, kteří to tady rozjíždí na plné obrátky. Snaží se dostat zpět ukradené drogy a přitom musí ochránit důležitou svědkyni. Je to na stejný způsob jako třeba Miami Vice, ale tady se mi to páčí mnohem víc právě kvůli zmíněným herců. Podle mě nejlepší černošská policajtská dvojka. Výborně se doplňují a těch skvělých hlášek.... Michael Bay tady zkloubil perfektní akci, pro něho tak typickou, i když tady to ještě nejsou monstrózní výbuchy a naprosto přeplácaná a dechberoucí akce, společně s nepřekonatelným humorem. A dohromady to dělá z Mizerů jeden z jeho nejlepších filmů. A je to taky právě proto, že to není přeplácané. Tenkrát takové možnosti jako dnes ještě nebyly a pro tento film je to jen dobře. Navíc výborná hudba pana Marka Manciniho. Asi takhle nějak má vypadat správněj cool nářez. 90%.(28.11.2010)

Zlí chlapci sú zlí...(25.3.2012)

bayov nadupaný debut. zábava od začiatku do konca, skvelé akčné scény a tea leoni je jednoducho mňam. jedinou závadou na kráse je to, že to trvá trochu dlho, ale i tak ide o nadpriemerne podarený akčný film.(24.3.2004)

Původně mělo jít o průměrnou komedii napsanou pro Jona Lovitze a Dana Carveye. Pak se do věci vložili pánové Don Simpson a Jerry Bruckheimer a světlo světa spatřili Mizerové tak, jak je dnes známe. Pro svět filmu tak byl naštěstí objeven Will Smith, již ne tak naštěstí martin Lawrence a (to nechám na vás) Michael Bay. Náklady: 19 milionů $ Tržby USA: 65 807 024 $ Tržby zámoří: 75 600 000 $ Tržby celkem: 141 407 024 $ Počet kin: 2132 Rating: R(7.7.2007)

Debut Michaela Baye má svižné tempo, skvělé herecké obsazení, pár vtipných scén a hlavně spoustu akce (u Baye to snad ani jinak nejde :) ). Takže se docela slušně pobavíte a navíc je se na co dívat, až už jste muž či žena :).(29.9.2007)

moja zaujímavosť: Marcus Burnett (Martin Lawrence) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-5900 a Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb) nosí Seiko SNA029P. (dyfur)(27.3.2015)

• kaposlav

Bolo to na 3* a miestami som sa zabavil. Žiaľ film po dejovej stránke bol tak slabý, že ma to nebavilo dopozerať a bolo mi jedno ako to skončí. Dopozeral, alebo skôr som to dopočúval pri práci na notebooku. Posledných 20-30 minút bola fakt príšerná nuda.(21.1.2017)

• Fanucci

Věčně zubící a afektovaný ušatec Lawrence mne neskutečně iritoval.(2.4.2005)

Oddychovka jak vyšitá!! Skvělé vtipy, vytříbené dialogy, slušná akce a výborní herci. Bay prostě umí a dokonale mě pobavil!!(26.12.2009)

Strhujúci, videoklipový debut Michaela Baya. Maximálna akčnosť, hromada hlášok a vtipu, dokonalá ústredná dvojica. Akčný film ako zo škatuľky.(1.10.2010)

Pre mna to je podobny pripad ako Posledný skaut. Prilis vela kecov a malo akcie. Sice sa tu najde mnoho vtipnych hlasok ale aj kopa kecov, ktore pôsobia otravne. Filmu by prospelo skratenie o 20 minut. Velkym plusom je kasting ustrednej dvojky. Chemia medzi nimi je skvela aj ked trepu totalne blbosti. Joe Pantoliano ako neustale nadavajuci sef je jedno nadherne osemdesiatkove klise. Rozhodne bavi. Tchéky Karyo je solidny zaporak. Trochu otravne pôsobi Téa Leoni. Nie je ani nejak extra pekna. Jej ulohu si mohla radsej zahrat kraska Marg Helgenberger, ktora tu hra uplne zbytocnu postavu. Co sa tyka akcie, tak vela jej tu nie je, ale ked uz k nej dôjde tak je kvalitne natocena a vo finale sa dockame aj nejakeho toho spaktakularneho vybuchu. S lepsou zapletkou by si film vystacil aj s mensou porciou akcie. Ale pribeh nicim vyraznym nezaujme. Proste klasicka buddy movie komedia. Zaujimavy je strih. Vtipne je, ze v dobe vzniku to bol zbesile zostrihany film. Dnes pôsobi tak oldschoolovo pomaly zostrihany, ze medzi dvoma zabermi mate cas vyfajcit cigaro. Casy sa menia. :) Soundtrack mi okrem ustrednej Bad boys, bad boys, watcha gonna do pesnicky prisiel tiez len taky obycajny. Vysledkom je solidny debut v ktorom Bay este len piloval svoj styl. Dakedy ma to bavilo viac. Dnes to je uz len taky ukecany beckovy priemer. Dabingov mame k dispozicii hned 4 a je celkom vtipne porovnavat zakazdym inak prelozene hlasky. 5/10.(27.5.2016)

Do prvních Mizerů jsem šel trochu nasilu, protože mě nijak zvlášť neuchvátila zápletka filmu. Upřímně těch pár vtipných momentů, které film má ho nezachrání od relativního průměru. Nedokázal jsem si zapamatovat jedinou pamětihodnou scénu tudíž nemám jediný důvod si film pouštět znovu. Smith byl fajn, ale Martin Lawrence táhl celý film perfektně. Nebýt ho, tak to vlastně nedokoukám do konce. Průměr.(16.7.2018)

• ilemas

Do konce jsem vydržel jen kvůli T.Leoni, jinak film plný hloupých trapných keců.(26.12.2009)

Nelogičnost tady občas nepříjemně bije do očí, ale to ani moc nevadí, protože je to jinak zábavná akční jízda. Nigga duo Smith - Lawrence funguje skvěle a několikrát pobaví.75%(13.7.2011)

Michael Bay hned napoprve ukazal, ze se s timhle zanrem nehodla moc parat. Lawrenceovi se Smithem to klape, Karyo je zlej az se z nej kouri a Tea Leoni je nejspis nejhezci herecka te doby (nez se odbarvila na blond...). Do toho spousta skvele akce (hlavne zaverecna honicka) a vysledkem je explozivni lahudka, kterou si vychutnavam stejne jako nasledujici Skalu stale znova a znova. Uz aby byla ta dvojka...(28.1.2003)

Bay dal dokopy dvojicu hercov, ktorí sú ako dve strany zrkadla, no v tomto filme im to svečalo a vypustili zo svojich veľkých úst aj zaujímavé hlášky. 70%(22.11.2008)

Super film :)) ..patří mezi nejlepsi akcni filmy a komedie , fakt dost dobrej! :) ..super příběh, super konec :)) mám rád Martina Lawrence a Willa Smithe(25.6.2010)

Debut Michaela Baye se opravdu povedl. Mám tenhle film rád, je to takový ten klasický akčňák a je v něm taková ta klasická drsňácká mluva, která je zabarvená vtipnými scénami a fakt je, že kdykoliv můžu tak se na tenhle film podívám. Dvojka Lawrence - Smith je fakt dokonalá, skvěle se doplňujou a ty jejich hádky a hlášky jsou prostě dokonalý. A hot Téa Leoni. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu.(7.7.2011)

• kajas

Asi jsem nebyla správně naladěná, ale superlativy házet nebudu. Lawrence mi fakt vadil a Smithovo charisma mé rozporuplné pocity bohužel nezvládlo vylepšit.(29.12.2012)

Tady pořád ještě vládne spíše nostalgie, protože tohle je film, který mě kdysi na konci těch 90. let dostal a já jsem si postavy, které tak skvěle - rozuměj zábavně - zahráli Smith a Lawrence, zamiloval. To pořád trvá - hlavně proto, že se mi buddy movie líbí - i když Bayův velikášský a patetický styl je prostě už tady tak patrný a tak otřesný.(27.4.2017)

Vynikající debut Michaela Baye, jehož největším plusem jsou dokonalé hlášky pánů Smithe a Lawrence. A taky krásná Téa Leoni. Jo a tehdy neznámý Joe Pantoliano jako věčně prudící šév s doutníkem věčně u huby.(24.7.2003)

Cool. Co dodat?(26.8.2007)

• Rocky88

Na Baye příliš ukecané, neakční a nudné. Ta poslední patnáctiminutovka mě nepřesvědčí, abych šel s hodnocením výš.(6.9.2007)

Skvělý debut Michaela Baye, je naprosto jeho styl a vtipností a akčními scénami nešetří. Výborní Smith a Lawrence. Velmi sexy Téa Leoni. Prostě perfektní rozjezd pro mistra popcornové akční zábavy.(23.9.2007)

Neuvěřitelně dobrý rozjezd Michaela Baye. Ačkoliv Mizerové nejsou ničím zvláštní, uvízli mi v paměti a nikdy na ně nazepomenu. Film jsem viděl už tolikrát, že bych mohl napsat vlastní scénař podle filmu. Prostě skvělý filmový zážitek!(16.9.2008)

První film Michaela Baye je jednoznačně podařená akční jízda která má vše co pořádná akční komedie potřebuje, akci, humor, zábavné hrdiny i pořádného padoucha!(2.10.2009)

Dobře vyvážená akčňárna se spoustou parádně mířených hlášek a dvojka Lawrence a Smith jsou sehraní jak pražská filharmonie.Nejlepší je - řídíš tak pomalu, že bys mohl dělat řidiče slečně Daisy!(6.1.2011)

Tak na podruhé už nemůžu jinak, než zvednout na 4. Minule sem si to moc neužil, asi to bude těma 4 různýma dabingama. Ne každý je povedený. Já narazil na Trojana jako Marcuse, a to je radost poslouchat. Jinak k filmu, Bayův první filmeček se moc povedl. Byla to bžunda. - Jeď tam nebo neuvidíš manželku celý měsíc! - Kurvapráce.(6.7.2011)

Som rád, že mohol vzniknúť takýto dobrý kvalitný akčný snímok s dvojicou Martin Lawrence a Will Smith. Film je plný akcie, prestrelky... Song BAD BOYS nemá chybu. Bad Boys, Bad Boys.(22.12.2012)

Bohužel naprosto průměrný film, dost roztahaný a často i nudný... Nebýt těch dvou černoušků, nejspíš bych to ani nedokoukala. Naštěstí ale jejich kecy film vytáhly nahoru, přinutily mě několikrát ke kradmému úsměvu a vysloužily si docela slušné hodnocení. 50%(13.6.2013)

Po těch "pár" shlédnutích to udržuje už jen nostalgie a kdyby nebylo jí nejspíš bych po opětováném shlédnutí ubral ještě další hvězdičku. Nepochybně je to kvalitní akčnák. Má to svou vtipnost, ale zpětně to už tak nepříjde. ( 1.12.16/MAC )(1.12.2016)

• Fallen_One

Téa Leoni, tu holku bych vůbec nepoznal. V Jurském parku 3 se změnila k nepoznání. Dobré akční stíny, oranžový nádech výbuchů a tak vůbec, ale tak nějak to není nic jiného. Snaha o hlášky, jakoby se to snažil trumfnout Posledního skauta. Tohle už je klišé - dva černoši jsou přepadený, hádaj se, odvedou pozornost a pak lupiče s klidem překvapí a trumfnou. Už to nefunguje.(16.2.2009)

• Flyer

Neuvěřitelně tupý a trapný film. Navíc poměrně nudný. Proč tedy 2 hvězdičky? Jedna za režii, která není zase tak úplně špatná a druhá za přihlédnutí k faktu, že to je první film režiséra Michaela Baye.(17.11.2004)

Jakože akčňáky zrovna moc nemusím, protože poslední dobou jsou to slátaniny přetažené za vlasy, tak Mizerové se mi opravdu moc líbili. Myslím že Martin Lawrence a Will Smith je výborná kombinace.(14.9.2008)

Opravdu hloupoučká akční podívaná. Buddy movie s černými policisty, kteří spolupracují s mexickou dvojkou, aby zachránili bílou holku a pomstili smrt černé "sestry" :-) Bílí jsou zde prezentování jakou hloupí nebo ukřičení. Je to příběh plný typických předsudků vůči různým rasám. Jinak je film ale plný vtipných hlášek, vtipných akčních scén i vtipných rozhovorů. Akční scény i některé normální vypadají tak zbytečně heroicky, trailerově a nadupaně až jsem se musel smát. Přeze všechnu prázdnotu a efektovost jsem se příjemně bavil. Sice jasně vidíte nesmyslnost a vyloženou hloupost, ale zabaleno do krásného balícího papíru + obvázané stuhou vtipu(6.7.2011)

Akční buddy movie s černošským duem komiků, kteří ve spolupráci s debutujícím Michaelem Bayem, opravdu nikdy rakovinu nevyléčí, ale davy pobaví s až obdivuhodnou lehkostí.(3.5.2012)

• mortak

Spojení divadelní frašky a la Feydeau se střílením a výbuchy. Dvě hvězdičky za dvě slušná auta (Mikovo a Fouchetovo), ale Lawrenceho manželské problémy mě teda nebraly.(28.10.2016)

Vynikajúci Buddy movie so skvelou COOL réžiou Michaela Baya, ktorý dokázal z pomerne chabého scenára vytrieskať maximum!(21.5.2003)

Hodně. Protože ti policajti jsou Will Smith a Martin Lawrence. Rozhodně nečekejte, že film je jen o střílení nebo jen o vtipech. Je hlavně o střílení a hlavně o vtipech. Srandy si užijete víc než dost, aspoň pokud máte rádi humor těhle dvou chlapíků.A co se týče střílení tak toho je ve filmu spousta. Střílí se ze všeho, z čeho to jde a hlavně co nejčastěji. Chvílemi vám připadá, že Dany Glower a Mel Gibson jsou zajati v tomhle filmu v tělech již zmíněných hrdinů....(18.3.2007)

Rozjezd se povedl, největší podíl na tom má vynikající Martin Lawrence s Willem Smithem. Velkolepá podívaná, prvky komedie a akčního filmu se skvěle prolínají.(9.3.2008)

Tomuto filmu som sa vyhýbal tak dlho, že to ani neviem spočítať. Prečo? Netuším. Dokonca sa aj sám sebe čudujem. Bad Boys je výborný, vtipný film na pohodový akčný večer. Martin trochu zaostáva za Willom ale len o malilinkú trošku. V skratke: bavil som sa kráľovsky a to som si od toho nesľuboval ani dve hviezdičky... Ak ste mali rovnaké pochybnosti, zahodte ich a šup na to : )(27.4.2008)

Výborná komedie se super hláškami... Lawrence i Smith jsou parádní...(30.6.2008)

• Riley

Opravdu legrace, až se jednomu křivil úsměv, hlavně nad otravným Martinem Lawrence, který pořád žvanil. 20%(12.5.2012)

Vyborny a dost ukecany film so spustou kvalitne natocenej akcie. Smith a Lawrence sa divakovi postarali o dostatok prestreliek a komedialnych scen. A to vsetko robil zacinajuci Michael Bay. 83 %(16.1.2013)

Nezastavitelná drzá dvojka! Stylové dialogy, jde poznat improvizace, která Mizerům nadmíru sluší. Všechny gesta herců, jejich chování, jako kdyby to bylo doopravdy. Michael Bay dokázal zajímavě odvyprávět příběh dvou namachrovaných a nahláškovaných poldů. Líbila se mi kamera s dobrým střihem.(2.3.2013)

To bol debut ako výbuch sopky! Ukážka Bayovho režisérskeho majstrovstva a prvotriednej formy, ktoré dokázali z najfádnejšej kriminálnej zápletky vytvoriť netuctový akčný film, nesnažiaci sa zastierať svoj videoklipový pôvod, ale pritom bez problémov vedúci príbeh so všetkým, čo k tomu patrí. V 90. rokoch to bol zázrak, ktorému sa vyrovnal len ŽIVŶ TERČ. Dlho som mal pocit, že Michael Bay je jediný režisér, ktorý priniesol do amerického akčného filmu celkom osobitý originálny štýl s vlastnými nezameniteľnými trademarkami, ktoré následne postupne skultovneli, spopovateli a zdevalvovali sa (vinná tým bola predovšetkým nestriedmosť ich užívania, čoho do veľkej miery dosiahol on sám...). A hudba, och . . tá HUDBA ! - soundtrack sa hravo vyrovná aj tomu najlepšiemu od samotného Zimmera (čo u jeho žiakov nie je zas tak výnimočné) a je mi len záhadou, kam - a hlavne prečo - potom Mark Mancina zmizol.(23.3.2016)

