Velký Pacifik

• Nový Zéland Big Pacific (více)
Nový Zéland / USA / Čína / Německo, 2017, 2 h 52 min (Minutáž: 43 min)

Režie:

Craig Meade

Kamera:

Scott Mouat

Daniel Dae Kim (vypravěč)

Epizody(4)

Největší oceán na světě není až tak tichý. Zaujímá třetinu povrchu Země a je plný rozmanitosti. Odehrávají se tu mezi živočichy souboje na život a smrt, i romantické námluvy... Tichý oceán pokrývá třetinu povrchu naší planety. Je větší než všechny pozemské kontinenty dohromady. Zadržuje polovinu světových zásob vody. A ve svém nitru ukrývá nejhlubší místo na Zemi. Žijí v něm obrovská a ikonická zvířata i vzácné a záhadné živočišné druhy. Někteří z obyvatel Pacifiku dokonce stále ještě čekají na objevení. Čtyřdílná série překračuje hranice mezi pevninou a mořem. Díky tomu se přeneseme daleko přes oceánské vlny a odhalíme spoustu fascinujících míst, zvířat a přírodních jevů. Každý z dílů se zaměřuje na jednu z typických vlastností Tichého oceánu, který může být vášnivý, nenasytný, divoký i tajuplný. (TV Prima)

Arsenal83

Tie prírodopisné seriály sa každým rokom výrazne zlepšujú, čo súvisí aj s rozvojom techniky. Mnohé z nich sa ale začínajú prelínať, čiže videli sme to už niekde inde. Ale napriek tomu je aj Veľký Pacifik výnimočne dobre spracovaný dokument, kde nejedno oko zaplesá nad výbornými zábermi. Niektoré sú naozaj až úchvatné. ()