Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

POMO

The Circle končí zápletkovo v momente, kedy by sa poriadny thriller iba rozbehol. A dve hodiny stavia na veciach, ktoré by v poriadnom thrilleri boli iba štartovacími, či doplňkovými motívmi. Poukázanie na stratu súkromia a korporatizmus súčasného prepojeného sveta chválim, ale vynaloženie s nimi je priehľadné a naivné. Aspoň, že na Emu sa dobre pozerá. Jej civilnosť film zachraňuje, dodáva mu charakter. ()

verbal

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco. () (méně) (více)

Malarkey

Ten pocit, když Vám nabídnou místo operátora na hot lince a Vy jste z toho úplně u vytržení. Jenže to jsem ještě netušil, co je to ta firma Circle zač. Jinak jsem byl spíš zklamaný. Celý film mi onou myšlenkou přijde spíš naivní, než zajímavý. Zachází do absolutního extrému, ve kterém jsou lidé dokonalé ovce a sociální sítě zažívají dokonalou recesi. K tomu tu Emma Watson hraje tak důvěryhodně, že kdyby udělala cokoliv, tak budete stejně v šoku. Což se vlastně i stalo. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $20,497,844Tržby Celosvetovo $39,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť prestrelené, pofidérne, hlavne prvých 30 minút bolo dosť mimo. Som sa aj čudoval že na to vôbec čumím. V podstate chce to ukázať na dnešné hybridné decká a ich mediálny previazaný zdielaný svet. Herecky žiadna sláva, nemá tu nič pevné miesto, dokiaľ sa to niekam rozkníše tak to v žmiku celé skončí. Dosť mimózne. /35%/ ()

Fr

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Dever

// Distribútor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 3,163 // Otvárací Víkend v USA: $9,034,148 // ()

B!shop

Po takovym mizernym hodnoceni tady jsem nic moc necekal, takze ve vysledku jsem byl docela mile prekvapenej. Hlavni problem je ten, ze film vlastne nema zadnej dej nebo vyvoj postav, je to jen slepenec nekolika scen, ktery chtej ukazat, kam speje soucasnej svet. Ale ono to vlastne i vcelku staci, celej Circle je jak mix myslenky Facebooku a Applu, dohnanej krapet do extremu, ale rozhodne nepusobici nejak nerealne nebo vzdalene v budoucnosti. No a tech par silnejch scen je misty i docela mrazivejch. Na druhou stranu, par jich pro me, jakozto cloveka, co ma nakoukanou haldu keynote Appleu za poslednich x let bylo spis usmevnejch. Nicmene i pres absenci vyraznejsiho deje si film dokaze udrzet uchazejici tempo. Co se tyce hercu, Hanks je sympatickej, jeho posledni hlaska nema chybu, ale co si budem povidat, tu pidi roli mohli dat v podstate komukoliv. Emma je sice sympaticka, mozna i civilni a slusi ji to, ale o nejakym velkym herectvi se mluvit neda, coz asi ale ani nikdo necekal. Takze celkove se mi to vlastne docela i libilo, ale vic nez 3* to neda. ()

Gimli

Aktuální námět v bezradných v rukou bezradného scénáristy, který nám ukazuje, jak lze s vlivem sociálních sítí zacházet dál a dál až ad absurdum. Ale co z toho, když je jednání postav těžko uvěřitelné a příběh není uzavřen. Film se chová tak, jak se jmenuje. Ale to je triviální. Čekal jsem víc. ()

emma53

Takovým filmům dávám zelenou. Je to neotřelé, má to myšlenku a vynikající pointu. Jó, jen si vykřížkovávejte reklamy a za moment máte zavirovaný PC, ani nemrknete okem. Antivirovou ochranu si musíte zajistit jinou antivirovou ochranou.....a podobně. Už v tom prťavým křížku to mají zabudované ty chytré hlavičky. Škoda, že tam měl Tom poměrně malou roli, ale takhle jsem mohla alespoň zaregistrovat fakt, že Emma umí hrát, položila se do toho se vším všudy. ()