Typická akční komedie jakých jste už jistě viděly spousty. Přesto Vás však strhne a zcela pohltí!! Drogový gang v čele s jeho nemylosrdným šéfem Fouschetem.(T.Karyo) musí za každou cenu zlikvidovat nepohodlnou svědkyni vraždy, která je i pojítkem k obchodu s drogami. Vystrašená Julie se okamžitě pokusí kontaktovat policistu Lowreyho (W. Smith), ale za toho se vydává jeho parťák Burnetts (M.Lawrence). Oba policisté si pak musí vyměnit role a tím se vše zanačně zkomplikuje, zejména pak v rodiném kruhu Burnetta. B. Bay při své premiéře předvedl, že akční žánr má v krvy a předvedl slušně vypadající film s vizuálně přitažlivou podívanou !(18.9.2003)

Film, který jsem vzhlédl poprvé v HD kvalitě a když jsem se na něj jednou omylem díval v TV tak jsem málem plakal:D(6.2.2008)

Průměrná akční komedie jakých jsou desítky. Jediné plus oproti jiným jsou Martin Lawrence a Will Smith a jejich dialogy.(16.2.2009)

K takovýmhle filmům je těžký něco psát: nemusí se nad tim nijak přemýšlet, chvilkama je to vtipný, chvilkama akce, chvilkama nuda, celkovej dojem průměr - neurazí, nenadchne..(4.10.2009)

Hodně akce pro to aby se divák nenudil a adrenalin udržel hodně vysoko. Vtipné scénky a film jako celek skvěle ladí s hereckým obsazením. 70%(1.9.2010)

Mizerové, akční nářez Michaela Baye. Příběh je sice takový obyčejný. Neříkejte, že jste ještě neviděli film, kde policajti řeší obchody s drogami. Ovšem v tom je zakomponována sposuta skvělých nápadů! Navíc tahle akční řežba je komediálního rázu takže se nebude nudit! Spousta střelby, výbuchů, skoků a honiček, nudit se prostě nebudete a do toho vám skvěle padne dvojka Smith a Lawrence, kteří mají plnou hubu stylových hlášek. Najdete ty i pěkné Porsche a pár krásných žen. A to vše v příjemném prostředí slunné Floridy. Nudit se rozhodně nebudete! Prostě vtipný, parádní akční nářez k popcornu. Já jsem se bavil. 4 hvězdy(5.9.2010)

Je až s podivem, jak si ve své prvotině dokázal Bay poradit se slabým scénářem a zároveň nízkým rozpočtem. Vyprodukoval totiž velmi koukatelnou záležitost, jež nezapře jeho klasický tvůrčí styl a která k dnešnímu datu skoro vůbec nezestárla. Akce tu sice nehraje prim, ale o výbuchy a honičky není nouze a výborně sladěné ústřední dvojici parťáků nedělá problém interpretovat sebevětší blbost údernou formou. Will Smith jako obvykle „kúúl“, Lawrence v jediné akceptovatelné roli jeho kariéry a Tée, jakožto třetí v partě, to nikdy neslušelo víc! 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Blu-ray prvních „Mizerů“ je prvním a s největší pravděpodobností i posledním Bay-titulem, o jehož audiovizuálních kvalitách se nebudu vyjadřovat v superlativech. Obrazový přepis v „celo-obrazovém“ 16:9 (resp. 1,85:1) nijak neoslní. Ve zkratce - vypadá jako naprostá většina přepisů filmů devadesátých let. Ostrost je spíše průměrná a drobnokresba nevýrazná, i když některé „close-upy“ na tváře nabízejí hodně příjemné množství detailů a akceptovatelných hodnot dosahuje také filmově přirozené zrno. Barvy jsou v závislosti na dané scéně laděné do teplejších, či studenějších tónů, přičemž vévodí první jmenované, tedy sytější, což na druhou stranu neznamená, že by paleta disponovala zrovna zářivými odstíny. Nejenže není zvlášť výrazná, ale převážně interiérové scény jsou možná až zbytečně tmavé a v temně podané černé mizí většina detailů. Přepis je to i tak slušný (z technického hlediska pochopitelně výborný), a i když nevyvolá úžas, film očividně prezentuje v maximální kvalitě a o to jde především. Nijak nadšeně nelze hovořit ani o zvuku. Originální anglická DTS-HD 5.1 MASTER stopa umí burácet, ale ve většině případů slévá více prvků do jednoho celku. Nečekejte tudíž čisté střely ze zbraní ani desítky jednotlivě odlišitelných detailů všeho druhu. Podobně zapadne většinou i hudba, pokud však hraje v popředí bez „rušivých“ elementů, zní slušně. Jistou prostorovostí stopa disponuje a dialogy jsou bezproblémové a povětšinou čisté. Ve výsledku slušný průměr, který vzhledem k věku snímku v žádném případě neurazí. A kupodivu se povedl také dabing v DD 5.1, přičemž jde o ten nejnovější z roku 2010 (existují čtyři!), který se kvalitám originálu vyrovnává nejen zvukově, ale i mluveným projevem. Hlasy sedí, překlad je nápaditý a nebojí se vyjadřovat neslušně a ode mě palec nahoru a důkaz, že když se chce, i v dnešní době lze vyprodukovat použitelný dabing. Přejděme však na bonusy, jež startují výborným audio-komentářem M. Baye. Stopa je zábavná a nabytá informacemi a Michaelovi nedělá problém přiznat, že se něco nepovedlo, což je sympatické. Pokračujeme 24 minutovým filmečkem, který se zabývá výbuchy a zbraněmi ve filmu a zpětně je testuje v praxi - tentokrát bohužel spíše průměrné pokoukání. Následuje trojice hudebních videoklipů a sekci přídavných materiálů uzavírají trailery na tituly z produkce „Sony“. Disk je pak vybaven ještě základní „BD-Live“ funkcionalitou a aplikací „MovieIQ“, která nabízí aktualizované databáze s všemožnými technickými informacemi o dané scéně při sledování filmu. Bonusy tak stojí víceméně pouze a jen na kvalitním komentáři, což mi k naprosté spokojenosti bohužel nestačí a české titulky, jak je u disků „Sony“ zvykem, absentují, takže si tuzemský divák musí vystačit s anglickými. Jen pro doplnění, kromě trailerů jsou všechna ostatní bonusová videa prezentována v SD. Ve výsledku jde o titul vesměs průměrných kvalit, tudíž 60%.(7.3.2012)

"Jen" taková rozcvička Michaela Baye, a hned takový trhák. Ústřední trio to rozjíždí ve velkém, jak akci, tak i zábavu, a divák se může v klidu bavit.(23.11.2012)

Typická americká akční komedie. Ty hlášky Mika s Marcuse místy velice pobaví. Původně jsem zamýšlel dát 3*, ale závěrečná scéna to rozsekala.(27.6.2013)

Jak Baye nemám už moc rád, tak tohle je jeho klenot. Nejlepší akčně/detektivní film co jsem kdy viděl. Lawrence se Smithem si báječně sedli a dialogy mezi všemi postavami jsou prostě geniální! A dvojka jde ještě dál!(21.10.2015)

Celkom zaujímavý kúsok začínajúceho Baya. Spojiť Lawrenca a Smitha do Bad Boys bol skvelý ťah, doteraz som Willa Smitha poznal len ako slušného chlapíka bojujúceho proti robotom a mimozemšťanom. Napriek tomu mi chýbalo na takýto drzý názov filmu viac drzosti, nadávok (nie že by som po tom túžil, len prirovnávam k názvu) a menej neopodstatnených vrážd. Na pobavenie však stačilo.(20.10.2007)

Akční komedie, která dokáže pobavit, kvanta hustých hlášek od hustých detektivů, to je dost hustý ne?(11.12.2007)

Kombinace žánrů akční/komedie/krimi to je prostě super.. Nedej bože když se to pak takhle povede..(4.9.2008)

Bad boys, bad boys whatcha gonna do whatcha gonna do? When they come for you?(30.1.2009)

Je to suchý. Na akci moc pomalý, na komedii moc nevtipný. Jenom Smith a Lawrence to zachraňují.(15.2.2009)

Přímo z policejní stanice je ukradena zabavená zásilka heroinu a je jasné, že je v případu zapletený i někdo z policistů. Detektivové Mike Lowery (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) se pouštějí do vyšetřování - ale nemají žádné stopy, dokud jim nezavolá Julie (Tea Leoni), kamarádka Mikeho bývalé přítelkyně, která byla svědkem vraždícího běsnění šéfa zločinecké bandy. Tím se ale Julie ocitá v hledáčku nájemných vrahů, a jen Mike a Marcus ji mohou ochránit a zároveň vyřešit celý případ ... Buddy movies poslední roky docela letí, a jen málokterá dvojka si padne tak skvěle, jako Will Smith a Martin Lawrence. Vcelku tuctovou detektivní zápletku (bez špetky překvapení) ale velmi osvěžila výměna manželek .. ehm detektivů. Michael Bay už tímto filmem ukázal, že akční scény mu nejsou vůbec cizí (sice své kvality mnohem více potvrdil svými dalšími filmy), ale už Bad Boys je výborná akční jízda (zvlášť v druhé půlce). Taktéž nemohu vynechat pochvalu Marku Mancinimu za výborný soundtrack..(18.2.2011)

Zábavná vec, ktorú som mal ešte radšej keď som bol malý. Smith je na jednotku. Akcia dobrá. Vtipy dobré. Viac než dobrá akčná komédia.(13.4.2014)

Akční komedie jak stehno. Na tomhle filmu se mi líbí snad všechno. Will Smith a Lawrence hrají dobře, jsou tam pěkný ženský, rychlý auta, zapamatovatelný hlášky...Teda, dost záleží na tom, s jakým dabingem jste tento film sledovali, já viděl jeden a ten samý snad se třemi variantami našeho dabingu, ale ten, který dělá Mizery jedním z mích nejoblíbenějších filmů je jen jeden. Když jsem na to koukal podruhé a Will Smith promluvil jiným hlasem, lekl jsem se a po půlhodině film vypnul.(23.3.2007)

Tohle je prostě na rozdíl od druheho dílu klasika. Hlavně Martin Lawrence maximálně baví.(8.7.2008)

Docela povedená akční komedie, kde se dají celkem bez námahy nalézt i opravdu vtipné momenty.(27.12.2009)

První film? Ty vole, já tě fakt žeru, Michaele.(28.7.2010)

Režijní debut Michaela Baye a hned na plný plyn.Scénář není nijak převratný,ale zpracování zaslouží opravdu pochvalu a už tady je vidět,že nám roste nový pan akční režisér.Je to vlastně klasický mix akce-komedie-krimi s videoklipovým snímáním akčních scén.A ty umí Bay mistrovsky.K tomu svižné a místy velmi vtipné dialogy a máme tu jeden z velmi ceněných filmů žánru,který nechybí ve sbírce žádného akčního fanouška.Martin Lawrence a Will Smith jsou jako dvojka absolutně skvělí a zábavní.Téa Leoni film krásně zdobí a já mu dávám nemizerných 80%..P.S.Jasně je to popcornovka,ale mistrovsky natočená,takže díky bohu za takové,ne?(3.2.2011)

Testosteronová akčňárna pod taktovkou Michaela Baye zašťítěná Will Smithem v jedné z hlavních rolí. Sic jde o průměrný akční film s normálníma nedostatkama a klasickými klady jako je téměř neustálá akce, tento film mi nenabídl nic co by ho mohlo dostat z průměru 3 hvězdiček. Takže v sumu, pěkný film bez překvapení ani zklamání... prostě další akční film. Jukněte, zhodnoťte a běžte dál.(8.2.2011)

Objektivně se musí přiznat, že ten film je zbytečně dlouhý! Ale jinak...první Bay se všemi klady i zápory, komu se nelíbil jeho debut, pravděpodobně ani zbytek kariéry ho nezajímá. Ale Bay jasně naznačil, jakým směrem se budou ubíhat akční filmy, změnil žánr, Mizerové vytvořili mezník mezi oldschool a moderním akčním filmem.(18.11.2011)

Mizerové jsou dobrým devadesátkovým akčňákem, který má slušný spád, fungující duo fízlů a standardní akci. Ale za známějšími kousky ze stejného období stále v něčem zaostávají.(29.12.2012)

Vstoupit tímhle do Hollywoodu je zářez hodný pouze opravdového mistra. A tím pro mě bezesporu Michael Bay je. Vtipná, akční, napínavá jízda, která končí až finálními titulky, je podle mě poděkováním osmdesátým letům, kdy bylo takových filmů plno, ale zdaleka neměli tolik destrukce, jakou je schopen Bay rozpoutat v každém svém filmu. 95%(27.7.2016)

Pro mě nejlepší film Michaela Baye, co jsem viděl. Minimum vlastenectví a jakýchkoliv pokusů o podtext. Tady nejlépe ukazuje, jak namíchat akci s humorem. V jiných filmech už je vše okolo této stránky diskutabilní a méně jasné. Zde ukazuje všechny jeho přednosti. Není to přetvařovaně chytré(Ostrov), či to není hloupé (Armageddon). Naštěstí pro Baye se povedlo vše, od castingu po poslední střih. Jen bych byl snad ještě radši, kdyby to režíroval někdo jiný.:) Aspoň naoko.(22.8.2007)

Michael Bay udělal dobře, že natočil tento skvělý film právě s Martinem Lawrencem a Willem Smithem, nedovedu si představit nikoho jiného na jejich postu. V tomto filmu zazní vynikající hlášky, které poslouchám pořád a rád znovu sleduji tento film (až na odpornou sebeparodující dabingovou verzi,kterou jsme mohli shlédnout na TV NOVA) , který opravdu miluji.(25.9.2007)

Pro me je to fakt jenom prumer.. Nejlepsi Bayovy filmy teprve prisly potom...(25.9.2007)

Bad Boys....Martin Lawrance a Will Smith jsou fakt zábavná dvojka. Beyův začátek, který nebyl vůbec špatný, ale mohl být i o chlup lepší. Hrál jsem hru a ta byla hodně povedená...i když mírně horší hratelnost.(8.7.2009)

Jo, tak tohle můžu. Dvojka detektivů Mike a Marcus to parádně rozpálili. Smith i Lawrence jsou perfektní komici a dokážou si ze sebe dělat srandu kdykoliv. Příběh je sice jednoduchý, ale já si tento film zařadím do škatulky komedie.(25.7.2010)

Will Smith a Martin Lawrence jsou skvělá dvojka a film též.(21.12.2010)

Příjemná akční oddychovka s komediálním podtextem, kterou se hodí mít po ruce, když chce člověk vypnout mozek a dvě hodiny v klidu relaxovat. Hlavní duo Smith a Lawrence je perfektní, stejně tak opačná stránka spravedlnosti Karyo, se sexy doplňkem v podobě Téy Leoni. Jediné, co mi tak trochu vadilo, byly některé střílecí scény, ze kterých se dalo vyždímat o hodně víc a taky samotná krádež heroinu: aby drogy za dvě stě milionů dolarů chránil jeden zrezavělý zámek, kamera a podřimující tlouštík, který už netrpělivě čeká na konec šichty, to už mi přijde daleko reálnější ochranný systém v kasinu v Dannyho Parťácích. Nerad však něco vytýkám svému oblíbenému žánru, takže rychle zmizím, než bych si stihl vzpomenout na další viditelné nedostatky.(31.10.2011)

výbuchy,akcia,dobré prestrelky proste dosť dobrá akcia a ked sa k tomu pridaju výborné doberačky Smitha a Lawrenca situácie na ktorých sa sem-tam zasmejeme vznikne dosť dobrý Bad BOys.Vyborný Bay, film ktorý Smitha vpustil hlbšie do Hollywoodu a odštartoval jeho vynikajucu karieru. 75%(15.3.2013)

Že nemůžete z černošských komiků udělat akční hrdiny? Ale můžete! Mizerové jsou toho jasným důkazem. Podívejte se na Willa Smithe a Martine Lawrence, kteří v prvním filmu Pana Blockbustera - Michaela Baye dokázali, že možné je úplně všechno. Mizerové jsou skvělou akční komedii se skvělým scénářem, kde není nouze o akci, výbuchy a dobré finale(20.10.2007)

Výborně provedený akční snímek s přívlastkem hodně velké komedie, která opravdu šlape.(16.2.2008)

Filmová prvotina na režisérské židli se Michaelu Bayovi skutečně povedla (a to jeho vlastní Porsche 911 mu docela závidím :-)) Velmi svižně plynoucí akce, které jsou kombinovány s poměrně slušným soundtrackem. Hudbu má na svědomí Mark Mancina. Soundtrack:1.Diana King - Shy Guy, 2. Warren G - So Many Ways [Bad Boys Version], 3. 69 Boyz - Five O Five O (Here They Come), 4. Juster - Boom Boom Boom, 5. 2Pac - Me Against the World, 6. Someone to Love, 7. Keith Martin - I've Got a Little Something for You, 8. Ini Kamoze - Never Find Someone Like You, 9. Call the Police, 10. Da Brat feat. The Notorious B.I.G. - B Side, 11. Xscape - Work Me Slow, 12. Call O'Da Wild - Clouds of Smoke, 13. KMFDM - Juke Joint Jezebel, 14. Inner Circle feat. Tek - Bad Boys' Reply, 15. Mark Mancina - Theme from Bad Boys(12.11.2009)

