Čertova skála

Režie:

Pavel Vaňásek

Scénář:

Pavel Vaňásek

Pohádka o čertech, pekle, chudé dívce Adélce, ale i kněžně a lakomém mlynářovi. (CS Film)

troufalka

Aneb jak se skupina amatérů ze společnosti Artis Vrbno pod Pradědem rozhodla natočit si na vlastní triko pohádku. Asi nejkvalitnější je hudba Jury Bosáka a Kamila Quise. ()

mh.mail odpad!

0% - Díky CS filmu máme občas možnost vidět amatérské pokusy nadšeneckých part o film. Samozřejmě to je na těch filmech vidět ve všech směrech. Většinou se dá ocenit aspoň snaha. V případě této pohádky však oči bolely a dokoukat jsem to nedokázal. Pokus o pohádku ve stylu Zdeňka Trošky tedy vůbec nevyšel. I on to s profesionálním štábem nemá lehké, natož tito amatéři. Je mi líto, ale ani na tu jednu hvězdičku se neurodilo. ()

llucifer

Dobrý den vážení filmoví znalci,přátelé,kritici a (odpadníci). Chtěl bych k filmu napsat pár slov a upřesnit některé detaily. Pohádka je ryze amatérský film a na jeho výrobě se podílel Arcus - divadelní šermířská a cestovatelská společnost z Vítkova a společnost LuNo z Vrbna pod Pradědem. Ve filmu si zahráli jak ochotníci z divadel tak plno lidí z místních obcí ,kteří projevili zájem se v pohádce ukázat. Natáčení probíhalo většinou o víkendech a někdy i o svátcích ,kdy lidé měli čas a byli z práce doma. Natáčelo se na dvě kamery ,v různých lokalitách a přípravy byly vždy delší než samotný natáčení. Kdo si něco takového zkusil tak dobře ví jak to chodí. Natáčení trvalo vesměs půl roku a dalšího půl roku trval střih,který se dělal na domácím počítači. To jenom ve zkratce a ještě bych podotkl ,že všichni se natáčení účastnili ve svém volném čase a rozpočet byl většinou z vlastních zdrojů. Pohádka je hlavně pro děti i dospělé .Vysílala se v kinech místních obcí a měla u dětí velký úspěch. Zde hodnotícím chci jen vzkázat ,že při hodnocení pohádky je třeba se dívat z jiného pohledu a nehodnotit podle profesionálních ,několika miliony rozpočtovými filmy. To ,že se pohádka dostala do televize ,taky o něčem svědčí(jinak by jí nevysílaly) a pro nás velký úspěch. Pohádka Čertova skála pojednává, jak dva čerti mezi sebou zápolí ,kdo do pekla donese nejvíce hříšných lidí a přitom nadělají více škody než užitku a omylem do pekla odnesou nevinou dívku. Peklo ztrácí moc ,aby mohlo Kněžnu Liběnu dostat do pekla a chudá dívka Adélka má jen jedinou možnost jak se dostat z pekla ven. - 15.9.2019 - všem ,kdo nám dali hvězdu děkujeme.Byla to zajimavá práce a zkušenost . Pohádka ,kde se promítala ,měla u dětí úspěch a o to hlavně šlo. ()

rakovnik odpad!

Děkuji lluciferovi za vysvětlení, proč jsem toto dílko mohl sledovat dokonce v televizi. I tak dávám nestranný odpad, jako většina zdejších hodnotících. Snahu neupírám, ale bohužel amatéřina působila na mě jako nezaujatého diváka opravdu jinak, než na členy a přátele tamních ochotníků. Ostatně, hodnotit zde svoje dílo je také unikát. Nechci nikoho hanět, ale mě se to nelíbilo. Nebudu ovšem nikoho přemlouvat, aby se mu to také nelíbilo - nechť si udělá každý obrázek sám. ()