Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

The Circle končí zápletkovo v momente, kedy by sa poriadny thriller iba rozbehol. A dve hodiny stavia na veciach, ktoré by v poriadnom thrilleri boli iba štartovacími, či doplňkovými motívmi. Poukázanie na stratu súkromia a korporatizmus súčasného prepojeného sveta chválim, ale vynaloženie s nimi je priehľadné a naivné. Aspoň, že na Emu sa dobre pozerá. Jej civilnosť film zachraňuje, dodáva mu charakter.(11.5.2017)

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco.(6.7.2017)

Koukám, že hodnocení pomocí smajlíků, je v každé větší firmě :-)(8.7.2017)

• castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!!(13.7.2017)

Dobře obsazené a zajímavý nápad, The Circle mohl být na začátku trošku uveden, takhle nás film rovnou hodil do děje a já jsem se v tom upřímně trochu plácala. Co je Circle a proč je tak super. Bylo tam rozehraných několik dějových linek, které byly pak naprosto nepochopitelně nevyužité a konec taky nebyl nic moc. Čekala jsem něco velkolepějšího. Ale i tak 4*(8.5.2017)

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky.(9.5.2017)

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked.(1.5.2017)

Mám tyhle antiutopie rád, navíc Emma, Karen, Tom Hanks – zkrátka jsem se na film celkem jsem se těšil. Nabídnul mi zhruba, co jsem mohl čekat ukázku plíživého nebezpečí sociálních sítí. Ale co mě hodně zklamalo byl vývoj Emminy postavy – tam tvůrci museli něco vynechat, protože tak divný myšlenkový otočení jsem už dlouho neviděl.(10.7.2017)

|83%| Viděno v kině. THE CIRCLE nebyl film, který jsem chtěl vidět na velkém plátně, přesto jsem se na něj nakonec váhavě rozhodl zajít. Kinomaniak jsem velký a Hankse s Watson mám rád, tak jsem si řekl, že by z toho mohl být aspon koukatelný průměr. No, vzešlo z toho mnohem víc a za to jsem rád. Začátek snímku možná moc nezaujme, já se ale nenudil. Zpočátku jsem měl trochu problém s E.Watson. Žádná extraherečka to není, ale po čase sledování filmu jsem si uvědomil, že hraje přirozeně a do role, kterou jí tvůrci svěřili, se vžila skvěle. Čím víc se blížil film ke konci, tím jsem byl nadšen jednak z Emmy, Hankse, tak i z celého filmu. Mnoho aspektů mě zaujalo. Především myšlenka moderního světa, ve kterém žijeme a žít budeme. Vše online, vše propojené a bude hůř! Zde to bylo trochu přehnané a snad i brané s nadhledem, ale přesto to byl velmi naučný film o této tématice. Finále mě docela odrovnalo. Watson to pěkně Hanksovi natřela. Myslel si, že je jen naivní holka, kterou bude využívat nástroj k šíření jeho The Circle. Zaujala mě fanatická komunita ve které Watson pracovala, to vše bylo hezky natočené. Těžko budu tento film dále rozebírat, to se musí vidět. Hit bych z toho samozřejmě nedělal, trochu vylepšit scénář, prostě celkově dát více zapamatovatelnějších scén a určitě bych šel do plného počtu hvězd. Rozhodně jsem spokojen a těším se na další shlédnutí.(5.5.2017)

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100(16.7.2017)

Další z řad filmů s Orwellovskou tématikou o špehující společnosti. Watson ukazuje, jak je skvěla herečka současnosti a celý film si urvala pro sebe. Nikdo z vedlejších postav nedostal skoro žádný prostor, jakákoli snaha o drama mezi postavami se míjí účinkem a především oba chlapečtí hrdinové zůstali zcela nevyužiti. Je zde otevřeno plno zajímavých témat, nápadů, které dokáži děsit a v průběhu jsem si říkal, zda si nezruším facebook,či instagram. Bohužel argumenty, vize, kolem kterých se film točí, jsou tak banálně hloupě odůvodňovány a předhazovány, že film působil jako pohádka na dobrou noc. Logických much je prostě příliš a člověka to začne po čase iritovat. Vůbec se nepodařilo navodit napětí, budování thrilleru a místo postupného odhalovaní konspirační zápletky, zůstalo jen u rychlého zakončení pointou, kterou by vydedukovalo i dítě ve školce.......5/10(29.4.2017)

• honajz

Co tak převratného nám chce film říct, co bychom už nevěděli a nebylo to v kdejakém jiném filmu, třeba Oku dravce? A navíc příběhem, kterému chybí pořádný scénář, tedy scénář s nějakými zvraty, zajímavý, s možnými i reálnými kolizemi. Vždyť tady jde vše tak lehce, nikdo nikoho nepodezřívá, nikdo nikomu nesleduje hovory na mobilu, takže šéfíci nakonec vypadají jako hňupové, ač mohli sledovat vše. Samozřejmě že je o diskuzi, zda nás sledování kamerami a neustálý online život ochrání před neštěstími, nehodami a zločiny, nebo zda je soukromí vysoce ceněná věc, kam by šmírování nemělo zajít. Ostatně, všude po světě asi kamery nerozmístíte, a jinde zase riskujete, že je někdo hodně rychle ukradne, třeba v některých městech severních Čech. Tenhle film je takové vymydlené poselství s jednoznačně buď kladnými, nebo zápornými hrdiny, nic mezi tím, o které navíc - s výjimkou jednoho - nemusíme mít nijaký strach, protože vše jede jak po másle, včetně závěrečného odhalení, jež se nikdo nikomu ani nepokusil překazit, a navíc se vše nachystalo ani ne během týdne. K diskuzi o tematice sledování vs. soukromí sice film trochu přispívá, ale filmařsky je to fakt mizérie.(7.7.2017)