Docela by mě zajímalo, který z těch dvou je větší mizera...(26.12.2009)

Představte si tupou americkou komedii o policajtech. Tak. A teď si představte dobře natočený akční film. Tak. Dál si představte komedii na hranici únosnosti, kde vtipy vycházejí více ze situací, než z "vtipných" keců. Tak. A teď si to představte, jak by to nejlépe mohlo dopadnout, kdyby se všechny tři složky smíchaly. Vyjdou Vám Mizerové. Lawrence nesnášim, ale v kombinaci se Smithem to zkrátka nějak záhadně funguje. 80% = 4/5(6.1.2011)

Michael Bay se tady ještě nestihl pořádně probudit... Nebo aspoň je touha po co největších explozích... Myslím, že to bylo spíš k dobru věci, přesto na to u jeho filmů nejsem moc zvyklý...(17.1.2011)

Martin Lawrence je cool polda!!..A hned jdu na druhý díl..65%(20.2.2012)

Michael Bay v období,keď som ho žral,aby dal na zreteľ jeden z najlepších Buddy filmov s excelentnou dvojicou Lawrence,ktorý už nikdy nehral tak ako tu(v dvojke BAD BOYS 2 je utrhnutý z reťaze) a Willom Smithom,ktorý práve išiel opačnou cestou ako Martin. Téa Leoni kosť ako nikdy.(29.1.2014)

• sator

Kokainový slovní průjem není humor...(1.7.2014)

Podle mě skvělá podívaná a po Skále to nejlepší co kdy Bay natočil.Skvělé vtipy,napínavé akce + Výborná herecká dvojka Smith a Lawrence se jako dva protipóly skvěle doplňují.(2.7.2003)

,,Jestli mě zabijou, tak si mě nepřej.'' co víc říct ? :)(19.11.2011)

V mládí to byla moje třešnička na dortu a tím mládím myslím věk mezi 6-10 lety, kdy jedinou možnou výplní léčení rýmečky a kašílku (někdy i teplotka) bylo prcnutí VSHky do "videa" a bomby pecky s Mizery. Líbila se mi především akce a to Porsche, no ale hlavně jsem se na filmy "nedíval" jako nyní. Teď, o cca 12 let později zhodnocuji, že Mizerové střílí na slepo v dialozích i ve vystavění děje a bylo tam zbytečně moc roztěkanosti mezi charaktery (zabte můj vysvětlovací skill). A Bože, Anna Levine absolutně neumí hrát, nebo mluvit, nebo cokoli... ale Téu bych si dal.(20.3.2014)

Kultovní snímek Mizerové byl pro mne skvělý zážitek. V některých případech jsem se lámal smíchy, protože propletenost děje a jeho vtipné spin-offy jsou dokonalé. Člověk by si i jednu chvíli myslel, že se nedočkáme klasického výbuchu jakoby se na pana Baye slušelo a patřilo, ale dočkáme se, nebojte se. Nemám co dodat.(29.1.2016)

Filmová prvotina MICHAELA BAYA ukazuje jeho cit pre akciu i dynamiku v plnom svetle, vďaka čomu pôsobia BAD BOYS dobrým dojmom. Ten má okrem BAYA na svedomí aj duo LAWRENCE-SMITH, ktorých slovné prestrelky tvoria jedno z najväčších pozitív filmu. Príbeh s drogami je tuctový, ale to zas až tak nevadí, lebo z neho vyplýva množstvo humorných situácií typu zámena identít Mikea a Marka. Dynamickú réžiu doplňuje i dynamická hudba MARKA MANCINU, ktorá síce nepatrí medzi vynikajúce diela, ale do filmu pasuje ako uliata.(15.9.2004)

Jen je škoda, že se v následujících letech nepodařilo Tee Léoni prodat svůj sex-appeal jako právě v Mizerech!(15.8.2007)

Dobrá akce, skvělé hlášky, zábavné momenty (fakt sem se u toho docela smál), sympatičtí hrdinové, krásná ženská k tomu na kterou lze koukat, když se zrovna nestřílí - no co byste chtěli od akčního filmu víc ? :)(20.8.2007)

První Bayovka a hned docela hit.Scénář sice děravej jak cedník,ale Bay ví,na co se chtěj lidi dívat a u čeho chtěj relaxovat.je to prostě 100% zábavy a 0% přemejšlení(6.12.2007)

Buddy movie jak má být. Humor (ještě ne tak přestřelený až parodický jako ve dvojce) a akce na výtečné úrovni. Mezi ústřední dvojkou to opravdu funguje. 90 %(25.3.2008)

Takhle chutná nejlepší americký popcorn. Kamera se splašeně točí, auta a lidé létají vzduchem a Michael Bay nás divoce baví.(7.7.2008)

Zprvu jsem byl mírně zaražen převahou dialogových scén nad akčními pasážemi, nicméně zpětně to hodnotím jako klad, neboť Will Smith i ( překvapivě ) Martin Lawrence ( kterého jinak rád nemám ) jsou výbornými parťáky a jejich slovní přestřelky odsýpají a divák si je užívá více než akčních přestřelek. Mizery lze jen doporučit.(5.7.2009)

Taková oddechovka v příjemném tempu.(12.2.2010)

Nadprůměrný akční film.(23.7.2010)

• Dodmund

Film na úrovni první řady Kobry 11.(6.1.2011)

Standart to byl už v době vzniku, kterému na kvalitě a zábavě přišel fakt, že jde o debut a o (ještě jednou v té době) svěží akční komedii, která tu více méně nebyla. Nicméně jak čas plyne, film stárne a je každým rokem o kousek více hloupější, namachrovanější a nelogickej především. Michael Bay se nezapřel hned u své první vlaštovky. Prostě samolibé, naleštěné prase.(19.11.2011)

Klasika mého dětství. Těžko byste u mně v dětsví hledali oblíbenější film (spolu s druhým dílem samozřejmě), a taky byste u mně marně hledali oblíbenější hrdiny. Každý má nějaký ten film svého dětství a pro mě jsou to Mizerové. A i dneska mě baví stejně jako kdysi. Hlavní hrdinové jsou symptaťací, a jejich slovní přestřelky jsou vážně výživné. Vlastně hlavně díky Mizerům jsem začal mít rád Willa Smitha a dneska už patří neochvějně do mé topky. Akce je svižná, a do ní hraje úderný svěží soundtrack. Mizerové jsou prostě skvěla akční oddychovka s nejlepším duem hlavních hrdinů na světě. 85%(9.11.2012)

Přemíru akce vyvažuje vtipné popichování obou hrdinů. Dobrá byla vědomá výměna identity spojená s trapasy a nedorozuměními. M. Lawrence a W. Smith dobří, soundtrack taky.(2.1.2013)

Dvojku mám radši..................moje hodnocení = 6 z 10.(4.8.2015)

Nadpriemerná akčka na ktorú sa veľmi dobre pozerá aj keď pojem "černošský film" tu dostáva celkom iný rozmer.(10.7.2003)

Videoklipový střih, nabušená akce a drsné hlášky. Bayův první film je super zábava.(24.7.2006)

Jak chtěl Bay točit film je na Mizerech hodně vyiět. Vzal hrozný scénář a malý rozpočet a vytřískal z té ojetiny maximum, ale nad 100km/h se mu ta rachotina rozpadá:-) ale jako debut to ujde a jasně ukazuje sílu i slabost jeho režijníhi stylu.(23.5.2007)

• eagle-eye

Kravina.(22.9.2007)

Show Martina a Willa. Film si může zakládat na charisma týhle dvojce a spoléhat se na humor, kterým oba srší. V nějakých momentech sem se smíchy válel na zemi. Jejich nepřetržité hádky jsou originální, a nikdo jiný by je v podobném stylu vést nedokázal.. Dva nesmrtelní herci v nesmrtelným filmu. Michaelova klasika zde rozkvítá a poukazuje na jeho skvělé míchání humoru a akce. Hodnocení: 8!/10(11.7.2008)

Jedna z nejlepších akčních komedií vůbec. Líbil se mi příběh, vtipy, vlastně všechno....(15.9.2009)

Super cool akční komedie :-) Musím zde uznat, že přestože filmy sleduji raději v originále, v tomto je povedený také dabing. Smith a Lawrence jsou ve své rozdílnosti boží.(11.9.2010)

[9/10] Prví zlí chlapci sú pre mňa o trochu lepší ako druhé pokračovanie. Námet pre prvý príbeh sa mi pozdával aj páčil o niečo viac ako v druhej časti. Spracovaný bol veľmi dobre, cítiť tú atmosféru a to, že je film točený v 95´. Objaví sa tu aj dosť akcie, hned´ na začiatku pri krádeži, aj výbuchy sú celkom pekné a väčšinu akcie tu tvoria prestrelky ktoré sú prehľadné. Záverečnáý akcia na hangári bola plná skvelých prestreliek a výbuchov a aj nahánačka na letisku sa mi dosť páčila.S akciou som celkovo spokojný. Dve hodiny je možno veľa, ale bolo to akurát. Film na nenudil a žiadna scéna nebola pre m mňa zbytočná.humoru tu je takisto dosť. Hlavne medzi Lawrencom a Smithom padne dosť gagov, ich vyjednávanie je takisto podarené. Najviac sa mi azda páčila scéna v obchode s predavačom. Lawrence a Smith sú v tomto filme veľmi dobrí,hlavný záporák Karyo ma potešil svojim výkonom, zo ženských rolí Leoni. Ostatní boli takisto celkom dobrí. Spolu s dvojkou najlepšia akčná komédia.(9.5.2012)

Takhle po letech už Mizerové nebyli takovou peckou, za jakou jsem je vždycky měl. Ukecané, ale ne vtipné - a největší zápletka filmu je ta, že se Lawrence půl filmu vydává za Smithe (odtud asi ta jeho láska k převlíkání za prdící starou babku). Takže nakonec jen takový slabší odvar Smrtonosných zbraní. 6/10(1.9.2013)

Sám se divím, ale tento film se mi opravdu celkem líbil. A i po mnoha letech jsem se u něj nenudil. Není to nic převratného, ale velmi dobře zvládnuté a i mírně zábavné.(11.6.2005)

Líbí se mi dvojce hlavní herců, Martin Lawrence a Will Smith, kteří se prfektně doplňují.(18.7.2006)

Zde se ukázalo, jak se vyplatilo herecké duo - Martin Lawrence a Will Smith. V režii Michaela Baye zazářila "otočná kamera". A jak jistě věděl... nadsázka, vtip a napětí, to jsou atributy, které přilákají mnohé diváky k obrazovkám.(9.7.2008)

Díky svižné akci, nadprůměrnému soundtracku a vtipným situacím, lze odpustit tu občasnou nelogičnost ve scénáři. Will a Martin jsou skvělá dvojka. Hrát tam kdokoliv jiný, nebylo by to tak dobré. Na jejich sehranosti a dialozích stojí skoro celý film. Škoda, že jejich spolupráce není častější.(18.10.2011)

Mě se Bad Boys líbí stejně tak, jako ostatní Bayovi filmy. Michael Bay rozjíždí svou režisérskou kariéru, a začíná na výbornou. Spousta akce, sice ještě né tolik vyšperkovaná jako v jeho dalších filmech, ale i tak super. Dvojici Smith-Lawrence to hraje, a sledovat ten jejich povahový rozdíl je zábava. Spousta cool hlášek a vtípků, co víc si přát? Film jsem viděl asi 10x a pořád mě náramně baví a nemám problém ho kdykoliv vidět znovu.(25.3.2012)

• Autogram

V takých sračkách musel Will Smith začínať? Nedá sa to ani pozerať ani počúvať a už vôbec nie nad tým zamýšľať.(14.4.2013)

Pecka film. Nutnost pro každého, kdo není absolutní zaprášený suchar.(15.7.2013)

Tenhle film je dnes už klasikou. Dvojice neustále se hašteřících černých poldů, kterým to spolu na plátně prostě výborně funguje. V přítomnosti charizmatického záporáka a krásných slečen pod taktovkou lehce megalomanského Michael(a) Bay(e). Verdikt: 5* a 80 - 85 %.(20.12.2014)

Skvelá Bayovina, ešte nie tak utrhnutá z reťaze ako jeho súčasná tvorba a hlavne skvelá trojka Martin Lawrence, Will Smith a Joe Pantoliano. Ostatní vrátane Téi Leoni nič moc. Perfektná cop buddy akčňárna.(30.1.2018)

• Emzet

Možná to je dabingem, ale většina dialogů mi opravdu přišla velmi tupá...(8.8.2008)

• Greny

akční americká slátanina jediné co se mi tam líbilo byly rachlá auta :)(25.10.2008)

Miluju Willa Smitha a miluju Martina Lawrence, ale pardon Tea Leoni?... to opravdu nemohli vybrat z miliónů krásných bab co v USA mají jinou? I tak si myslím, že 3* je slušný hodnocení!(1.5.2009)

Nemám rád Martina Lawrence a celkově ukecaný "cool niggaz", ale tady to vůbec nebylo tak špatný. Teda až na ten konec, ten byl hodně hodně přehnanej. I tak ale, jako oddychovka když člověk potřebuje vypnout, ideální film. Edit 23.6.2016: Už si nepamatuji, jestli jsem to poprvé viděl dabované (nejspíš ano), ale v originále postava Martina Lawrence zas tak moc otravná není. :-) Každopádně i napodruhé celkem slušná zábava. (HD, orig.)(13.1.2011)

Michael Bay je zajímavá persona - Bruckheimerův dvorní režisér, který (jestliže neobletuje krabici s mlékem) točí dobré filmy s pravděpodobností 1:2. Hned první snímek tvůrčí loterie jej vyhoupl na sedlo divácké popularity, kde si však na rozdíl od katastrofických filmů v budoucím čase užije i divák nehazardér. Bez pyrotechnické armády, jež se později stala jeho firemní značkou, dávkuje režisér akci / humor v poměru z odpočinkové kategorie, čímž nevyvíjí tlak ani na nejnižší patra lidské inteligence. Scénář po koncový znak zcela v rámci žánrových pravidel se snaží oživit videoklipovou režií a nadšený Bayovec se dočká i tradičního "zpomaleně rotuji kolem zvedajících se bouchačů" záběru (c). Přesto se z okovů průměrnosti dostávají Bad Boys především zásluhou tria Smith - Lawrence - Leoni, jenž všechen ten standart korunuje na relaxační nadprůměr.(18.4.2006)

První Bayův film a hned tento režisér ukázal, co v něm je, možná kdyby bylo trochu víc akce, tak by to byla čistokrevná pětka. V dalších filmech nám to mistr Bay plně vynahradil(21.6.2008)

Klasický Bayův snímek. Nic jiného mě nenapadá když vidím tenhle film. Ty typické záběry, nájezdy kamery, hudba a cool maníci....ne že by mi to zrovna vadilo, ale můj vkus je trochu někde jinde. I přesto je tohle jeden z filmů od Baye, který můžu. Hlavně díky duu Smith/Lawrence. Chemie mezi nimi je výborná(15.3.2009)

• TaanStari

Humor tohohle filmu je stejně trapný, jako účes Willa Smitha... Jediné plus za Téu Leoni, protože jinak je celé tohle "dílo" uplně o hovně.(2.1.2010)

Mizerové jsou pro mě dvojkou, která mě dokáže opravdu velice pobavit. Bay dal do Mizerů hodně pohodové čaro, takže mohu se na to koukat stále dookola. Spičkový je herecký výkon Martina Lawrence, který je fajně střeléný, a myslím, že to nikomu vadit nebude.(18.6.2010)

Na to, že je to prvotina M. Baye, tak je to velmi slušný kus. Je pravdou, že když se to srovná se Skálou, tak to neobstojí, ale film sám o sobě není špatný, staví na příjemném jiskření Smisthe a Lawrence a i když spousta věcí by mohla být zpracována lépe, tak režisérky, střihem a hudbou tomu nemohu moc vytknout. Co bylo tragické, tak to byl český dabing. Pane Bože, Soukup dabuje Smithe? A i ostatní ... Naprosto nevhodně zvolené hlasy, jejich dynamika ... Katastrofa! Za to dávám hvězdičku dolů, jinak by to mělo určitě čtyři.(12.9.2010)

Pokud se Vám bude líbit ústřední dvojice, bude se Vám líbit i film. Tento „Bayúv“ film považuji za jediný, kde forma až na tak nezastínila obsah filmu. Tohle je „klasická“ americká akční kriminálka z 90 let, kde Bay ukazuje svoje nadání pro „cool“ záběry a už vidíte jeho potenciál ničit obsah formou … 3+(6.1.2011)