Zeck

Po konci této neskutečně nudy, která měla perfektní námět a ten nechala rozplynout jak páru nad hrncem v záplavě uboze sterilního scénáře bez sebemenší gradace a napětí, tristních hereckých výkonů ve vedlejších rolích (redneck Mencer mě bude strašit ještě ve snech) a brutálně naivního podání snažícího se hrát na emoce (Blil v poslední životní roli, představující sentimentálního rozklepaného tatínka, který se posrává a na erekci potřebuje vakuovou pumpičku - to aby bylo názorně vidět, že když ho u toho pozoruje celý svět online skrze kamery, je to vážně nemístné), jsem do ruky vzal svůj hloupý telefon a zkontroloval hodiny, o kolik času života mě sledování této nudy připravilo. Uvědomil jsem si, že jsem vlastně na tom posraným telefonu permanentně přihlášený u googlu, aby vůbec byl použitelný k něčemu lepšímu než jako zarážka na dveře, když má v sobě Android. Na tom posraným účtu jsem přihlášený i na tabletu, protože má Android taky, a jsem na něm neochotně přihlášen i na svém notebooku. To kvůli tomu, že když před lety koupil google youtube, člověk si u něj pod nátlakem musel zařídit účet, aby se mohl čarovně propojit s tím léta starým a fungujícím z youtube a člověk neztratil přístup k videím, které nahrál o mnoho let dřív, než se zkurvený google rozhodl být monopol a na oko koupit server na nahrávání videí, přitom ve skutečnosti chtít jen přístup k miliónům uživatelům a jejich datům. Stále je to ovšem anonymní vlhký sen každého třináctiletého dítěte z pseudoAnonymous, protože pokud by chtělo hipsterské, nechutně předražené, pozérsky vyhajpované, prakticky nevyužitelné a účelově nekompatibilní šunt Jablko, kterému na vteřinu přesně dva roky od zakoupení vybouchne baterie, vševědoucí Mrak a posmrtný odér Jobse v jednom by znal i tempo růstu jeho dětského ptáka po minutách. Když jsem si tohle všechno uvědomil a celý zpocený přečetl žánr této neskutečně ubohé nudy, řekl jsem si: "Proč je u toho do prdele sci-fi"? Bylo by hezké, pokud by tahle neskutečně nepovedená záležitost někomu ty oči otevřela stejným stylem jako jsem to teď předstíral já. To proto, aby je mohl opětovně zavřít, protože bez digitálních technologii (a s nimi spojených monopolních gigantů), by si v dnešním světě pomalu ani nevytřel prdel a dopadl by jako chudák Bill v tomto filmu. O to horší je skutečnost, že tvůrci tak zásadní a v dnešním světě všudypřítomné téma, které rezonuje v celé západní civilizaci, nebyli schopni přenést do filmu představující blízkou budoucnost a předvést alespoň současné "hrůzné" reálie, natož vymyslet ty budoucí trochu více záživněji a nebezpečněji než v podobě webkamer na pláži a hipsterů z nadnárodní korporace, kteří zcela dobrovolně dělají online stream vlastního sraní na záchodě. 30 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Vědět je dobré, ale vědět všechno je lepší." Opravdu někoho zajímá, co čtu, kam chodím a kolikrát denně se drbu na koulích? Jestli ano, tak jsem potěšen. Nicméně svý soukromí sdílet nehodlám, takže se dost těším na dobu, kdy se mi bez aktivace čipu v konečníku neodklopí prkýnko záchodový mísy. To bude teprve výzva. Do té doby se budu bavit u podobných snímků a budu doufat, že je velcí vizionáři nezakážou dřív než si "dobrovolně" budu muset v každé místnosti nainstalovat čtyři webkamery. ()

Djoker

Uznávám, za ten výraz na konci, to asi stojí. Divák čeká, že se ještě něco stane, ale závěrečné titulky jsou krutou realitou. Skutečně bych tomu nevěřil, ale kdejaká vánoční pohádka má drtivější finále než toto rádoby vizionářské sci-fi. ()

Morien odpad!

