Byl jsi odhlášen z důvodu dlouhé neaktivity. Zavřít zprávu

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

The Circle končí zápletkovo v momente, kedy by sa poriadny thriller iba rozbehol. A dve hodiny stavia na veciach, ktoré by v poriadnom thrilleri boli iba štartovacími, či doplňkovými motívmi. Poukázanie na stratu súkromia a korporatizmus súčasného prepojeného sveta chválim, ale vynaloženie s nimi je priehľadné a naivné. Aspoň, že na Emu sa dobre pozerá. Jej civilnosť film zachraňuje, dodáva mu charakter.(11.5.2017)

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco.(6.7.2017)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $20,497,844Tržby Celosvetovo $39,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť prestrelené, pofidérne, hlavne prvých 30 minút bolo dosť mimo. Som sa aj čudoval že na to vôbec čumím. V podstate chce to ukázať na dnešné hybridné decká a ich mediálny previazaný zdielaný svet. Herecky žiadna sláva, nemá tu nič pevné miesto, dokiaľ sa to niekam rozkníše tak to v žmiku celé skončí. Dosť mimózne. /35%/(25.9.2017)

// Distribútor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 3,163 // Otvárací Víkend v USA: $9,034,148 //(22.7.2017)

Koukám, že hodnocení pomocí smajlíků, je v každé větší firmě :-)(8.7.2017)

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(5.11.2017)

• Zeck

Po konci této neskutečně nudy, která měla perfektní námět a ten nechala rozplynout jak páru nad hrncem v záplavě uboze sterilního scénáře bez sebemenší gradace a napětí, tristních hereckých výkonů ve vedlejších rolích (redneck Mencer mě bude strašit ještě ve snech) a brutálně naivního podání snažícího se hrát na emoce (Blil v poslední životní roli, představující sentimentálního rozklepaného tatínka, který se posrává a na erekci potřebuje vakuovou pumpičku - to aby bylo názorně vidět, že když ho u toho pozoruje celý svět online skrze kamery, je to vážně nemístné), jsem do ruky vzal svůj hloupý telefon a zkontroloval hodiny, o kolik času života mě sledování této nudy připravilo. Uvědomil jsem si, že jsem vlastně na tom posraným telefonu permanentně přihlášený u googlu, aby vůbec byl použitelný k něčemu lepšímu než jako zarážka na dveře, když má v sobě Android. Na tom posraným účtu jsem přihlášený i na tabletu, protože má Android taky, a jsem na něm neochotně přihlášen i na svém notebooku. To kvůli tomu, že když před lety koupil google youtube, člověk si u něj pod nátlakem musel zařídit účet, aby se mohl čarovně propojit s tím léta starým a fungujícím z youtube a člověk neztratil přístup k videím, které nahrál o mnoho let dřív, než se zkurvený google rozhodl být monopol a na oko koupit server na nahrávání videí, přitom ve skutečnosti chtít jen přístup k miliónům uživatelům a jejich datům. Stále je to ovšem anonymní vlhký sen každého třináctiletého dítěte z pseudoAnonymous, protože pokud by chtělo hipsterské, nechutně předražené, pozérsky vyhajpované, prakticky nevyužitelné a účelově nekompatibilní šunt Jablko, kterému na vteřinu přesně dva roky od zakoupení vybouchne baterie, vševědoucí Mrak a posmrtný odér Jobse v jednom by znal i tempo růstu jeho dětského ptáka po minutách. Když jsem si tohle všechno uvědomil a celý zpocený přečetl žánr této neskutečně ubohé nudy, řekl jsem si: "Proč je u toho do prdele sci-fi"? Bylo by hezké, pokud by tahle neskutečně nepovedená záležitost někomu ty oči otevřela stejným stylem jako jsem to teď předstíral já. To proto, aby je mohl opětovně zavřít, protože bez digitálních technologii (a s nimi spojených monopolních gigantů), by si v dnešním světě pomalu ani nevytřel prdel a dopadl by jako chudák Bill v tomto filmu. O to horší je skutečnost, že tvůrci tak zásadní a v dnešním světě všudypřítomné téma, které rezonuje v celé západní civilizaci, nebyli schopni přenést do filmu představující blízkou budoucnost a předvést alespoň současné "hrůzné" reálie, natož vymyslet ty budoucí trochu více záživněji a nebezpečněji než v podobě webkamer na pláži a hipsterů z nadnárodní korporace, kteří zcela dobrovolně dělají online stream vlastního sraní na záchodě. 30 %(15.8.2017)

Takovým filmům dávám zelenou. Je to neotřelé, má to myšlenku a vynikající pointu. Jó, jen si vykřížkovávejte reklamy a za moment máte zavirovaný PC, ani nemrknete okem. Antivirovou ochranu si musíte zajistit jinou antivirovou ochranou.....a podobně. Už v tom prťavým křížku to mají zabudované ty chytré hlavičky. Škoda, že tam měl Tom poměrně malou roli, ale takhle jsem mohla alespoň zaregistrovat fakt, že Emma umí hrát, položila se do toho se vším všudy.(23.7.2017)

