Reklama

Reklama

Circle: Uzavřený kruh

  • USA The Circle (více)
Trailer 2

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (568)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Vyzkoušet se má v životě všechno, a tak se Tom Hanks pokusil si zahrát zápornou postavu. Pevně budeme všichni věřit, že ve svém životě naposledy. Myšlenku snímku chválím velmi pozitivně, ačkoli se nejedná o nic nového na scéně. Velký problém mám ovšem se zpracováním. Snímek zcela ignoruje nějaké filmové šablony. Celý snímek je pouze úvodem do určité problematiky. Ani přes dlouhou stopáž se nedostalo na pořádnou zápletku ani na závěr. Snímek končí stejně jako moderní seriály současnosti, jejichž cílem je navnadit diváky na další díl, který zákonitě musí následovat. Tak kdepak jej najdu? Vzhledem k tvorbě Jamese Ponsoldta nelze předpokládat, že se zde pokoušel o nějakou geniální satiru na současný vývoj společnosti. Bohužel to celé myslel s největší pravděpodobností vážně. Při některých dialozích a vývoji děje, jsem si tedy musel nahlas opravdu postesknout, jak moc je to zlé. Přitom úvodní minuty vypadaly více než nadějně. Jen po nich zákonitě mělo následovat něco, co by mělo potenciál diváky nějakým způsobem oslnit. Snímek se o nic takového snad ani nepokusil. Takhle to nevidím na více než pěknější hvězdičku. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Místy zajímavé a zhruba od poloviny i k zamyšlení (volby), jenže ve výsledku pořád předvídatelná rutina s vyčichlým finále, o které se vše dozvíte během pár desítek minut. Čekal bych něco odvážnějšího než takovou jednoduchou kritiku všech těch internetů. Tom Hanks byl super, Emma Watson už méně... A postava Johna Boyegy? Deus ex machina, nic jiného. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Hnusná realita a blízká budoucnost. A najdou se i tací, kdo to oslavují. Na filmu se mi líbilo, jak snadno lze zmanipulovat davy, aby buď tupě tleskaly a adorovaly svini, která jim bere svobodu nebo jak na výzvu zfanatizovaní blbci (a že jich mezi námi je dost) honili toho nebohého Mercera až ho zabili. Jediná jakž takž rozumná tam byla starší generace, která dokázala říct včas stop. Otázkou je, zda až někdo tuhle zrůdnost začne realizovat, jí to bude co platné. Takže žádný odpad, tento film je celkem poučný. Ale znovu ho vidět nechci. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

The Circle končí zápletkovo v momente, kedy by sa poriadny thriller iba rozbehol. A dve hodiny stavia na veciach, ktoré by v poriadnom thrilleri boli iba štartovacími, či doplňkovými motívmi. Poukázanie na stratu súkromia a korporatizmus súčasného prepojeného sveta chválim, ale vynaloženie s nimi je priehľadné a naivné. Aspoň, že na Emu sa dobre pozerá. Jej civilnosť film zachraňuje, dodáva mu charakter. ()

Galerie (138)

Zajímavosti (7)

  • Jedná se o poslední snímek herce Billa Paxtona, jenž zemřel jen pár měsíců před premiérou filmu. (Domin1359)
  • Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)

Související novinky

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Reklama

Reklama