Jako režijní debut M. Baye klobouk dolů. Jako krimi thriller - paráda! Celkem originální. Opravdu povedená dvojice, kočka Téa, slušná hudba, celkem povedené vtipy a hlášky, padouch v podání T. Karyo(-a) opravdu výborný. Tento film mě fakt bavil už tehdy a baví pořád. Člověk ale musí mít přepnuto na tu klasiku akčňáků 90. let. Všechno rozsekat, nemluvit, střílet, krev, řev, kulky, smrt, drogy.... Toť vše, já na to holt náladu měl.(6.1.2012)

Dvojka parťáků jak má být :). Pořád ukecaní, pořád pohádaní a mezi nima krásná Téa Leoni. Za mě parádní oddychovka. 60%.(10.12.2012)

Jednička mě docela zklamala.Už jen proto, že se tam trošku míň střílelo než ve dvojce a byla to spíše taková kriminálka.Ale co mě asi v tomto filmu nejvíc naštvalo byl ten dabing.To byla tragédie největšího kalibru.Vždyť ve dvojce byl úplně normální vlastně skvělej i když ve dvojce bylo lepší snad úplně vše.Naštěstí jsem viděl dvojku dřív než jedničku a kdyby to bylo naopak, tak bych se asi na dvojku vykašlal úplně.Ale přeci jen to byla Bayova premiéra role režiséra a tak mu to ještě odpustím.69%(31.12.2012)

Bad boys je slušná akční jízda, se suchým humorem. Moc mě film nezaujal, asi tím, že je to takový tuctový akčňák a rozhodně bych se na něj sám od sebe nepodíval, ale nuda je nuda, však to znáte. 5/10 Čili z tohoto vyvodíme tento závěr: Není to ani nejlepší, ale ani nejhorší, rozhodne to není výborné, a rozhodně to není špatné.(23.11.2013)

V klidu se vleze někde mezi Wooa a (T.)Scotta (Bay točí spíš jak Scottův a ne Frankenheimerův synek).Méně akce si Míša bohatě vynahradil ve dvojce (no ve finále v každém svém dalším filmu).Takže Míšo čtvrté Transformátory si strč do řiti a nasol třetí Bad Boys.A nádherná Téa a její nohy.(29.11.2013)

• Paldiny

Po X rokoch som si pripomenul Bad Boys a s prekvapením zistil, že ono to až taká pecka nie je. Ono to vlastne nie je ani dobrý film, sotva priemerná, málo vtipná komédia s neznesiteľne preplácaným Lawrencom a občas dobre nasnímanou akciou. Will Smith aj s menšou rolou vyčnieva nad svojim parťákom ako Michael Jordan v národnej lige liliputánov a dodáva pocit, že zlí chlapci majú čo povedať, len sú nepochopiteľne stále ticho, samozrejme myslené obrazne. Michael Bay sa v svojej prvotine rovnako len rozkukáva a nesmelo predstavuje akčný film v modernejšej polohe, ako sme ho poznali dovtedy. Slovami mojej polovičky, potenciál tam bol, ale priveľa tlachanín o ničom vychádza na jeden vydarený vtípok. Bojím sa dvojky, ktorá bola pre mňa istého času akčnou modlou.(13.7.2015)

Tohle je podle mě zatím nejlepší film Michaela Baye. Ladně v sobě kombinuje černoškou komiku s drtivou rychlostí a výbušností akčních scén. Dvojka už je ve stádiu plánování a tak moje sliné žlázy začali znovu reagovat. :o)(7.6.2002)

• Kroupa

Nemůžu dát víc hvězd filmu, který by zničilo ubrat několik výbuchů a trochu zahalit Téu Leoni. Zbylo by pár povedených, a kopa nepovedených vtipů.(7.12.2006)

Průměrná akční komedie, která pro jednou zabaví, ale víckrát se na ni dívat nedopoeučuju. Ještě štěstí, že má takový spád.(31.1.2007)

• jane1106

Nedokoukala jsem. Příliš málo Karya, příliš mnoho Lawrence. Zacpat mu ústa, přišít uši a nebo ještě lépe - rovnou ho z filmu vykopnout, možná by to šlo. Jenže, kdo by pak se Smithem vedl tak debilní dialogy...?(25.12.2009)

Debut Michaela Baye jsem viděl už hodně dávno. Navíc s českým dabingem, a proto přišel pravý čas shlédnout Bayovu prvotinu v HD. Pořád je to dobrá zábava. Dvojka Smith - Lawrence je sehraná a jejich vzájemné popichování je vtipné a v kombinaci s na danou dobu nadčasovou akcí jde o tehdejší špičku žánru akčních buddy movies. Co ale sráží mé hodnocení je to, že Bay zatím nepředvádí pro něj typickou over-the-top akci a pedál má přišláplý jen z půlky. Navíc ani Tcheky Karyo jako hlavní záporák na mě výrazně nezapůsobil. Na rozjezd kariéry ovšem vynikající. 70%(20.11.2011)

Z mého pohledu zcela dokonalá řemeslná práce na téma "akční komedie". Je tam zcela vše co tam má být a ve správném množství (tedy vyvážené). K tomu se nedá nic dodat.(4.7.2012)

Akční momenty výborné, sexy Téa Leoni, tradiční Will Smith a až příliš ukecaný Martin Lawrence. Popcornová zábava ve velkém stylu.(30.12.2012)

Mrzí mě, že musím dát jen tři hvězdy, protože filmy s Will Smithem na tři většinou nekončí, ale tohle mi nějak nesedlo. No třeba dvojka mě potěší...70%(30.12.2012)

Brilatní akční komedie s Lawrencem a Smithem v hlavní roli, skvělá Téa Leoni. Lawrence mě opět nezklamal skvělou podívanou. // 90%.(4.4.2014)

Příjemná, oddechová akční komedie, na kterou se i po letech vždy rád znovu podívám.(16.2.2015)

Koncentrát čisté devadesátkové akce s devadasátkovým lookem, devadesátkovou muzikou a devadeskátkovou tupostí.(9.7.2016)

Pobavilo!(28.10.2017)

Slušný Bayův rozjezd, který z průměrného příběhu udělal adrenalinovou jízdu. Možná, ale za to nemůže, jsou trochu nezvládnuté vybalancování komediálních a akčních ingrediencí filmu.(19.2.2003)

Povedené dialogy, živé herecké výkony a invenční režie = velmi stravitelná akční komedie. 7/10(10.3.2006)

Nejvíc je na filmu vtipné prohození životů obou hlavních hrdinů.(23.9.2007)

Už sem to viděl tolikrát, ale stejně se nikdy nenudim. Fouchet se pro mě stal velde Hanse Grubera synonymem hnusnýho, slizkýho filmovýho zloducha. Dialogy mezi Marcusem a Mikem jsou dostatečně vtipný, k filmu výborně sedí i hudba. Mizerové sice nedosahují kvalit Smrtonosné zbraně, ale i tak pro mě jasných pět hvězd. Navíc je tu spojovací článek - Nestor Serrano ve vedlejší roli.(23.9.2007)

Parádna akčná komédia. Super akcia a fajne hlášky, týto dvaja herci sa nasli a "hralo" im to spolu velmi dobre.(8.11.2007)

Je to vlastne Smrtonosná zbraň s tým rozdielom že namiesto jedného policajta tmavšej pleti sú tu kakaový obaja. Podľa mňa super film s dostatkom akčných scén , vcelku vtipných momentov a s kvalitnou réžiou...,,V uhorke je veľa soli,, Navyše Smith a Lawrence spolu perfektne ladia.(13.1.2008)

Tak tahle akční pecka mi přirostla k srdci. Sympatičtí hrdinové, slizkej záporák, krásná Téa Leoni, vtipné hlášky, akce, auta.. prostě všechno! Co se týče dabingu, tak je zbytečné se vyjadřovat, třikrát hurá za verzi ČT. Dle mého lepší než dvojka a minimálně na stejné úrovni, ne-li výš než Skála. Přišli prostě dřív a jsou mi blíž :-)(24.1.2008)

Tak tohle docela vyšlo. Rozhodně jsem nečekal, že mě to bude až takhle bavit. Přestřelky, honičky v autech a výbuchy jsou přesně takové, jaké bychom od Michalela Baye čekali. Jinými slovy skvělé. Will s Martinem jsou jako dvojice parťáků uvěřitelní a jejich vzájemné kočkování diváka nijak neirituje a víceméně si to užívá. Pokud si chcete odpočinout a nenamáhat při tom moc mozkovnu, je tohle docela dobrá volba.(20.2.2008)

• Dement

Mizernej film. Pro mně jednoznačně jeden z nejhorších od Michaela Baye.(7.7.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Dvojka Lawrence a Smith se zde skvěle doplňuje, perfekní režie Baye je opravdu znát. Někomu se možná dlouhé dialogy nelíbí, ale u mě je to právě to, co drží úroveň Mizerů tak vysoko. Vtipné hlášky tu padají jedna za druhou, ve správnou chvíli následovány nějakou tou hezky vypadající akční scénou. Rychlá auta, krásné ženy a nenáročný příběh, který vás ale rozhodně nudit nebude. Určitě můžu doporučit.(11.8.2008)

Zábavná akční komedie, která bohužel nemůže nabídnout nic jiného, než zábavu a pěkné akční scény. Prostě klasický Bay, ale to je právě ono, vypnete mozek a jen "čumíte" a "řechtáte" se.. Mimochodem Smith je dobrý téměř všude, Lawrence byl v té době ještě celkem dobrý herec. Narodzíl od toho co točí teť se mu Mizerové opravdu povedly. Dále Leoni, ta byla... pěkná?.. :D A Karyo no z toho šel i docela strach .)(14.11.2010)

Zatímco akce pěkně odsejpá, jak ostatně bývá u Baye zvykem, rozhovory zřejmě psal nějaký pubertální fekálník. Za tři, ale lepší tři.(6.1.2011)

První film Michaela Bay.Mizerové jsou poctivá buddy movies kde dva policisté tmavé pleti hláškují jako o život a z nějaké nepochopitelného důvodu pořád musí po někom nebo něčem střílet.Lawrence snad ve své jediné roli kdy je snesitelný a Smith v roli, která z něho udělala největšího řízka pod sluncem.Tohle je ale jen malí odvar toho co přišlo s dvojkou.(20.7.2011)

Po celkem chytlavé akční komedii následoval zprva poměrně slušný finiš, který se poté změnil na přehlídku nadsmrtelných výkonů, jako Lawrencův skok při záchrana Leoni, kdy střelec vystřelil za 1 sekundu, zatímco Lawrence se stihl rozběhnout a krásným skokem zachránil Leoni. Opravdu půvabné, ale i přes tyto ptákoviny je film rozhodně příjemným zpestřením dne.(12.1.2012)

• Amper01

Kdo nechápe mé hodnocení, ať skoukne Time changer(5.4.2012)

• RedDuck

Nejsem schopný koukat déle než půl hodiny tak je hvězdička spiše pro herce. Nesnáším slovo rádobyvtipný, ale k tomuto filmu pasuje.(30.12.2012)

Když jsem viděl Mizery uplně poprvé neměl jsem ani šajna kdo je to ten Michael Bay a myslím, že na tom byla takto většina z nás. Ještě aby ne. A bylo mi to vlastně úplně jedno, protože jsem prostě viděl další akční film, ale už tehdy jsem tušil, že to nebude jen tak. Každým dalším zhlédnutím jsem film měl radši a radši. Dnes můžu říct s klidným svědomím, že ho prostě žeru! Jak už drsného Willa, kterého jsem měl rád už od Fresh Prince tak uřvaného Martine Lawrence, kterého jsem v té době vůbec neznal (a i přesto se dostal v titulkách na první místo před Willa). Bayovské trademarky miluji ještě více a hledám je v každém dalším filmu. Tyto poznávací znamení a naprosto výborná hudba Marka Manciny dává dohromady jeden z nejlepších akčních filmů devadesátých let! A to bym Michael stále upoután na pomyslném řetězu, ale jak stoupala oblíbenost jeho hrdinů tak se řetěz pomalu, ale jistě uvolňoval až se přetrhl a dal tak volnost k vytvoření nejvýbušnějších filmů všech dob!(8.3.2014)

Nenáročný a splachovací biják, ve kterém není nouze o sexistické narážky, díry ve scénáři a výbuchy, které by si v ničem nezadaly ani s průměrným dílem Kobry 11, plus jako bonus hlavní herecké duo, které svými přátelskými rozhovory nutně musí evokovat fakt, že příliš časté přesčasy v šichtě jsou v přímém rozporu s uchováním vlastní duševní pohody, obzvlášť, když se vám furt někdo snaží ustřelit zadek anebo vám stěhuje šlapky do bytu za vašimi zády.(27.7.2014)

Zručně natočená oddychovka od režiséra Skály nebo Pearl Harboru. Najdete tu všechno co by mělo takové dílko obsahovat - sympatické a vtipné policajty, elegantního padoucha, hezkou holku, pěkná auta, dobrá hudba, atraktivní prostředí. Nic víc, nic míň.(4.7.2003)

Dvojice Lawrence-Smith je prostě super!(14.11.2003)

První snímek Michaela Bay a musím říct, že velmi povedený. Spousta dobré akce, automobilových honiček, odporných padouchů, vtipných hlášek a dobře fungující duo Lawrence vs. Smith to vše je prostě na 90 %.(24.3.2006)

filmy o dvou polisich tu sice byli...ale tohle..jak to rict...smrst hlasek kuli kterejm mi v ocich vyhrkly slzy a skvela akce...pro me skvelej film na odreagovani(7.11.2006)

Originální akčňák jak má být. Hlavní dvojka hrdinů posílá vtim za vtipem, akce střídá akci a M. Bay drží režisérskou taktovku pevně v rukou.(4.6.2007)

• cyright

Sorry, kucí čokoládoví, já jsem se prostě nudil. Film neurazí, nenadchne, vlastně ani nijak nepobaví. Marně hledám cokoliv, co by jej v mých očích zařadilo do nadprůměru, ve kterém je zde hodnocen, a vlastně i cokoliv, co by jej udrželo v dobrém průměru. Takže 2*, sbohem a šáteček.(27.1.2008)

Výborný ''americký'' film a komedie, spousta dobrých střetů i v klidu děj, moc se mi tento film líbí(12.2.2008)

Daleko lepší než dvojka.(28.7.2008)

Řekl bych, že jde o slušně provedený snímek - hlavně vezmeme-li v potaz, že jde o prvotinu...ústřední dvojice je poměrně sehraná a její dialogy se ani moc nezprotivují...žádné slaboduché propojení humoru a akce - naopak, šlapající snímek, ketrý zkrátka pobaví tak, jak to má film podobného ražení dělat...(15.8.2008)

Martin Lawrence je hrozný herec... vždy zo seba robí debila(podobne ako Eddie Murphy v jeho neskorších filmoch). Nebyť Willa Smitha tak idem na 2 hviezdy. Akcia Michaela Baya mi tu prišla dosť slabá a zmätená, hudba nestála za veľa a samotný príbeh ako celok bol taký trochu lepší priemer. Pre mňa najslabší Bayov film(Bad Boys 2 som ešte nevidel). Armageddon a Pearl Harbour vyvolávali aspoň nejaké pocity a hrdinstvo ale Bad Boys bola len nudná akcia a nevydarený humor.(15.2.2009)

• desolator6

Rozhodne slabšia zábava ako dvojka.(23.6.2009)

Pamatal som si to ako skvelu akcnu komediu. Bohuzial aj vdaka dabingu je to len priemier. Aj ked casto velmi vtipny(17.1.2011)

• Hapretor

Shit boys. Martin Lawrence je ušatej trapák. Will Smith je rádoby drsňák, ale je taky trapnej. Fakt je nemusim. They suck!(5.5.2011)

Podle mě naprosto průměrný akční film s pár vtipnými scénkami. Takový pokus o napodobení Smrtonosné zbraně. Ale nebylo to špatné! :-)(31.7.2011)

Zábava ve stylu Michaela Baye. Je to přímočaré, nenáročné, precizně zrežírované, zábavné. Nic víc, nic míň. 70%(27.11.2012)

Parádní Bayova prvotina. Je až s podivem, kolik věcí v ní s tak omezeným rozpočtem nechá pan režisér vybouchnout. Michael Bay se v roce 1995 sice ještě v mnoha směrech hledal, ale v případě Mizerů rozhodně nešlápnul vedle.(19.5.2013)

Niekolko vtipnych hlasok, niekolko hlupych dialogov, dost vela nelogicnosti a pekna Tea Leoni. Vsedny priemer pouzitelny na letnu nudu, ked sa vam vobec nechce rozmyslat. Slabe 3.(18.6.2013)

Takto nejako by mal vyzerať nadupaný akčný film. Michael Bay to dokázal. Svoj režijný debut pretavil hneď do svojho najlepšieho filmu. Všetká úcta ku Skale. To sa každému len tak nepodarí. A niečo podobné by sa dalo povedať aj o hlavnej útočnej dvojke Smith - Lawrence, ktorá to ešte povzniesla. Bad Boys ma len tak ľahko neomrzia.(15.10.2013)