• Djoker

Uznávám, za ten výraz na konci, to asi stojí. Divák čeká, že se ještě něco stane, ale závěrečné titulky jsou krutou realitou. Skutečně bych tomu nevěřil, ale kdejaká vánoční pohádka má drtivější finále než toto rádoby vizionářské sci-fi.(21.11.2017)

Chcelo to asi pozdvihnúť na vyššiu úroveň problematiky, takto to bola len prechádzka zmystifikovaným Applom v Cupertinu pod hávom menom The Circle, ktorého potencionálne nebezpečné zámery v blízkej budúcnosti sú zámermy každého korporátneho giganta: vlastniť čo najviac osobných dát a informácií. To už ale všetko vieme. Škoda. S týmto produkčným týmom a castom to mohlo dopadnúť až nadčasovo. Jasná nevyužitá možnosť.(22.9.2017)

• castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!!(13.7.2017)

Je to sakra hloupoučké, naivní, nedávající smysl. Celé je to jako epizoda Black Mirror. Motivace Emmy Watson v druhé polovině naprosto nedávají smysl, Tom Hanks je jen karikatura mixu Jobse, Zuckerberga a toto týpka z Googlu..Jenže se na to naivní pozlátko vlastně dobře kouká a ačkoliv jsem si po 70 minutě musel dát pauzu, ten závěr už mě nenudil ani minutu, ačkoliv je tedy značně neuspokojivý a pouze nadhazuje otázky, jestli je námět/ scénář fakt tak hloupý, nebo ještě nebylo odvyprávěno všecko. Byl jsem přitažen Hanksovým charismatem, ovšem Hologram for a king od stejného autora knihy mě zaujal o dost více...nevysvětlitelných 7/10(24.7.2017)

• Shakers

Po dlhej dobe som sa fakt, ale že naozaj nudil. Netvrdím, že je ten príbeh zlý, ale prišlo mi to strašne, nudné, pomalé a nezáživné a to dokonca s dobrým castingom. Velke sklamanie a ešte väčšia nuda. 25% - 1*(26.9.2017)

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky.(9.5.2017)

Dobře obsazené a zajímavý nápad, The Circle mohl být na začátku trošku uveden, takhle nás film rovnou hodil do děje a já jsem se v tom upřímně trochu plácala. Co je Circle a proč je tak super. Bylo tam rozehraných několik dějových linek, které byly pak naprosto nepochopitelně nevyužité a konec taky nebyl nic moc. Čekala jsem něco velkolepějšího. Ale i tak 4*(8.5.2017)

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked.(1.5.2017)

Mám tyhle antiutopie rád, navíc Emma, Karen, Tom Hanks – zkrátka jsem se na film celkem jsem se těšil. Nabídnul mi zhruba, co jsem mohl čekat ukázku plíživého nebezpečí sociálních sítí. Ale co mě hodně zklamalo byl vývoj Emminy postavy – tam tvůrci museli něco vynechat, protože tak divný myšlenkový otočení jsem už dlouho neviděl.(10.7.2017)

Přestože mě mistr Verbal pěkně nasral s hodnocením B.Runnera 49. Zde s ním musím opět souhlasit. Film a celkově vytvořené filmové emoce perfektně fungují. Režisér přesně věděl co chce a casting byl natolik kvalitní, že se vše podařilo na jedničku. Škoda jen nevýrazného Hankse. Za mě jasných 75%. Ps: absolutně nechápu takhle nízké hodnocení.(9.10.2017)

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100(16.7.2017)

|83%| Viděno v kině. THE CIRCLE nebyl film, který jsem chtěl vidět na velkém plátně, přesto jsem se na něj nakonec váhavě rozhodl zajít. Kinomaniak jsem velký a Hankse s Watson mám rád, tak jsem si řekl, že by z toho mohl být aspon koukatelný průměr. No, vzešlo z toho mnohem víc a za to jsem rád. Začátek snímku možná moc nezaujme, já se ale nenudil. Zpočátku jsem měl trochu problém s E.Watson. Žádná extraherečka to není, ale po čase sledování filmu jsem si uvědomil, že hraje přirozeně a do role, kterou jí tvůrci svěřili, se vžila skvěle. Čím víc se blížil film ke konci, tím jsem byl nadšen jednak z Emmy, Hankse, tak i z celého filmu. Mnoho aspektů mě zaujalo. Především myšlenka moderního světa, ve kterém žijeme a žít budeme. Vše online, vše propojené a bude hůř! Zde to bylo trochu přehnané a snad i brané s nadhledem, ale přesto to byl velmi naučný film o této tématice. Finále mě docela odrovnalo. Watson to pěkně Hanksovi natřela. Myslel si, že je jen naivní holka, kterou bude využívat nástroj k šíření jeho The Circle. Zaujala mě fanatická komunita ve které Watson pracovala, to vše bylo hezky natočené. Těžko budu tento film dále rozebírat, to se musí vidět. Hit bych z toho samozřejmě nedělal, trochu vylepšit scénář, prostě celkově dát více zapamatovatelnějších scén a určitě bych šel do plného počtu hvězd. Rozhodně jsem spokojen a těším se na další shlédnutí.(5.5.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16