Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

Madison

Možno príliš trúfalé tvrdenie, no bolo pre mňa naozaj ťažké uveriť faktu, že tento film vznikol z tak nízkeho rozpočtu. Vzhľadom k Bayovmu debutu som sa naozaj bavila "na prihlúplych" dialógoch, ktoré prinášali skôr príchuť jednoduchej zábavy. Je fascinujúce, že sa Bay tak dokonale vyžíva vo svojom remesle a ja musím obdivovať jeho zmysel pre tak dokonalú štylizáciu akčných peciek. K tomu ešte vzrušujúca hudba, inteligentní herci a o zábavu na štýl originálneho Michaela Baya je stopercentne postarané. ()

ScreamJay

Bay akci rád a stejně tak i jeho diváci. Mizerové mě při prvním sledování docela překvapili. Čekal jsem něco podobného jako Policajt z Beverly Hills, sem tam nějaká akce a sem tam nějaká hláška. Ale ono omyl. Akce furt a hlášky jakbysmet. Dvojici Smith & Lawrence jsem nikterak nevyhledával, ale tady se doplňují naprosto ukázkově. Scény, kde bych humor čekal stejně asi jako potápěče v lednici jím přímo čiší. Svižné tempo příběhu doplňuje dobrá muzika a finále samo o sobě stojí za víceré shlédnutí. Proč dávám 4? Protože já mám adrenalin dobře mířenej do žil a ne do ksichtu jako někde rád. Protože mám rád hláškovací filmy a nekompromisní humor. A protože jsem Mizery nesrovnával se Skálou. Kdybych tam učinil, dostal by film o jednu star míň. ()

3DD!3

MIZEROVÉ aneb BAD BOYS aneb první režisérský počin Michaela Baye, chlapa který by efektně nasnímal i hromadu hnoje. Martin Lawrence a Will Smith v rolích, které jim padli přesně na míru. Tchéky Karyo jako správně slizký vrahoun bez morálky co zabíjí lidi i za to, že si nevyčistili po večeři zuby. Výborné slovní přestřelky jsou lemovány vymazlenou akcí, která vás pobaví i v nejhorší den vašeho života. ()

Kaka

Tady ještě Bay nacvičoval své kamerove filtry, podhledy a strhující akční scény, které pak v budoucích filmech dovedl k dokonalosti ()

Spiker01

Skála je pro mě pořád lepší film a je vidět, že se Bay u svého debutu ještě rozkoukával. Schválně jsem si dal opáčko až po zhlédnutí trojky a pořád je to rozdíl třídy. Jen mě překvapilo, že jednička ještě není tolik prosluněná, to přišlo až s tou dvojkou a Ostrovem. ()

sud

I když jsem na film slyšel veskrz příznivé ohlasy, nijak mě neohromil. Akční sekvence jsou povedené, příběh však je už po stotisící provařený, humor mě nějak míjí. Martinu Lawrencovi a Willu Smithovi nemohu nějak přijít na chuť, stejně tak Michaelu Bayovi. Avšak skvělý part záporáka si střihl Tchéky Karyo a Téa Leoni také není zrovna k zahození :-). Celkově "Mizerové" nejsou špatným filmem, avšak ničím výjimečným a pouze k letmému pokoukání. ()

Tyler

Perfektní zábava. Will Smith a Martin Lawrence si evidentně padli do oka, prostě jim to spolu "jede". Přestřelky, krásné ženy, humor a jedna z nejlepších automobilových honiček, co jsem kdy viděl - AC Cobra vs. naprosto úžasné černé Porsche 911 Turbo ! ()

Falko

Will Smith - (Mike Lowery) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Téa Leoni - (Julie Mott) +++ Tchéky Karyo - (Fouchet) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Marg Helgenberger - (Alison Sinclair) +++ Nestor Serrano - (Detectív Sanchez) +++ Maureen Gallagher - (Yvette) +++ Michael Imperioli - (Jojo) +++ Produkcia: Don Simpson, Jerry Bruckheimer +++ ()

viperblade

Tomu se říká dobré spojení akce a humoru!!! Kdo tvrdí, že v tomto filmu o nic nejde, nemá pravdu. A ty hlášky jsou super: Teď ustup, polož tu zbraň a dej mi balíček peprmintových žvýkaček... a želé!! nebo Jestli mě zabijou, tak si mě nepřej!!!! ()

