Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

Dever

Soundtrack Mark Mancina: 1. Shy Guy - Diana King ,2. So Many Ways [Bad Boys Version] - Warren G ,3. Five O Five O (Here They Come) - 69 Boyz ,4. Boom Boom Boom - Juster ,5. Me Against the World - 2Pac ,6. Someone to Love ,7. I've Got a Little Something for You - MN8 ,8. Never Find Someone Like You - Keith Martin ,9. Call the Police ,10. B Side - Da Brat, The Notorious B.I.G. ,11. Work Me Slow - Xscape ,12. Clouds of Smoke - Call O'Da Wild ,13. Juke Joint Jezebel - KMFDM ,14. Bad Boys' Reply - Inner Circle, Tek ,15. Theme from Bad Boys - Mark Mancina , ()

tron

„A teraz ustúp. A daj mi balíček ovocných žuvačiek.“ – „A mne bonbóny.“ Vtedy ešte boli mladí (s výnimkou zohranej producentskej dvojky Bruckheimer/Simpson – POLICAJT V BEVERLY HILLS, TOP GUN, KRVAVÝ PRÍLIV): Michael Bay touto svižnou buddy movie debutoval, Will Smith bol spevákom a hviezdičkou sitkomu Fresh Prince a Bad Boys preňho predstavovali opatrný vstup do prvej hollywoodskej hereckej ligy a Martin Lawrence... no, ten bol tiež rád. Tuctový scenár obohatil Bay svojim povestným výrazným vizuálnym cítením, jednotliví policajti (vrátane vynervovaného šéfa – Joe Pantoliano) si ukážkovo padli do noty a vytvorili peknú a zábavnú chémiu, titulný grázel (Tchéky Karyo – MEDVEĎ, BRUTÁLNA NIKITA) je síce prehnane béčkarský, ale tak zas aspoň sa snaží nebyť a nechýba netalentovaná kočka (Téa Leoni). Scenár je však skutočne veľké klišé, preto ďakujme za bombastické (v rámci obmedzeného rozpočtu - trápnych 19 miliónov, dvojka stála 130) akčné scény, ostré dialógy a svižné tempo. V menej schopných režisérskych rukách by sa na to nedalo pozerať. Ale varujem vás, oproti nasledujúcej Bayovej tvorbe (vrátane nabúchaného pokračovania, ktoré ma bavilo viac) je to len taká televízna inscenácia. ()

B!shop

Debut Michaela Baye se opravdu povedl. Jini zacinaj svoji karieru nejakejma dramatama, ale ne Michael Bay. Nalesteny auta, honicky, prestrelky a cool poldove. Dvojka Lawrence - Smith je fakt dokonala, skvele se doplnujou a ty jejich hadky a hlasky jsou proste dokonaly. Je tu, jak je zvykem u vsech Michaelovo filmu, skvela kamera a vyborna hudba. Na to, ze to je akcni komedie, tu je navic i vcelku slusnej pribeh. To skloubeni akce a odlehcujicich vtipku se Michaelovi taky povedlo. Je to na 4*, ale za to, ze vymyslel dvojku Lawrence - Smith hvezdicku pridam. Ale druhej dil je lepsi. ()

Flipnic

Jedinečná akční pecka 90. let, ve které si Michael Bay nebral servítky ani s násilím. Úžasná jízda, úžasný Will Smith a Martin Lawrence, nádherná Téa Leoni snad s nekrásnějšíma nohama, jaké jsem kdy viděl, jako vždy perfektní a bezkonkurenční záporák Tchéky Karyo ... Akčnák lehce ponořený do komedie s perfektním závěrem. Honička klasickým starým a supermoderním sporťákem je úžasný, i když naprosto jednoduchý nápad... A takoví jsou celí "Bad Boys", úžasně jednoduší, ale zábavní... ()