• Heroine

Nesympatický a ANNOYING od prvních minut! Jeden z těch filmů, který nechápu proč jsem viděla do konce.(10.4.2015)

Prvý krát sa mi zdal Lawrence vtipný a Smith pekný. A tu by som s tými pozitívami aj skončil. Inak priemerná akčná záležitosť akých po aj pred jej vznikom bolo natočených na mraky. No a ešte som sa dozvedel čo vykradol film Niekto to rád blond.(5.7.2015)

Na první ostrou rozcvičku a hledání režisérskýho rukopisu fakt dost povedený, ale protože jsem od Majkla viděl jeho ostatní filmy a až poté Bad Boys a Bad Boys II, chybí mi tu ta jeho Michaelbayovská přehnanost, přiohnutá realita a zábavná kýčovitost někerejch záběrů, což jsou přesně ty prvky, pro který ty jeho filmy miluju nejen já. Co funguje výborně je chemie mezi Smithem a Lawrencem – a nejspíš je to půlka úspěchu tohole filmu. 60%(29.11.2015)

Pokud nemáte náladu na složitý film a chcete se prostě jenom pobavit,ale i tak vidět něco kvalitního,tak určitě neváhejte a tento film shlédněte.Začátek je takový trošičku nudný,ale poté se to vše rozjede.Zápletka,vtipy,akce v čele s Lawrencem Smithem u kterých prostě vidíte,že bez nich by to nebylo ono,oni tam prostě sedí.Kvůli začátku a ještě pár drobných nedostatků jsem váhal mezi 4-5*,ale za závěrečnou půl hodinu dávám s klidným svědomím plný počet.Pobavilo mě to,odpočinul jsem si a také jsem se zasmál,co více bych si měl při takovém filmu ještě přát? Takže proto 5*! :)(5.10.2016)

Skvělá akční podívaná plná luxusních hlášek, výbuchů, stříleček a odpadávajících záporáků. Michael Bay by se měl opět vrátit k drsným poldům, než nás zásobovat hloupými roboty. Šlo mu to totiž mnohem lépe.(14.1.2017)

Vzájemně se hecující policejní dvojice Smith - Lawrence je hlavní důvod, proč neházím Bad Boys do pytle s nápisem "Akční klišé". Ti dva totiž dokážou pobavit tak, že odpustím ledacos, i když mě momentálně nenapadá co. Akce je na uspokojivé úrovni (zvlášť na konci - skirmiš v hangáru a následná honička sporťáků) a vůbec celá režie v podstatě debutujícího Baye.(20.9.2003)

Rozpočet 23 mil. $, tržby USA 65 mil. $, celosvětově 140 mil. $(14.12.2006)

To čo milujem sú: 1. Holky 2. Autá 3.Malé filmy robené s chuťou, ktoré pobavia - akým rozhodne Bad Boys sú(29.1.2008)

• fandalehy

Tenhle první díl ještě ujde. A ikdyž většinu filmů s Willem Smithem vynechávám, na tohle jsem se (ikdyž z donucení) nakonec podíval a nebyl jsem ani nadšen, ani pohoršen...(30.12.2008)

Víc než povedený režijní debut Michaela Baye. A hned přinejmenším solidní mix všeho, co na něm máme rádi. Will Smith byl odjakživa cool charizmatický týpek a Martin Lawrence má rozhodně na víc, než na to, v čem se dnes objevuje. Příjemná všehochuť, ve které hlášku střídá akce a nechybí ani nějaká ta romantika.(12.7.2009)

3* hlavne vdaka otrasnemu slovenskemu dabingu (Peter Kočiš ako Martin Lawrence, to ma byt vtip?..WTF?!!)....nevylucujem ze by som dal vyssie hodnotenie keby som videl film v originalnom znení, alebo v peckovom českom prevedení ala Bad Boys 2(19.12.2009)

Doba, kdy jméno Michael Bay ještě nikdo neznal. Pro mě je jeho "prvním" filmem až Skála. Bad Boys jsou zábavní, ale to je tak vše. Na mě je to moc černošský film, pořád mám pocit, že herci přehrávají a schválně na sebe pořád vřískají, ale pak se zděšením zjišťuji, že oni se tak asi chovají normálně... mě to přišlo divné.(10.3.2011)

Bad boys bad boys, what you gonna do? What you gonna do when they come for you!(23.3.2011)

Akce a komediální duo Lawrence & Smith z tohodle filmu udělali něco víc než jen obyčejnou akčňárnu(14.4.2011)

Bay Begins! Iste je nemiestne ohliadať sa za filmom z 90. rokov v súčasnej dobe klišoidnej recyklovanej pseudozábavy, napätia a akcie, lenže z tejto dekády si berú súčasníci príklady a námety. Úžasný český názov filmu v podstate obsiahol všetko, čo sa v príbehu deje. Funkčnosť snímku je nenáročná, prízemná, preto nemôže nič pokaziť. Symbióza hrdinov je iskrivá, dialógy práveže na lepšej úrovni ako v dvojke. Nesnažia sa totiž povznášať auru postáv niekam, kam by im to neslušalo. Poctivý vstup skvelého (nie najlepšieho!) akčného režiséra do UnHollywoodu. Výborný ale opovrhovaný Mark Mancina.(23.8.2011)

Když pominu přehrávajícího Martina Lawrence, který mi tím lezl na nervy, tak musím šáhnout na pět hvězd. A právě od tohoto filmu chci jednou jezdit v Porsche.(3.10.2011)

Trochu mi tam vadí že nevím proč se to a to tak děje.. Ne že bych nechápal ale je to prostě nelogické... jenže je to dynamická akce a určitě zábava..(26.2.2012)

Skvělý film, kterým se nám Michael Bay představil. Správný akčňák s hláškujícími Smithem a Lawrencem v hlavních rolích. Hlavní dvojice je prostě skvělá, táhne to a ono to funguje. Akční scény jsou to Bay umí a je to znát.(11.2.2013)

124 minútový film, ktorý nenudí, je plný výborných akčných scén a pôsobí veľmi plynulo a vtipne. Smith a Lawrence, ako policajná dvojka bola dobrá voľba, kde chémia nechýba a obaja pôsobia uvoľnene a realisticky. Jednoducho skvelá zábava pre mládež a dospelých, ktorá zaujme scenárom, réžiou a samozrejme dvojicou v hlavnej úlohe.(14.4.2013)

• Brooks

Pásová výroba so zmätenými akčnými scénami a neexistujúcim scenárom. Ako sa Bay mohol po tomto presadiť v Hollywoode, to mi hlava neberie. Ešte šťastie, že o rok prišla SKALA, ktorá ukázala, čo v tom chlapovi naozaj je.(15.4.2013)

Škoda že už se takové filmy netočí.Spojení akčního filmu a komedie je tu dokonalé.Osobně mi vadí když postavy blbnou i při akčních scénách ale to tu naštěstí není,když má film bavit tak baví a když má být vážný tak je přesně takový.(8.5.2013)

Perfektne zohratá a drsná dvojica, ktorá nakope prdel každému, kto sa im postaví do cesty.(25.6.2013)

Já mam tyhle buddy komedie o dvou poldech rád a tahle akční komedie patří mezi ty TOP. V tomhle filmu se Bayovi povedlo natočit dobrej akčňák s relativně malým rozpočtem a film šlape jako hodinky. Lawrence a SMith se skvěle doplňují. 4*(15.9.2014)

Už mi to nepřijde tak vtipné jako před lety ale pořád to má svoje určité kouzlo. Hvězda navíc za překrásnou Teu Leoni.(22.9.2014)

Bay a jeho počátek před úspěchem !(24.11.2014)

• SpaceOdyseus

I na to, ze jde o akcni film, maji Mizerove strasne debilni scenar, kde chovani nikoho nedava zadny smysl. Na akcni film tu je taky dost malo akce, i kdyz je tedy povedena. Takze skoro celou stopaz sledujeme dva moureniny, co na sebe stekaji a neni to vtipne ani zabavne.(28.4.2015)

Zábavní chlapíci. Bavil jsem se a film si užil, ale teď po pár nedělích jsem měl problém vzpomenout si, o co vůbec šlo, takže tak no...(5.10.2015)

Průměrná zakázková, ukecaná podívaná, kterých bylo v poslední desetiletce minulého století - když do ní nechal prachy nacpat Jerry B. Na Baye jako prvotina ucházející, Wilda měl své lepší role teprve před sebou, pro Lawrence se ukecanej rádoby tvrďák stal benchmark - 60 %(23.12.2015)

Hodně průměrná akce, režie videoklipovitá až hrůza, scénář nic moc. Prostě průměrný film o dvojici policajtů.(12.8.2003)

• Mocoft

Špatného Lawrence ještě umocnil odpudivý skřehotavý dabing a bídné dialogy. Připadal jsem si jako vedle hysterické ženské. Jinak ten film mohl být mnohem výše.(8.11.2004)

Mizerové byli svým způsobem hodně náročnou vstupenkou do světa áčkového filmu. Kdekdo jiný by si při jejich realizaci přerazil režisérskou židličku o hlavu, Bay si však do kalhot nenadělal. Zmobilizoval síly a za proklatě nízký rozpočet natočil proklatě dobrý akční film o dvou černošských poldech, kteří nosí značkový hadry a jezdí v pořádně nablýskaných fárech. Správně trefená chemie mezi ústředním duem (Will Smith se tímto projektem katapultoval do první ligy, Martin Lawrence si připsal nadlouho poslední dobrou roli), hromada hlášek hodných vyrytí do pamětní mramorové desky a to vše smočeno v lákavé akční omáčce. Zatímco kritici breptali už jenom z principu, diváci si přišli na své. Tržby snímku pokořily vklady hned sedminásobně a Bruckheimerovi bylo jasné, že si vsadil na správného koně. Na koně, kterého si musí ve své stáji náležitě opatrovávat. A já jen souhlasím. Silné čtyři hvězdy.(18.9.2007)

8/10(3.3.2008)

Už svym debutem Michal Bay ukázal, co v něm dříme za talent. I se skromnym rozpočtem Mizerové neselhávaj snad v ničem, co je pro akční komedii důležitym atributem. Zasmál jsem se jak už dlouho u žádný komedie. Akční scény perfektně zvládnutý a natočený, takže se vyrovnaj kdejakýmu čistě akčnímu filmu. Ústřední duo Lawrence-Smith se parádně doplňuje, hudba taktéž hodně povedená. Dvě hodiny utečou jako voda a člověk při sledování Mizerů aspoň na chvíli zapomene na všechny problémy. Neni moc o čem přemýšlet, pět hvězd bez váhání.(23.12.2011)

Slušná akční jízda s výborným Smithem. Malinko mi to připomnělo Posledního skauta, ale ten je přece jenom o nějaký ten stupínek výš.(25.11.2012)

Celkem vydařená prezentace Michaela Baye a Willa Smithe s nejvíc klišé závěrem.(29.12.2012)

• departed

Debut z toho jde cítit na sto honů. Improvizace kam se podíváš, pořád se tam řve (nebo se to snad zdálo jenom mě?), fungující chemie mezi jakýmikoliv postavami vůbec nikde, ani to hláškování - teda pokud se to tak dá nazvat - nestálo za nic. Akce nezvládnutá a navíc nepřehledná, kamera najížděla hercům až moc do ksichtu, scénář prostej jak žebřík a o zpraseným střihu nemluvě. Pěkná slabota.(25.3.2013)

Super film! Pokaždé když to vidím, tak se musím smát té scéně, jak se Martin dozví, z čeho je salám xD to je prostě epické...nevím co tady mají lidi za problém! Why so serious?(31.3.2013)

Dostala jsem přesně co jsem čekala... Trochu akce, rádoby zápletku, průměrný vtip...(8.9.2013)

Člověk by neřekl že i po 20 letech kdy to Nova vysílá každej rok, tak ho to bude pořád bavit, ale baví! Podařilo se totiž sladit akci, vtip a napětí. Smith a Lawrence jsou ve svejch rolích naprosto super.(7.3.2015)

Skvělá akce a zároveň vkusná legrace občas trošku trapná, ale prostě do filmů jako je tenhle to patří. Zábada od začátku až do konce, výborně sehraná dvojka.(4.2.2018)

• Kanalizato

Je to tak slaby, ze to ani nedokazu odkoukat v kuse.(12.9.2018)

Prostoduché, ale vtipné.(6.11.2004)

kvalitně zkloubená akční kriminálka s komedií(19.7.2006)

Velmi slušná letní oddechovka s Willem Smithem a Martinem Lawrence (který mi v tomto filmu kupodivu ani moc nevadí).(25.7.2006)

Naprostá pohoda, u které jsem měl pocit, jako bych se před jejím sledováním zkouřil. I když jsem tak neučinil. V podstatě jediné, co film sráží, je Lawrencovo debilní žvanění a fakt, že Will Smith mi tenkrát ještě moc nepřišel jako akční hrdina. Téa Leoni je ale hodně sexy a Tchéky Karyo zase správný tvrďák. Ostatně jako vždycky. Jen mu mohli napsat více dialogů, respektive hlášek; vůbec ho tam mohlo být víc. Scénář je sice v podstatě nesmyslný a cokoliv mezi začátkem a koncem by se dalo vypustit, případně zaměnit za něco jiného, a nic by se nedělo. Zase na druhou stranu by to byla škoda, protože je to všechno dost zábavné, a Bay tomu svou režií jen přidává.(7.10.2007)

Martin Lawrence a Will Smith - naprosto skvělá dvojice! Vše pod taktovkou debutujícího Michaela Baye. Ústřední dvojice si perfektně padla do oka a servíruje spoustu gagů.. skvělé dialogy v neméně dobrých situacích. Dva, téměř nepřetržitě, hláškující černí hoši, v hodně velké akční jízdě a navíc s hezkou slečnou navrch. Akční scény nejsou ještě tak moc promakané (ve dvojce je zlepšení) a jde vidět, že Bay se je ještě tak trochu nesvůj a nemá to tak dobře promyšlené (o rok později ve Skále už mu to jde o dost líp).. nevypadá to vůbec špatně, ale ještě to není ono, ještě se učí. Hlavní záporák nijak neexceloval, ale že by byl špatný, to taky ne - průměr. Tento film s sebou přinaší jen zábavu smíchánou s akci - ve skvělém poměru. Jednoduchý, ale dialogově našlapaný scénář - popcorn, křesílko a Mizerové.. čistá zábava. No je to prostě paráda, ale přecejen tomu ještě malinko chybí.... 9/10(9.12.2007)

První Bayův film a hned takováhle pecka, prostě film který pobaví(26.12.2007)

První film Michaela Baye se parádně vyvedl. Film plný honiček se skvěle hláškující ústřední dvojicí, kterou doplňuje půvabná Téa.(22.4.2008)

• amyth

Začátek MIchaela Baye. Slabota, taková černá smrtonosná zbraň. Akční scény jsou natočeny kvalitně, zbytek stojí za ... nic. Kdo nemá rád filmy kde si černoši nadávají do negrů a snaží se za každou cenu hýkat smíchy, ten by se měl tomuhle vyhnout velkým obloukem. Will Smith neustál spoustu rolí a filmů a tohle je jeden z těch nejhorších(7.7.2008)

Absolutně všechno (kamera, zpomalovačky, západ slunce v Miami, auta i interiéry) je tu cool, ovšem scénář je samozřejmě přehlídkou těch nejprovařenějších "buddy movie" klišé, jaké znáte. A zatímco Will Smith své roli sedí jak prdel na hrnec, ukecaný Martin Lawrence mi občas trochu lezl na nervy. Deset procent navíc u mě Mizerům vždycky vyslouží super sexy modrooká a nohatá brunetka Téa Leoni. Takže sečteno podtrženo, 65 % a slabší čtyři hvězdy - jednou za pár let se na to mrknout dá.(8.7.2008)

Nedávno jsem k filmu Pravdivé lži napsal, že je to neuvěřitelně hloupý akční film, který je ale stejně zábavný. Po hodině u tohohle filmu mě napadal jedině komentář: " Neuvěřitelně debilní, neuvěřitelně nevtipné a neuvěřitelně nezábavné." Byl jsem ochoten tomu dát 2* za drsňáka Smithe a ty stehna Téy Leoni. Pak se ale vše začalo měnit. Na každou ho*adinu, kterou řekl Lawrence, vtipně odvětil Smith a něco dodala i jejich sexy parťačka. To co mi chybělo při takových "drsňáckých" filmech, se mi rázem začalo dostávat ve velkých dávkách. Možná za ten nezáživný začátek mohl dabing Novy, kde místo K***A říkají SAKRA, možná trochu nevýrazné akční scény v první půlce. Druhá půlka však nesla obrovskou satisfakci, co se týče akce (dodávka zmrzliny s éterem, totální výbuch hangáru), vtipu("Odstup odlož tu zbraň a dej mi balíček mentolovejch žvýkaček".) ï filmu celkově. Prostě God damn motherfucking good mainstream product !!!(8.7.2008)