castor

Dva černoši v černé káře na stopě heroinu, rozpálené Miami a debutující (uznávaný) tvůrce reklamních spotů. Léta páně 1995 tenhle tandem černých policajtů s poměrně jistou režií za zády dokonale komerčně bodoval. Proti nim stojí zločinec mezinárodního formátu, který z policejní stanice ukradne zabavený heroin a který nesnáší chyby a nepohodlné svědky. Tím se stane vyplašená slečinka Téa Leoni, která viděla gangsterovo svérázné zametání stop. Chce ochranu od jediného poldy – Willa Smithe, protože od mrtvé kamarádky zná jeho pověst gentlemana a chlapíka do nepohody. Jenže tísňové volání zvedne jeho parťák a podpantoflák od rodiny Martin Lawrence. Když už jsem zmínil hlavního padoucha, lituju, že zachmuřený Tchéky Karyo nehrál spíš ve dvojce, která měla poměrně mdlého záporáka. Hitmaker jedna báseň Michael Bay (a tehdy spíš takové dravé telátko), kterého jistil zkušený producentský tandem, nicméně přišel s akční komedií, která je opřená o cool nasnímanou akci, drsné vtípky a dynamický střih. Základní story je přímočará a nekomplikovaná, jenže Bay už měl tehdy skvělé oko, takže to, jak rozuměl barvám, kompozici a nasvícení, je úžasné. Funguje to i po letech. Samozřejmě s pořádnou dávkou nadhledu. ()

MM_Ramone

Dvaja afro-americkí policajti a jedna kurva zničia nebezpečného los angeleského drogového bossa. Coolová akčná sprostosť v nablískanej réžii Michaela Baya. Nepáčia sa mi tie jeho bombastické komerčné kinohity. "Mizerov" však doslova neznášam. Nemám rád preplateného manekýna Willa Smitha a ani jeho parťáka, ukecaného blbečka Martina Lawrence. Dokonca ani Téa Leoni ma nijak nevzrušuje. Skôr mi pripadá ako vyschnutá, frigidná lesba. Priznávam, že pri inom hereckom obsadení, by som asi nebol taký kritický. ** ()

D.Moore

Není nad to si občas nostalgicky zavzpomínat a ještě se přitom jaksepatří pobavit. Tak třeba já si dneska po X letech pustil DVD Mizerové... Neskutečný nářez, tihle chlápci ani za patnáct let neztratili nic ze svého kouzla. Nebýt toho, že ve filmu ještě tak nějak neexistují mobilní telefony, člověk by řekl, že Bay celou tu věc natočil teprve vloni. Čtyři a půl hvězdy (a večer se vrhnu na druhý díl, který mi zatím - ehm - pořád nějak unikal).__P.S. Soundtrack (score) miluji a mohl bych ho poslouchat pořád. ()

Niktorius

Film s postupným náběhem, který se do plných otáček dostane až na samotném konci. To všechno předtím je nezajímavá vata natočená podle scénáře, hodícího se spíš pro jednu epizodu béčkového detektivního seriálu a ani rození komici Smith a Lawrence nejsou schopní děj oživit. Ale je to rozhodně lepší, než kdyby film naopak dobře začínal a poté zvolňoval až do úplného zastavení. ()

Wacoslav1

První film Mr blockbustera Michael Baye, ale na rovinu má na kontě určitě lepší kousky. Skálou počínaje a Pain A Gain konče. Tohle je určitě nijak neurážející devadesátková akční zábava u které asi hodně záleží na tom, jak se vám zamlouvají kreace ústřední dvojky, kterou prostě úplně nemusím a pak to holt ani kvalitní akce nevytáhne na víc než 3*. Plusový bod navíc oproti dvojce je, že se tu mihnul můj oblíbenec Kim Coates.65% ()

Davies182

Ze začátku jeho explozivní režisérské kariéry z Michaela Baye vylezlo bohužel jen toto průměrné akční dílo, které si kromě cool filtrů v ničem nezadá s dobovými akčňáky. ()

Xmilden

...a světlo světa spatřil Michael Bay! Dálniční honička, stále najíždějí kamera, pohled zespodu na letadlo, zapadající slunce, a mnoho dalších. Plus navíc skvělé duo Lawrence/Smith, které by se určitě dostalo do trojice mých nejoblíbenějších v žánru buddy movie. Akce sice malinko skřípe, ale vše nám bohatě vynahrazuje vynikající humor. Pravděpodobně s Posledním skautem nejvtipnější akční film. Ovšem jen dokud nepřišla na svět DVOJKA....85% ()

Real Tom Hardy

"BAD BOYS, BAD BOYS, WHATCHA GONNA DO, WHATCHA GONNA DO WHEN THEY COME FOR YOU?" ------------- Desiatky hlášok v najlepších okamihoch, kvantum skvelých dialógových improvizácií, slnečné Miami, výbušný Bay, legendárna čierna dvojka, zopár chamtivých, škaredých záporákov, no a komediálno-akčná klasika bola na svete. ()

sepp

Zajimalo by me, jestli scenarista vystudoval nejakou filmovou skolu. Dle meho nazoru spise chodil na vyssi divci, jelikoz tupost tohoto snimku nezna mezi. O hereckych vykonech nelze ani mluvit, zadne tu nejsou... ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)