Lateef

Tak a mám splněný poslední rest ohledně Bayovy filmografie, paradoxně jsem jeho první velké dílo shlédnul jako poslední, což se vlastně podepsalo na mém hodnocení. I když se mi Bayův režisérský styl velice líbí, budu teď zcela upřímný. První polovinu snímku jakoby se impulzivní Kaliforňan ve světě akčního filmu trochu hledal. Nedařilo se mu skloubit hašteření jinak skvěle fungující ústřední dvojice s dějem, výsledkem je matný rozjezd, první rychlostní stupeň prostě ne a ne zařadit. Zajímavě se vyvíjející scénář však posléze film rozpumpuje a dříve skřípající soukolí najednou plyne hladce a spolehlivě, slovní přestřelky Lawrence a Smithe se dobře poslouchají, na ty opravdové přestřelky se dobře kouká. A když ke konci již sebevědomý Bay přidá i nějaký ten výbuch a trochu emocí ve tvářích herců, sviští vše jako po másle. Takže hodnotím 70%. Bad boys, bad boys, watcha gonna do... 19 miliónů dolarů(rozpočet)/141,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Mizerové jsou bezesporu kvalitním akčním snímek, i přes fakt, že podobný příběh byl k vidění již nespočetkrát. Will Smith je pro roli jak zrozný a cool hlášky, které pronáší, mu žerete do posledního slova. To samé už ovšem nemohu říci o Martinu Lawrencovi, který Smithovi nesahá ani po kotníky. A právě Lawrence je hlavní důvod proč nedám pět hvězdiček. On mi zkrátka jako Smithův parťák absolutně nesedl. Jinak Bayovy akční scény nemají ani v jeho prvotině nejměnší chybu. Škoda Lawrence jinak pět hvězdiček.......... ()

Jossie

Banální zápletka, absence jakýchkoliv hlášek i napětí, prostě další průměrný Bayův film. Za klad by se dala považovat sympatická hlavní ženská hrdinka a nakonec i oba policisté jsou přesně takoví, jaké mám ráda, schopní, sehraní a samostatní. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ta střelná rána zlepšila tvý řidičský schopnosti." Frajer Mike a taťka Marcus se vydali po heroinové stopě natolik zábavně, že bych jim snad i odpustil ty černošské ukecané fórky. Ale neodpustím jim je, protože mě zklamali. Oni mi totiž nezavolali a nepozvali mě na přestřelku s dealery. Přitom já bych jim tak rád pomohl, neboť skvěle střílím a fantasticky řídím Porsche, ale ještě radši bych jim na pár nocí pohlídal svědkyni Julii. Takový jsem kamarád, ale oni nezavolali, protože jsem bílej a oni jsou rasisti. Sice zábavní, ale mají u mě vroubek. ()

EdaS

Mizerové i po skoro dvaceti letech fungují spolehlivě. Jasně, scénář je o ničem, improvizované dialogy jsou občas hluché nebo trapné, ale pořád je vidět, že Bay do svého celovečerního debutu šel naplno a k tomu ho jistil energický Manciniho soundtrack. Je to jen dvouhodinový videoklip, ale pořád se na to dívá dobře. A mimochodem, pořád si pomatuju na vyděšené tváře spolužaček, s kterými jsme na Mizerech byli kdysi dávno v kině. A na moje nadšení, které rozhodně nesdílely. ()

xxmartinxx

Kde jsou ty časy, kdy byl Michael Bay nadějný a začínající filmař. Od té doby, co je z něj režisérská špička, už mě jeho filmy neumějí zaujmout zdaleka tolik jako jeho příjemně cool debut. Mizerové jsou vážně pecka. ()

H34D

Policejní buddy movie + příjemná atmosféra 90. let + kupa absurdního humoru = skvělý a předchozími lety prověřený plán! Bohužel humoru to v počátcích trošku drhne a nejedna scéna působí mírně křečovitě, ale jakmile do sebe zapadnou všechna ozubená kolečka (výměna), začne to filmu pořádně klapat. Jistě, hláškování Posledního skauta, či hravost Smrtonosné zbraně zůstává neohroženě na špici, ale Mizerové jim zvládnou konkurovat. Čirá zábava a odlehčenost zde hraje prim, i přesto však člověka zamrzí zjednodušená krimi kauza, v níž sem tam vynikne nelogické, resp. ledabylé chování postav. Na konci se dočkáme pořádných Bayovských explozí a musím také pochválit přesvědčivého kapitána Joea Pantoliana. 7/10 ()