Lawrence s Smithem je výborná kombinace herců na které je jenom radost pohledět. Její humor dokáže příjemně potěšit a akční scény? jenom radost pohledět.(11.1.2009)

Viac sa mi ľubili "bad boys, bad boys" v My name is Earl a aj Boboví zlí chlapci.(22.12.2009)

Poslední dobou je těžké narazit na opravdu dobrý akční film a ani tohle mě nijak zvlášť nezaujalo. Opravdu hodně rádoby vtipných keců. Velkým plusem je ústřední dvojice Lawrence a Smith, ale nebýt jich, byl by to podprůměrný film, takhle je to pouze průměr. Čekal jsem víc...(26.12.2009)

Tento film nie je kategóriou filmov, ktorá mi ak už nepomôže stať sa lepším, tak aspoň ma núti sa nad sebou, či svetom zamyslieť. Je to typický letný kalerábik, oddychovka, kde jediný problém je nájsť si správnu polohu na pozeranie a nebyť vyrušovaný. Je to film, v ktorom čierna ma na dve hodiny rozjasní a zabaví, veď komika Williho Smitha (mám ho rád už od Fresh Prince) a Martina Lawrenca nielen v štipľavých dialógoch nemá chybu. A to nie je všetko. Filmu nechýba ani spád, ani akcia, ani exkluzívne exteriéry, ani pekné baby.(18.8.2010)

• Asdas

Keď vrcholom filmu je prevrátené auto v TV z iného filmu asi nie je niečo v poriadku ,akčné scény nič moc a herci až na pár celkom podarených dialógov hrajú nudné postavy ak chcem kvalitný akčný film tak určite vytiahnem z poličky niečo zaujímavejšie.(12.11.2010)

Michael Bay vie ako natočiť popcornový blockbuster! Bad Boys majú všetko, z čoho Bay ťaží ešte aj dnes... masívne výbuchy, rýchle prestrihy, svižná kamera, dramatický "look", pekné ženské, rýchle autá... no proste kinošialenstvo ako má byť... až sa mi oko spotilo pri toľkej akcii. Napriek tomu je to iba veľmi easy story obalená do šťavnatej omáčky.(24.9.2011)

100%(24.11.2011)

První film od "vznětlivého" a "výbušného" Michaela Baye a zároveň první "velké" zviditelnění Willa Smitha. Snímek vlastně ničím nevyčnívá nad většinou průměrných akčních snímků z devadesátých let. Kriminální příběh je tuctový a ničím nepřekvapí, objem explozí je s ohledem na Baye ještě v normě. Co mi vadilo nejvíc je zřejmě ústřední dvojice. Nepodařilo se tu vytvořit dostatečně uveřitelný kontrast a kamarádství mezi ústřední dvojicí, jako tomu bylo mezi Martinem Rigsem a Rogerem Murtaughem. Tady to "parťáctví" vypadá nějak uměle. Nicméně na Lawrence a Smithe se jako na samostatné individuality koukat dá a občas je to i legrace. Ovšem o kult se z mé strany určitě nejedná.(16.11.2012)

Nemůžeme očekávat nadupaný akční trhák s komplikovanou zápletkou. Děj je prostý, ale svižný a vtipný. Hezoun Smith, šašek Lawrence a kost Leoni je postačijící kombinace. Film stojí na tom, že ustřední dvojka nedokáže zavřít hubu, svižné dialogy přebíjí scénáristické a režijní nedostaky, takže se člověk baví i přes to, že děj zaostává.(25.2.2013)

• Dinsberg

Pokud rokem akčních filmů byl rok 1985 a rokem akčních buddy movies 1987, pak rokem nedůstojného kombinování obou žánrů je rok 1995. Bay dokáže natočit úžasné akční sekvence, ale prostě nedokáže pochopit, že film je komplexní dílo. Nelze prostě očekávat jakoukoli odezvu diváka, když samy postavy jsou jako psí čumák. Divák netuší co jsou zač, proč dělají co dělají a kam až chtějí dojít. V Bayově režii jsou tyto otázky naprosto podružné, nejdůležitější je přece uspokojení explozivního fetiše.(24.3.2014)

• LudkovaLevaRuka

Negrosploatační pokus svézt se na doznívající vlně osmdesátkových akčňáren. Rádoby drsné hlášky se nikdy nestali kultovní a celkově jsou Mizerové docela debilní film. Bohužel není film dost špatný na to, aby byl aspoň nechtěně zábavný.(20.6.2014)

• Godhaj

,,Oh my God, you’ve got a babyseat in the back, you’ve got a babyseat in the back!“ Tohle se Bayovi na poprvé úplně nepovedlo. Na akční buddy movie je to moc ukecané a nemá to tu správnou chemii mezi hlavními postavami, a to mám Willa Smithe rád. Přitom režie není úplně marná a příběh není z nejhorších. Nejhorší byly slovní přestřelky mezi Lawrencem a Smithem, které byly o ničem, jen byly trochu legrační kvůli jejich přízvuku. Alespoň Téa Leoni byla docela sympatická, ovšem mimo scény, ve kterých hystericky ječela, a těch bylo bohužel docela dost.(19.7.2014)

Označení mizerové přesně vystihuje ústřední dvojici filmu. I přes to, že jsou to poldové, tak se zločinci nejednají v rukavičkách a o porušování předpisů ani nemluvím. Tradičně netradiční akční krimikomedie z policejního prostředí, plná honiček, přestřelek a všeho co k tomu patří. Herecké duo Lawrence Smith je naprosto dokonalá a jejich konverzace/hádky mě vždy rozesmějou až se vůbec divím, že jsou pořád parťáci a hlavně, že jsou vůbec naživu. I zde je pár přemrštěných věcí a nereálností, ale pro mě je to super oddychový film, který umí vylepšit náladu. Hodnocení: 76/100.(29.7.2014)

Každý režisér nejako začínal a Michael Bay mal šťastie, že mohol natočiť akčný film s charizmatickou dvojicou Lawrence a Smith. Zábavná stránka filmu je celkom obstojná, sú tu aj rýchle autá, krásne ženy a zopár vydarených akčných scén, ale na základe príbehu a celkového prevedenia ide v rámci žárnu skôr o priemerný počin. Okrem toho ma niekedy vytáčalo Lawrencove neustále klábosenie, to bolo fakt niekedy na nevydržanie. Vzhľadom na spomenuté argumenty sú tri hviezdy (60%) dostačujúce.(27.9.2014)

• Pitryx

No, nevím, co se komu líbí na dvou věčně po sobě řvoucích černých hoších. U mne tedy vůbec neuspěli a to plus co sem dostává Elizabeth Téa Pantaleoni. No, dobrá a taky za přece jen pár dobrých okamžiků. Kdyby nebyli jako hlavní hrdinové ti dva uřvaní debilové, hodnotil bych výše. 20150215110,19/11404(17.2.2015)

• Guran

Debutní film Michaela Baye dopadl katastrofálně. Snímek ničím nezaujme, ani herci, jako jsou Lawrence, Smith, či Leoniová nepodali vůbec žádné výkony. Scénáristicky naprosto sprznený děj, hrozné dialogy bez jediné vtipné hlášky a příšerný český dabing. Nemohl jsem vydejchat, že Willa Smithe dabuje Soukup! Smith s Lawrencem furt spolu tlachaj o nesmyslech. Tyto dva hlavní hrdiny si ani neoblíbíte, tudíž jim ani nefandíte, nazajímají vás a pořád čekáte, kdy už se teda bude něco dít a kdy už začne ta "komedie" jakou se film prezentuje. Naprosto debilní snímek, který nemá ani na tři hvězdy. Dávám 2 a to jen pro to, že jsem přežil prvních dvacet minut, pak jsem to vzdal. Zůstává mi jenom velký otazník u jedné otázky. Proč se tento film tolik líbí?(13.3.2015)

Najklasickejšia zo všetkých klasických Bayoviek...Dvaja negry,akcia,výbuchy a čierny humor ! Takto si prestavujem akčný film...Je to síce B-čkový film no s tými všetkými hlúpimy scénkami a divno-epickou hudbou a s dvoma negramy v hlavných úlohách to je kult(1.11.2015)

Výborná dvojice, parádní hlášky, spousta akce. Za mě dobrý.(31.5.2016)

Skvělý film plný akce, zábavy a dobrých hlášek. Tihle dva poldové to rozjeli na plný pecky a ani ten nejhorší zločinec je nezastaví.Za mne 80%.(24.11.2016)

Nemam moc rada takovehle urvane filmy na efekt. O to vic jsem byla prekvapena kdyz mi Klenot, pardon, chci rict Jezisek, pod stromecek nadelil Bad Boys doube Feature. Moc jsem nevedela co s tim. Dokonce jsem si kacirsky pohravala s myslenkou ze to nekde dostal zdarma a pak mi to vsunul jako darek (ja si pod stromeckem potrpim na kvantitu!). Ale to snad, doufam, ne. Takove veci dela jen bratr, ktery bydli v garazi a zivi se mimo jine drobnymi kradezemi. Ne Klenot! No ale zase k filmu: Docela se mi to libilo, pekne jsem si u toho vycistila hlavu, vubec me to neurazilo, zasmala jsem se a drzelo me to od zacatku az do konce. To je opravdu zajimave, jake filmy me obcas dovedou zaujmout. A dnes si dam ten druhy dil a musim rict ze se na to velmi tesim!(10.1.2017)

Ako rozjazdový film bájneho Miša Zátoky to celkom ujde, ešte že je tam okúzľujúca Téa Leoni :)(8.2.2018)

Je to skvělý a koukatelný film.(2.4.2018)

Nejlepší film(25.9.2018)

Klasický akční film jakých se poslední dobou točí méně a méně. Stylový Will Smith, neustále nespokojený Martin Lawrence, nadávky, honičky, přestřelky...Bad boys, bad boys, what you gonna do?(6.11.2004)

• Max Q.

Chaotické, nelogické, užvaněné - nemůžu si pomoc. Možná za to částečně může český dabing, nevím.(19.10.2005)

Skvělá režie - špatný scénář = průměr(7.11.2005)

aspon trochu ma to pobavilo(13.4.2006)

Skvělý start režisérské kariéry pana Ničitele. Od průměru ho zachraňují skvělé akční scény a duo Smith/Lawrence.(24.11.2008)

Dvojka je jednoznačně lepší. I když není to zas tak zlé.(9.9.2009)

• redalert21

Za Willa s rozepnutou košili, jinak odpad(30.9.2009)

Podle trailerů jedna velká jízda, ovšem opak je pravdou, bojové scény jsou výborné, ale nevýhodou tohoto filmu je právě ustřední dvojice, která furt jen kecá nesmysly a než vůbec někam vyjedou či něo udělaj tak u toho pronesou tolik nesmyslných keců, že mě to rozčilovalo a dost nudilo. Takže mimo prvních a psoledních 20 minut, které jsou velmi dobré je to jen jen nuda a nuda.(29.1.2010)

tak jsem to konečně po 15 letech viděl - a o nic jsem nepřišel, ale jako debutovej filmek slušný(16.12.2010)

• kaspar

Nevím, co mě odrazuje od hodnocení "odpad". Bez nápadu, herecké výkony = 0, dialogy = 0. No dobře ... najde se tam jeden dva záběry, co to drží na hladině jedné hvězdy.(5.3.2011)

Parádní film, parádní hlášky, parádní akce jeden z prvních filmů z Willem Smithem, který jsem viděl a opravdu toho nelituju.(1.11.2011)

Když se řekne Mizerové, tak já si prostě hned představim druhej díl, tenhle se mi vždycky nějak vypaří z hlavy. Zase nemůžu říct, že by nestál za nic...bavilo mě to, zasmál jsem se a nejvíc sexy Téa Leoni mě nenechává v klidu ani v nejklidnějších snech:)(10.12.2011)

• bankula

Superpopulární film, zejména u našich béčkových televizních stanic. Takže jsem ho měl tu "čest" vidět už mnohokrát. Film, který mi naprosto zhnusil kdysi relativně oblíbeného Smitha. Film bez jakéhokoliv smysluplného děje. On to vlastně ani není film, je to spíš hodně natažený hudební klip kde se hodně skáče, pitvoří a především nechutně ale opravdu něchutně žvaní. Klipovost celého díla podtrhuje i střih a kamera, kde máte ze začátku pocit, že jde o jakýsi trailer a teprve po pár minutách vám dojde, že takto je natočen celý film a lepší to nebude. Občas jsem se při sledování přistihl, že jsem těm gangsterům fandil, aby už konečně toho lawrence odpráskli a zavřeli mu tu jeho hubu. A byl by pokoj od všech jeho rádobyvtipných hlášek a neustálého monotónního a děsně otravného žvanění. Stejně tak i Tea Leoni je ve své roli děsně nesympatická (byť ji mám jinak docela rád). Tahle ženská si prostě koleduje o to, aby ji někdo odkrágloval. A Bůh je mi svědkem, že jsem jí to chvílemi i přál. Ale i přes to, že o to celý film úspěšně usiluje a je děsně naštvaná, když ji někdo chce zachránit, překvapivě přežije.(1.3.2012)

Akční, vtipné. Tcheky Karyo v roli záporáka je perfektní. Děj je to průměrný, ale díky hercům je se stále na co koukat.(10.7.2012)

Stará dobrá devadesátková hláškama narvaná akce. Stačilo mi prvních 10 minut a tahle stylovka si mě získala.(29.7.2012)

Základem buddy-movies (i když tohle není úplně klasické buddy-movie) je, aby si ústřední dvojice sedla. A Lawrence se Smithem si sedli a dobře se doplňují. Téa Leoni tady vypadá skvěle, Tchéky Karyo má roli francouzského gangstera už tak zažitou, že by z fleku mohl nastoupit do čela pařížského podsvětí. Film má spád, akční scény se střídají se zábavnými, dalším kladem je tady hudba.(8.2.2013)

Michael je vata. Ušil mi naprosto přesný oblek v podání nejlepší policejní dvojce, skvělých akčních scén a hlavně nespočítaně hlášek, které mě lámali snad každý záběr. Viděno několikrát a stále klenot mezi akčními komediemi. Jo, a Téa je hrozná liška :)(25.6.2013)

Skvělá popkornová zábava od Michaela Baye, který tímto snímkem debutoval a ihned s ním zabodoval. Výborně mu k úspěchu dopomohla dvojice Martin Lawrence, Will Smith, kteří s velkým elánem a ambicí zvládli své role tak dobře, jakoby měli mnohaleté policejní životní zkušenosti. Bez hlášek a dohadů si svoji práci ani neumí představit. Skvělá kamera, skvělá atmosféra, akční scény na vysoké úrovni. Scénář je propracovaný, bez zádrhelů a patosu. Zábavnost je vyrovnaná, vše tu má své stanovené místo. Povedený soundtrack kopíruje hudební trend své doby. Videoklipové vyznění dává výsledku energii a tak výsledek dává šanci zaujmout i po letech.(1.11.2013)

Strašně uřvaná a ukecaná komedie :)(13.2.2014)

Tento film je klasika. Dobrá akcia aj humor. Smith a Lawrence sú perfektné duo. Strašne dobre im to spolu šlapalo.(6.7.2014)

Tak tuto záležitost mohu vždy. Pro mě příjemná oddechovka s dobře se doplňující dvojící Smith-Lawrence.(8.6.2015)

• Brano

Vyložene 1* dávam len z úcty k Bayovi. Ide o jeho prvý film a každý raz nejako začať musel. Bohužiaľ Bad Boys je rozhodne jeden z najhorších akčných filmov z policajného prostredia, aký som kedy videl. Takmer bez deja. Celé sa to točí okolo dvoch uškriekaných černochov, ktorí často jednajú nelogický. Najmä Lawrence mi prišiel dosť trápny a otravný. Výzorovo budil dojem ako naši neprispôsobivý spoluobčania a nie dojem policajta, ktorý bojuje proti drogovému gangu. Jeho postava mala byť asi komická. Ale nenašiel som ani jednu vtipnú scénu, ktorá by stala za zmienku. Akčné scény zlé natočené. Scenár slabý. Hudba taktiež. Od začiatku do konca sa to tiahne pomalým tempom. Nezáživné, nudné, teda zbytočné. Prvý aj posledný krát, čo som sa na toto pozeral. A čo sa týka dabingu, tak ten som si pozrel v českom znení. A poviem vám, že horší dabing som už dávno nepočul. /20%/(11.9.2015)