Hlavná hrdinka je taká krava akú svet nevidel od Twillightu a plynulosť deja s vývojom postáv sú občas tak wtf, že človek čaká nejaký veľký twist. A ono to má iba blbého scenáristu. Ale inak som sa nenudil, dobre sa na to pozerá a celkovo to tá téma ťahá celkom hore. Fajn oddychovka s nevyužiutým potenciálom. Ale radšej pri tom nerozmýšľať 6/10(27.4.2017)

Dobře se na to koukalo. Ale film je samozřejmě varováním před manipulací a velkým bratrem. Bohužel jsem nepochopila pointu, ani hrdinčinu motivaci. Přišlo mi, že se měnila co 10 minut.(1.5.2017)

Bylo by to samozřejmě nesmírně vzrušující a všichni by z toho byli jistě naprosto nadšení, ale osobně u toho rozhodně být nechci, protože mě upřímně řečeno tahle nová náboženství trochu děsí a doufám, že se k podobným sektám v dohledné době moc lidí nepřidá. Jinak ten nápad ukázat to celé z pohledu nekritického naivního nadšení, je celkem neotřelý, jakož i z mého pohledu poměrně absurdní pointa. 65 %(4.5.2017)

Hnusná realita a blízká budoucnost. A najdou se i tací, kdo to oslavují. Na filmu se mi líbilo, jak snadno lze zmanipulovat davy, aby buď tupě tleskaly a adorovaly svini, která jim bere svobodu nebo jak na výzvu zfanatizovaní blbci (a že jich mezi námi je dost) honili toho nebohého Mercera až ho zabili. Jediná jakž takž rozumná tam byla starší generace, která dokázala říct včas stop. Otázkou je, zda až někdo tuhle zrůdnost začne realizovat, jí to bude co platné. Takže žádný odpad, tento film je celkem poučný. Ale znovu ho vidět nechci.(27.4.2017)

Scifi-Fi, jo? Tak před dvaceti lety možná. Thriller jsem v tom taky nenašel. Připomíná to spíš životopis pána s nakousnutým jabkem. Připadám si teď taký odstrčený, když nemám ten fejsbůk :((10.7.2017)

• Baronne

Jóó jednou jsem znal jednoho moc fajn kluka. Toho kluka jsem nějakou dobu považoval za nejlepšího kamaráda. Můj nejlepší kamarád byl skvělej, měl super nápady, byla s nim sranda a byl mega pohodovej. A jak se náš vztah časem prohluboval, zjišťovali jsme o sobě navzájem víc a víc. Bohužel po čase nám oběma bylo jasný, že kvuli jisté závisti a žárlivosti kamarádskej vztah nebude moct fungovat dlouhodobě. V kamarádovi se to kumulovalo, a kumulovalo, a kumulovalo, až to vybouchlo. A i přesto, že kamarád o sobě velmi často říkal, že je extra empatickej, tak jedna z jeho negativních vlastností bylo právě to, že byl citově tupej jako pařez. Každej z nás má negativní vlastnosti, můj exnejlepší kamarád byl nedomrdlej v empatii, tenhle film byl nedomrdlej celej. A i když jsem si na začátku říkal, že by to mohlo bejt super, po čase jsem zjistil, že to je nafouklá sračka, který chybí spoustu vysvětlení a dotažení. Navíc hlavní hrdinka, která podporuje nechutnou a stupidní ideu, která vyškrtává slovo soukromí, není zrovna někdo, koho bych chtěl dvě hodiny sledovat. Hodnotím tudíž mého exkamaráda jednohvězdičkově, stoprocentně se nevyplatí na to jít do kina, díky bohu za mojí CinemaCity kartičku...(1.5.2017)

Pěkná i když neoriginální myšlenka podaná tak povrchně a naivně, až z toho občas bolely uši. Emma Watson skvělá, jen by ještě na tom americkém přízvuku měla zapracovat. Bill Paxton by na svou poslední roli mohl být hrdý, ale jinak je to herecky jeden velký cirkus. Nic extra zapamatovatelného, myšlenky dovedené na úplnou hranu nemožného pro efekt a úder pointy, což lehce uráží divákovu inteligenci. Ne, ne. Moc jsem chtěla, aby byl film dobrý, ale je to je takový strašácký průměr. Podobně pojatá epizoda Black Mirror si s myšlenkou pohrála lépe. 3*(10.7.2017)

• luka4615

110 minut čiré nudy okořeněné o několik praštěných jedinců, kteří až moc příliš lpí na životě "on-line". The Circle až na překvapivě civilní Emmu Watson nenabízí nic co bychom už neviděli v mnoha předchozích snímcích zaobírající se tímto ožehavým tématem. Film se neustále "potácí" v začarovaném kruhu vysvětlování o úžasných technologiích, nicméně ve finále zjistíte, že se zde téměř nic neděje, vyjma jednoho zoufale předvídatelného zvratu. Výslednému dojmu také moc nepomáhají toporné herecké výkony téměř všech zúčastněných, mezi něž se překvapivě řadí také Tom Hanks. Ale abych snímek The Circle jenom nehanil, musím uznat, že bravurně vykreslil onu zkorumpovanost lidí, kteří na veřejnosti podobné chování odsuzují a haní jej. Bohužel, to však na filmový koktejl čítající tak dlouhou stopáž vážně nestačí ani zdaleka. „Knowing is good, but knowing everything is better.“(8.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7