Jak řekl můj tatínek: Je to dětský film pro děti. Já bych řekla to, co říkám na hodně věcí, a totiž že si filmaři ten sociální teror představují jako Hurvínek válku. Tak trochu jsem doufala, že je to aspoň režisérův debut, protože to by tak odpovídalo, ale bohužel tomu tak není. Popravdě jsem se donutila dodívat film do konce jenom proto, abych se mohla krátce zmínit o tom, jak nepřesvědčivá herečka je Emma Watson. Už není malé dítě ve filmu, kde na kvalitě hereckého výkonu v podstatě nezáleží, tak bych po ní opravdu vyžadovala nějakou práci, být těmi režiséry, co ji čas od času obsazují. Možná je feministická ikona a bojovnice za lidská práva, a to ať si klidně dělá a za to respekt, ale vždycky, když o ní někdo mluví jako o herečce, tak se mi skoro až otvírá kudla v kapse. Tento film je toho zářným případem. Scénář jsem tedy nečetla, ale je myslím zjevné, že jakkoliv bylo shůry v úmyslu, aby se její postava vyvíjela, tak ona ji hraje od první do poslední scény úplně stejně a v jejím projevu dochází k vývoji v hodnotě nula. A abych neplivala moc jedu, tak tady přestanu, i když mě napadá ještě pár drzostí a přirovnání k lekcím hereckého pláče od Cimrmanů a tak všelijak. Prosím, prosím, prosím, nechte taky občas hrát charismatické lidi místo těch pouze atraktivních. P.S. Billa Paxtona jsem vůbec nepoznala a musela jsem si jeho jméno přečíst až v titulcích, odpočívej v pokoji ty zatracený sympaťáku. ()

choze

Koukatelné, ale ploché, nedotažené a uspěchané. Hanksův záporák je ve filmu málo a je příliš nevýrazný. ()

TeeAge

| Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 40.6 miliónov $ | Chcelo to asi pozdvihnúť na vyššiu úroveň problematiky, takto to bola len prechádzka zmystifikovaným Applom v Cupertinu pod hávom menom The Circle, ktorého potencionálne nebezpečné zámery v blízkej budúcnosti sú zámermy každého korporátneho giganta: vlastniť čo najviac osobných dát a informácií. To už ale všetko vieme. Škoda. S týmto produkčným týmom a castom to mohlo dopadnúť až nadčasovo. Jasná nevyužitá možnosť. ()

Ainy

Nemastné neslané utahané. Čekala jsem víc. Emma si v reálu své role pečlivě vybírá a vzhledem k tomu, že se z ní stává aktivistka, která svou popularitu využívá k řešení problémů světa, ani mě nepřekvapila, když si zahrála mladou naivní bojovnici, jež se i po řadě trapných a tragických situací, které připravila svým nejbližším, chce změnit osud lidstva i zde. Námět výborný, děsivý, jelikož se v době rozrůstajících se a stále fikanějších technologií opravdu může v brzké budoucnosti stát, že se ani nevyserem bez toho, aby nám z celého světa nepřicházely online gratulace ke kvalitnímu zažívání. Škoda jen, že pro mé oko a duši zůstal tento námět zcela nevyužit a nerozvinut tak, abych se na začátku nadechla a vydechla až na samém konci. ()

3DD!3

Těšil jsem se démonického Toma Hankse a ono nic. Zápletka o zavedení velkého Bratra do každé domácnosti není zlá, jen film končí ve chvíli, kdy by konečně mohl začít těžit z pěkně odprezentovaného světa. Emma Watson příjemně civilní, ale to je tak všechno. P.S: Líbí se mi ten čistý design všech ukázaných aplikací. ()

Spiker01

Je to sakra hloupoučké, naivní, nedávající smysl. Celé je to jako epizoda Black Mirror. Motivace Emmy Watson v druhé polovině naprosto nedávají smysl, Tom Hanks je jen karikatura mixu Jobse, Zuckerberga a toto týpka z Googlu..Jenže se na to naivní pozlátko vlastně dobře kouká a ačkoliv jsem si po 70 minutě musel dát pauzu, ten závěr už mě nenudil ani minutu, ačkoliv je tedy značně neuspokojivý a pouze nadhazuje otázky, jestli je námět/ scénář fakt tak hloupý, nebo ještě nebylo odvyprávěno všecko. Byl jsem přitažen Hanksovým charismatem, ovšem Hologram for a king od stejného autora knihy mě zaujal o dost více...nevysvětlitelných 7/10 ()

castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců