Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

Hashirama

Když si uděláme krásný exkurz do filmografie Michaela Baye, stačí nám tři filmy, abychom sestavili typickou tvůrčí hyperbolu. Bad Boys ukazují potenciál a spoustu prostoru, kam se rozvíjet, Pain and Gain demonstruje tvůrčí vrchol a pátí Transformeři pak syndrom vyhoření. Naprosto dilentantská práce s tempem a dávkováním fórů a vyprávění. Leckdy jsem si připadal, že jsem opilej, a půlku filmu jsem proklimbal, byť jsem byl v pozoru celou dobu. Všechno zabalené v bolestně přefiltrovanén přežloutlém hávu. Pomyslné váhy však vyvažuje herecký tandem dvou cool Brazilců doprovázených velmi smyslnou Téou Leoni a nemalá dávka naprosto coolantních a pochcávacích fórů. Coby debut skvělá práce. ()

Maximilianus

Klasický deväťdesiatkový film, so všetkými chybami, ktoré k tomu patria. Ale vrámci doby dobrý film. Akcie tam nebolo veľa, ale nejako mi to ani neprišlo. Ku koncu som sa však už trochu nudil, preto som išiel s jednou hviezdičkou dole. 7/10. ()

Inozuka

Asi do půlky jsem si říkal, že to asi nedám, ale pak přišlo pár dobrejch hlášek a já Mizerům trochu přišel na chuť. Sice to není bůhvíjaký odvaz, ale jako na klasickou buddy akční žánrovku se na to koukat dá. Na můj vkus moc uřvané a v akčních scénách až moc nakašírované a dějově pitomé, ale jako klasická "osmdesátková" střílečka ucházející ... I když ta inspirace Posledním skautem je až moc zřejmá. ()

Likan7

Vznik legendy. Ať už myslíte debut pro Michaela Baye, nebo vzniku série, která nám ve druhým díle přinesla jeden z nejlepších filmů kategorie akční komedie. Pánové tu jsou ještě na můj vkus moc mladí, už to sice mezi nimi solidně jiskří, ale toporný scénář jim to vždycky utne. Akce ještě není tak vymazlená, jak jsme u u Baye zvyklý a celý film v polovině dost drhne. Alespoň tu je nadpozemsky vypadající Téa Leoni. ()

rublik05

Začátek legendární dvojice miamských policistů snad ani lépe začít nemohl. Michael Bay si pro diváky připravil perfektní akční jízdu, která má neopakovatelnou atmosféru, kterou skvěle podporuje originální humor dvou hlavních protagonistů. Mezi Willem Smithem a Martinem Lawrencem funguje chemie na jedničku, povedlo se i obsazení většiny vedlejších rolí, hlavní záporák mi však moc nesedl. Každopádně klobouk dolů, co všechno se povedlo natočit za tak směšný rozpočet. Výborný akční film, skvěle natočený, který mě i po letech stále baví. 8/10. ()

Nix

Prvotina. Každý někde musel začít. Dlouho jsem netušil, že to Michael dělal a proto jsem si dycky říkal, že ta akce je tam perfektní. Tohle on umí, dokonce se mu podařilo vybrat dva protagonisty s velkou hubou, Martin umí prostě hláškovat a pokud má perfektní scénář, je to na jak dělaný ( ty jeho některé přestřely jsou škoda v jeho herecké karíeře) a Will je tu jako vždy suveréní. Tohle ale zná snad každý, taky to určilo směr buddy komediím. ()

ER

Jeden z těch filmů, kdy se hlavní postavy staly ať už menší, nebo větší hvězdou a Tchéky Karyo jeden z nejlepších darebáků všech dob. Kultovní status už mu nikdo neodebere, protože na film se dá dívat i po dlouhých letech. ()

Dexx

Hodně průměrná akce, režie videoklipovitá až hrůza, scénář nic moc. Prostě průměrný film o dvojici policajtů. ()

Mocoft

Špatného Lawrence ještě umocnil odpudivý skřehotavý dabing a bídné dialogy. Připadal jsem si jako vedle hysterické ženské. Jinak ten film mohl být mnohem výše. ()

Alojs

Mizerové byli svým způsobem hodně náročnou vstupenkou do světa áčkového filmu. Kdekdo jiný by si při jejich realizaci přerazil režisérskou židličku o hlavu, Bay si však do kalhot nenadělal. Zmobilizoval síly a za proklatě nízký rozpočet natočil proklatě dobrý akční film o dvou černošských poldech, kteří nosí značkový hadry a jezdí v pořádně nablýskaných fárech. Správně trefená chemie mezi ústředním duem (Will Smith se tímto projektem katapultoval do první ligy, Martin Lawrence si připsal nadlouho poslední dobrou roli), hromada hlášek hodných vyrytí do pamětní mramorové desky a to vše smočeno v lákavé akční omáčce. Zatímco kritici breptali už jenom z principu, diváci si přišli na své. Tržby snímku pokořily vklady hned sedminásobně a Bruckheimerovi bylo jasné, že si vsadil na správného koně. Na koně, kterého si musí ve své stáji náležitě opatrovávat. A já jen souhlasím. Silné čtyři hvězdy. ()

stiewe

Lawrence s Smithem je výborná kombinace herců na které je jenom radost pohledět. Její humor dokáže příjemně potěšit a akční scény? jenom radost pohledět. ()

kaspar

Nevím, co mě odrazuje od hodnocení "odpad". Bez nápadu, herecké výkony = 0, dialogy = 0. No dobře ... najde se tam jeden dva záběry, co to drží na hladině jedné hvězdy. ()

baltik

Trochu mi tam vadí že nevím proč se to a to tak děje.. Ne že bych nechápal ale je to prostě nelogické... jenže je to dynamická akce a určitě zábava.. ()

Stanix

První film od "vznětlivého" a "výbušného" Michaela Baye a zároveň první "velké" zviditelnění Willa Smitha. Snímek vlastně ničím nevyčnívá nad většinou průměrných akčních snímků z devadesátých let. Kriminální příběh je tuctový a ničím nepřekvapí, objem explozí je s ohledem na Baye ještě v normě. Co mi vadilo nejvíc je zřejmě ústřední dvojice. Nepodařilo se tu vytvořit dostatečně uveřitelný kontrast a kamarádství mezi ústřední dvojicí, jako tomu bylo mezi Martinem Rigsem a Rogerem Murtaughem. Tady to "parťáctví" vypadá nějak uměle. Nicméně na Lawrence a Smithe se jako na samostatné individuality koukat dá a občas je to i legrace. Ovšem o kult se z mé strany určitě nejedná. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)