• Vikyy98

Není to vyloženě špatný film. Jen je strašně nezajímavý a funguje jen jako rozjezd. Mizerové se nám představili a vše, co se jim dělo, mě nebavilo. Akce tak slaboduchá, že nemělo cenu jí ani věnovat příliš mnoho pozornosti. Připočtěme si k tomu typický Béčkový akční příběh a záporáka... Kdo byl vlastně záporák? Jak vůbec vypadal? Myslím, že měl krátký sestřih. Bad Boys 1 jsem viděl jako malý a ani tehdy mi to v paměti neuvízlo, takže jsem to není v 18 letech rewatchnul a jediným plusem je fakt, že to vydláždilo cestu výborné dvojce, kterou doporučuji každému milovníkovi akčního žánru. Zde nechápu jak je možné, že má jednička o 5% lepší hodnocení než dvojka.(3.6.2017)

Tak toto je moja oblubena komedia hlavne kvoli dvojke Martin Lawrence a Will Smith,super zladeni policajti,ktori ma neskutocne rozosmiali,vyborne hlasky a zabava ako sa patri,dvojka bola taktiez super,tesim sa na pokracovania...:-)(2.9.2017)

velmi slusna akcna komedia, ktora sa da pozriet aj viackrat a stale sa pri nej zabavite(11.7.2003)

Prvý Bayov film a treba podotknúť že sa ním režisér podpísal naozaj výrazne a využil v ňom všetky svoje videoklipové skúsenosti. Efektné spomaľovačky, dlhé prelety kamery nad Miami zaliateho ranným slnkom, divoké automobilové naháňačky, dynamický videoklipový strih a akčné sekvencie, hlášky suché až sa hercom práši z úst ale pritom trefné a 90 percent z nich naozaj vtipných, proste Michael Bay :o) Tento štýl nesedí každému ale tu ide predovšetkým o to baviť diváka a nenechať ho zbytočne rozmýšľať nad logikou deja.(8.11.2004)

Svižný akční filmeček s fungující a doplňující se hlavní dvojcí. A hlavně žádný americký patos jako u Skály.(25.6.2006)

Vicy city film. Sice je to jiné, ale lepší než kdyby ho Uwe Boll vážně natočil. Tenhle film se totiž svým pojetím skvěle hodí do světa GTA, takže...proč ne :-) Will Smith a Martin Lawrence totiž působí jako Tommy Vercetti, a to oba naráz, což je úplně super prostě :-)(1.1.2009)

Nevim nevim, jako akčňák je to dobrý, ale poslouchat dvě hodiny dva černochy, kteří se navzájem překřičujou a melou pátý přes devátý?! Preventivně si dám jednu pilulku růžového štěstí a pak klíďo tenhle filmík skouknu :D(11.10.2009)

Dobrý film ve kterém je hodně zabavných hlášek,prostě dobrý film(26.3.2010)

Tenhle policejní tandem brázdí ulice Miami v černým porsche a mají plnou hubu hlášek.Michael Bay odstartoval v Hollywoodu skvěle a tenhle film je toho důkazem.Škoda jen,že Michael tuhle lat'ku neudržel ! 80%(7.1.2011)

Další z řady Willových komedií. Co k tomu říci, je to blbost a umí pobavit. Tyhle komedie totiž bývají vechny na jedno brdo, takže pro mne komedie velmi solidní, umělecké dilo ale ne. 75%(8.1.2011)

Opravdu výborná akční komedie, které vůbec nic nechybí. Má to vše co by mělo. Vtip, výbuchy a hezký ženský.(11.1.2011)

Tak tenhle film se snad nikdy neomrzí,je tam vtip,napětí a akčnosti bych řekla že taky dost.Výborně vybraní hlavní hrdinové,přesně k sobě pasujou.Poldové co si hrajou na tvrďáky ale nějak vždycky z toho vyplynou komicky ale svůj případ vždy dotáhnou do konce s krásným humorem.(8.3.2011)

Vykrádanie nápadov DIE HARD a LETHAL WEAPON v drsnejšom, čiernom oblečku. Nič viac, nič menej. Menej nápadité, menej humorné. Na viac než tri hviezdičky to nie je.(18.9.2011)

"This is bad. No, let me call it what is. This is fucked up." Na začátek to od Michaela není až tak hrozné. Na to, že je to jeho první film to občas rozjede v velkém stylu. Právě tady začíná jeho záliba v explozich a drsné akci. Děj trochu pokulhává, ale to dorovnají celkem slušné akční scény, jako honičky a podobně a když se k tomu pridá dvojka hláškujících černohů. Vznikne fajn akční komedie tak akorát na 70%(7.4.2012)

Film je o mnoho lepší než druhý díl.Matin Lawrence a Will Smith,jako parťáci nemají chybu.Téa Leoni-ta je nádherná.Akční scény jsou skvělé.Je to sice drobet bláznovina,ale u téhle akční komedie jsem se slušně bavil.(14.10.2012)

Parádní akce plná hlášek a nadávek v každým záběru. Jó, to já můžu....(17.11.2012)

Nečekaná pecka. Smith a Lawrence si rozumí parádně a díky tomu a režii Baye je to skvělá akční buddy komdie. Naprostá paráda.(7.12.2012)

Obecně mi Bay moc nesedí a tenhle jeho debut není výraznější výjimkou. Hodně keců, místy dost uřvané - střídají se ucházející dialogy s těmi zbytečnějšími. Bohužel viděno teď v dabované dost divné verzi a originál si již moc nepamatuji. Děj je prostoduchý, okolo ohrané klasické jednoduché konstrukce. Ale akci zvládá docela v klidu a ústřední hudební motiv je povedený. Je trochu s podivem, že po tomhle následovala hned taková pecka jako Skála, pro mě kvalitativní vrchol režisérovy dosavadní kariéry, i když Armagedon či Ostrov taky nejsou úplně kroky mimo. Bad Boys tak jako tak určitě nenáročně pobaví, to je to co Bay ostatně vždycky proklamoval, žádné velké umění pro intelektuály nikdy nebyla jeho parketa. Mám takový vnitřní pocit, že kdysi viděno v orig. znění či jiném dabingu, tak to bylo půl stupně lepší. Tahle konkrétní verze (TV Nova) 'jen za pade', až si někedy osvěžím jinou či rovnou orig., uvidíme, zda přitlačím. [50%](29.12.2012)

63%(24.2.2013)

Prvotina Michaela Baye, který prakticky pro Hollywood objevil Willa Smithe i jinak než jen jako Fresh Prince, mě napodruhé opravdu bavila. Tisíckrát obehraný scénář s dvěma chlápky policajty, který jdou po dalších chlápcích s drogama, přičemž hláškujou na každým kroku. Inu, originalita nic moc, ale o tu u Bad Boys nikdy nešlo. Zamotanější než samotný případ jsou zejména rodinné či partnerské vztahy + skvělá Bayova akční režie + neustávající sranda = nadprůměrné 4*(17.12.2013)

Debut "eye-candy" režiséra vyšiel mierne nad priemer. Dobrý výber hercov a skvelá práca s kamerou dávajú filmu mierne navrch, avšak za prestrelený strih niektorých scén by som vyslovene fackal. Každopádne pomerne zábavný film na popkornový večer pri nejakom nechutne sladkom nápoji.(2.2.2014)

Z hlediska akce a krimi se jedná o průměr. Vydařený nadprůměr dělají z filmu dva hlavní vtipní představitelé, jejichž kecy, chování, reakce a scénky oživují film opravdu výtečně. A také musím říct, že T. Leoni to velmi slušelo.(22.2.2014)

Komentář píšu v roce 2014, tedy 19 let po vzniku filmu a po asi 20 shlédnutí a pořád mě to baví. Zvyšuju na plný počet hvězdiček, protože čas ukázal, že je to naprosto boží klasika akčníkrimikomedie. Netřeba hledat umělecký dojem a intelektuálno - tohle vzniklo pro pobavení publika. Film je nabitý hláškami a akcí, tak jak se na správný blockbuster Michaela Baye sluší a patří.(26.7.2014)

Některé momenty byly zajímavé!!(29.5.2017)

Skvělá dvojice Lawrence a Smitha jako jeden z nejlepších duetů ve filmu. Překvapivě povedený debut Michaela Baye, kde jako nováček nedává takový průchod svým megalomanským destrukčním choutkám a místo toho se soustředí na odsýpající vtipný obsah. No a písnička Bad Boys zní v hlavě ještě dlouho po shlédnutí.(17.12.2017)

Nabušená akce se spoustou humoru, která nenechá vydechnout /85%(24.4.2018)

Slušná akční podívaná, ale dvojka je překvapivě lepší.(5.12.2004)

Nejlepší je ten zlý francouz, co hraje skoro ve všech filmech zapornou postavu bez charakteru. Ale co si budeme povídat. Lawrence a Smith jsou bouráci. Lawrence v posilovne a Smith v tanečním klubu. Pro mě top akční komedie ever. A abych nechvalil malo, kamera panove a damy bez chybicky. Nejvic se mi libi, ze ten film si na nic nehraje, proste americky film.(15.12.2006)

Že bych byl zrovna dvakrát unešený z tohoto filmu, to se říct nedá. Normální krimi s vynikajícími Lawrencem a Smithem, který roste s každou rolí. Režie báječná, ale zápletka ničím nová...3*(7.1.2008)

skvěle vyhláškovanej film, kterej kazí jen televizní dabing (česká televize i nova si udělaly vlastní), kterej je naprosto nesnesitelnej (kdybych měl hodnit, tak by to byl "odpad")... s původním dabingem z vhs a hbo je to super!!!(23.6.2009)

Lawrence-Smith dokonalá dvojka, ve filmu, který má spád, je plný výborných hlášek (nebojte se, jsme černoši....). Je je škoda, že vidět tyto herce vedle sebe je koncert a producenti tohoto potenciálu moc nevyužili i někde jinde (jasně je i dvojka Mizerů, ale.... je to dvojka a od jedničky jí dělí min 2*). Tady pro mě jasná 5*(18.11.2009)

Tuhletu dvojku bláznivých policasjtů v Miami jsem si hodně oblíbil. O černý humor není nouze a o akci taky ne. Dá se říct, že klasická akční pecka z 90. let, ale tahle má pořád něco na víc. Co? Martina Lawrence a Willa Smithe, ti 2 přesně věděli co si se svojí rolí počít.(28.11.2009)

Will Smith a jeho umění(25.12.2009)

Jako vždy skvělý záporák Tchéky Karyo, Will Smith na jedničku a Martin Lawrence je správnej pošuk. Tak to má být...(28.12.2009)

No než jsem viděl dvojku říkal jsem si zkrátka skvělý ale jelikož je dvojka mnohem ale mnohem lepší dávám jen 80%.(20.1.2010)

• dracekt

Docela svižný děj i zápletka ujde, nečekejte bombu a budete potěšeni. Will je v tom slušivej.(15.2.2011)

• zurivymlok

Já prostě nemám rád ty užvaněné černošské dvojice popř. kdy je jeden z dvojice užvaněný černoch. Proto nenávidím Křižovatku smrti a proto mě neoslovil ani tento film.(19.2.2011)

Povedený akčňák, u kterého se člověk skvěle pobaví a stejně tak jsou povedené i hlavní charaktery, k tomu ještě sympatická herečka, takže proč ne? :)(8.3.2011)

po snad desátém shlédnutí, je to pro mě nejlepší akční komedie všech dob .. v originálním dabingu vynikající hlášky, hudba, svěží děj ... top5*(17.11.2011)

Super akční komedie. Dostenete akci, dobré herecké výkony, také humor. Vždy když se řekne mizerové, připomene mi to píseň Bad boys. Dobrá akční podívaná.(1.6.2012)

V roce 95 jsem na nich mohl oči nechat. S odstupem času se ale jednička začíná ztrácet ve stínu zábavnější a propracovanější dvojky a proto jednu * ubírám.(28.10.2012)

Lawrence a Smith hrajou skvěle a úvodní scéna dává předzvěst jak to pujde dál........a jde to skvěle a já se bavím.(2.12.2012)

Slušný rozjezdový filmový debut Michaela Baye, který ukázal určitý poteciál. který v tomto režiserovi je nebo by se postupem času hodilo říci, že spíš byl. Ale vrátím se raději k Mizerům. Film těží hlavně s poměrně dobře napsaného a zrealizovaného scénaře. Podařilo se zdě ve správném poměru rozdělit akci a zábavu a tím pádem došlo k tomu, že tyto zcela rozdílné druhové žanry fungují ve snímku jako jednolitý celek. V jednu chvíli tu převláda akce, která je ovšem dostatečně strhující a svižná zároveň. A o pár minut později střídájí akci vtipné a trefné naražky ač již jednoho či druhého hlavního protagonisty. Herecké obsazení tady dopadlo tedy na výbornou Očividně působí Will Smith společné s Martinem Lawrencem jako velmi sehraný pár čož dodává snímku ten pravý šmrc. Navíc k tomu všemu zde byla přítomna sympatická Julie v podání tey Leoni, která se kromě svého sexy přitažlivého vzhledu taky snaží zdatně sekundovat oboum hlavním hrdinům. Pro Willa Smitha to byl dobrý začátek jeho filmové kariery a u Martina Lawrence se dá s velkou pravděpodobností tvrdit, že role v Bad Boys byla vůbec jeho nejlepší filmovou rolí v jeho dosavadní karieře. Mizerové naprosto s přehledem splňují kriteria pro žanr s názvem akční komedie. U filmu se jak pobavíte (pokud tedy máte rádi sverázný a bezprostřední humor těchto dvou dotyčných pánů) tak uvidíte i našlapané akční scény plné neustálého střílení a výbuchů, tak jak to Michael Bay umí. Škoda jen že jak jde čas tak se z tohoto režiserá stává ikona Hollywoodského Megalománství. To však ale nic nemění na faktu, že Mizérové jsou opravdu vydařenou akční komedií se vším co k tomu patří a v konečném výsledku je to chytlavé a zabavné a takové mají akční komedie být především .(29.12.2012)

Policejní sklad v Miami je vykraden a zmizí z něj obrovské množství heroinu. Nalézt jej do 72 hodin musí dvojice sehraných detektivů. Zatímco Mike Lowery (Will Smith) je svobodný, bohatý muž, který dělá policistu ze záliby k práci, jeho parťák Marcus Burnett (Martin Lawrence) je pravý opak. Je ženatý, má kopu dětí a policejní plat jej moc nevytrhne. Jejich pátraní však nikam nevede, ovšem pouze do chvíle, kdy je zavražděna Mikeova známá, velmi hezká call girl. Vraždu totiž viděla její kamarádka Julie (Téa Leoni) a dvojice detektivů tak má na starost jí před zločinci ochránit a zároveň nalézt ukradené drogy...Vydařená akční komedie s populární dvojicí Smith-Lawrence. Krom akční jízdy nechybí ani zamotaná situace okolo žárlivé manželky, což filmu dodává oddech. O něco lepší než pokračování. 70%(6.4.2013)

Skvělá akční komedie. Jen mi trochu vadila delší stopáž a někdy až příliš nudné dialogy. Zato vtipem se moc nešetřilo. Na dvojku to sice nemá, ale i tak se určitě pobavíte.(14.8.2013)

Dle mého velmi příjemná podívaná. Dialogy pasující do stylu tohohle filmu, povedená akce, dobrá kamera, líbilo se mi zpestření ve formě výměny rolí obou hlavních hrdinů. Není to sice nic, co by přímo vyráželo dech a vyrylo mi své jméno hluboko do paměti, ale rád si tento film občas připomenu.(16.11.2013)

Vynikající režijní debut Baye, film má rychlý spád, neustále se posouvá děj mění prostředí tempem, které mě vyhovuje a přitom nepůsobí zběsile. Lawrence i Smith jsou sympaťaci a jako policejní dvojka perfektní, i jejich charaktery, které se snad povahově i způsobem života nemohou více lišit. Množství hlášek je neuvěřitelné(Tak jo zkus mě rozesmát, Polož tu bouchačku a pak mi podej peprmintky.) SPOILER: Velká pochvala scénaři za nápad, prohození postav Burnnet hrarje Lowreyho a Lowrey Burnetta, neboť díky tomu byla dokonalá netradiční sranda. Film střídá nádherně temno a je akční komedií i thrilerem zároveň a přitom drží perfektně jako celek. Závěrečná akce byla jako vystřižené ze Skály a jako by prozrazovala na co se máme těšit. Soundtrack skvělý a na závěr bych kromě dvou hlavních představitelů ocenil záporáka Karya. Všem vřele doporučuji pro mě nádherně strávené 2 hodiny a určitě se podívám na dvojku.(17.11.2013)

průměr(11.12.2013)

Dobře zvládnutá kriminálka s vtipnou náladou, již překvapivě nenatočil černoch.(2.4.2014)

Černoch(22.6.2015)

Krimi z Miami - Will Smith a Martin Lawrence jako dva protidrogový detektivové, kteří zachraňují svědkyni Téu Leoni před charismatickým Tcheky Karyem. Svěží, akční, stylové i s tím Porschem 911 za tónů perfektní filmové muziky Marka Manciniho.(15.10.2015)