Skejpr

První film Michaela Baye není jeho nejlepším (to si vybral až ve Skále), jako akční komedie a jako předehra k mimořádně nahuštěnému druhému dílu obstojí na výbornou. Geniální hudební motiv. Jednoduchý, úderný... Kultovní :) ()

Shit

Samozřejmě že v porovnání s druhým dílem je tohle jenom malej bratříček, protože ve dvojce je všechno co je tady skvělý ještě zdvojnásobený, ale jako film sám o sobě to je zase výborná zábava se spoustou akce a s hlavni policejní dvojicí Smith Lawrence, která nemá chybu. Bay se do svýho prvního filmu ještě neodvážil naládovat tunu akce, takže to neni jenom akční řež jako je dvojka, ale je tady kladen důraz i na slušnej příběh, což u Baye, kterej vyznává spíš to aby byl film po vizuální stránce dokonalej, neni zvykem. Takže i když to neni až po okraj naplněný akcí, tak si prostě stěžovat nemůžu ()

Morien odpad!

Blbost na entou, škoda že hlavní hrdinové neměli opravdové hlášky, na kterých by předváděli své charisma, nýbrž jen ty tupé náhražky v podobně pospubertálních výplodů mistra výbuchů. Hraj si na svým písečku, pacholku. Když tak přemýšlím, jestli je horší trojhodinová rozvleklá historická sonda plná kecání nebo tahle überkůl slátanina, tak hlasuju jasně pro ty tři hodiny nudy než se nechat rozčilovat tímhle. U tohohle filmu ani nemůžu spokojeně dřímat a nevnímat, hladina adrenalinu se mi totiž neustále zvyšuje při pomyšlení, že ten pan "tvůrce" si snad myslí, že lidé se na tohle budou koukat, a další druhá věc, totiž že se na to koukají. ()

choze

Dokonalí lidé v dokonalých hadrech, v dokonalých interiérech a v dokonalých auťácích na dokonalých obrázcích. Dámy a pánové, Michael Bay! Těžká klipařsko-reklamně fetišistická masáž, kde se nadmíru efektně filtruje, zpomaluje (nejlépe poletující vlasy), gripuje a oblétává hrdiny kamerou v podhledu, která nakopla hned dvě epické hollywoodské kariéry (Bay, Smith). A i když to není tak akční (pořádná akce se rozjede až za půlkou) ani vtipné (improvizované slovní přestřelky), jak by tvůrci i diváci chtěli, neberte to za těch necelých 20 mega (tržby celosvětově 140), obzvlášť když je Leoni tak přidrzle sexy. To člověk přejde i toho Karyova slabého záporáka. ()

Gilmour93

Nejuřvanější film v doposud krátké historii kinematografie.. Kdysi jsem si i chvíli myslel, že Michael není zas tak homofobní, neboť hrála píseň "Shy Gay" a platinová prostitutka se ptala Lawrence, jestli Smith na fotkách je jeho milostný partner, ale to jsem tehdy viděl opravdu jen útržek tohoto nablýskaného spektáklu. Teď už vím, že Bay Boyz jsou zcela o něčem jiném.. Dvě čokoládové smrtonosné zbraně se neustále hádají, hýkají a ječí, dětinský Záliv si přitom na režisérské židli skládá Optima Prima, občas udělí pokyn jako: „Chci větší výbuch!“, či „Buď víc cool, Wille!“ a hlavně přemýšlí nad výnosy budoucí akce se zelenými kuličkami smrtícího želé na Alcatrazu. A nyní mě omluvte, jdu udělat dobrou věc pro záchranu celosvětového humoru, neboť přes českou poštu posílám Mr.Lawrencovi, komediantovi z varieté Zoufalost, dopisovou bombu. Poslal bych i tomu, co přišel na svět "bavit lidi", ale nevím, na kterou z těch 17 residencí v Malibu to adresovat.. ()

Psema

Neuvěřitelné, jak si Bay dokáže poradit i s - na jeho dnešní poměry - mrňavým rozpočtem, aby nechal vybouchnout cokoliv má po ruce. Boží Smith, snesitelný Lawrence a hot Téa Leoni v přímočarém akčňáku, u nějž se na nelogičnosti nehledí. Cool stuff. ()