Lawrence a Smith, duo ukecaných a uhádaných policajtov, mi celkom sadlo. Avšak niečo tomu chýbalo, ale ako debut Baya dobré a rozhodne stojí zato pozrieť si túto akčnú komédiu. 65%(24.3.2016)

Pre Willa sú Bad Boys len priemerná záležitosť,ktorú potreboval nato aby odštartoval svoju skutočnú karieru. Pre Martina to je klenot medzi jeho filmami. Pre Baya začiatok jeho kariery,ktorá ide mimo mňa. Lamentovať nad tak priemerným dejom je zbytočné. Herecké výkony oboch sú milé a neodpudivé,záporák dosť krutý,Tea dosť sexi a zápletka s výmenou identity veľmi dobrá. Snáď to ma na Bad Boys bavilo najviac. To je vysvetlenie tých troch hviezd. Čo sa mi ale hrozne nepáčilo,okrem mizerných dialógov medzi ústredým duom je zvolená hudba,ktorá ani raz nesedela k scéne ku ktorej bola priradená. To robí z Baya len čistý priemer a z Bad Boys podpriemernú akčnú rádoby komédiu...(4.7.2016)

• Karolek

Ta záměna policajtů je naprosto nesmyslná, není pro ni tady žádnej důvod. Navíc se ti dva chovaj jak prvotřídní blbci, stálo dost přemáhání ty dva vypatlaný černochy vydržet sledovat, dobrej film vypadá jinak. Aspoň obsadili krásnou Téu Leoni k pokochání se, když už chybí kvalitní scénář. Tak stupidní a po všech stránkách mizernej film jsem už dlouho neviděl.(26.11.2017)

• Zagros

Mizerové jsou přesně ten typ filmů, který u mě má jen mizivou šanci na úspěch. Má neoriginální příběh v podobě akční/komedie detektivky, kterých jsem viděl předtím spousty a velká většina jich byla lepších. Navíc jsou hlavní hrdinové značně nesympatičtí. Buď někam utíkají (akce?), nebo se nahlas hádají (komika?) a v tom se ztrácím a nemám se čeho chytit. Heslo Baye, "dělám filmy pro pobavení", rád respektuji, bohužel tohle mě nebavilo ani trochu a tomu odpovídá hodnocení.(30.11.2017)

První asi hodina je skoro neúnosná smět řvoucích lidí, debilních vtípků a opravdu špatných hereckých přednesů. Pak se to ale celé nějak zlomí a vyjde z toho fajn 90kový akčnák.(3.2.2018)

Myslím, že můj život by se býval bez tohohle snímku obešel. Ale když vypustíte, že by film měl dávat smysl a mohl by být třeba i trochu inteligentní, tak pro retro sentiment náladu bez potřeby zapojení mozku dobrý.(6.2.2018)

91%(9.9.2018)

Prima zábava u které se dá perfektně sedět s popcornem a colou a sledovat dva sprostý negry.(12.10.2003)

Mizerové tvrdě šlapou na paty "Skále", která je podle mě o něco málo kvalitnější. Ale záleží na náladě...(7.7.2005)

Zaujimavý film ktorý je vtipný a zároveň príjemne akčný ,ale môžme obdivovať Michaela Baya ,ktorý dokázal vytvoriť z podpriemerného scenára dobrý film s vynikajúcimi hercami .(8.12.2005)

no s Willem Smithem sem ani nic jiného neočekával. Pěkné ženy, rychlá auta, kouřící pistole a drogi na každém kroku? filmové ztvárnění Miami je trochu nadsazené. Díky hláškám 4*(6.4.2007)

Ha, ha, ha. Na akční film moc rádoby-vtipné, na komedii příliš trapné. Průměr od budoucího Mistra Skály.(4.8.2008)

Jak píšu u dvojky, ty jejich konverzace nic duchaplnýho, ale stejně ty kluky nějak žeru... btw. rozhodně lepší než dynamitová dvojka.(20.9.2008)

Na zaciatok a rozjazd reziserskej kariery nie zle, aj ked uz v tomto filme Bay naznačil, že umeleckosť jeho filmov sa bude merat v nanosekundách...Ostrý obraz, slnko a perfektne zohratá dvojka v hlavných úlohách....dobrá záverečná prestrelka a vynikajúci Tchéky Karyo.(20.11.2008)

Pro mě nejlepší film od Michaela Baye. Will Smith i Martin Lawrence válí.(11.1.2009)

[2009-02-13] * Zločinec Fouchet (Tchéky Karyo) vykrade policejní trezor plný zabaveného heroinu. Po stopě se vydávají Mike a Marcus (Will Smith a Martin Lawrence). Brzy je Fouchetem zabita i Mikeova přítelkyně, ale její kamarádce Julii (Téa Leoniová) se podaří uprchnout. Odmítá ochrannou vazbu, a tak ji Marcus ukryje v Mikeově bytě, za kterého se před Julií z technických důvodů vydává. * Normální průměrné buddy movie. Lepší než Smrtonosné zbraně, ale žádná sláva. Zápletka s prohozením Mikea a Marcuse není tak nosná, abych ochotně toleroval její nesmyslnost. Podobně podivné je chování smrtelně ohrožené svědkyně, kterou často nechají samotnou v autě. Závěrečná akční scéna sice dobře natočená, ale opět naprosto nelogická. Vím, že akční film má svoje pravidla a forma je daleko důležitější než obsah, ale co je moc, to je moc.(15.2.2009)

70% - Zábava a akce od začátku od konce, takže mezi průměr to rozhodně nepatří. Ale na nadprůměr to nemá - prostě 3,5 hvězdy a 70% a mírný nadprůměr. Téa Leoni je hodně koukatelná, mohl bych ji pozorovat ještě dalších X minut. Willa Smithe mám rád a Lawrence je zárukou alespoň snahy o humor. Pro mě takhle nějak má vypadat akční komedie, jako thriller bych to rozhodně nebral.(21.9.2009)

Možná že v originálním znění by alespon ty hlášky byly vtipnější, dabovaně nevynikly ani hádky mizerů, natož jejich zpěv-rap při scéně jak jedou autem, film mi nepřišel úbec vtipný, přestřelky a zápletka naprosto průměr, reálie amerického města - policejní stanicí počínaje a diskotékou hell konče nevěrohodné....(26.12.2009)

Řekl bych, že 2ka je o kapku vtipěnjší, ale i tohle je dobrá komedie s Martinem Lawrencem a Willem Smithem. Smyslný příběh provázely vtipné scénky. Přesto mě film nijak extrémně neuchvátil :-).. ale 65% bych mu dal :-)(27.12.2009)

Na rozdíl od ostatních svých filmů sází v tomto Michael Bay spíš na vtipné dialogy a sympatické hlavní hrdiny než na efekty, výbuchy atd. Holt studio mu ještě tenkrát nepřikleplo až takový rozpočet jako v pozdějších filmech a řekl bych, že je to ku prospěchu věci. Jo a Téa Leoni je fakt moc hezká!(11.1.2010)

Skvelý film od skvelého režiséra, ktorý viacmenej začínal svoju kariéru + obsadenie kvalitných hercov.(2.2.2010)

• stenyek

Děs.(13.2.2010)

ale ten dabing:/ jestli do mně nepřestaneš vandrovat:))(6.1.2011)

To je už 11 let starej film??? neuvěřitelný....(6.1.2011)

Michael Bay akční špílmachr se nám předvedl ve svém obvyklém světě. Plno přestřelek, automobilové honičky centrem města a trošku netradičně i s dávkou humoru. Děj plyne slušným tempem a nemůžu říci, že bych se nudil. Prostě každý si tu svou dávku adrelinu určitě najde, jako třeba já při jedné z posledních scén, kdy jsem byl už jen napjatý, jak to dopadne. Dva hlavní představitelé - ostří hoši, jeden by pro druhého zemřel, kteří se projíždějí ve slušných autech (kdo by odolal Porschi 911Turbo). PS: Good job man!(30.1.2011)

Naprosto krásná akční podívaná, která se nezastaví od začátku až do konce. Will Smith a Martin Lawrenc spolu tvoří jedinečnou kombinaci zábavy a akce.(4.4.2011)

• FAxPR

vytýkat tomuhle filmu, že je předvídatelný bude zbytečný. will je asi dobrej herec, ale tady to prostě není na hraní. lawrence by naopak hrát asi neměl vůbec. nuda nuda.(27.5.2011)

Lehce nadprůměrná akčňárna naroubovaná na lehce podprůměrnou krimikomedii. Výsledek: úplně průměrná buddy movie.(31.7.2011)

Dvojka Smith a Lawrence se mi líbí :-). Jejich hádky, krimi zápletka, vtipy - z toho všeho pro mě vzniká ideální komediální thriller se sprývně napínavými a vychytanými scénami - tak jak to je - hlavní "padouch" padne poslední :-).(18.11.2011)

• DarkAvenger

Od tohohle jsem prostě čekal víc. Bezduché dialogy, málo akce a na můj vkus až příliš moc kecání a hádání. Jediné, co se tomuhle filmu podařilo byla akce, které tam bohužel bylo žalostně málo. Po půl hodině jsem měl plné zuby neustálých hádek a ''vtípků'' Lawrence a Smitha.(11.1.2012)

Klasika 90. let(25.2.2012)

vydarená akčná komédia(18.7.2012)

jedna* za lawrence jedna za smitha a jedna za karya(11.8.2012)

Mne sa tento film páčil a videl som ho už viackrát. M.Lawrence a W.Smith perfektne zohraní. Záporák Karyo taktisto dokonale stvárnil toho hajzla a má na to teda dokonalý "fejs". A to čierne Porsche, utkvelo v pamäti doteraz a je to jedno z najkrajších vozidiel vôbec - zato je piata*.(12.9.2012)

Snímek jsem shlédla teprve nyní a po dlouhé době jsem se dobře bavila. Akční scény vyrovnané hláškováním ústřední dvojice, nechutný záporák a hlavně dobrý dabing Ivan Trojan + Tomáš Juřička.(6.10.2012)

U Mizerů se vždy velmi bavím. Will Smith a Martin Lawrence mají komediální talent,ve filmu stvořili skvělou dvojku detektivů. Je to zároveň komedie,zároveň krimi a nechybí i akční scény,i když v těch si já moc nelibuji. Vtipných dialogů má ale film hodně.(19.11.2012)

Ani se mi nechce věřit, že tento snímek je první počin Michaela Baye na scéně. Pro mě neskutečná srdcovka, ke které se pokaždé obrátím, když se chci pobavit a užít si nějakou tu akci a přesně o tomhle jsou Bad Boys. Lartin Lawrence a Will Smith co by nerozlučná dvojka, která si neuvěřitelně padla do oka a společně dokažou vytvořit vynikající atmosféru u které se budete bavit. Srandovní a vtipné dialogy, výbuchy a přestřelky na každém rohu. Co víc si člověk může přát? Pokud se chcete pobavit a zažít trochu adrenalinu, tak právě Bad Boys jsou tou správnou volbou!(25.12.2012)

Prvotina jako hrom:-) Akční nadupaná zábava se skvěle se doplňující ústřední dvojicí a velmi půvabnou Téou Leoni.(28.12.2012)

Hodně povedená akční komedie, kde komediální složku zajišťují většinou vydařené dialogy mezi hlavními hrdiny a tu akční potom pěkně svižné přestřelky a honičky. Děj je přehledný bez zbytečných komplikací, které by akorát tak člověku zamotaly hlavu, což je pro mě osobně u podobně laděných filmů jednou z podmínek, aby se mi film líbil.(1.1.2013)

• Zanian

Dementní hnus.(29.7.2013)

Akce, humor, žádný přiblblý uměle natahovaný dialogy o existencialismu a původu hovna. Prostě paráda.(13.4.2014)

• Traktorista

Výborný a přestože nejsem fanoušek dabingu, je to s ním mnohem lepší. Super akce, legrace, krásný baby, prostě to vše funguje. Výborná je zde hlavně kamera a klidný střih. Herecký výkony jsou zde taky výborný, prostě tomuhle filmu nelze nic vytknout. Zápletka má hlavu i patu, nejsou tu žádná hluchá místa. Povinnost pro všechny fanoušky dobrých akčních filmů .)(28.4.2014)

Vtipné, akčné a dokonalé. Hlášky bodujú asi najviac.(29.9.2014)

Páni, skvělý film s Willem Smithem a Martinem Lawrencem + krásné ženy, bouchačky, drogy, padouši a výbuchy - co víc si přát. A i když to je téměr v každém filmu, na mě to zapůsobilo.(7.2.2015)

Pohoda, klídek... if it aint broken dont fix it... nejlepší Smith? Oh, yes-- Co mám taky psát po dvaceti letech?(11.2.2015)

Izerové - zábavná show rodiny komiků.(14.2.2015)

• Kuzco

Hlava mi málem pukla už po půlhodině neustálého překřikování se dvou hlavních postav. Fakt netuším, o čem film byl, jen že to bylo něco kriminálního. To, že to byla taky komedie a akční film, jsem si přečetla až později. Jako parodie na akční krimi filmy ano, jako cokoli jiného ne.(8.4.2015)

Michael Bay zvolil vážne fantastickú dvojicu hlavných hrdinov. Vo filme je veľa prestreliek ale aj napriek tomu film nezanechava dojem akcnosti ale stale dobrej komedie (hlavne s dvojicou Will Smith a Martin Lawrence).(31.8.2015)

Jednoduše skvělej film. Parádní a vyladěná kombinace napětí a humoru. Smith a Lawrence jsou fantastická ukecaná dvojka a jejich dialogy jsou prostě extrémně vtipné. Geniální film, moc jsem se bavila.(17.10.2015)

Bay ve formě. Jednoduchý akční film s funkční ústřední dvojicí, která mi není ukradená. Je to vtipný, jede to, neseká se to na blbostech.. Jo, klidně další nášup!(5.1.2016)

Akcnak jak se patri se supr duem Smith-Lawrence a dobrym soundtrackem.(9.2.2016)

• Oxytocin

Nemůžu si pomoc, ale působí na mě již jako hrozné klišé, když v akčním filmu záporák po zpacifikování na zemi vytáhne odkudsi zbraň, nejlépe z konečnku, aby zastřelil hlavní hrdiny koukající po prsou zachráněné ženy, líbající se v dojetí, ... Nic moc. Kombinace malého a žvanějícího Lawrence a charismatického a vysokého Smithe tolik nefunguje. Ani to tlachání Lawrence není vůbec vtipné... např. ta scéna, kdy je přistižen manželkou, že neodcestoval a to jeho tlachání a vysvětlování...AGGGGhhh skoro bych to vypnul. Nebo ty kecy v obchodě s člověkem, který si myslí, že je přepaden... Brrrr... Nuda.(1.5.2016)

Tak to vůbec není mizernej film. Dva černý negři si to metelej sem tam, machrujou na kdekoho, a občas daj někomu do huby. Pěkně každou akcičku propeprněj dokonalejma hláškama, ne že by z toho člověk vyloženě skákal radostí z okna, ale na vyplivnutí plíce smíchy to bohatě stačí.(29.12.2016)

První Bayovka a už tu vidíme vše, co bude Baye provázet v dalších a dalších filmech, kde to co tu mnohdy jen naznačí dovede buď k dokonalosti a někdy až k přehnanému megalomanství. Zde je tedy ještě hodně umírněný, ale prokazuje, jaký žánr mu sedne a dokáže s tím pracovat. Kombinace velmi dobré a svižné akce s hláškami a místy komediálními scénami mu jde skutečně dobře a když k tomu dostane ještě dvojici Smith a Lawrence, které dané role sednou parádně, tak z toho dostaneme opravdu skvělý režisérský debut. Ano, je tu spousta dialogů, které jsou tak trochu navíc, zbytečné, ale to vše vynahradí, když dojde na avizovanou akci, nebo když se špičkují daní dva parťáci a ještě, když k tomu dosadíme velmi hezkou Téu Leoni nebo totálně slizkého šmejda Karya, tak se skutečně jedná o velmi dobrý akční film, který si ty 4* zaslouží. Kdo nemá rád Bayův styl, nechť si jednu hvězdu odečte.(19.1.2017)

Je to divné, ale i v roce 2017 se najdou tací, kteří BB neviděli, byť už tehdy v roce 1995 byli typickou cílovkou. Dluh splacen, BB viděn. Optikou dnešních propracovaných akčňáků se jedná už o lehce televizní produkci, na druhou stranu jako debut Michaela Baye je to dobré (a ten chlap vážně rychle vyrostl, škoda že jeho vrchol byl hned jeho druhý film), některé scény jsou Bayovsky dynamické, jiné se zase do filmu dostaly nejspíš omylem (opakované zpomalovačky polonahého Willa Smithe nepochopitelně sráží tempo). Před tím bezmála čtvrtstoletím bych to v rámci tehdejší filmové produkce a mé mladické nezralosti nepochybně adoroval o dost víc, dneska je to už jen průměr.(25.6.2017)