Hal_Moore

Ano, to je ono. Tak má vypadat správná akční komedie ve stylu "buddy-movie". Smith i Lawrence jsou ještě neokoukaní, Bayův styl se mi líbí a hudební stránce také není co vytknout. Bay si prostě skladatele vybírat umí. Mark Mancina složil akční muziku, první vlaštovku na poli moderní akční hudby, jejímž králem je následující režisérův počin Skála. ()

genetique

Buddy komédie v deväťdesiatych rokoch vedú rebríčky blockbusterov v žánri akčná komédia a tento film je rozhodne jedným z lídrov. Klasická šablóna príbehu sa tentokrát snaží porušiť pravidlá typu dobrý-zlý policajt, ale označenie zlí chlapci je v tomto prípade naozaj nadnesené. Skvelý nápad výmeny identít vedie príbeh až do absurdných situácií, ktoré však Bay zvláda s nadhľadom, nebojí sa do toho zakomponovať akciu, výbuchy a autonaháňačky a kupodivu to celé funguje takmer stopercentne. Film, ktorý sa nebojím dnes nazvať klasikou odštartoval kariéru dvoch strojov na peniaze. Bay to doviedol do dokonalosti, Smith si stále udržiava štandard. Takisto ako tento snímok aj po dvadsiatich rokoch. 85%. ()

sniper18

Je to úplne priemerná akčná komédia od Michaela Baya. Má celkom dobrý príbeh o dvojici detektívov z protidrogového oddelenia, ktorí riešia prípad ukradnutých drog priamo z policajného skladiska a pomôcť im v tom môže jedna svedkyňa, ktorá bola pri tom, ako zločinci spáchali vraždu. A tak ju musia ochrániť, lebo skupina zločincov ju chce vidieť mŕtvu za každú cenu. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, nejaké výrazne nudné miesta to nie sú, takže bez väčších problémov sa to dá dopozerať, ale tempo je príliš pomalé, plné úplne zbytočných scén, ktoré ako som spomínal nenudia, ale zbytočne narúšajú tempo filmu a navyše dej nedokáže ani na okamih skutočne zaujať, takže to pôsobí až príliš priemerne a obyčajne. Akcie tu moc nie je a nie je zlá, ale ani o spokojnosti hovoriť nemôžem. Za celú prvú hodinu sa okrem úvodnej lúpeže už nájdu len dve kratšie prestrelky, druhá polovica je už o niečo akčnejšia, ale stále nie až tak moc, ako by bolo ideálne. Akciu tvoria hlavne prestrelky a automobilové naháňačky, ktoré sú veľmi dobre natočené, takže vizuálny dojem je rozhodne kladný, ale obsahovo sú až príliš obyčajné, bez nejakého lepšieho nápadu alebo zapamätaniahodného momentu a navyše s minimálnym počtom zabitých. Výnimkou je asi len záverečná prestrelka v hangári s jedným výborným momentom, vymrštením muža z lietadla pomocou explózie a aj zabitých je už o niečo viac. Ale stále to nie je nič, čo by som si chcel pozrieť znovu. Humoru je tu plno, prakticky celý film je založený na dialógoch, ktoré by mali byť vtipné, čo ale nanešťastie neplatí, sú tu možno dve slušné dialógové situácie, inak to nestojí za nič. Herecké obsadenie nie je zlé, Will Smith a Martin Lawrence v hlavných úlohách, ale tu ma nikto z nich viac nezaujal, celkom dobrá Téa Leoni a Tchéky Karyo ako hlavný záporák, ale nemá moc priestoru. Réžia a technická stránka sú pomerne kvalitné, film je vizuálne dobre zvládnutý, ale ja v tomto žánri určite skôr ocením klasický štýl, ako takýto, kde je všetko zámerne dokonalo uhladené, čo sa do akčného filmu podľa mňa nehodí. Bad Boys je úplne priemerný film na jedno pozretie, ale druhýkrát by som ho už nepozeral, lebo nemá nič, kvôli čomu by sa to oplatilo, slabší dej, postavy a aj akcia. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 52%. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)